Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) DRB válasza ollie (#34) üzenetére


DRB
senior tag

Veled mi van, bealudtál az elmúlt 17-18 évben? :DDD

(#36) Gyuri27: Jó lesz ~18-nak az a 10. ;)

(#52) Gyuri27 válasza DRB (#51) üzenetére


Gyuri27
félisten

Több mint 10 te zsák. A 18 több mint 10? :P

Amd - Radeon - Ryzen

(#53) Darmol válasza arn (#47) üzenetére


Darmol
senior tag

Intel évekig ellavírozott +3-5%-al generációnként. Az a 10% legfeljebb Ryzenek generációi miatt tűnik kevésnek. Egyébként elvben egyetértek veled a jelenlegi helyzetet tekintve. De az Ampere-hez és a bigNavi-hoz lehet kell a nagyobb kraft. Majd nem is olyan soká megtudjuk. :DD

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#54) sb válasza schawo (#12) üzenetére


sb
veterán

Szerintem azért ez ennyire nem egyszerű.
Már az AMD-t is csesztették az AM4 támogatás miatt. Most megcsinálják 400-asra is az agesa-t és akkor jön a kedves lapgyártó és a vevő arcába röhög. Ráadásul nem túl olcsó lapoknál.

Ez azért AMD oldalról is megér majd egy-két ejnye-bejnyét.

@Fred23
Majd tán változik az álláspontjuk, mikor az ASRock elkezdi szórni a béta BIOS-okat még a gagyibb B450-esekre is. (Így legyen!)

Azért az Asrock az AM4 biosokkal nincs a helyzet magaslatán. Topciban írtam, biztos van akinek ismerős, kaptam én is hasonló válasz tőlük mikor rákérdeztem, hogy miért tűnik el a a bios menüpontok 70-80%-a mikor direkt úgy vettem a lapot, hogy széleskörűen állítható.
Minek frissítettem?
Majd kiírták még 2x minden új bios mellé, hogy NE frissítsd ha régi procid van. Apró szépséghiba, hogy mást is javítanak az új biosok, plusz ha új procira váltanék akkor sem lennék boldog az eltűnt opciók miatt.
Az is beszédes, hogy a kis 13k-s Giga A320-amra előbb kijönnek az új biosok, mint B450M Pro4-re.

(#55) hokuszpk válasza b. (#49) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Akinek te eladod az elöző generációs mondjuk 3600 procidat nem feltétlenül igényel új deszkát mert lehet neki éppen 2600 van a deszkájában amit elad egy 1600 cput hazsnáló tagnak aki eladja a sajátját amit használt 3 évig és akihez kerül éppen vesz egy használt piacon lévő deszkát. lehetséges hogy 3-4 kézen át megy a CPU mire valaki vesz új deszkát így mellé lelasssul a forgási sebeség."

nem. 1-el tobb proci lesz forgalomban, mint deszka, hacsak valaki nem szakitja meg a lancot, a vegen ugyis kelleni fog lap.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#56) sb válasza arn (#47) üzenetére


sb
veterán

Nálam sima 2700 van. Ez kb. egál multiban a 3600-al, singleben jó 20-25% az előnye.
3700X kb. +30-35% multiban.

Az új széria is ilyesmit lépett előre elvileg IPC+órajelben.
Ott multiban a hatmagos lehet +30% körül, a nyolcmagos így kb. +70.
Single szintén +20-25%. Szóval ott már azért a két gen között lesz kb. 50-55%.

Előrelépés van, ha innen nézed még egy 3600 is jobb lehet a 2700-nál mert multi egál, single egyértelmű előny. A gond az, hogy árban ezek már a 3000-ekné sincsenek arányban.
És ez most még egy szinttel feljebb lépett a Zen3-nál.

Ha nem az indulóárakat nézed, nálam a 2700 került 150-170 EUR-ba.
Ettől most a 3700 messze van, 270 körül. A 3600 egál kb 170 körül, de ugye így ott sincs előrelépés perf/price-ban.
És itt nem várható nagy árcsökkenés sem a 320 EUR 5600X mellett.

(#57) b. válasza hokuszpk (#55) üzenetére


b.
félisten

igen csak ennek lassú a kiforgási ideje, évek ami nem térül meg. Ezek a cégek negyedévekben gondolkoznak főleg ha egy új fejlesztést/ chipsettet eszközölnek 2018 ban azt nem 2021 re várják megtérülésre.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#58) lemusz


lemusz
addikt

Hahahaha sok ASUS buzi megkapta. Sose értettem miért istenítik egyesek ezt a márkát, meg úgy egyáltalán bármelyik hardver márkát, ez még az amd-intel kardoskodásnál is rosszabb szokás.

