Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fesii


fesii
aktív tag

Szép teljesítmény de meg is fizeti az ember...
Magyarul ezt se az én pénztárcámnak dobták piacra...

[ Szerkesztve ]

(#2) djculture


djculture
félisten

Nekem a régenni 300gigásból van 6db, ölhetetlenek. Ezek még durvábbak :)

[ Szerkesztve ]

(#3) effendi2 válasza fesii (#1) üzenetére


effendi2
tag

Ráadásul ezeket az árakat még nyugodtan szorozhatod másféllel, mire nálunk a boltokba kerül.
Szerintem sincs jelenleg jobb (gyorsabb, költséghatékonyabb) egy kis ssd + nagy hdd kombónál.

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#4) Patice


Patice
nagyúr

Bennem csak az az egy kérdés merült fel, hogy arra a hűtőbordára mindenképpen szükség van?

Ha úgy vesszük, akkor ez "csak" egy túlpörgetett, felturbózott vastag notivinyó.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5) Srodney válasza Patice (#4) üzenetére


Srodney
senior tag

úgy :DD is néz ki!

(#6) djculture válasza effendi2 (#3) üzenetére


djculture
félisten

Azért jó dolog ha az embernek teszemazt van 4db 1T ilyen vinyó a gépében raid0 ban... Minden adat ilyenkor szélgyorsan megkereshető, és mozgatása se csigatempó. Emellé még esetleg egy vagy kettő ssd raid0 ban és nincs gond az adatok feldolgozásának iramával .:D
Mikor ott van pl egy vagy több nagy méretű 50-100gigás videofile a lassú háttérvinyón és avval kellene dolgozni akkor nem sokat érsz hogy a rendszer meg a gyors 128 as ssd-n figyel.

[ Szerkesztve ]

(#7) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Szép tempó. Adatár is lehet gyors, ki mondta hogy nem. Csak hát az ár.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Várható volt a megjelenése a notivinyókra jellemző adatsűrűség növekedésével.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Végre egy vinyó, ami érdemben túllép a SATA150 keretén :U
Csak tudnám, miért nem társítják egy kis SSDvel..akkor ütne..

(#10) zolee5016


zolee5016
őstag

Én is egy 300-ast nyüstölök.Sebesség ok tényleg durva, de egy kicsit melegedősebb mint a többiek. Kiváncsi lennék az 1 tb-re milyen hőmérsékleteket produkál mondjuk 6-9 óra massziv használat után. Azok a bordák,biztos hoznak pár fokot,de muszály megtámogatni ventivel .

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#11) BiP válasza Patice (#4) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha nem lenne rá szükség, szerinted rátennék?
Plusz emellett zajt, rezgést is nyel el közben, ez is szempont.

(#12) #06658560


#06658560
törölt tag

A szerves vonalú, SAS és SCSI vinyók 10k+ fordulatszámos megoldásai sem gyorsabbak?

(#13) SzlobiG


SzlobiG
félisten

SSD előtt nekem is raptor volt tényleg nagyon gyors, de hangja is volt...SSD-k mellett sajna ez nem sokat ér max annak akinek sok tár kell nagy sebességgel.

(#14) Amacs válasza SzlobiG (#13) üzenetére


Amacs
aktív tag

Szerintem jó hír, hogy nem kaszálják el a sorozatot az ssd-k miatt, és csak azért mert a soknak a gyors ssd+lassú vinyóra esküsznek. Ennyi erővel a Caviar Green-en kívül mind fölösleges.
Nem elfelejtendő, hogy a gyártók nem a magyar piac alapján hozzák meg a döntéseiket.a

(#15) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nekem egy első szériás raptort váltott SSD... tempóban persze jobb (idő is elég sok tellt el), de ami tényleg különbség volt, az a hang és a meleg. későbbi szériák állítólag kultúráltabbak voltak, de a raptor a nagyon jól zajszigetelt házból is csúnyán kihallatszott. melegre csak 10 fokkal ment a többi vinyó fölé, pedig volt hűtre rendesen.

mondjuk 5W az már nem 13-14W (0,75A@12V + 0.93@5V), mint az volt az első szériánál, de akkor is sok.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16) Sotho válasza #06658560 (#12) üzenetére


Sotho
őstag

Elérési időben jobbak kb 28% -al.

