Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát nagyon kár értük. :( 2 alaplapom volt tőlük és elégedett voltam velük teljesen.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2) macilaci78 válasza Sub-ZeRo (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A BH6 meghalt, gariba cserélve BX6-ra még annó. Sajnálom őket.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3) D.Orion


D.Orion
veterán

Abit AN7 CPU + Ram Vmod... régi szép idők... :U

(#4) Gyuri27 válasza Sub-ZeRo (#1) üzenetére


Gyuri27
félisten

Majd jönnek a kínaiak és megveszik a nevet. Később pedig ismét árulnak abit termékeket. Eleinte középkaksikat jutányos áron. Később pedig jó cuccokat reális áron.
Ezt már egy-két dologgal eljátszották. Müködni fog itt is.
Az abit mint márka név pedig patináns, legenda. Nem lesz vele nehéz megindulni.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#5) KYZRR válasza Sub-ZeRo (#1) üzenetére


KYZRR
őstag

+1...
Az s478-as lapjaik messze a legjobbak voltak tuningban.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#6) *Szájber* válasza Sub-ZeRo (#1) üzenetére


*Szájber*
tag

Szint Úgy...IS7em egy rossz táp miatt megsült, de hál isten kicseréltük a 20pines csatit és még 4 évig ment utána!!! Az a RESPECT nem a gagyibájt és társai!!!:) Sajnálom, fasza lapjaik voltak! :(

 *Szajber* felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! 

(#7) Yutani válasza Gyuri27 (#4) üzenetére


Yutani
nagyúr

Elég valószínű, hogy így lesz. Kína minden ilyesmit megragad.

BTW, hogy lehetne egy site-ripet csinálni az Abit oldalról?

#tarcsad

(#8) osztraksajt


osztraksajt
őstag

BH6-om volt anno, még a legendás 1.0 A maláj 266-os első szériás celeront 100% -al hajtottam túl benne.

(#9) Sub-ZeRo válasza *Szájber* (#6) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem most giga lapom van és nincs vele bajom. Igaz nincs tuningolva semmi, meg az ABIT-nál sem volt tuning. Na jó,l a ramokat cl 2,5-ről 1,5-re vettem le és + 60 fps-em volt cs:s-ben. :D

(#4) Gyuri27: Én örülnék neki, ha visza jönne a név, meg a minősége is. Nekem Nforce 4 SLI-m volt. Imádtam.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10) Apika


Apika
Közösségépítő

Azért kár értük... Én is sok alaplapjukat használtam...

[ Szerkesztve ]

(#11) Ueda


Ueda
senior tag

Az ilyen megszűnő oldalakat át lehetne menteni digitális múzeumba vagy levéltárba, mindegy mi a neve. Sose lehet tudni, még jó jöhet, akár annak, aki nosztalgiázni szeretne vagy régészeti értékként megtartani az utókor számára.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#12) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Asszem az AB9-hez mindent leszedtem anno + a lemez is megvan. Kár értük. :(

<< Heimdal >>

(#13) rog75


rog75
tag

A backup gepeben meg egy Abit AN8 Fatal1ty lapjuk teljesit szolgalatott hiba nelkul, kar ertuk

(#14) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Tényleg kár érte, jó cuccokat gyártott és nem őrült árakon adta őket. :(((

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#15) Tomcat


Tomcat
őstag

Az ABIT-hoz köződik nagyjából 10 év az életemből alaplap és VGA terén is. Gyakorlatilag a P1-K6 idők óta velük voltam egészen az AM2-ig. Ujabb nagy név tűnik el sajnos. :(

Tomcat

(#16) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

R.I.P. ABIT. Bár nem volt dolgom velük.

⭐ Stella

(#17) mepet válasza Ueda (#11) üzenetére


mepet
addikt

Számomra is fura, hogy az a max párszáz gigabájtnyi driver meg doksi nem fér el a neten? :)
Lassan egy gmail fiókon is elfér az egész ;]

(#18) MrTwister


MrTwister
őstag

Egy BH6,IS7 és TH7-II boldog tulajdonosa voltam nagyon sokáig! :K

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#19) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Kár értük most is nyúzok egy öreg abit lapot nem mai gyerek de amióta megvan tudja a dolgát.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#20) helkis


helkis
addikt

kár érte, most élesztettem fel egy NF7-S -t.. :B

mennyi adat lehet ez az egész? le kéne tükrözni.. :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#21) MasterDeeJay