(#59) ati3x


ati3x
senior tag

Akkor eldőlt. Igaz B550-est veszek majd, de ezek szerint nem ASUS-t! :)

(#60) carl18 válasza ati3x (#59) üzenetére


carl18
addikt

MSI B550 Tomahawk, egyik legjobb ajánlom figyelmedbe! :)

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#61) arn válasza sb (#56) üzenetére


arn
félisten

cben neztem a 3600x vs 2700x dolgot, ott 9%al volt lassabb a 3600x appeknel, jatekoknal meg kb ennyivel gyorsabb. ha 19% az ipc novekedes, nem lesz az annyi...

utobbi idoben sajnos egyre gyakoribb, hogy nincs generacios ar/ertek ugras. gyorsabb dragabban... ha a 90es evekben igy csinaltak volna, par even belul 10x annyiba kerult volna minden.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62) andy19770128


andy19770128
aktív tag

Miért kellene lecserélni akár a x370 lapokat??? itthon remekül megy a 3300x el együtt.

(#63) sb válasza arn (#61) üzenetére


sb
veterán

Csak körülbelül számoltam, +-5-10% benne van, főleg a nonX modellek miatt. Az X-ek single-ben jobbak órajelben, ott lecsökken a a különbség de azért ilyesmi várható.
Sima 2700-ról a +-10% inkább 0 és +20%. :)

Computerbase teszt alapján 16% van IPC-ben a 2000-3000 között. Itt 19%. Órajelben meg a sima 2700 4.1, 5600-5800 pedig 4.6-4.8. 12-17%. Ez itt szumma 55-60%.

De kevésbé tudományosan ott vannak a single CB pontszámok. :)
2000-esek 400-420
3000: 500
5000: 600-620

Ott a +55%.

Meg még egy adalék: játéknál lehet, hogy érdemes átlag helyett a valós különbségeket kiszűrni. Legalábbis ha a konkrét teljesítménykülönbség érdekes és nem az, hogy melyik játék mennyire használja ki a több magot/nagyobb frekit.
Az átlag 10% 2700X vs 3600X is legtöbbször úgy jön ki, hogy min fps-ekben vagy 0 körüli a különbség vagy +20% körül van utóbbi javára. Látszik, hogy mivel lehet mérni a különbséget és mivel nem.

Az biztos, hogy itt most megállt/lelassult a fejlődés. De ez előre látható volt, valahol beszéltünk is róla itt a fórumon. Nem rossz, hogy van, de igazából nem tudsz mit kezdeni 12-16 maggal se nagyon általános célra desktopon, nemhogy efölé menni. Az irány meg ez, ebben egyelőre ennyi volt... majd lassan fejlődünk, ahogy kezdik kihasználni a magokat. Addig meg olyan ugrás mint ami az első két szériánál volt nem nagyon lesz. Ahol gyakorlatilag 2-3x erősebb procit kaptál az 1-2 évvel azelőtti Inteles variáns helyett azonos árban.

[ Szerkesztve ]

(#64) Fred23 válasza ollie (#34) üzenetére


Fred23
nagyúr

Megírták már a topiktársak... -és sb-nek igaza van, hogy az ASRock sem szent, nekem is kevesebbet tud a friss BIOS a B450-es lapomon, mint a régi, de az is igaz, hogy én döntöttem a frissítés mellett, pedig olvastam, hogy a 2700-asomhoz nem ajánlott a legújabb. Túlélem. Kevesebb opció lett, de alapvetően minden rendben van továbbra is. Szerintem a következő lapom is ASRock lesz.

Januárban jönnek a béta BIOS-ok, talán egyik gyártó se szeretne nagy savazást kapni, és szerintem nem sok lap marad majd ki a jóból.

(#65) ollie válasza lemusz (#58) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hahahaha, fake news volt.

***

(#66) Pug válasza ollie (#65) üzenetére


Pug
veterán

Vagy leak-et kapott a tervezett non-support es tuzoltaskent nyomtak egy hatraarcot... elegge konnyu lesz megmondani az alapjan, hogy majd mikor is lesznek valoban elerhetoek az uj bios-ok...

