Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chaser


Chaser
titán

Abit AMD chippel...mit szól ehhez majd az nv? ;] Elfogadnék egy ilyet, akár kettőt is:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2) Ste


Ste
addikt

vajon ennek is gyenge a feszszabályzó áramköre a 125W Tdp-s procikhoz?
a képek alapján ez is csak 4 fázisos, szal lehet igen :U

firewire igazán ráférhetett volna, a 2db Ide meg a régi szép időket idézi

(#3) HERR Z


HERR Z
veterán

saccoljuk meg...3 vagy 4 hónap múlva lehet majd megvásárolni? ;]

(#4) Templomegere válasza Ste (#2) üzenetére


Templomegere
senior tag

az 4 db ide eszköz volt és 2 db ide csatoló , ezen meg csak 1 db van . Ez pedig az új időket idézi :R

(#5) Ste válasza Templomegere (#4) üzenetére


Ste
addikt

jogos, benéztem :U

(#6) Integra


Integra
titán

hány 780g-s deszka van egyáltalán a piacon jelenleg??

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7) HERR Z válasza Integra (#6) üzenetére


HERR Z
veterán

asus, giga már kapható

(#8) simonzé


simonzé
addikt

Egyre szimpatikusabb az abit, főleg hogy nyit az AMD felé. :K
Tegnap este rájöttem, hogy ez a 780/740-es chipkészlet nekem nagyon bejön. Remek tudás baráti áron. Hamarosan átállok ha minden jól alakul. Ráadásul végre jó hírek jönnek az AMD háza tájáról. Ahhhhh

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#9) nesa


nesa
veterán

Megtort a jeg az abit hatan vagy mi a szosz ...csakigy tovabb...

(#10) greatchaos


greatchaos
addikt

a vulkánban ragadt tűzmadár...

sztem messze nem azt a minőségi elvárásokat hozza majd, amit a régi nagy abit fanok várnának tőle - sajnos

(#11) Integra válasza simonzé (#8) üzenetére


Integra
titán

lassan összeáll a kép a htpc háza táján nálam, 780g valszeg főszerepet fog kapni benne:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12) Ste válasza simonzé (#8) üzenetére


Ste
addikt

a dolgozók elbocsátásra gondolsz? :(

(#13) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

végre :U

(#14) Gyuri27 válasza Chaser (#1) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az árulók biztos olvassák a ph-t.
Kommentárnak csak annyit, hogy minek. Így nem egy nem egy lapjuk lesz hanem kettő. Mondhatnám nagykaland. Remélem legalább a daa-raa által hiányolt uguru rajta lesz. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#15) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Elég satnyára sikeredett...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#16) ChRiS_RS válasza Templomegere (#4) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Sőt 12 helyett "csak" 10 USB. :D Egyébként ocsmány randa a lap, de ez nem jelent semmit. :DDD

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#17) Integra válasza Gyuri27 (#14) üzenetére


Integra
titán

egyszer volt egy uguru kapcsolos x800 atim...
pffffffffff, parasztvakítás csúcsa volt kérem szépen... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Mind1 , csak olcsó legyen. :K

Jevons paradox

(#19) .mf


.mf
veterán

A rondaságát még eltűrném, ha lenne rajta legalább 128MB SidePort - de nincsen.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20) VaniliásRönk válasza .mf (#19) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Sideport? Mikor audio codecből is csak 5.1-esre futotta? Le se merték írni, milyen ótvar őskövület Realtek chip került rá. :D
Azt hiszem a Giga megint nagyot szakít majd egy S3H-val. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#21) Gyuri27 válasza Integra (#17) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nekem nem hiányzik. Az abit se hiányozna (a 690g és a mostani termék politika után).
daa-raa, Herr Z és még mások vannak oda az abitért. Én meg úgy vagyok vele, hogy nem fogom azt a kezet nyalogatni ami arcul üt.
Szerencsére a giga egyre jobb és jobb lapokat gyárt. Nézhetjük a asrock lapokat is. Ott is találni gyöngyszemeket. Meg új gyártók is fel-fel tünnek J&W pl.