Amióta nincs Abit azóta nem találtam számomra normális lapot, mai napig a legjobb gyártónak tartottam. Baromi jó lapokat csináltak. NF7 mobil bartonnal 2,6ghz-en, AN8-32x Machester 3ghz-en. Asusom van egy kis gépben, de szervizben az olcsóbbakat hozzák vissza raklapszám emiatt nem merek venni, lehet a drágák jók csak 25e a max amit kiadok. Gigabyte adtam nekik 3x is esélyt, (k8nf9, 790x-ds3, 790x-ud4p) mindegyikben volt valami hiba leginkább bios és instabilitás. MSI-ről nem hallotam jót.
Most Foxconnom van (A9DAS), meglepően jó lap. Legközelebb talán Biostar vagy Asrock.
Abit An8-32x nél olyan dolgok vannak amiket a maiakból hiányolok:
5 venti vezérlése egyenként
Hibás tuning vagy instabil beállítás esetén azonnal visszaáll a legutóbbi értékre
Hátsó kimeneti panelen rács a pwm hűtőnek

Ja és ezen kívül nekik volt a legolcsóbb 770-es lapjuk! 12eFt vettem havernak Abit AX78-at, messze verte minőségben a hasonló áru lapokat. (talán asrock volt még ilyen áron)

R.I.P. ABIT :O

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#22) maross


maross
veterán

nf7,nf7-s 2500 mobil bartonnal, regi szep idok. De volt szerencsem bh6-2, is7, ic7-hez is, es ha erosen gondolkodnek, biztos akadna mas is. En mindig elegedett voltam veluk, nem ertem hogy sikerult tonkremenni, sok mainstream, es sok felsokategorias lapjuk is volt (fatality sorozat).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#23) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Az Abit egy ikonnak számított a számítástechnikában, én mindig szimpatizáltam velük, voltak nagyon jó szériái és innovációi. Szomorú, hogy ezt meg kellett élni. :(

[ Szerkesztve ]

(#24) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Isten nyugosztalja Őket! Nálam is volt jó pár évig NF7-S + 2500+ Barton, pont Maross-tól vettem :R

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#25) banhammer


banhammer
veterán

Mult evben nyaron olte le az Abit NF7-es alaplappal szerelt gepem egy villamcsapas.
Csak a haz, az eger es a billentyuzet uszta meg a sokkolast.
Kar az alaplapert, nagyon stabil joszag volt, tobb, mint hat evet szolgalt nalam.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#26) mpierre


mpierre
veterán

Kár. Nagyon jó lapjaik voltak Volt egy pár: VH6T, VP6, BD7II, AG8, IX48 GT3, az a vicc, hogy a vp6 kivételével mind működik a mai napig. Hiba nélkül.
A jelenlegi lapgyártók nem tartanak még ott, ahol az Abit abbahagyta...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27) --ka


--ka
senior tag

A VH6T-ből kifogtam a púposodó kondis szériát, de még beteg kondikkal, kishibásan is stabil és 2011-ben még napi használatban volt! A barátom újonnan vett IS7-E2-esét megörököltem, amikor AM3-ra váltott, én azt a lapot imádtam (már nála is), két évig ment a hobbi gépemben és tudtommal ma is teszi a dolgát. Hiányzik az igazi ABIT.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#28) nihill


nihill
őstag

NF7+Barton+9800xt jelenleg is napi használatban van nálam.
Kár értük :(

(#29) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Volt BH6-om, NF7-S-em. Az milyen gyorsan POST-olt, bazeeee!! :) Tuningban is ott voltak. Sajnálom őket. A helyükre most kb. az Asrock lépett.

(#30) Kotomicuki


Kotomicuki
senior tag

Mindig ABIT lapom volt, már a 110 MHz-s Cyrix óta, de sohasem hagytak cserben és a nálam leszolgált évek után még öcsémnél is derekasan helytálltak. Visszasírom azokat a minőségi, mégis megfizethető deszkákat!
Most talán az Asrock közelíti meg azt a minőség/ár arányt, amit valaha a zöldek. Ettől függetlenül nagyon hiányolom őket a piacról.

[ Szerkesztve ]

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#31) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Nekem volt dolgom Abit lappal. Még anno egyik exem hugának a gépébe is olyat tetettem, szerintem a mai napig megy még, pedig nem ma volt a téma. Megbízahtó cuccai voltak, sajnálom őket. Egyik - másik mai gyártó példát vehetne róluk.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#32) Amacs válasza Yutani (#7) üzenetére


Amacs
aktív tag

httrack

(#33) Apika


Apika
Közösségépítő

Jó kis tuning lapjaik voltak... :U

(#34) jack666


jack666
csendes tag

Legjobb lapjuk az IS7 széria. Volt alkalmam használni vagy 5 évvel ezelőtt... kategóriája egyik legjobbja szerintem.