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#67) DRB válasza Gyuri27 (#52) üzenetére


DRB
senior tag

Jó hát nyilván 10-nél több a 18. Viszont az is nyilvánvaló, hogy nem 18-ra gondoltál, arra nem azt mondjuk, hogy több mint 10, hanem mondjuk több mint 15, vagy azt, hogy majdnem 20. :D

(#68) jeni


jeni
félisten

X470 lapokhoz sem garantált a Zen3 proci.
Ha béta akkor gondok lehetnek vele mert arra nem lesz javítás.
pl.:85000Ft lap ami önmagában kiváló ezek szerint Zen 2-nél leállnak vele a támogatással.
Asus CrossHair VII Hero

"Emiatt a támogatás jellege béta szintű lehet, vagy ahogy most néz ki, bizonyos gyártók szintjén semmilyen nem lesz, ugyanis az ASUS terméktámogatási részlege új alaplap vásárlását javasolta egy friss BIOS iránt érdeklődő, Crosshair VII Hero tulajdonosnak. Utóbbi termékhez ugyanis nem terveznek friss, speciális AGESA-t támogató BIOS-t, enélkül pedig a Zen 3-as processzorok támogatása sem megoldható."

(#69) Silεncε


Silεncε
őstag

Eddig csak a bajom volt az Asus lapommal, ez meg mégjobban megerősített, hogy Asus cuccot sose veszünk többet

(#70) #06658560 válasza hokuszpk (#55) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha mindenki tovább adja a lapját és a CPU-t is. Ez azért nem feltétlen igaz.

(#71) Szotyi222


Szotyi222
aktív tag

Mivel most igen is elég a B450 3600 al
Leg megérösebb.
5 évig biztos jó

5 év múlva lehet hogy 3000 res szériából le áll a gyártás
És új am5 procik lesznek.

500 lap am4 foglalt ami
5 év múlva lehet hogy am5 ös re kellene majd váltani 🤔🤔🤔

(#72) antikomcsi válasza andy19770128 (#62) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Egy jó minőségű x370 lap, kiváló befektetés volt. Akinek szükséges, egy 3900X-el, még évekig el van, aztán válthat a következő foglalatra, platformra. 5-6-7 évre meg volt/van oldva az alaplap kérdés. Ilyenkor azért kiderül másoknak is, hogy az olcsóbb lapok, valójában drágábbak.

(#73) catalano


catalano
tag

Majd meglátjuk az 5xxx árakat és nem is kell az a BIOS frissítés! - Az RTX 3xxx árazásából kiindulva! 100e-ért biztos nem veszek egy 5600X-t.

[ Szerkesztve ]

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#74) Picco válasza jeni (#68) üzenetére


Picco
addikt

Az x370 CH VI-nek is "beta" tamogatasa van elvileg a 3xxx generaciora, gyakorlatilag 4 vagy 5 uj bios erkezett ebben az evben.
Tuti raflexeli valaki az X470es biost el9bb utobb. En nem sietek, egy ev mulva is pont jo lesz ha lesz :)

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#75) fanti


fanti
addikt

Látjátok, mondtam én.

Tarol az AMD desktop fronton, éppen ezért azt is megengedheti magának, hogy jól becsapja a vevőket és annyit mond, bocsika...véletlen így sikerült...miközben Liza végigtelefonálja az alaplapgyártókat, és közli velük, hogy "srácok, nektek sem éri meg ha a 2-3 éves lapjaitokban megy majd a legújabb procikánk...hát együtt találjunk ki valami műszaki dumát, hogy mitől nem megy, így ugyan szidnak majd minket, de hát...ilyen az élet..."

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#76) Raysen623


Raysen623
addikt

Asus deszkákat már évek óta kerülöm. Viszont ha a többi gyártó is beleáll ebbe a témába ilyen khm nem túl fair módon, akkor nem lesz Zen3-as procim.

(#75) fanti : kerüljük a prekoncepciókat és a konteókat ha kérhetem.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#77) andy19770128


andy19770128
aktív tag

Időközben a Planet 3DNow! számára nyilatkozott az ASUS németországi kirendeltsége, és a friss adatok szerint a vállalat támogatni fogja az új generációs Ryzeneket az X470-es alaplapjain.