Amd - Radeon - Ryzen

(#22) Chaser válasza Gyuri27 (#14) üzenetére


Chaser
titán

Ezen uguru nem hiszem :U 1ébként nemrég olvastam az abitról, ha jól emléxem 2005-ben majdnem becsődölt, xy cég megvette, azóta van az hogy AMD chipes lapot nem gyárt, mert xy cég az nv-vel kötött kizárólagos szerződést, mára úgy látszik felülbírálták ezt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) X@b3e válasza VaniliásRönk (#15) üzenetére


X@b3e
addikt

Azért az Asust nem sikerült "alúlmúlnia" ;]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#24) VaniliásRönk válasza X@b3e (#23) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Passz, ANUS lapokkal egyáltalán nem foglalkozok, de lassan az Abit is eljut oda, hogy még csak nem is érdekel mivel jönnek ki. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#25) Gyuri27 válasza Chaser (#22) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen. Azóta írják az A-t kis betűvel. :DDD

X@b3e: Úgy látszik ezeknél a cégeknél a belépő lap tényleg csak belépő felszereltséggel.

VR: az abitnál szvsz nem is lesz más. Vannak ezek a csodák belépő szinten és a rog megfizethetettlen áron.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#26) joi29


joi29
őstag

-Lehet hogy rosszul látom,de az SPDIF kimenet nem valami bizalom gerjesztő,
ráadásul még csak nem is optikai...még az én nyavalyás 4 éves lapomra is tettek
optikai kimenetet.

(#27) Calibos válasza Ste (#2) üzenetére


Calibos
addikt

Nektek, soha semmi nem jó ;]

(#28) Integra válasza Gyuri27 (#21) üzenetére


Integra
titán

nekem is gariban cserélték azt a vga-t:DDD
amúgy meg nem értem, egy ilyen lapot minek tuningolni?
tudtommal pont nem erre találták ki, nem ez a célja.. ellenben valami komolyabb minőségi hangcsipet rárakhatnának, ha már egyszer htpc vagy mi a fenéhez gondolják..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29) Gyuri27 válasza Integra (#28) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nekem nincs vájt fülem :DDD Persze ha ingyé jobb hangkarit adnak az nem baj.
Tuningolni meg azért kell mert itt keleten szegények a népek. Nyugaton a dfi-lapokkal, meg az asus rog-l nyomulnak. Itthon meg mindenki szerené szarrá húzni a 13k-s gigáját (pl mint én) :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#30) Fáraó


Fáraó
őstag

Jó kis belépő abit lapocska. Kérdés a fontosabb érdeklődőknek az ára, mikortól kapható, ill. BIOS-ban is támogatják e majd.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#31) Integra válasza Gyuri27 (#29) üzenetére


Integra
titán

és attól gyorsabban játsza le a hd filmet az lcd tv hdmi-n keresztül?:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32) #65675776 válasza Integra (#17) üzenetére


#65675776
törölt tag

A vGuru-t és a μGuru nem ugyan az! Előbbi leginkább a tuningot szolgálja, míg utóbbi a monitorozást és ventilátorszabályzást. Méghozzá nem is kispályás módon. Ez az ami nekem hiányzik. És a jelek szerint az Abit akkor kezd sóherkodni a ventilátorcsatlakozókkal, amikor a többi gyártó növeli a számukat. Fasza...

A lap meg tényleg deszka, über fapad (opcionális kiegészítőnek legfeljebb gyalut tudok elképzelni hozzá). Esélytelen a GA-MA78GM-S2H-val szemben. Legfeljebb a GA-MA74GM-S2H ellenfele lehet, de az IGP-t leszámítva még azt is alúlmúlja. Ez nagyon karcsú. Főleg μGuru nélkül. Az ugyanis nincs rajta. Emellett a GB lapja már itt van, ez meg még a kanyarba sem. A hátlapi csatlakozók elrendezése meg elég ortopéd. A hangnak pedig a lapon ott a hely a 7.1-es cuccnak is. De legalább a HDMI csatlakozó aranyozott! (Oh, Yeah!)

