Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Angel1981


Angel1981
veterán

R.I.P. ABIT! :(

(#52) waithEard


waithEard
őstag

Hát akkor megint megvan a programom hétvégére.... egy csomó retro abit cuccom van...
még gondoltam is, hogy milyen jó a támogatás. Persze megértem, sok idő telt el. Kár értük.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#53) Grobby


Grobby
tag

R.I.P. :(
Nekem IC7 volt a leguccsó és legjobb tőlük, és egyikkel sem volt gondom!

Egy vastapsot megérdemelnek. :C :C :C

Üdv,G

(#54) edward2


edward2
addikt

Abit AN7, KN9 SLI (épp 2 hete cseréltem gépben) R.I.P.

Emlékszem régen mindenki szidta őket milyen instabil szar lapokat gyártanak. Gondolom a mai alaplap helyzetben azért mindenki visszasírja.

(#55) #65675776 válasza #17896960 (#43) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem kellett semmit felrakni. A BIOS-ban levő dolgok messze elegek voltak mindenre, nem kellett állandóan állítgatni semmit. Egyszer beállított mindent az ember, aztán a BIOS intézte a dolgokat. Egyébként a végére a Win-es alkalmazás is stabil lett. Nekem legalábbis nem volt vele problémám, se a μGuru-val, se a vGuru-val.

SzlobiG: Igazából az lenne még ma is.

(#56) bencee1996


bencee1996
csendes tag

A régi gépemben egy db7-es alaplap ment sok-sok évig, de még most is hibátlanul működik

(#57) andew


andew
tag

mai napig megy egy BH6 :)

Hardverek jó áron: http://t7.hu/qk7-andew _____ Két felé lehet osztani a Hardveraprót, aki hirdetni akar és aki eladni. Én az előbbibe tartozom.

(#58) pbalintka


pbalintka
csendes tag

R.I.P. Abit :O

Kezdtem egy KT7A-val. Aztán AN8-Ultra, imádtam, főleg uGuru-t. Azóta nem találok olyan lapot amin hasonló cucc van. Aztán hibáztam egy Gigabyte akármire amit 2 hétig bírtam és gyorsan váltottam IP35 Pro -ra. Mindegyik lap máig hibátlanul teljesít.
Hiányozni fognak!

[ Szerkesztve ]

(#59) Vladi


Vladi
nagyúr

Ááááá :O
Legjobb alaplapok voltak, nagyon sajnálom, hogy nincs már. A mostani gépem asus, de előtte minden lap abit volt. (p1, p3, socket a, 939. :K )

Lesz valahol archiválva?

NÉzem a háeszeket, mindenki nf7 2500 barci kombóval nyomult? :DD
Az enyém már nincs meg, de remélem aki megvette még használja. :D

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#60) Big


Big
csendes tag

Összeszámoltam. 21 féle abit lap volt a kezem között, saját, és rokoni részre, most is egy AB9-pro ketyeg a gépben. A mellette levőben meg egy AB9. :) Sajnálom, hogy vége. Viszonylag korán rátaláltam, és most erősen tipródóban vagyok, hogy mit vegyek helyette, de nincs olyan, amire rá merném fogni, hogy na, az kell nekem. RIP

Big

(#61) Shapord


Shapord
tag

R.I.P. Abit, megbízható társ voltál...

Az asztal lába tíz centivel megrövídebbítendő...

(#62) SonicBoom


SonicBoom
csendes tag

[link]Abit IP35 Pro - Q9550@3825 + GTX470@stock a mai napig hasít.
Pedig hűtő felrakáskor már többször beleállt a laposfejű :)

RIP Abit, de FELTÁMADUNK! :R

(#63) Gabás válasza Boxi88 (#38) üzenetére


Gabás
addikt

de szép lap volt az, én a kistestvéről, AB9-ről írok most is...

[ Szerkesztve ]

(#64) Shapord válasza Shapord (#61) üzenetére


Shapord
tag

nf-7,nf-7,nf-7

Az asztal lába tíz centivel megrövídebbítendő...

(#65) Ł-IceRocK-Ł válasza Vladi (#59) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Erre tuti lecsapnak a szuper driver-keresős oldalak. Persze biztos nem ingyen, és még átláthatatlanabbul mint eddig, hamis linkekkel, önmagára visszamutató linkekkel stb...

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#66) Vladi válasza Ł-IceRocK-Ł (#65) üzenetére


Vladi
nagyúr

:(

akinek ábit lapja van, gyorsan spájoljon be magának mindent. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#67) Shapord válasza fene_vad (#37) üzenetére


Shapord
tag

azám+siluro gef4 4800, 2x samsung pc3200...imádtam

[ Szerkesztve ]

Az asztal lába tíz centivel megrövídebbítendő...