(#78) PuMbA válasza andy19770128 (#77) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, ezt a hírt törölni kéne vagy a cikkből csak a releváns részt meghagyni :)

[ Szerkesztve ]

(#79) Gyuri27 válasza Raysen623 (#76) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az asrock nem az a cég. Az msi-nek is nagy nagy szopó lenne hiszen a max lapokat ezzel reklámozták. És abból elég sok fogyott.
A giga európában elég gyengécske. Ők sem engedhetik meg maguknak.
Egyedül az asusnak fáj ez. Aki minden szart elad rog, tuf, strix cimkével 1,5-2x áron. Nekik nyilván jobb lenne ha ezeket a deszkákat újból eladná. Csak az amd-s közösség jellemzően nem birkalovász népcsoport. Akik alatt évente új foglalatot lehet cserélni.
Az amd se engedheti meg magának a negativ reklámot (és hogy ne tartsák az igéreteiket). Persze a pénz is kell, hogy ne fogyjon el a lendület.
Erre mrs Salamon (Dr Lisa Su) hozott egy bölcs döntést. Januártol ott a bios. Aki meg az újból akar karácsonyra az nyissa a bukszát. A többieknek (főleg teszkósba) jó lesz a felár nélküli X nélküli verzió 450-be.
Sokan mondták és azért 2014 óta látjuk is, hogy ez a nő egy zseni. egy génius. És tényleg. Sokat nem hibázott eddig. Proci szinten semmit. Vga-ból is amit ráhagyott Koduri (ott ugye kényszerpálya volt).
De már az új konzoloknál rendbe lett vágva a hw. Remélhetőleg 28-án durran a big navi. És a prezentáción ő is igy nevezte (ha már mindenki így hivja).

Amd - Radeon - Ryzen

(#80) arty válasza fanti (#75) üzenetére


arty
veterán

megzavart a sok A betüs? AMD <> ASUS? :D

(#56) sb 299 dodón indult a 2700.... ha meg anno lopottat vettél, lehet h most is tudsz rabolni ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#81) Raysen623 válasza Gyuri27 (#79) üzenetére


Raysen623
addikt

Legyen igazad, csak ennyit mondok. Giga Aorus lapom van, nem szeretném egy hamar cserélni. Terveim közt mondjuk egy laptop szerepel mint következő PC megoldás, abban viszont tetszik amit Asus csinál.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#82) dchard válasza fanti (#75) üzenetére


dchard
veterán

Még ha igaz is lenne, akkor sem egyirányú utca ez a téma: ha a B450-es lapomra nem jön 5000 szériás frissítés, akkor sem alaplapot, sem új procit nem veszek. Tehát az AMD is bukik. Legrosszabb esetben veszek a 2600x helyére egy 3800-at nyomott áron fél év múlva, amivel még évekig elleszek, azt csá. Szóval nem olyan egyértelmű, hogy ez az AMD-nek olyan jó döntés lenne. Egészen egyszerűen alaplappal együtt már nem éri meg váltani.

Egyébként maga a tény, hogy az AMD fél éve bejelentette előre a támogatást B450-re is, jól jelzi, hogy pontosan felmérték ezt a témát.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#83) LGG555 válasza fanti (#75) üzenetére


LGG555
aktív tag

Ez nem az AMD -n múlik hanem az alaplap gyártókon.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#84) Zanik válasza dchard (#82) üzenetére


Zanik
addikt

Én se érzem feltétlenül becsapva magam.
Az pl. jobban zavart, hogy a B550 lapok mennyi ideig csúsztak, nem is vártam meg, B450 lett a vége. És ha nagyon fejleszteni akarnék, a 3000-es szériából még tudok feljebb menni.

Továbbá valószínűleg a 5000-es Ryzen-nek lesznek az utolsó AM4-es procik. Ergo aki nem cserél évente konfigot, annak tök felesleges most 5xx vagy 6xx lapra cserélni, hisz 1 év múlva azokat is lehetne kukázni, ha 6000-es Ryzen-t szeretne.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#85) LGG555 válasza Zanik (#84) üzenetére


LGG555
aktív tag

Viszont akinek x370, b 350 lapja van annak jól jött volna ha belemegy az 5000 -es Ryzen, abban reménykedem hogy valaki csak ráhegeszt ezekre egy x470 -es Biost.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#86) Pakmara válasza LGG555 (#85) üzenetére


Pakmara
őstag

Az elhangzottak fényében esélytelennek érzem. Nekem is 300 szériás lapom van és elég kevés olyan dolog van amit nem tud egy B450-hez képest. Ha az alsó polcos B450-es VRM-re rá lehet engedni az 5000-es CPU-kat akkor erre is. Üzletileg viszont a 300 széria support már minden határon túlmegy gondolom....