(#17) effendi2 válasza djculture (#6) üzenetére


effendi2
tag

Jó, hát ha nem akarod, akkor nem kell megérteni. :N
Akkor legyen így:Az ssd+hdd (akár 2db, tükörben) az emberek 99.5%-ának untig elég. Elég kevesen foglalkoznak nap mmint nap 50-100 gigás videókkal. :DD

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#18) Naveno


Naveno
tag

huhuu, két ilyen 0-ba kötve.. kapacitás+sebesség.

van két 150-es raptorom.. raid0-ban elég durvát tolnak, de a hang és a meleg miatt kikerültek gyorsan.

[ Szerkesztve ]

(#19) zolee5016


zolee5016
őstag

Akkor nem csak én kinlódom a meleggel??

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#20) djculture válasza zolee5016 (#19) üzenetére


djculture
félisten

Nekem eleve az 5,25 helyekre vannak beszerelve előttük meg van egy 14 centis venti, úgyhogy ilyen 35foknál nagyobbat még nem mutattak:)

(#21) Hokoyumi válasza #06658560 (#12) üzenetére


Hokoyumi
tag

a cikkben benne volt hogy átlag ember által is elérhető hdd-k

a seagate cheeta 15k-n forog 3,5"-os házba 2,5"-os tányérokkal sas csatolóval
árba se kevés, de 1 szabvány pc-ben nem is bírod működésre (nincs hova bedugni:) )

a régi 80pin-es scsi szabvány meg igen csak komoly volt annó:)
8méteres kábelre 32 eszközt lehetett felfűzni, és ez az alaplapon 1 csatlakozó
ott már 2,3 emeletes raid tömbök dukálnak 510, vagy hasonló felállás:D

a cikkhez pedig
szép dolog ez a raptor széria, de átlag embernek fölösleges még ez is
én azt mondom 60-90-120gb ssd meg mellé nagy háttértárnak 2tb-os winyók (nekem pl hita 5k3000 van), bár nem munkára, nekem a gép nem munkaeszköz
így a leghalkabb a rendszer, nem is fűt annyira, hdd csak akkor pörög ha dolga van....
nas lenne a legjobb vagy home server és akkor a gépbe már hdd sem kell, és mindig mindenhonnan el lehet érni ami onnan szükséges.

de bánom hogy nem vettem anno még 3-4 ilyen hitát... 17500ft volt:'(

[ Szerkesztve ]

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#22) ncc1701


ncc1701
veterán

Cégnél 4db velociraptor 300-as van raid10-ben. Odabaszós. :)

(#23) Kiki18


Kiki18
őstag

Nemsemmi vinyók,mind sebességileg,mind kapacitásilag...no de a kettőt ötvözve! :U

(#24) mepet


mepet
addikt

Nekem 3db 80-as volt RAID0-ban. tesztek
Érdekesség, hogy a legelső generációs 30GB-os OCZ Vertex SSD-ről hamarabb töltött be a windoz, viszont nagy fájlok másolásánál felülmúlhatatlan volt a Veloci raid0!

Szerk: volt hangjuk rendesen már újkorukban is, de én szerettem hallgatni, ahogy "darálja" az adatokat. :B

[ Szerkesztve ]

(#25) banhammer


banhammer
veterán

Gondolom rendesen sípol működés közben.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#26) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Nekem is egy 300G-os van tenyleg gyors. Hala hutobordanak nem melegszik viszont hangja az nagy.

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#27) _Oscar


_Oscar
aktív tag

Elhiszem, hogy gyors. De elég volt hallani annó 4db Raptort egy házban működni. Az az istentelen zajt képtelen lennék elviselni huzamosabb ideig.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#28) #06658560 válasza Hokoyumi (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

Cikk csak átfutásra került, de a cím minimum megtévesztő.

(#29) Puma K


Puma K
veterán

Tudnék mit kezdeni 2db ilyennel :B

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#30) freemanone


freemanone
őstag

Ez vajon borda nélkül mennyire lehet meleg....? :U
Illetve ebben a méretben mennyire lehet hangos...?
Notiban gondolkozok... elférne oda nekem egy ilyen szörnyeteg. 1TB-s verzióban.... 3. vinyónak. A DVD-t úgyis kukázni akartam, hogy legyen multibay.