(#68) mpierre válasza Vladi (#66) üzenetére


mpierre
veterán

Ugyan minek? 2009 óta nincs új bijos, se jutiliti, se semmi. Aki akarta és tudta már mindent lefrissített, meg mentett. :))

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#69) Kaiku


Kaiku
senior tag

nah most akkor február 28? Mert a 28st of February most mi is? Nekem már most sem jön be az oldat.

(#70) Probber


Probber
őstag

Három Abit alaplap szolgált életem során, ebből kettő mind a mai napig él, és az egyik jelenleg is az én tulajdonomban van. "Arról" írok. :)

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#71) poli27


poli27
veterán

Nekem volt 2-3 lap tőlük, de a legjobb az IC7-G/Max3 volt sokáig nyúztam :D kár értük jó lapokat gyártottak....

[ Szerkesztve ]

(#72) Boxi88 válasza Gabás (#63) üzenetére


Boxi88
őstag

Még most is szép! Gondosan portalanítom, hogy csillogjon... ;)

(#73) Debilon


Debilon
addikt

ehh..pedig mikor lapot kerestem ABIT-ot is megnéztem...sajnos nem volt már

de volt tőlük, ST6, KN9-S és egy GF Ti4200-as VGA,. ami a mai napig üzemel

KN9-S is csak azért lett lecserélve, mert nem volt hozzá AM2+/AM3 BIOS support

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#74) Elrood


Elrood
őstag

A sok pozitív hozzászólás után legyen egy negatív is.

Bár csak egyszer próbáltam ABIT-ot venni, de rosszul sült el:

SA6 (socket370, i815EP), megvétele után kb. fél évvel elkezdett szórakozni a PS2 port, konkrétan úgy, hogy a billentyűzet felét egyszer csak nem érzékelte. Bekapcsolás után random idő múlva csinálta, tehát viszonylag nehezen előhozható, de állandó hiba volt.
2001-ben vásárolt lap volt, ez a jelenség win98-n, win2k-n és winxp-n is előjött.

Volt táp és billentyűzet is cserélve, folytatta. Próbáltam gariztatni, de az volt a válasz, hogy nem bírták előhozni a hibát. Miután meguntam, hogy egy idő után csak restart után volt használható a gép, ezért új lapot vettem.

Gondoltam adok még egy esélyt az abitnak, vettem ST6-ot. Első bekapcsolása után 10 perccel csontra fagyott és reset után a bios csippannásig se jutott el. Nem volt tunning, minden alapon volt, épp mászott fel az xp.

Ezt már gariztatták, megint ST6. Pár hónapig megint jól ment, aztán IDE vezérlővel adódtak gondok, néhol nagyon belassult. Kicsit később észrevettem, ha belassul, a xp eventviewer keletkezik több száz sornyi error, hogy az IDE vezérlő nem válaszol, meg nem tudom már mi. Persze másik vinyóval és másik IDE kábellel is csinálta.

Persze ezt sem gariztatták, mert őket nem érdekli, mit ír az eventviewer és a lassulás biztos mástól van.

Ezzel már kihúztam a következő gépemig, akkor megfogadtam, hogy soha többé abit...

Persze, lehet, hogy csak nagyon peches voltam :).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#75) BemAnyó válasza Elrood (#74) üzenetére


BemAnyó
senior tag

nekem 3 Abit lapom is volt, csak jót tudok róluk mondani, kár értük, R.I.P.

(#76) Akybron


Akybron
aktív tag

Abit BX133-Raid Jó kis lap volt.
A Raid vezérlőnek volt egy kis bugja ami miatt nem volt praktikus arról bootolni (Pedig az ata133 sokat tudott). Nem várta meg az adatpuffer kiírását kikapcsolás előtt, hanem azonnal OK-t mondott, az oprendszer meg lekapcsolta a gépet. Az XP 3 bootolást bírt ki, utána reinstall. A vezérlő gyártója (HighPoint) később javította a hibát, de az ABIT nem adott ki új BIOS-t. Találtam egy progit egy Cseh nyelvű oldalon, amivel összemókoltam az Abit biosát a HighPoint frissítéssel (képek alapján), és drukkoltam :)
Utána minden rendben volt, évekig használtam a gépet. Egy kondicsere volt még, de ez abit jellemző volt.

Volt egy Abit IS7E lapom is Northwood magos 2,8GHz-es HT-s P4 procival. Ez egy kollégámnál a mai napig üzemel, mint fő gép. Benne egy Ati radeon 9600se, a 9 éves gyerek játszik rajta. Meglepő módon szokta vinni az újabb játékokat is, Disney piacon még DX9 a divat.
Ezen is meg kellett ejteni egy komplett kondicserét, de más baja nincs.

Szóval kár érte, szerettem.