Ez kemény megfogalmazás: "4- phase OC-PWM".

Egyébként 4 fázis nem kevés 125W-os procikhoz, az AN8 szérián is ilyen van. A KN8-on meg egyenesen 3-fázisú.

Az NB coolere eléggé úgy néz ki, mint ami akadályozni fogja az x1 PCI-E kártyák behelyezését...

nesa: Ha így folytatja, akkor nem a hátán, hanem a lábai alatt fog megtörni a jég...

VaniliásRönk: Az S2H-val is.

(#33) Tomcat


Tomcat
őstag

Most sírjak vagy nevessek? Ennyire futotta mindössze?

Tomcat

(#34) Calibos válasza Fáraó (#30) üzenetére


Calibos
addikt

Hogy mit támogatnak a Biosban??!
Nem aludtam ki magam, lehet ezért nem értem a kérdést :U

(#35) #65675776 válasza Calibos (#34) üzenetére


#65675776
törölt tag

Értsd: lesz-e hozzá rendes és folyamatos BIOS-fejlesztés.

(#36) simonzé válasza Calibos (#34) üzenetére


simonzé
addikt

Nyugi, én is csak Daa-raa kommentjével értettem meg.
Amit még nem értek az a fanyalgás. mi van ha ezt a lapot egy 12k-s árral hozzák ki? Letarol mindent kéhéhérem. Annyiért az enyém lesz. Nem annyiért viszont egy GigaByte lesz az enyém figyelembe véve hogy ilyen a RAM-om és a vinyóm is.

(Nyugi, gondolkodj mielőtt kommentálnád. Köszi.)

I don't fit in. I fit out.

(#37) Chaser válasza Gyuri27 (#25) üzenetére


Chaser
titán

És most baj hogy újból gyártanak AMD chipes lapot? Nyilván nem jókedvükből csődöltek be majdnem és álltak át nv chipekre. Legalább egy kis változatosság, a hazai silány kínálatba..ill. lesz, ha majd lehet kapni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38) Gabboo válasza Gyuri27 (#21) üzenetére


Gabboo
tag

Ha már a J&W szóba került, nekem speciel ez a lap nagyon tetszik. Nyár végén szeretnék otthonra valami okos kis masinát összedobni egy egyedi házba, és a lap elrendezése és felszereltsége jobban passzol az igényeimhez, mint a többié. Lehet, hogy valamivel többe fog kerülni, mint ez az Abit modell, vagy esetleg a Giga S2H-ja (ami azért elég fincsi), viszont van rajta normális hangkodek, sideport memória, és tuningolható az integrált grafikus chip.
Hogy a hírhez is kapcsolódjon mondanivalóm, szerintem nem lenne rossz, ha az Abit visszakapaszkodna a régi szintre; régebben volt egy BX-133 P3 lapom, amit nagyon szerettem.

[ Szerkesztve ]

(#39) VaniliásRönk válasza Gabboo (#38) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha már raktak rá RAM-ot (és ezzel jelentősen felnyomták az árát), elfért volna rajta egy ALC-889A.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#40) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Előszőr is mondom, hogy nem ezzel a lappal van bajom! De úgy látom, hogy csak nem akar kiadni az abit egy "normális" deszkát amd alá am2+ vonalon.

Persze, van egy célközönség, ahova ez bőven jó, de oda igazán 6 sata csati kell példáúl?

Vannak tuti amd és most már nv chipek is, és mégsem jön egy normál atx lap sli-vel, vagy cf-el. Mintha direkt csinálnák, pedig egy AN10 fatálnak örülnék.

(#41) Fooler89


Fooler89
őstag

pl: Sideport ram (meg egy kis plusz) miért nem lehetne ez a lap csúcs kategoriás? Vagy a gigabyté?

Vagy AMD oldalon ritka a 20k feletti lap? :F

[ Szerkesztve ]

(#42) #65675776 válasza Fooler89 (#41) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Sideport RAM az egyetlen többlete a lapnak. Mindne másban elmarad a GB-tól.

