Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

Gyönyörű :C

(#2) Z_A_P válasza Tomassy00 (#1) üzenetére


Z_A_P
addikt

MSI-tol (B450 T. Max) mas hozzaallast varok! :(((

OK

(#3) korren


korren
aktív tag

TPU-n felrobbant a komment szekció e hír hallatán. :DDD

Véleményem szerint is jogosan. Bár jópár valótlanságot is állítanak kommentekben. Dehát az indulatok már csak ilyenek...

A magam részéről már biztos vagyok benne, hogy a saját CH VI Extreme lapom egy R 7 3800X(T?)- vel fejezi be pályafutását sajnos...
Pedig valószínűleg a HW-es feltètelek adottak lennènek, a PCI-E 4.0-t meg bánja kánya...

-I like the misery. -I like this world!

(#4) Vinrael


Vinrael
tag

Azért ez nem kicsit gáz, egy ekkora cégtől származó, ilyen drága lapnál.

https://www.youtube.com/channel/UCGzkAM74dJ_Vo2r73Y1tv2Q

(#5) muxi-muxi válasza Vinrael (#4) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Nagyon egyszerű. Azt akarja h újat vegyél. Nyikoroghatnék nekik én is, mert B450 Prime-om van az egyik gépemben és lehet a majdankiöregedett 5800 egyszer pont oda kerülne...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#6) .mf


.mf
veterán

Csak így tovább, ANUS! Remélem elég nagy felháborodást fognak ezzel okozni, hogy visszakozniuk kelljen. Már korábban is jártam meg lapjukkal, a support egy évtized alatt sem bírt válaszolni. Bezzeg egy hozzá képest olcsó Biostar lapnál a support pár napon belül válaszolni tudott...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) Tamus1


Tamus1
újonc

:W A terv eddig az volt, hogy B450-es lap, iGPU-s procival otthoni használatra, sok évre előre tervezve, beleszámolva az esetleges fejlesztést, procicserét. A hosszútávú terveknek ezzel lőttek.
Szóval vagy vehetek 500-as lapot, amihez nem lehet kapni iGPU-s procit ezért kell extra videokártya a teljes tervezett költség +30-40 %-áért, vagy jöhet az Intel a korábban tervezett árban...

(#8) Skyline15 válasza Tamus1 (#7) üzenetére


Skyline15
tag

Mi a gond egy Ryzen 5 3400G-vel? :F

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#9) .mf válasza Tamus1 (#7) üzenetére


.mf
veterán

Vagy más gyártó alaplapját veszed: az MSI-nél valószínűleg lesz új BIOS, és Asrock, Giga, és még néhány másik esetében is hasonló várható.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) ollie


ollie
MODERÁTOR

Hát ez nagy csalódás. Eddig mindig Asus alaplapjaim voltak, sőt épp most vettem a gyereknek egy B450-es Asus-t arra gondolva, hogy majd a Ryzen 5. generáció is jó lesz bele, de ezek szerint pénzkidobás volt.

***

(#11) dokanin


dokanin
aktív tag

Mindig így kezdődik, a végén úgyis kiadják.
Bepróbálták, hátha megússzák.

(#12) schawo


schawo
titán

Figyelni fogják, hogy más gyártók mit csinálnak.

Ez egy nyilvános kartell ajánlat, azért fogalmazták meg ilyen hamar. Ha más is reagál rá, és nem ad ki új BIOS-t a lapjaihoz, akkor ők sem fognak, ha mások keresztbe mennek, akkor ők is meghátrálnak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13) GeryFlash válasza Tamus1 (#7) üzenetére


GeryFlash
veterán

Oriasi csalodas, hisz alapbol nem is lehet mast venni mint ASUS-t.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#14) Tamus1 válasza Skyline15 (#8) üzenetére


Tamus1
újonc

Nincs vele semmi gond, most. De ha kitúrnak a kölkeim a gép elől pár év múlva, nekik már nem lesz elég. Kérdés, hogy a 400-as lapok elég lesznek-e még a 3. generációs procikkal az igényükhöz, vagy mehet a lapcsere is.
Vagy nagy ravaszul behülyítem őket a CS GO-ba, és az futni fog... :)

(#15) AxBattler


AxBattler
félisten

No, majd az ASRock... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#16) HyP3b0y válasza Z_A_P (#2) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Ha már azzal a szlogennel adták ki a MAX-eket, hogy így majd a lapra fér a teljes proci lista amikor kijön a Zen 3...