[ Szerkesztve ]

73&DX HA5OJN

(#77) Zoltn


Zoltn
senior tag

Sóhaj! Kár értük. Nf7-s el kezdtem, majd, onnan már csak ab9quadgt re váltottam, ami ssjna saját hibámból elhalálozott, most egy ip35pro-t nyúzok. És nem volt olyan, hohy a procin ne legyen minimum 50% os tuning!!! Muhaha! :D Abit helyett max asrock. De leginkább felhagyok a pc építéssel, veszek egy Dell i7 notit, csókolom. Igazán jó brand volt! RIP

"Music is your only friend. Until the end!"

(#78) Malachi


Malachi
addikt

nagyon sajnálom őket, hosszú-hosszú évekig csak ABIT alaplapjaim voltak, még emlékszem a BH6 büntető tuningjaira, és VGA kártyám is ABIT volt egészen valami Gef2 (?) MMX200-tól a 7600GS-ig bezárólag...és számomra az aranykor egy ABIT Fatal1ty AN9 32X alaplappal köszöntött be...nem is hiszem el, hogy már a honlapjukon se nézegethetem a régi cuccaimat... :(

kösz, ABIT, jó voltál.

(#79) flash-


flash-
veterán

volt egy abit lapom (abit kd7 amit amúgy nem szerettem,és nem is volt különösen jó lap semmivel sem tudott többet mint az egyező kategóriájú de olcsóbb lapok)de amint mindenki asust vett utána(pedig 2003 ban még abit volt as abit-asus párharc közül a jobb)énis kidobtam és inkább ázuszt vettemmert menő akartam lenni.(najo csak vicc )

nade télleg 2003 körül még mindenki abitot vett,fura hogy rá 1-2 évre teljesen lemásztak az emberek az abitról...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#80) TOM-202


TOM-202
senior tag

Nekem is volt több ABIT lapom, de már nem is emlékszem hogy hova lettek. Az még lejön hogy viszonlag olcsón vettem mindet és hibátlanul működtek amíg használtam őket. Kár értük, nekem is hiányoznak ahogy sok más is, de ilyen az élet!

(#81) mr. w.


mr. w.
csendes tag

BX6 rulez... foleg a rev2 :D
bar az nf4 lapjaikat a pokoba kivantam vagy 4 olyan gepet javitottam amibe ez volt es nagy szopoalarc volt mind1ik (hid problemak, hutes vagy epp gagyi tap okozta agonia...)
(de a giga sem volt mentes problemaktol sose es az altalam favorizalt asus sem :) )
ettol fuggetlenul tenyleg olyan dolgokat tudtak amit mas (mai modern)lapok nem.

R.I.P.

"Lorem Ipsum..."

(#82) Lenry


Lenry
félisten

BX6, AN7, NF7, AW9D :(

end of an era

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#83) skydragon


skydragon
tag

mint márkát sajnálom de tényleg saját sírjukat ásták mert egy időben annyi szemetet gyártottak hogy velük voltak teli a szervizek így gondolom jött a visszaesés nekem 2 nf2-em volt 1ken 1 hónaposan az ide vezérlő meghalt a cserenf7 már tette a dolgát 2500 barton utána 3000-es bartonnal.

azért R.I.P (egy siluro GF2 itt pihen a polcon :D)

(#84) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

De rossz ezt látni.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#85) csibe1


csibe1
addikt

Ahogy látom itt mindenki csak az alaplapokról írt,pedig az ABITgyártott mást is,pl. videókártyát.Nekem még ilyen Siluro MX400 volt egy 750-es Athlon mellett.
Anno az volt a legjobb az MX400-as szériából,a többi valahogy nem bírta annyira.
Aztán persze csere lett,mert már kevés volt,de amíg használtam elégedett voltam a teljesítményével.
Itt említette valaki az Epoxot,a 750-es Athlonokhoz nagyon durva lapot hoztak össze,azóta se láttam olyat.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#87) MasterDeeJay válasza csibe1 (#85) üzenetére

Mai napig megvan darabokban OTES-es ti4200-8x-es kártyám átírt biossal. Na annak a hangját nem múlta felül semmi. Büszkén rá volt írva hogy 7200rpm, szerencsére magától szabályozta ami akkoriban még nem volt elterjedt. [link]
Haver agyonhúzott Ati 9550-esét dx8-ban gyakorlatilag mindenben verte, ugyanígy dx8ban Geforce 6200-6600LE között volt teljesítményben. Nagyon sokáig megvolt.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88) menalcas


menalcas
őstag

Egy dicső korszak zárul le ezzel és boldogan emlékszem vissza az Abit ti 4200-ra az NF7 és KN9 lapokra :O

