Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) AxBattler válasza Lacok (#100) üzenetére


AxBattler
félisten

Kitaláltak a kommunikációs zsákutcából. ;) ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#102) R3laX válasza Lacok (#100) üzenetére


R3laX
addikt

Na azé :U. Még mindig drágább a lapom(B450-E), mint amennyiért vettem :D, bár tele is van mindennel (Wifi, Bluetooth, 12fázisú táp, duplázott). [link]

(#99) Tomassy00 :
B450-E is adja. 43 fokos a VRM prime-ban.

(#98) Gyuri27:
Gyurkó ne terjessz már hülyeségeket. B450-E jó kis lap.

[ Szerkesztve ]

(#103) Gyuri27 válasza R3laX (#102) üzenetére


Gyuri27
félisten

Persze hogy jó. Kapsz egy olyan vrm-t ami egy b450 pro4-t megver. Éppen. És kb 2x annyiba kerül.
Az a lap 50k felett van.
Mortar max, gaming plus max, tomahawk max 34-38k-ért körbe hugyozza.
Az összes 40-50k-s b550 meg pláne.
Hát nálam a jó lap nem ilyen. Bocsi.

Amd - Radeon - Ryzen

(#104) R3laX válasza Gyuri27 (#103) üzenetére


R3laX
addikt

Éppen? :D Jó persze. Mi a baj a VRM-mel? [link]

Kapsz Wifi-t, Bluetooth-t, fejlettebb hangot. Ennyi erőből egy B450 Carbon AC sem éri meg, ha az árát nézzük. Nekem pl marhára nem tetszik az MSI bios-a, olyan mint egy rossz montázs, aminek semmi köze a jó kis régi megszokott bios-okhoz.
Persze mindenki azt vesz, amit szeretne, vagy meg tud szokni.

Pörög azért ez is szépen:

Crucial Ballistix 2x16GB CL16 3200MHz@CL16 3800MHz

[ Szerkesztve ]

(#105) BemAnyó válasza skyrush7 (#50) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Ha ez tényleg így akkor én megfogadom az Asus tanácsát és cserélek egy MSI re a jövő év elején :C

(#106) R3laX


R3laX
addikt

Dzsoni :N , ez megint olyan, mint amikor megkérdezel 3 ügyfélszolgálatost egy cégnél és mindegyik mást mond. Sajnos egyik tájékozatlanabb, hülyébb, mint a másik. Tapasztalat.

#105BemApo:
Óvatosan azért ;] [link]

(#107) Picco válasza R3laX (#104) üzenetére


Picco
addikt

azt ugye tudod hogy az OC az a procidtol fugg inkabb mint a laptol? foleg memoria OC. ez mar B0 stepping.
amugy jo kis OC, ehhez mekkora fesz tarsul procinak?

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#108) R3laX válasza Picco (#107) üzenetére


R3laX
addikt

Ez gyári oc :) PBO, EDC1. 4.4-en már bekérné az 1.4V-ot, amit inkább nem erőltetek. Ugyanannyi FPS-t kapok Allcore 4.4-en, mint PBO, EDC1-el játékokban. 4.3 AllCore-on meg lassabb... Max terheletlen fesz 1.475V, így adja a lap.

[ Szerkesztve ]

(#109) Asshur válasza R3laX (#102) üzenetére


Asshur
tag

Rákérdeztem az Asusnál, nincs a VRM-nél hőszenzor a lapunkban. Ezért sem értettem már korábban sem, neked mit mutat a HWInfo ott...

(#110) R3laX válasza Asshur (#109) üzenetére


R3laX
addikt

Van, csak a HWinfo nem úgy fér hozzá. [link]

Úgy fogja kiadni, hogy Temperature 3-6-ig. Ezt át is nevezheted, ha neked úgy jobb.

sys-be firkáld be ezt:

[ Szerkesztve ]

(#111) Asshur


Asshur
tag

Csak így rápillantva a threadre, tiltsam a VMI-t a programban?

(#112) Asshur válasza R3laX (#110) üzenetére


Asshur
tag

Aha. Nekem ezek az értékek VMI onnál nevesítettek, motherboard, chipset, socket, vrm, és mind külön szenzor, külön értékekkel.
Képen láthatod amit betettem. Szóval az nem VRM érték, amit látsz.

[ Szerkesztve ]

(#113) Pug válasza Asshur (#112) üzenetére


Pug
veterán

Még vízzel is csodaszámba menne a 43 fokos VRM prime alatt. :DDD

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#114) LGG555 válasza R3laX (#108) üzenetére


LGG555
aktív tag

Amúgy játékokban lemérted már hogy mennyit ér a memória tuning, semmit, 2400 Mhz -en Metro Exodus tesztben pont 3 FPS -vel megy többet ha 3000 Mhz -en megy a memória, szerintem ezért kár szénné feszelni a rendszert.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#115) R3laX válasza Asshur (#112) üzenetére


R3laX
addikt

Nálam külön van. CPU, Motherboard, lent meg Chipset

#113Pug:
Jó én átneveztem.. de akkor az micsoda? Most nem kötekedésből.