(#43) Gyuri27 válasza Chaser (#37) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ilyet? Ilyet baj kimondom kerek perec.
A csőd meg a saját alklalmatlanságuk. Pont mint az asus. 1 versenyképes lap volt (ill kettő) a giga 690g s3-s2 (mod biossal). Erre egyik brigád se csinált semmi értelmeset. Akkor mitől akarnak pénzt? Az abit a 690g faty-ra meg 775-s foglalatot rakott. Azt bezzeg tudtak csinálni.
A tudomány mai állása szerint ha tönkre mennének nem nagy kár értük.
A gigának pl van mindene a a 770-780-790-790fx ráadásul némelyik több fajta verzióban.
De mondok mást az abitnak nem kéne ennyi féle lapot készíteni. Csinálna egy normális 780g-t guruval (daa-raa tiszteletére) minden földi jóval és kész. Erre csinálnak egy régi ecs lapot. Mert már az ecs is tisztességesebb lapokat készít. Csak nem kapni sajna.

Amd - Radeon - Ryzen

(#44) Ste válasza #65675776 (#32) üzenetére


Ste
addikt

"opcionális kiegészítőnek legfeljebb gyalut tudok elképzelni hozzá"
ez hatalmas :)

az anandán volt egy cikk, ahol pont a 4 fázisra hivatkoztak, hogy gyenge alkatrészekből épül fel, ezért nem bírja (csak átfutottam a cikket, szal kövezzetek meg :) )

Calibos: ezen most mégis minek örüljünk? ja, hogy kiad új lapot Amd oldalon. Hurrá :W

az An8-as korszakot én is visszasírom. akkor vesztette számomra értelmét a ventiszabályzó fogalma. A uguru óra is jópofa volt

[ Szerkesztve ]

(#45) Gyuri27 válasza Ste (#44) üzenetére


Gyuri27
félisten

De talán ott volt tuning is és int vga-val, ha minden igaz.

Amd - Radeon - Ryzen

(#46) HERR Z válasza Gyuri27 (#21) üzenetére


HERR Z
veterán

daa-raa, Herr Z és még mások vannak oda az abitért

Mondod ezt úgy hogy korábban volt 690g-s giga lapom, most meg 770-es van....és eszem ágában nincs lecserélni abit-ra
szal valamit félrenéztél, én kiábrándultam az abitból hogy mennyi ideig még brisbane alá se csináltak értelmes biost...

(#47) Gyuri27 válasza HERR Z (#46) üzenetére


Gyuri27
félisten

Volt abit lapod is v rosszul emlékszem a giga 690g előtt.
Azt, hogy kiábtándultá nem csodálom. Én erre a satnya tajgetosz szökevény lapra se számítottam. Ezt talán még én is heggeszthettem volna. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#48) HERR Z válasza Gyuri27 (#47) üzenetére


HERR Z
veterán

jah, volt egy nView, amihez még szerintem most nincs értelmes bios, hátmég k10-et támogató bios...utánna meg eccerűen szempont volt hogy ati chipsetes legyen a lap, és abit nem adott semmit

(#49) Chaser válasza Gyuri27 (#43) üzenetére


Chaser
titán

Ha majd lesz neki ára, meg tesztek, akkor lehet kimondani sztem hogy baj volt-e megcsinálni vagy nem:) Én minden lapnak örülök ami AMD chipes, ha még az abit is rákapott a 780G-re, az reklámnak se utolsó..persze ez csak magánvélemény.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) Gyuri27 válasza Chaser (#49) üzenetére


Gyuri27
félisten

Én meg úgy vagyok vele ha valami sz@r az itt nem reklám. Paris Hiltonnál talán a negatív reklám is reklám, de az abitra így csak legyintenek. Ezeréves cég és annó jó lapokat gyártott. Most meg sem magához, sem a versenytársakhoz nem méltó (így első körön). Tehát a vezérigazgató mondjon le. :K

Amd - Radeon - Ryzen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.