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#89) maross válasza MasterDeeJay (#87) üzenetére


maross
veterán

OTES ti4200-om nekem is volt, koliban. Nagyon gyorsan letettem rola, az ejszakai CS kicsit bantotta az aludni vagyok fulet :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#90) Kaiku válasza edward2 (#54) üzenetére


Kaiku
senior tag

Én nem!!! Sem az OTES-hűtést, a döglődő kondenzátoros AN7-est. Igaz az NF7 nekem nagyon tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#91) ratcache


ratcache
aktív tag

hosszú-hosszú évekig NF7 teljesített nagyon jó szolgálatot (kivéve a legeléjén az nForce driver hálózati crc problémáit... az első villámcsapás egy időre instabillá tette, de pár hét pihenő után magától észhez tért - a másodikat sajnos már nem élte túl...), majd utána AN8 Ultra-ban találtam meg a számomra tökéletes utódot - a mellette párhuzamosan működő Asus A8N SLI-vel sokkal több probléma volt... :( sosem felejtem el a néha "enyhén" érzékenyre beállított uGuru szirénázását, a szívbajt hozta rám időnként :))

sajnálom a végét, nagyon szimpatikus termékei voltak... azóta talán csak az ASRock utóbbi pár éves lapjaival vagyok hasonlóan elégedett...

[ Szerkesztve ]

(#92) MasterDeeJay válasza Kaiku (#90) üzenetére

Kezdetben a gyenge kondik miatt valóban gondok voltak. Az húzta le a márkát nagyon, nf7-re már márkásak kerültek.
Szerencsére ez pár száz ft-os tétel a kondicsere, szinte akár ki ki tudja cserélni akinek akár egyszer is volt forrasztópáka a kezében. Ettől még nem megbocsájtható, de meg lehetett oldani barkácsolással.

Ez volt az első gyártó aki sokszor tanult a hibájából (leszámítva hogy csődbementek). A chipsethűtésnél is a kis darálót cserélték heatpipe-ra, a fent említett kondis dolgok, nekik volt baromi jó biosuk tuningra (Softmenu), illetve windows alá a uguru. Aztán kisebb dolgok pl: dual celeron támogatás amit Intelék tiltottak. (BP6)

ratcache

Az nforce hardveres tűzfala okozott nagyon sok problémát (nforce4), úgy tudom nem is lett nagyon ajánlott. Viszont a soundstorm (nforce2) az akkori (talán egyes mai) integrált hangkeltő megoldásoknál mindenben jobb volt.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#93) menalcas válasza ratcache (#91) üzenetére


menalcas
őstag

Hol laksz te, valami hegytetőn, ilyen sűrű vilám kárt még nem olvastam :DD

Ám tényleg sajnálatos mert minőség, tartós terméket gyártott, az első kétmagos procim egy KN9-SLi alatt futott, ami még mindig megvan haveromnak és hibátlanúl megy pedig bő 5 éves az a lap :B

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#94) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Eddig is "nigger" voltam az IX38 GT3-mal, túl nagy változást nem hoz ez az esemény. De tény, hogy az összes lapom Abit volt (BX6 - BX6 (az elsőt mechanikai trauma érte. Nem az ő hibájából) BE6-II. Mindnek volt (VAN) hisztije. Ezzel együtt nem tudtam nyugodt szívvel átpártolni másra. Abban reménykedtem, hogy feltámadnak!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#95) urdug


urdug
aktív tag

Meghalt mert szeretett!

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#96) Findzs


Findzs
addikt

nem is tudom felsorolni hány abit lapom volt, valahol én is arra számítottam, hogy feltámadnak hamvaikból :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#97) PC-rev-RM válasza Yutani (#7) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Van egy torrent itt, csak lassú egy kicsit.

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#98) ratcache válasza menalcas (#93) üzenetére


ratcache
aktív tag

(nem közvetlenül nálunk volt, csak a fesz.ingadozás adott neki... meg azért a két villámcsapás között eltelt pár év... :B se előtte, se azóta nem volt semmi elektronikával gond, csak az vonzotta ennyire kis érzékeny :D)

(#99) helkis válasza PC-rev-RM (#97) üzenetére


helkis
addikt

köszi a linket, pöpec és kezd gyorsulni is, asszem vannak még páran az abitfan-okból.. :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#100) Joci10


Joci10
őstag

Ez a hír olyan, mint akinek a sírját eltemetés, és pár év 'nyugalom' után felszántják (hiszen az Abit már régen meghalt, most csak eltörlik az utolsó nyomaikat is). Kár értük. :(

Nálam még mindig van itthon egy működő KT7, volt egy AN7-em (amit eladtam platformváltás miatt - rajta a chipset-venti lecserélve egy passzív Zalman hűtőre); és most még van egy KN8-Ultra lapom. Egyikkel sem volt eddig semmi gond, pedig a gépeim mennek 24/7-ben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.