#114LGG555:
Azért ez szubjektív, 5700Xt mellett azért számít. Nálam nem árt, ha 200FPS+-om van monitor miatt is. Nem néztem, de 1.4V-on megy a ram, gyorsabb, szóval marad így :D.

[ Szerkesztve ]

(#116) LGG555 válasza R3laX (#115) üzenetére


LGG555
aktív tag

Radeon VII -el mértem ami a legtöbb játékban veri az 5700xt -t, amúgy ez a te döntésed csak szóltam.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#117) Asshur válasza R3laX (#115) üzenetére


Asshur
tag

Engedélyezd az iniben a WMI-t, és akkkor a számozott szenzorok nevet kapnak.
Nézd a berakott képem. A hőmérsékletek is eltérőek lesznek a nevesített szenzoroknál.

[ Szerkesztve ]

(#118) R3laX válasza Asshur (#117) üzenetére


R3laX
addikt

Nálam akkor csak simán eltűnnek, de mind1 akkor. Eddig hazugságban éltem :O :) , elhiszem.

#116LGG555:
:R

[ Szerkesztve ]

(#119) R3laX válasza Asshur (#117) üzenetére


R3laX
addikt

Marhára nincs egyébként teszt a B450-E-ről a mai napig. Valahogy, mivel 2018 végén jött ki, már az X470-F tapasztalataira építve jóval a B450-F után, nem foglalkoztak vele.

Ha találsz, vagy ha vki csinálna már egy jó tesztet megnézném. Elvileg itt már valóban aluból vannak a vrm bordák + kapott az alaplap hátlapjára is egy kis plusz segítséget a B450-F-hez képest.

Na mind1, most már tényleg nagyon elkanyarodok a témáról, várjuk a bios-okat. :K

[ Szerkesztve ]

(#120) Gyuri27 válasza R3laX (#119) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#121) R3laX válasza Gyuri27 (#120) üzenetére


R3laX
addikt

Innen látom, hogy F :N.

(#122) R3laX válasza Gyuri27 (#120) üzenetére


R3laX
addikt

hopp dupla sorr...

[ Szerkesztve ]

(#123) Gyuri27 válasza R3laX (#121) üzenetére


Gyuri27
félisten

A nagy müanyag szar alá ugyanúgy megragad a meleg. Hiába van duplázva a vrm. Ott szépen megáll a meleg és jó 10-20 fokkal melegebb mint szaros k4-n pl.
Kapálózhatsz kézzel lábbal. Senki nem szokta ezt a hármast ajánlani. Mert drága amikor kujött akkor annyiért volt 470. Most meg van annyiért b550. És egy konkurens b450-es lap kb mindenben lepilálja. Olcsóbb, hüvösebb vrm.

Amd - Radeon - Ryzen

(#124) R3laX válasza Gyuri27 (#123) üzenetére


R3laX
addikt

Pontos adatokat csúsztassá már :). Beszélni lehet, de minek?
B450-F nem érdekel. Tudtam, hogy szar, épp azért nem vettem meg :D.

[ Szerkesztve ]

(#125) Asshur válasza R3laX (#119) üzenetére


Asshur
tag

Csak ez van:

https://ua.gecid.com/mboard/asus_rog_strix_b450-e_gaming/?s=all

A bordát meg tudom neked mérni 200W közeli terhelés mellett hőkamerával, 2700x 4200 MHz 1,35V 120A , IMC 1,1V, RAM 3400MHz 1,35V röhögve viszi a lap. Csak csalódás, hogy egy ilyen filléres szart kispóroltak belőle.

Ilyet rakhatsz rá:

https://www.amazon.com/XSPC-XS-10KSEN-Wire-Sensor-10K/dp/B00CMR38LC

[ Szerkesztve ]

(#126) R3laX válasza Asshur (#125) üzenetére


R3laX
addikt

-Mérj rá, kíváncsi lennék :R.

-Köszi a tippet!

(#127) R3laX válasza Gyuri27 (#123) üzenetére


R3laX
addikt

Egyébként Thaichi 470 volt terben még, de az drágább volt persze. MSI Carbon-ok már jobban tetszettek, de azok is drágábbak voltak, aminek a VRM-je is ütősebb és felszereltebb.
Én örülök, hogy az MSI végre eljutott erre a szintre és ahogy látom, már az alaplapok dizájnerét is felpofozták, hogy szedje össze magát. Már csak a Bios-on kéne átfutni párszor és minden ok lenne. Szeretem a VGA-ikat, amik hűtésben TOP-ok, ez meg is látszik a lapjaikon, de még nem tudtak meggyőzni.

