Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) kisbalázs


kisbalázs
tag

Az olyan érdekes hogy ennyi embernek most esett le hogy évekkel ezelőtt megszűnt. Személy szerint én is szerettem. KT7-A NF7, NF7S2 stb a korábbiakszámára már nem emlékszem meg volt egy am2 es tokozású is pár hétig. Mostmár törlődik ő is a netről mint ahogy a 3dfx.

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#102) satee76


satee76
aktív tag

R.I.P. életem első komoly lapja volt az AN-7. Akkor lettem végleg AMDés nForce fanÉn az MSI -ben leltem utódra.

(#103) engusz


engusz
veterán

Abit AT7-MAX2, amit egy meghibásodott Epox helyett kaptam. Akkoriban még nem volt elterjedve a SATA, ezért pislogtam is a csatlakozókra.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#104) engusz válasza engusz (#103) üzenetére


engusz
veterán

Ja, meg egy IP35 Pro, E8200-vel. :R

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#105) notaricon


notaricon
csendes tag

Egy BX 133-RAID és egy IC7-G alaplap,meg egy Gf4200Ti kártya van tőlük. A BX meg a Ti még mindig a szekrényben várja, hogy összetegyem újra hobbigépnek, az IC7 megjárta a hadak útját: egy 2,4 GHz-es Northwood magos P4-et hajtott 3 évig @3,2 GHz-en stabilan, utána alapra véve 24/7-ben volt céges fájlszerver 2 évig, azóta az asszony gépe. Egy kondi se púpos... Ki tud ma ilyet gyártani???

(#106) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Volt 1 BH6, 1 BH6 II, 1 BE6, 3 ST6, 2 IS7-es ABIT alaplapom.
Az IS7-ben a 2 Ghz-es Cerka ment 4 Ghz-et. :) A BH6-os alaplappal értem el 700-as procival először az 1 Ghz-et.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#107) #65675776 válasza MasterDeeJay (#92) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azt azért nem árt tudni, hogy akkoriban azokból a gyenge minőségű kondikból gyakorlatilag minden cég bevásárolt. Az MSI, Asus és a SuperMicro legalább annyira érintett volt, csak Ők mindig is tagadták ezt. Az Abit volt az egyetlen cég, amelyik hivatalosan elismerte a dolgot, és tételes listát tett közzé az érintett termékekről.

(#108) Turbolada II válasza #65675776 (#107) üzenetére


Turbolada II
őstag

Ez a BH6(E)-re hatványozottan igaz volt. A proci melletti kondik púposodtak fel kb. 7-8 hónap használtat után.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#109) mszabolcs


mszabolcs
csendes tag

Sajnálom én is!
Emlékszem, a RAID vezérlős, BH6-2-re, amivel egy prociátalakítóval az 533-as cerkát 9XX-on hajtottam (a pontos értékre már sajna nem)
Meg a RAID vezérlővel én voltam az isten a lan partikon! (egyszerre 8 vinyó egy gépben?????)
Majd még 2x cseréltem, szintén erre a márkára. Az utolsó darab tőlük IH-6 a mai napig megy a 10 éves unokaöcsémnél, (2,4-es P4-el).
Mikor ezt cseréltem, már nem lehetett kapni, így márkát váltottam.
Soha, semmi bajom nem volt velük!
Még egyszer: SAJNÁLOM!
RIP
Emléked örökké élni fog...

(#110) BeerBier


BeerBier
senior tag

Sajnálatos hír...
A mai napig Abit IP35E-t használok,teljes megelégedettséggel..

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#111) syl5


syl5
őstag

Kár értük.
Első komolyabb gépen Abit alapokra építkezett, és sokáig Abit videokártyákat is használtam.
Sose volt velük semmi gondom, kemény gépezetek voltak, jól bírták a kiképzést.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#112) bigga válasza syl5 (#111) üzenetére


bigga
aktív tag

Bizony, nekem is volt nem egy Abit lapom és vkártyám, és akadt olyan deszka is ami hazavágta a sokak által imádott Asus-t is tuningban és stabilitásban is. Szóval RIP ABIT!

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#113) Doink


Doink
aktív tag

Nekem hozzájuk volt szerencsém: ST6E (fehér holló), NF7-S v2.0, NF7-S2G
NF7 széria nagyon rendben volt.

(#114) bigga válasza Doink (#113) üzenetére


bigga
aktív tag

NF7 elég népszerű volt, akad is még egy itt nálam, hátul egy dobozban...hogy pontosan melyik nemtom...

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#115) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Sajnálom, szerettem a cuccaikat :(

(#116) datatomm


datatomm
tag

Nagyon nagy kár értük. A legjobbak között voltak. Nem is értem. Volna helyük. Sajnálom.

Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.

(#117) M_o_g_y_i válasza bigga (#112) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Tényleg, nekem is az első Ti4200 egy ABIT Siluro volt. :C
Nagy kár az Abitért, nem sok esélyt látok a feltámadására. :(

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#118) Rider74


Rider74
tag

Hát, ezt is meg kellet élni...

abit BH6 ez még megvan és még mindig működőképes! Slot1- FCPGA átalakítóval... :K

abit VH6-T eladtam.

abit ST6 eladtam.

abit NF7-S eladtam.

abit IC7 meghalt, de megtartottam.

