Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Tudásra nem rossz(ezzel az árral, de nálunk tuti még megdobják minimum egy 5-össel), de kinézetre nem egy hűha kategória.

(#2) #19617792


#19617792
törölt tag

ha fehér nyákos lenne de ütős lenne, de még így is KELL! :DDD

(#3) ( V )


( V )
veterán

ezért a pénzért egészen korrekt kis összeállítás :C jöhet a benchmark!

[ Szerkesztve ]

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#4) hackeeeee válasza #19617792 (#2) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Átfested. :D

Amúgy jah, régi szépidőkben, a fehér nyákos lapok... Ejj. :)

Véleményem szubjektív...

(#5) LGLuke válasza ( V ) (#3) üzenetére


LGLuke
őstag

Benchmark minek? Az utóbbi 10 évben szinte alig volt sebesség különbség a legdrágább és a legolcsóbb lapok között. Valamint az sem biztos, hogy a legdrágább nyer.
Mióta a chipsetbe és cpu-ba vannak integrálva a főbb vezérlők, azóta nem lehet nagy különbség az azonos chipsettel szerelt lapok között.

Szóval szolgáltatásai alapján érdemes választani. Vagy szükséged van a több csatlakozóra, vagy nem...

(#6) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Szép lap az biztos. Elég jó kis lapokat gyárt a sapphire.

Mit is kéne ide írni?

(#7) hackeeeee válasza LGLuke (#5) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát azért nem csak a csatlakozók száma között van különbség..

Véleményem szubjektív...

(#8) LGLuke válasza hackeeeee (#7) üzenetére


LGLuke
őstag

Értem én, hogy fontos Nektek az alaplap színe is, de azért a komoly emberek inkább vesznek 1000HUF-ért A/4-es lapot, ha fehér színt akarnak, mint alaplapot. :))

(#9) .mf


.mf
veterán

Inteles Sapphire lap? Már április elseje lenne, vagy lemaradtam valamiről, hogy a fő / (eddig) exkluzív AMD-ATI partner Intel lapot készít?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) hackeeeee válasza LGLuke (#8) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kinek mi. :)

Véleményem szubjektív...

(#11) LGLuke válasza .mf (#9) üzenetére


LGLuke
őstag

Válság van, így budikefét is gyártanak, ha van belőle profit...

(#12) #19617792 válasza LGLuke (#11) üzenetére


#19617792
törölt tag

Sapphire Pure budifeke - ultimate gaming experience szarás közben. :DDD avagy ultimate shitting experience. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) vanhalen válasza #19617792 (#12) üzenetére


vanhalen
senior tag

Te totál kész vagy :D

[ Szerkesztve ]

(#14) - = Zk = - válasza vanhalen (#13) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ez az élete. nekem elhiheted. :DDD

amúgy klafa darabka :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#15) hackeeeee válasza - = Zk = - (#14) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Pedig már ki"nőtte" az "addikt" rangot.. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#16) - = Zk = - válasza hackeeeee (#15) üzenetére


- = Zk = -
félisten

de "életbeli" korban nem ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#17) hackeeeee válasza - = Zk = - (#16) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jaaaaaaaaaa, hogyúgy... :U :))

Amúgy engem is meglepett az Intel-es Sapphire lap. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18) ( V ) válasza LGLuke (#5) üzenetére


( V )
veterán

attól még lécci had érdekelhessen már hogy mit tud a lap :P

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#19) kerelo válasza hackeeeee (#7) üzenetére


kerelo
senior tag

"Hát azért nem csak a csatlakozók száma között van különbség.." Úgy látszik a felhasználók többsége nem akarja elfogadni azt,hogy főleg 1156, 1155-nél,mióta a cpu-ba vannak integrálva a főbb vezérlők,és a VGA szinte minimális a különbség azonos chpisetnél,az alsó és a csúcs kategória között.Igenis a szolgáltatások,és csatlakozók száma jelenti a kategória különbséget,nem a sebesség.Ez tény.

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#20) banhammer válasza ( V ) (#3) üzenetére


banhammer
veterán

Minek a benchmark?

Évek ót maximum mérési hibahatáron belül változtott az egyes alaplapok sebessége.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#21) hackeeeee válasza kerelo (#19) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Anyaghasználatban van ott különbség jó kedvvel bőséggel... Anyaghasználat, forrasztások tápellátás stb., stb... Tény, hogy mindent a proci intéz, de van minőségbeli különbség olcsó és drága között... Tény az, hogy ez kinek éri meg, és kinek nem.. Van akinek mindegy, van akinek nem...

Elhiheted, hogy a csúcskategória nem csak a csatlakozók száma miatt kerül annyiba, amennyi...

De még mielőtt elkezdenél félreérteni.. Én sem vennék ~100k-ért lapot... De, van ott más különbség is...

A másik meg, nem kell általánosítani, tisztában vagyok ezzel, hogy itt már a cpu intéz "szinte" mindent.. Ez tény... Csak a másik tény az, hogy mondjuk az sem mindegy, hogy adott körülmények között pl. mennyi idő alatt füstöl el a lap a cpu alatt, és a többi.. Mondjuk egy tuningőrültnek odaadnál egy ~10k-s Asrock lapot, lehet elfüstölné 2 perc alatt.. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#22) hackeeeee válasza hackeeeee (#21) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ebből kifolyólag, arra (is) akarok kilyukadni, hogy a drága kategóriás lapok nem pont az "átlagfelhasználóknak" lett kitalálva..