De most te azt a 2 forintos hangot használod a B350 Mate-en, mert az ócsó, közben meg megy a 3700X? Én szeretek kábel nélkül kirakni képet a TV-re, vagy másolni telefonról gépre, gépről telefonra.

B450-E nem úgy néz ki mint egy 10 évvel ezelőtti lap, jól mutat az asztalon. Nem vagyok ROG-os, de ez tetszett kinézetre is. Nincs televonalkázva, mintha a tervező csak a vonalzót ismerné, vagy pirossal meghintve, vagy a mai "divatos" okker naranccsal lespriccelve. Néztem én a B450 Tomahawk-ot is, de marhára nem tetszett PL az a pár led, amit odahánytak a lap szélére. Mit világít az meg? Mi volt a tervező célja? Olyan béna dizájok vannak (pedig egy visszafogott RGB-vel én tök jól elvagyok, csípem). Asrock X370 Killer után vmi jól kinézőt akartam, ami tud mindent és bivaly is.
Így is túl vannak lihegve ezek a VRM dolgok már, be is bizonyítod a filléres lapoddal. Lehessen frankón használni, azt cső :).

[ Szerkesztve ]

(#128) Asshur válasza R3laX (#126) üzenetére


Asshur
tag

No, ránéztem kis kézi flirrel (ez képet nem tud tárolni), a fent írt beállítások mellett mindkét VRM bordánál max 55 fokot láttam 3 kör teljes memóriát használó Lynx alatt, ez 15 perc hosszú. Azt hozzá kell tennem, hogy elöl 2, hátul 1 és felül 1, illetve a procihűtőn 2 140-es Akasa Viper dolgozik, 70 fokos CPU hőmérséklet felett teljes fordulaton, szóval a szellőzés átlag feletti, a VRM-nél is. Ezeket figyelembe véve nézd az értéket.
Szobahőmérséklet 25 fok.
(Van egy F-em is tartalékban, ezzel a hűtőkonfiggal szvsz az sem melegedne túl, az open air tesztek szart sem érnek, nem reálisak.)

[ Szerkesztve ]

(#129) R3laX válasza Asshur (#128) üzenetére


R3laX
addikt

Teljesen jó, köszi! Nálam 2db 120-as + 1db 140-es van elöl, felül hátul 1-1, meg 2db Thermalright 140-es a procin. Fractal Design Meshify C Dark TG-ben, aminek az egész eleje egy rács. Itt sem izzad túl a rendszer. :)

(#130) Asshur


Asshur
tag

5950X sem lesz gond ezzel.
Ezt láttad?
https://www.asus.com/Motherboards/ROG-STRIX-B450-F-GAMING-II/

Tkp.: ugyanaz mint az E, csak 32MB BIOS és flashback is van rajta.
Persze, cserél már a halál még egyszer...

(#131) R3laX válasza Asshur (#130) üzenetére


R3laX
addikt

Jé nem, frankó :) . Igen, ááá én sem cserélném. Egyszer már én is váltottam az Asrock X370 Killer-ről.

Na nem OFF-olok tovább :)... Sorry mindenki.

[ Szerkesztve ]

(#132) hokuszpk válasza R3laX (#127) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"De most te azt a 2 forintos hangot használod a B350 Mate-en, mert az ócsó, közben meg megy a 3700X?"

szerintem ezt nekem szántad, Gyurinak vagy B350 Mateja nincs, vagy 3700X -e vagy egyiksem :D Nemtom mire gondolsz 2 forintos hang alatt, van fasza hangkartyam nem 2 forint volt anno ( lehet most már annyi az aprón, ezt nemnéztem ), és nem azert van a Mateban a 3700X, mert az olcsó lap, hanem azért, mert van rajta 32 bites pci slot, amibe bele tudtam tenni a zsugát. ( +az ősöreg tvkartya is odafert. )

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#133) R3laX válasza hokuszpk (#132) üzenetére


R3laX
addikt

:D Sorry, profil, arckép megzavart.

(#134) Asshur válasza R3laX (#131) üzenetére


Asshur
tag

Beapplikáltam az XSPC szenzort, tesztelem, és majd tolok HWinfo képet egy Lynxről.
Részben a borda, részben a körötte lévő levegő hőmérsékletét méri, csak beakasztottam a sink egy résébe.

(#135) R3laX válasza Asshur (#134) üzenetére


R3laX
addikt

Gyere privátba ;).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.