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#17) Molyzsa válasza Tamus1 (#14) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Akinek pár évig nem elég a 3 ezres széria, az pár év múlva már nem az 5 ezres szériáért fog ácsingózni, hanem a DDR5-ös alapú 6 - 7 ezres szériáért. :) szerintem...

..o.O..

(#18) LGG555


LGG555
aktív tag

Már az is pofátlanság hogy az x370-b350 csipkészletet kihagyták, pofátlan disznó minden gyártó, lényegében 4k felbontáson játszom így akkor nem is érdekel az új Ryzen, inkább veszek jövőre egy VGA-t..

Molyzsa : Pontosan!

[ Szerkesztve ]

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#19) Lacc válasza korren (#3) üzenetére


Lacc
aktív tag

Na igen, de ha az ember bongeszi az ASUS hivatalos forumait, ahol a csavokam beirja - aki anno volt 70.000 Huf-os alaplapja azthiszem ROG sorozat volt- hogy neki kellene a kovetkezo frissites, erdemes-e varni a jelenelgi alaplapjaval, hogy megkapja-e parhonapon belul vagy vegyen uj alaplapot?!
Minden gyarto alma az ilyen felhasznalo. (es nem egy ilyen felhasznalo van)
Pontos linket passzolom, mar ha valaki bizonyitekot akar, de tudom, hogy frissen jott asus prime b450 es ryzen 2700-el volt linuxos problemam es ugy talaltam meg azt a forum topicot az ASUS support oldalan.

(#20) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Eddig Asust akartam venni, mert jobban tetszik a bios-a, mint az Asrocknak, de lehet átgondolom még egyszer :D

#17 annak a ddr5-nek azért meg lesz az ára, meg a cpu-nak is!

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#21) szasanyi


szasanyi
félisten

Az utolső AM4 tokozású CPU miatt kellene lecserélni az amúgy kifogástalan B450 lapot úgy, hogy ezt az AMD alapvetően nem követeli meg? Gratula ASUS, csak így tovább és - az általánosnál magasabb árakra is tekintettel - még több vásárlót veszítettek. ;]

(#22) ollie válasza LGG555 (#18) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azok nem belépőszintű chipsetek?

[ Szerkesztve ]

***

(#23) Tamus1 válasza LGG555 (#18) üzenetére


Tamus1
újonc

Akinek az a hobbija, hogy kétévente lapot-procit-ramot cserél meg egész nap a hardveraprót túrja új cuccokért, azt nyilvá nem zavarja.
Speciel engem igen, sokadik dolog a gép az életemben, így nem szeretem az ilyen gyártói húzásokat. De sztem túllépek rajta :)

(#24) Fred23


Fred23
nagyúr

Majd tán változik az álláspontjuk, mikor az ASRock elkezdi szórni a béta BIOS-okat még a gagyibb B450-esekre is. (Így legyen!)

(#25) LGG555 válasza ollie (#22) üzenetére


LGG555
aktív tag

Az x370 hogy lenne, ráadásul az X370 XPower Titanium ami nekem van az MSI egyik csúcslapja volt.

[ Szerkesztve ]

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#26) Pakmara válasza ollie (#22) üzenetére


Pakmara
őstag

Miért is? Akkor X370 volt most X570. ill akkor az X570 is belépő szint három évvel a megjelenés utánról nézve :D

[ Szerkesztve ]

(#27) FDAssasin


FDAssasin
csendes tag

Én nagy naivan azt hittem, hogy majd lesz valami hackelt bios a C6 herohoz is, biztos jó arc lesz az Asus. De ezek után szerintem elengedős, hiába bírná el a VRM az új procikat is... :(

(#28) Gyuri27 válasza ollie (#10) üzenetére


Gyuri27
félisten

Én egy ideje kerülöm mint kurva a templomot. Egy ilyen kategóriás lapnál meg simán elvárható. De hát mindig is ilyen volt. A strixeket is horror áron adják közbe meg a csicsán kivül csak L verzió hozza amit mások olcsóbban.