(#31) BiP válasza freemanone (#30) üzenetére


BiP
nagyúr

Korábbi raptorokat és velociraptorokat nem ajánlották notiba, mert zárt térben nagyon fel tudtak melegedni. Feltételezem, ez is.
Ha már multibay, akkor notiban jobban jársz egy ssd+sima notivinyó kombóval. (szerintem)

(#32) freemanone válasza BiP (#31) üzenetére


freemanone
őstag

Az már megvan, 3. vinyónak kéne ez, a meglévő SSD+7K2-es mellé. Azért ez jóval kevesebbet eszik mint elődjei.... ezért kevesebb a hő is, de kéne egy teszt. A zaj meg belefér.

(#33) Talma


Talma
tag

Dzsunka/SOHO kategóriában a legjobb HDD. Én is vettem 5 éve 4 db 150 gb-osat az itthoni PIII Xeonomba, mind a 4 szektorhibamentesen megy. Most ideiglenesen az újonnan szervált HP microserverembe is átrakom őket, amíg nem mennek le a HDD árak.

(#34) cyklon


cyklon
csendes tag

A GD és az ADFD raptorok valóban zajosak és melegek voltak, a H/B/GLFS szériák már sokkal csendesebbek és ugyanez mondható el a HLHX ről is. Sajna rendszerlemeznek egy kicsit zavaróak, folyamatosan zörögnek. (a két első széria nagyon, a többi kicsit)
A RAID 0 nagyon gyors, csak 2x raptor=2x zaj. Ütést rosszul tűrik.
Alapon 3-4 fokkal melegebbek, mint egy átlag vinyó. Jó az az Icepack rajtuk, ha kapnak egy kis szellőt, akkor megállnak 36-38 fok körül.(22 fokos szobahőmérséklet mellett)

(#35) Angel1981


Angel1981
veterán

Vajon meddig marad még fenn a WD Raptor széria?

(#36) Puma K válasza Angel1981 (#35) üzenetére


Puma K
veterán

Míg van kereslet rá... azaz ameddig az SSD árai nem "normalizálódnak" a HDD-hez képest és nem emelkedik meg az adatmennyiség (1-2TB-os 2.5"-os SSD)

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#37) Viktor81 válasza freemanone (#30) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !
Laposba szerintem a Raptor nem megy, mert kell neki a 12V, az pedig ott elvileg nincsen.
Egyebkent pedig veszedelmes allat es annyira nem is hangos.

(#38) Angel1981 válasza Puma K (#36) üzenetére


Angel1981
veterán

Ok, ez evidens, inkább költői kérdés volt, vagyis konkrét időre gondoltam, hogy pl. 2-3-5 év?

(#39) freemanone válasza Viktor81 (#37) üzenetére


freemanone
őstag

Igen, közben rájöttem én is. A másik probléma, hogy nem 7mm, hanem kb 2x akkora a magassága. DVD helyére talán beférne egy jól módostott multibay-el, de nem érné meg a belefektetett energia. (kis ügyeskedéssel megoldható a 12V) Akkor inkább egy 750gb-os momentus XT.

(#40) Viktor81 válasza Angel1981 (#38) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !
Biztosan sokan nekem fognak most ugrani, de en ugy gondolom, az SSD nem ellenfele a HDD-nek. En meg min. 10 evig (ha jon a meretbeli attores akkor meg tovabb is) szamolok veluk. Addig pedig, amig van HDD, szerintem van letjogosultsaga kozottuk egy olyan fajtanak, ami kitunik a tobbi kozul es ezzel el lehet adni. Sokan nem ertik meg, hogy az SSD nem adattarolasra valo (es ahogy nezem egyre inkabb nem fogja birni azt az "igenybevetelt", mint egy HDD). Emellett soha nem lesz olyan "olcso". Szoval en nem temetnem a vinyokat addig, amig az ellenfel a flash memorias tarolo.

(#41) Hokoyumi válasza Viktor81 (#40) üzenetére


Hokoyumi
tag

épp ez a baj hogy nand cella...
lassan kukázni kellene már a technológiát de még tuti lehúznak róla pár bőrt
mram, pram, reram meg nemtudom mik meg vannak nevezve a nand utódjának, csak valamiért még nem elérhető kézzelfogható termékben
de 1x nm-en már csak nem gyártanak flash ramot

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#42) proci985 válasza freemanone (#30) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nagyon. 5W se kevés. megsülne, de többi alkatrésznek se tenne jót.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#43) djculture válasza Viktor81 (#40) üzenetére


djculture
félisten

Jól látod :R Oké hogy gyorsabb az egész de egy folyamatos nagy mennyiségű írással járó üzem kinyirja záros határ időn belül. Mondjuk attól még érdemes ilyet venni, mert gari úgyis van rá és nem a felhasználó sara hogy nem birják a kiképzést. Flash chip technológia ilyen, ssd be legalább van valami használatot optimalizáló. A leghulladékabb a pendrive, renegeteg rosszal találkozom. Itthonra is vettem egyet a dvb-t vevőbe januárban, fater napi szinten rávett egy sorozatot tegnap bemondta az unalmast. Visszaküldtem a nagykerhez addig is vettem egy másikat ma kezdi el a munkát:) Szerintem megint pár hónap és vége lesz.