[ Szerkesztve ]

(#87) LGG555 válasza Pakmara (#86) üzenetére


LGG555
aktív tag

Nem úgy gondoltam hogy alaplap gyártó csinálna módolt biost hanem olyan moderek akik ilyesmivel foglalkoznak, Inteles alaplapra is csináltak már Biost ahol lehetett.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#88) PuMbA válasza Pakmara (#86) üzenetére


PuMbA
titán

"Ha az alsó polcos B450-es VRM-re rá lehet engedni az 5000-es CPU-kat akkor erre is. "

Az AMD megmondta, hogy ahol az alaplap nem engedi meg, ott az alaplapgyártók korlátozni fogják, hogy mely fogyasztású 5xxx-es procikat fogja támogatni a beta BIOS.

[ Szerkesztve ]

(#89) andor80


andor80
senior tag

msi x470 gaming pro-ra várom.
Jövöre tervezek 3800x re válltani
azután merg arra rá 1 évre 5000-es széria.
Most 2700x van kiszolgál még ma is .

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#90) Tomassy00 válasza Pakmara (#86) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Nekem is van itthon egy CH 6 Hero . Bitang egy lap. :K

(#91) Pakmara válasza PuMbA (#88) üzenetére


Pakmara
őstag

Ok, átfogalmazom: Értem, hogy üzletileg nem éri meg a 300 széria supportja. Csak azt mondtam, hogy egy C6H VRM simán hozza egy jobb B450 szintjét. Ha utóbbira nincs (technikai) akadálya 5000-es CPU-t engedélyezni akkor az előbbire sincs.

(#87) LGG555: Ja értem. Azoktól én azért fáznék.

[ Szerkesztve ]

(#92) arn válasza Tomassy00 (#90) üzenetére


arn
félisten

bitang (főnév)
Jellemtelen személy, aki erkölcsileg züllött, hitvány. Tetteiben önző érdekek, hátsó szándékok vezérlik. Jellemzője a megbízhatatlanság, csalás és hazugság.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#93) LGG555 válasza Pakmara (#91) üzenetére


LGG555
aktív tag

Legfeljebb visszateszed a régi Biost.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#94) Tomassy00 válasza arn (#92) üzenetére


Tomassy00
senior tag

:K

(#95) fanti válasza Gyuri27 (#79) üzenetére


fanti
addikt

"Aki minden szart elad rog, tuf, strix cimkével 1,5-2x áron"

Hát hallod...kicsit erős, de attól még igaz!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#96) edward2 válasza Gyuri27 (#79) üzenetére


edward2
addikt

Mert akkor gondolom az inteles az birka mert vesz egy alaplap proci kombót több évre és nem évente cserélget procit. :F

(#97) hokuszpk válasza antikomcsi (#72) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hatnemtom, nekem a B350 PC-Mateban megy a 3700X :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#98) Gyuri27 válasza fanti (#95) üzenetére


Gyuri27
félisten

Fasza tuf lapok. Aztán mikor a csávó rámért a fetekre 10 fokkal volt melegebb mint a teszkós 450 faty k4.
Tufon 4 fázis k4-en 3 rendes duplázva.
Az asus mindig is (értsd 20 éve is) hogy az olcsó lapjaik szarok. Ez vitán felül áll. Nézd meg fos asrock pro 4-be egy 3xxx 8 magost némi tuninngall bele pattinthatsz. Na de vissza. Viszont ahogy mentük felfele úgy voltak jobbak a lapk (bár az árát is elkérték). Aztán egy ideje ez a mümályer gémer vonal valahogy nem az igazi.
Meg a többi gyártó is felzárkózott. Vannak felsőkategóriás lapjaik. Csak olcsóbban vagy jobbak.
Megcsinálták a rog strix lapokat. Kijött az L. Fasza csicsa oké (igaz drágább mint egy msi meg asrock csak nem jobb) de oké az asus nevet meg a csicsát ki kell fizetni. Aztán ott az F-E ami kimondottan nem jó és drága.

Amd - Radeon - Ryzen

(#99) Tomassy00 válasza Gyuri27 (#98) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Na Na ! Az E -t azt hagyjad, az jó. Az F az tényleg hurka lett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.