AxBattler: azok ha kell csinálnak ddr1-es támogatást is agp-vel. :DD

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#29) Steven


Steven
addikt

Szerintem már az is gáz , hogy a CPU megjelenés napján nem minden alaplaphoz van support , szvl x470 (már aki ki adja ) az csak január-február! Tiszta vicc! :Y

Ha meg igaz a fenti hír akkor az meg külön szánalmas egy ilyen szintű lapnál.

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#30) LGG555


LGG555
aktív tag

Tudom nem ide tartozik de 4k játékokban van valami előnye ezeknek az új prociknak?

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#31) Pakmara


Pakmara
őstag

Topic zárható :) cáfol az Asus. [link]

(#32) antikomcsi válasza Tamus1 (#7) üzenetére


antikomcsi
veterán

Ha b450 lapot vesz, nem biztos, hogy tud majd bele olyan procit fejleszteni később, amilyet szeretne. Ha emiatt vesz mondjuk egy 50K-s B550 TUF GAMING asus lapot, abban meg nem megy a 3400G, a 4350G meg ritkább, mint a fehér holló.

(#33) Steven válasza Pakmara (#31) üzenetére


Steven
addikt

Még jó , hogy bele írtam , hogy ha igaz a hír ....
Attól még amúgy szánalmas , hogy első nap nem fog rendelkezésre állni a bios x470 -es lapokhoz...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#34) ollie válasza Fred23 (#24) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az ASRock nem az Asus leányvállalata?

***

(#35) dokanin válasza Pakmara (#31) üzenetére


dokanin
aktív tag

Na ugye. :)

(#36) Gyuri27 válasza ollie (#34) üzenetére


Gyuri27
félisten

Már mióta nem. Több mint 10 éve ha jól emlékszem.

Amd - Radeon - Ryzen

(#37) arn


arn
félisten

sok ertelme van a foglalat megtartasanak... ez max nekik jo. de igazabol, ha nem egy even belul cserelek, akkor szinte mindig johet hozza az uj lap is.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#38) K0vasz


K0vasz
aktív tag

szóval abban bíznak, hogy lesz egy olyan réteg, aki:
- nem bassza fel magát ezen a húzáson
- idén vesz egy Asus B550/X570-es lapot
- majd két év múlva megint vesz egy új Asus lapot a DDR5-ös platformhoz? és ez a réteg többségben lesz azokkal szemben, akik most jódarabig tuti nem vesznek Asustól semmit?

bárcsak én lennék ennyire optimista :D

(#39) arn


arn
félisten

mongy a terv is ez volt... uj proci, uj chipset (lap).

masik feketeleves, az euros arak magasabbak a dollaros arnal. a 5600x 319 eur lesz - ennyiert vettem ket es fel eve a 2700xet launchkor. magyaran ket es fel ev utan ugyanannyert hasonlo teljesitmenyt kapok? hol itt a fejlodes?

579 euroert sem tul vonzo a 5900x... ami tervbe volt veve, plane, hogy a uj lap is kell hozza. nincs rossz termek, csak rossz ar.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40) dokanin válasza arn (#39) üzenetére


dokanin
aktív tag

Ez az ár csak akkor lenne rossz ha rajtuk maradna a cucc. Ezt azért kétlem. Gyanítom, hogy nem is lesz elég belőle egy jó darabig.