Ennyi, az IC7 után már csak Giga lapjaim voltak.

Sajnos egy darab az életemből az abit-tal együtt meghalt.

[ Szerkesztve ]

(#119) mpierre


mpierre
veterán

Heh, el is feledtem az abit rx600-s vga-t. Arra már nem emlékszem, hogy uguru volt-e rajta, de az eredeti kopterétől lerepült a fejem.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#120) Tomcat válasza engusz (#103) üzenetére


Tomcat
őstag

Hát igen, az AT7-MAX2-t nálam az AX8 v2.0, azt az AT8 majd az AT8-32X követte. A két utolsón már 4db SATA csatoló is volt. Ebben hajtottam az Opteron 180 és 185 procikat 3GHz-en és simán kihagytam a sima AM2 korszakot.
Később lett egy AX78-am is de azt igazából soha sem használtam hanem inkább továbbléptem Gigabyte 790FX-es lapok világába.

Tomcat

(#121) bakagaijin


bakagaijin
tag

KT7-A, mai napig él és virul. 24/7 működik immár... jóég tudja hány éve, egyszerűen csak megy :). Az egyetlen amit csinálni kellett rajta, hogy amikor az alaplapi chipsethűtő elkezdett sivítani pár év után akkor került rá egy kedves borda... még úgy kétévente ki van porszívózva...

(#122) Tidus


Tidus
addikt

Abit NF8-V 3000+-os Athlon-al, Inno 3D 6600 GT-vel de megvoltam elégedve. A mai napig működik az alaplap.
Annak idején amikor vettem(2005.0610.) mindenki Abit-ot javasolt, extraként rajta volt a 2 x SATA 150 connect.
Kár hogy a spekuláció áldozata lett.

(#123) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

IS7-E2 höz volt szerencsém évekig és kiválóan muzsikált benne a Northwood P4.

(#124) G.I.JOE válasza csibe1 (#85) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Epox 8KHA+, még a mai napig megvan, bár meghalt túlfesz miatt. K@ jó lap volt.

Boxi88 QuadGT, úhh bazze, olyanom is volt. Az is milyen állat volt tuningban!!!! Azzal volt a leghalkabb gépem, mindenen víz volt akkor. (le kellene jegyezgetnem, milyen gépeim voltak, már alig emlékszem)

(#125) nanus


nanus
senior tag

Nekem "csak" egy Nf7 Sv2.0 volt, de imádtam több mint 5 évet huzott le nálam remélem akinek eladtam még nyüstöli ;] ....még a win7 is megyegetett rajta....[link]

[ Szerkesztve ]

(#126) #65675776 válasza G.I.JOE (#124) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem biztos, hogy kellett hozzá túlfesz. Az EPoX híresen tróger minőségű VRM-et rakott a lapjaira.

(#127) Zoltn


Zoltn
senior tag

Az AsRock az új Abit :D

"Music is your only friend. Until the end!"

(#128) LivingColour


LivingColour
tag

BH6, BD7-II, AW8D, AW9D-Max. Az utóbbit kapta meg a nagyobbik lányom egy héttel ezelőtt egy E6600-as társaságában. Én sem igazán tudtam mit vegyek helyette, aztán az Asus P8Z68-V lett a befutó. Ha annyit kibír mint ezek a régi deszkáim, nem fogok sírni.
Nyugodjék békében!

E jóó vót! Hol termett? Nem termett, permet!

(#129) #65675776 válasza Zoltn (#127) üzenetére


#65675776
törölt tag

Viccnek is rossz.

(#130) counter87


counter87
csendes tag

2éve vagyok gazdája egy Abit Fatal1ty F-I90HD lapocskának akkoriban indult htpc szenvedélyemnek köszönhetően! Azóta is kiválóan teljesít és semmi baja nem volt még, 1dbig remélem nem is lesz! Véleményem szerint az egyik legjobban sikerült abit specialitás, vagy inkább kuriózum! :)
A régi nf7-es lapom is még mindig mükszik hibátlanul!
Úgyhogy csak annyit mondanék: :R "ABIT én így szeretlek" :R

"Válság van. Örülj ha két szelet kenyér közé berakhatsz egy harmadikat..." :)

(#131) mminer


mminer
csendes tag

R.I.P. ABIT :R
Mai napig szolgál egyik gépemben, egy 2002ben vásárolt IC7-es gond nélkül!

(#132) ebegab92


ebegab92
senior tag

Bárkinek kell ABIT BIOS,manual,driver,tudom küldeni :)

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#133) gabo9201


gabo9201
senior tag

Ez mi? Újraindították volna a weblapot? Ahogy elnézem nem megy minden funkció. Pl. régebbi S478-as lapot nem enged kiválasztani a Drivereknél.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#134) #65675776 válasza gabo9201 (#133) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez egy nem hivatalos oldal.

(#135) shiftac


shiftac
aktív tag

Hogy szerettem a régi Abit KT7A lapomat, most már csak a polcra fölnézve csal könnyeket szemeimbe. Csodálatos tuning lap volt. R. I. P.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.