(#44) freemanone válasza proci985 (#42) üzenetére


freemanone
őstag

Az 5,83W fogyasztás max terhelés alatt és a 12V-os ág hiánya nem tántorított el a gondolattól, hogy laptopba építsem, annál inkább a 15mm-es vastagság, valamint az idle 4,17W már sokkal inkább zavar. Sajna nem lesz ultragyors 1TB-s vinyó a notimba még mindig. :N

(#40) Viktor81: bizony ez így van! NAS-ba HD filmet stream-elni, egy jóideig még tuti nem tennék be mást, mint lassú 5400RPM-es, 3,5"-es zöld vinyókat. Meg úgy amúgy PC-be sem, kell hatalmas sebesség a háttértárnak. Persze van 2 SSD-m de mindkettő rendszer és software futtató vinyó. Egy jóideig még velünk lesznek a HDD-k! :K

[ Szerkesztve ]

(#45) rayoliviero


rayoliviero
veterán

SSD mellé megéri ilyet venni? Ez csak 300 GB-os és erre is Sata 3-at ír. :F A táblázat szerint a 300 GB-os Sata 2: [link]

A 300 GB nekem elég tárnak szűkösen, de fontos a gyorsaság. Vagy a Caviar Black jobb választás.
Mert abból 1,5 TB-os van már ennyi pénzért.

Más gyártók gyors merevlemezeit nem ismerem. Nem tudom azokat jobban megérné-e vennem.

[ Szerkesztve ]

(#46) Hokoyumi válasza rayoliviero (#45) üzenetére


Hokoyumi
tag

az hogy sata 2 vagy 3 édesmind1 sebességét nem korlátozza a sata 2

az hogy tárhely mennyire szűkös neked azt te tudod
ha nagy terület és gyorsaság kell akkor WD RE4-es winyók raid tömbe
4db raid 5-be kukára veri a raptort (szerintem) írás/olvasás-ban elérési idő kérdéses
ill 4db 1,5TB-os winyó raid 5-be az bő 4TB, bár 3db is elég és akkor lesz ~3TB tárhelyed
na meg raid 5-öt nem is tud minden alaplap...:) de legalább van adatbiztonsági is
filmet vágni tuti ez a legjobb megoldás

a kérdés az hogy mire akarod használni és mennyid van rá
lehet a sima WD black is elég

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#47) rayoliviero válasza Hokoyumi (#46) üzenetére


rayoliviero
veterán

Tudom, hogy winchesternél mindegy, hogy Sata 2 vagy 3, de a Sata 3 vinyó újabb, ezért számít nekem. Nem akarok régebbi fejlesztést venni.

Fimeket tárolnék rajta, és azt szeretném ha gyorsan csomagolná ki őket.

40 körül szánok rá max.

Lehet Black is elég lenne, a konkurenciáját nem ismerem.

Hitachi vagy Seagate-ből is vannak gyorsak, csak nem tudom a típust.

(#48) cyklon válasza rayoliviero (#47) üzenetére


cyklon
csendes tag

A HLHX sata3 as. De csak ha tényleg azt adnak. A korábbi széria nagyon hasonlít rá.

(#49) Speed® válasza rayoliviero (#47) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Veszel 2 normál vinyót és egyikről a másikra tömörítesz ki..ez a legjobb. Nincs olyan vinyó, ami önmagára dolgozva hűde gyors lenne, nyílvánvaló fizikai okokból kifolyólag.

(#50) rayoliviero válasza Speed® (#49) üzenetére


rayoliviero
veterán

Van egy SSD-m, szerintem arról tömörít a vinyóra, de ebben nem vagyok biztos.
A vinyóm egy WD Green (Intellipower), volt régen egy black azzal nem volt annyira baj.

1 vinyót szeretnék venni, de az gyors legyen.

cyklon: Mobilx-nél Sata 3 van. Az gondolom a dobozára is rá van írva és ha meglátnám, hogy Sata 2, akkor át se venném.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.