Ettől függetlenül, van aki megengedheti magának.. :) De ők már sanszonsan nem "átlagos" körülmények között használják a vasat. :)

Véleményem szubjektív...

(#23) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#22) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

konkrétan a vrm minőségét, aranyhasználatot és szolgáltatásokat fizetsz meg :)

© asszongya'hogy

(#24) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#23) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lényegében igen. :)

Meg van amelyik gyártónál, maga a nyák is más..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#25) LGLuke válasza hackeeeee (#22) üzenetére


LGLuke
őstag

Ez szerintem nehéz kérdés!

Egy Informatikai szolgáltató Kft-nél dolgozok, és van szervizes rész is.
Múltkor pont egy MSI P7N SLI Platinum alaplapot hoztak vissza, mert tönkre ment.
Kolléga mondta is, hogy ilyen fél Kg bizsuval ellátott szutykot sem venne és van is benne valami.
A valóságban ezek a 60-100k HUF-os drága lapok szinte semmivel nem tudnak többet és nem is megbízhatóbbak, mint az olcsóbb lapok, sőt.
A túl sok alkatrész a megbízhatóság rovására megy.
A több fázissal a feszültség ingadozást akarják kiküszöbölni, de minél több tranzisztor van, annál nagyobb az esélye, hogy valamelyik gyári hibás, vagy tönkre megy.
Az Intel gyári alaplapjai nagyon megbízhatóak, rengeteg cég keresi őket. Tartósak, éveken át üzemelnek. Még sincs rajtuk 32+8 fázis.

Tehát a legtöbb ilyen megjegyzés csak PR fogás a termék dobozán.
Ráadásul a véleményünk is az (és itt hozzá kell tennem, hogy 30-50 éves kor közötti emberekről beszélünk), hogy sok esetben hülyeség a tuning is.
Egyrészt a stabilitás oltárán áldozunk fel mindent. Másrészt, sokszor elkölt az ember + 20k alaplapra, +10-15k memóriára, +10-20k tápra, +10-20k megfelelő hűtésre, +10-30k megfelelő házra, mégha ezekből nem is mindre ennyit, de sokkal többet érne vele, ha +20k-val drágább CPU-t venne, és ezeket megspórolná.

Persze régen én is elszórakoztam a tuninggal, jó is volt időtöltésnek, de ma már nem látom értelmét. Se időm, se kedvem nincs hozzá. Ráadásul a stabilitás munka esetében mindennél fontosabb, még akkor is, ha néha játszom a géppel.

Az alaplapokhoz visszatérve:
az Intelnél is találsz 25-35k HUF között FireWire-rel ellátott, D-Sub, DVI, HDMI, DP port, USB3, eSATA, SATA 3 és egyéb nyalánkságokat, mégsem kell horror összeget fizetni.

Mióta a memória vezérlő nincs az északi hídban, még olyan hatalmas hűtés sem kell a chipre. Szóval nem feltétlenül jobbak ezek a nagyon drága lapok.

(#26) hackeeeee válasza LGLuke (#25) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Havernál múltkor úgy volt, hogy a ~90k-s EVGA lapját kukázni kell, mert már nagyon úgy nézett ki, hogy az okozza a random szerű hibát, de elvileg már úgy néz ki, hogy talán mégsem az volt a ludas...

Mint mondtam, ezek a nagyobb árfekvésű lapok, nem az átlagnak, és nem a cégeknek van kitalálva... Ha egy cég ilyen drága lapot vesz, az elgondolkoztató. :D

Aki ilyesmi kategóriás lapot vesz, az tudja, hogy mire vállalkozik, és gondolom nem arra kell neki, hogy minden alapon menjen benne.. És aki úgymond extreme körülmények között használja már az otthoni gépét is, annak az olcsóbb kategóriás lap bőven megsül a cucca alatt, vagy spontán ki jön belőle a füst... Persze ez előfordulhat a drága lapokkal is...

Nem poénból van az sem, hogy lényegében bizonyos lapok szinte csak versenyen fordulnak meg, ott "hajtják" meg őket, máshol szinte nem is lelhetőek fel.

Véleményem szubjektív...

(#27) ( V ) válasza banhammer (#20) üzenetére


( V )
veterán

hmmm lehet rossz volt a szóhasználatom, engem egy átfogó teszt érdekelne hogy konkrétan mit tud a lap (tuning, hőmérséklet, stabilitás stb.)

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#28) naszvalo válasza LGLuke (#25) üzenetére


naszvalo
tag

Igen én is teljesen osztom a véleményed a lappal és a tuning-al kapcsolatban is..Ekkora ár különbséget már nem ér meg a csúcskategória. :N Csak még most is sokan azt hiszik hogy a 60 000ft-os lap,kétszer gyorsabb mint a 20 000ft-os. Volt már nekem az LGA 775-ös korszakban,olyan 10 000FT-os G31-es lapom,amit jobban tudtam húzni a 25000ft-os Asus,és Giga lapnál :K mai napig (4 éve) hibátlanul megy a haveromnál.Nem azt mondom hogy a legolcsóbb lapot kell megvenni,de a mai procikhoz,ez a 60-100-as kategóriának már nincs sok értelme.Többnyire lehúzás szagú a dolog

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.