(#35) #13260800


#13260800
törölt tag

Mikor becsecseltek váltottam DFI-re erre azok is becsecseltek. Most AMD-be nem találok szimpatikus deszkát Intel procikhoz meg Intelt veszek általában. Nagyon hiányzik szerettem őket. Mai napig több működő Abit alaplap van a közvetlen környezetemben.

(#36) ViZion


ViZion
félisten

Korábbi Abit deszkám eladtam ismerősnek, még ma is neteznek rajta Ubuntuval. 9 éves lap.
Sajnálom, kár értük...

Dyra: hát, nem hozol szerencsét... Állampapírokat remélem nem vettél... ;]

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#37) fene_vad


fene_vad
senior tag

RIP.

NF7-S (AN7) + Barton 2500+ kombo fogalom volt annak idejen...

(#38) Boxi88


Boxi88
őstag

Nekem egy Abit AB9 QuadGT-m van, simán jó a mai napig!

(#39) Sidaries


Sidaries
őstag

Sok Abit lapom volt és mikor megszűntek, hirtelen bajban voltam. Kár értük.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#40) #65675776


#65675776
törölt tag

Soha nem lesz már μGuru többé.

(#41) #17896960


#17896960
törölt tag

A mai napig egy AW9D-MAX -ot hajtok egy Core 2 Duo E6700-el. Annak idején 140e forintért vettem ezt a procit, amikor bejött, a lap meg 50 körül volt, kb. 2007-ben. Kapott még két Corsair Dominatort meg egy Raptor X-et és azóta is ezt használom. Ha jól emlékszem az első crossfire-es Abit lap volt.

Soha semmi bajom nem volt vele, a mai napig hibátlanul működik!

Pont pár hete néztem meg, hogy van-e még egyáltalán Abit oldal a neten és akkor már ott volt az infó, hogy mikor szűnik meg.

R.I.P. Abit

(#42) SzlobiG válasza #65675776 (#40) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pedig mekkora szám volt anno. :)

(#43) #17896960 válasza #65675776 (#40) üzenetére


#17896960
törölt tag

Na az, amit nem bánok. Egy darabig még feltelepítettem az illesztőprogit, de mindig bug-os volt. Nem állt le tőle az OS, meg a bánat tudja még mi. Ez Vistán volt, Win 7-en még sosem volt telepítve, nem is lesz.

BIOS-ban amúgy is több lehetősége volt az embernek...

(#44) ftc


ftc
nagyúr

Saját magukat tették tönkre mint anno Epox is...

(#45) Cathulhu


Cathulhu
addikt

A szivem szakad meg :( (ST6 es IC7)

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#46) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Csak azért mentek tönkre mert tőzsdére mentek?

(#47) Szlovi


Szlovi
aktív tag

A címben megláttam,hogy Abit ... reménykedni kezdtem,hogy újjáéled mint a Főnix.
Aztán tovább olvastam ... ennyi voltál Abit :O

A μGuru és az OC Guru magasan verte a többi gyártó hasonló szoftverét :K

A Fatal1ty F-I90HD volt az utolsó deszkám tőlük,sajnos lehalt, és bár garanciás volt,már nem lehetett (nem tudták) újra cseréltetni (2009-ben).

[ Szerkesztve ]

(#48) buherka


buherka
addikt

Én is még Abit lappal nyomom.
Anno emlékszem hogy az nForce 650-es chipkészlet köré egyik lapgyártó sem volt képes normális stabil deszkát csinálni. Az Abit megcsinálta a Fatal1ty FP-IN9 SLI-vel. Már 5. éves ez a lapom és azóta is imádom.
Én is DFI és Abit lapokat használtam eddig.
Jó kérdés hogy a következő gépemben mi lesz... :U
Sajnálom ezt a gyártót. :(

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#49) Boborjan


Boborjan
csendes tag

Anno nekem is BH-6 1.0 volt, ment benne Celeron 300A@450MHz-en, 633@980Mhz-en, de a legnagyobb teljesítménye egy 1.4Ghz-es Tualatin Celeron 1526Mhz-en 2! átalakítóval (Slot1->FCPGA->FCPGA2). :R Sajnos 2 éve elhalálozott, R.I.P. ABIT

(#50) arn


arn
félisten

uh a regi jo kis bxes lapjaik... rajuk emlekszem a legszivesebben a celeronos korszakbol. de voltak boven hullamvolgyek is, mert egy idoben kifejezetten szemetet gyartottak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.