(#41) Kupszi


Kupszi
aktív tag

Minden gyártó egytől egyik a profitból él. Így nyílvánvaló hogy az a legjobb megoldás ha az emberek lapot cserélnek.
Gondolom sokat gyártottak le és nem nagyon kelendőek. Így ha azt nézzük nem adnak supportot a 4xx lapokhoz, de az adott ember 5xxx szériás cpu-t akar rákényszerül lapcserére...hacsak más gyártó nem húzza meg kiadja a beta biosokat.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#42) spect80 válasza Fred23 (#24) üzenetére


spect80
senior tag

https://www.techpowerup.com/273296/asrock-announces-amd-ryzen-5000-series-support-for-its-amd-500-series-motherboards

(#43) spect80


spect80
senior tag

Ennyit erről, ez a topic is zárható
https://mobile.twitter.com/planet3dnow/status/1316004902393442305

(#44) green dude válasza arn (#39) üzenetére


green dude
tag

Ha jól emlékszem a megjelenéskori tesztekre a 3600X single-ben leveri a 2700X-et, és multi-ban is nagyon a nyakán van. Kíváncsi leszek egy 5600X vs. 3700X/3800X összecsapásra. Szerintem azért van fejlődés. :)

(#45) b. válasza Vinrael (#4) üzenetére


b.
félisten

igazából magam ellen beszélek de Intelt azért kedvelték a lapgyártók, mert sokszor még ha alaptalanul is de kellettek új deszkák. Sok nagy gyártó lecsökkentette a gyártását felére vagy alá, legutoljára pont a Giga. nem jó nekik hogy ha kevésbé pörög a deszka így egy egy gennél emelkedni fognak az árak sajnos.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46) Zanik


Zanik
addikt

Hát, akkor egy 3600-zal még elleszek pár évet. Majd váltok AM5 + DDR5 konfigra.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#47) arn válasza green dude (#44) üzenetére


arn
félisten

"leveri" - 10%ok mennek ideoda... kb a kit erdekel kategoria.

az 5600x jol skalazodo alkalmazasokban kb egy 10%al lehet gyorsabb, mint a 2700x, jatekokban meg lesz kb 20-30% elonye (alacsony felbontasnal persze) - 2.5 ev es ket generacio utan ez nem tul sok ugyanazert az arert.

valoszinuleg megdobja az elozo generacio kiszorasat ez az arazas, aztan utana csokkentenek arat, ha mar nem lesz a polcon semmi.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48) hokuszpk válasza b. (#45) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

szvsz tok teves a foglalatcsere elmelet ; az AM4 elettartalma alatt kb. annyi lapot lehet eladni, ahany procit elad az AMD.
Mert vagy vagy procival egyutt veszek lapot is, vagy a regi lapomba egy uj procit, de akkor akinek eladom, annak szuksege lesz hozza egy lapra...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#49) b. válasza hokuszpk (#48) üzenetére


b.
félisten

miért is lenne téves? :F
Akinek te eladod az elöző generációs mondjuk 3600 procidat nem feltétlenül igényel új deszkát mert lehet neki éppen 2600 van a deszkájában amit elad egy 1600 cput hazsnáló tagnak aki eladja a sajátját amit használt 3 évig és akihez kerül éppen vesz egy használt piacon lévő deszkát. lehetséges hogy 3-4 kézen át megy a CPU mire valaki vesz új deszkát így mellé lelasssul a forgási sebeség.
Ez amit írtál 2 generációra még érvényes lehet de 3 és 4 re már nem, mert túl sok a kiforgási idő.
Az 570 nem véletlenül olyan drága, mert kevesebb eladott lapból kell visszahozniuk a fejlesztés és a gyártósorok átállását, tervezését miközben egy új Chipsettet kellett kihozniuk .
lehet vitatkozni ezen de nem véletlenül történtek ezek a dolgok amiről a cikk szól vagy az alaplap gyártók termeléscsökkentése és üzembezárása.
Én mint vevő ennek örülök ,hogy sokáig megy egy alaplapom,de megértem az Asus huzását.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#50) skyrush7 válasza hokuszpk (#48) üzenetére


skyrush7
aktív tag

+a meghibásodott lapok. A többség valószínűleg vesz újat helyette, vagy processzorral együtt fejleszt akkor már.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.