Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Nincs olyan opció hogy "van". :N

(#2) #16939776


#16939776
törölt tag

Az egyik kommentben írja valaki hogy 95000USD.-t érhet egy ilyen Macintosh.
Jól néz ki, funkcionál is mint szemetes, így megér vagy 120USD-t :P

(#3) D.Orion válasza #16939776 (#2) üzenetére


D.Orion
veterán

Legelsőre nekem is ez jutott eszembe, hogy ha ez valójában egy működő gép volt az átalakítás előtt.. Bizony egy fejlövéssel jutalmaznám a moddert... Ha nem működött, de egyben volt, akkor csak simán négyfelé vágnám! Mégis, hogy lehet valakinek annyi esze, hogy egy számtech múzeumba való géppel ilyet tesz.

Ha nem Mac lett volna, akkor is ezt mondom. Mivel alapból nem szeretem az Apple termékeit, de ez akkor is múzeumba való, nem ilyen célra!

(#4) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ez most vajon valami fricska akart lenni? Nekem nem jött át. :(

<< Heimdal >>

(#5) pomorski válasza D.Orion (#3) üzenetére


pomorski
őstag

Nekem meg van néhány retró Silicon Graphics gépem. Eddig nagy becsben tartottam őket! De ezek után az egyiket átalakíttatom pl. WC-papír tartóvá, a másikat pedig malacetetővé... :W

(#6) Phülöp válasza #16939776 (#2) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem is van egy hasonló korú szecskám, sajnos aláírás nélküli, és nagyobb darabszámban készült szériából.
De így se csinálok belőle szemeteskukát...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#7) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Valós értéke ennyi. Az kicsit sajnálatos, hogy valaki ezért 9500$-t adna, ahelyett, hogy odaadná valami alapítványnak.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) bacsis válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Akkor ennyi erővel ne gyűjtsünk festményeket se, mehet az összes picasso mű a tűzre mert legalább meleget adnak a szegényeknek, és nem fagynak meg, attól meg hogy nézegetnek egy iylen képet ugyanúgy megfagyhatnak ;)

(#9) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

1984 --> Orwell --> PRISM :F

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#10) Jim Tonic válasza bacsis (#8) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Gyenge hasonlat, de igen, a festmények sem érnek annyit. A Picasso képek főleg túlárazottak, ezt mindenki tudja.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) atike válasza bacsis (#8) üzenetére


atike
nagyúr

Nagyon tetszenek a retró hardverek, sajnálom azt, hogy én nem raktam anno félre a kezdetektől otthon... :) Csípném azt, ha lenne sok ilyen több ezer dollárt érő régiségem... :DDD

De azért egy festményt ne hasonlítsunk régi hardverekhez. Az egyik képzőművészeti alkotás a másik meg használati tárgy (volt)... :)

(#12) BatchMan


BatchMan
senior tag

Sic transit gloria mundi.
Lehet tüzet rakni a parkettából, de nekem ez már egy gyilkossággal felér. Anno, a maga idejében csak álltam, néztem az árcéduláját, és ábrándoztam egy ilyen gépről. És hatszor elolvastam a cikket, amit egy ilyen gépről saját magával írtak és nyomtattak.

(#13) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Nagyon muszály volt tönkretenni...
Ez már az isis szelleme, biztos. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#14) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Ez barbárság. :((
Ilyen korú gépnél az utolsó eredeti csavar is kincs a gyűjtőknek, hát még egy ennyire jó állapotban levő burkolat.
Remélem ez az arc is megkapja a magáét az internet népétől, mint az a "vadász", amelyik a nemzeti ikonná vált, és lelőtt oroszlánnal pózolt.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#15) Johnnyxy27


Johnnyxy27
aktív tag

Iszogatom a kávémat, rákattintok a cikkre, gondoltam egy jó kis felújítós modernizáló cikket olvasok hogy leheltek életet egy darabka történelembe...nézem a képeket, de nem olvastam hozzá a szöveget...wtf?
Utána persze elolvastam és...Mindegy, hogy mac vagy éppen commodore 64 felújításról van szó, miért kell ezt csinálni? A gazdája ha időt szakított rá, akkor miért találta ezt jópofának? Olyan jóérzéssel tölt el, ha azt olvasom, az amigájára hdmi vagy usb portot pattintott, mp3 vagy videó kódek kártyát, vagy csak írtak új játékot 2016-ban is egy 30 éves vasra! De ez...

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#16) Gyula84


Gyula84
veterán

Ez nagyon rossz :(

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#17) EmberXY válasza Retekegér (#4) üzenetére


EmberXY
addikt

Nekem se. Egy műemlékből nem kukát szokás készíteni... :D

Up the Irons!

(#18) AxBattler


AxBattler
félisten

A fickó helyében ilyen barkácstudással inkább egy ITX-rendszert haxoltam volna bele a gyereknek, vagy magamnak a nagygép mellé. Mondjuk egy fincsi Godavari-PC-t, de egy Mac Mini is belefér, ha valaki Alma-fan, akár valami kisebb érintőkijelzővel... :K

De ez így értelmetlen szvsz. :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19) UnA válasza Jim Tonic (#10) üzenetére


UnA
Korrektor

+1, sőt egy profi repró pont annyit ér esztétikai szempontból, mint egy eredeti. Az hogy a műkincspiac olyan, amilyen, az ezen nem változtat.

(#20) Peter13


Peter13
senior tag

Azt hittem csak én vagyok helikopter, de ezek szerint nem én vagyok az egyetlen aki sajnál erre egy jó állapotú gépet (bármilyen gépet, az hogy Mac vagy sem, számomra teljesen lényegtelen). Főleg ha ez egy aláírásos példány volt (gondolom azért ez elég limitált szériás lehetett...meg milyen jó lehet már azoknak akik odakarcolták a nevüket anno, most arról olvasni, hogy valami kis p*cs aki még meg sem született akkor amikor ők ezt összerakták, szemetest csinált abból amin ők éveket dolgoztak).

A fickó ügyes, és nagyon jó munkát végzett egyébként, de az összhatás számomra akkor is lehangoló és szomorú. Persze értem, az övé, és azt csinál vele vagy belőle amit akar... én viszont ugyanilyen szabadon eldönthetem hogy tetszik vagy sem. Nem tetszik, sorry... :(

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#21) BiP


BiP
nagyúr

Igencsak olvasnom kellett, mire kiderült számomra, mi is akar lenni a végeredmény, a képek alapján nem jöttem rá.

Valami nemesebb célt is el tudnék képzelni egy ilyen masinának, (ebbe beletartozik a polcon porosodás is).
Ha meg valóban megért 10e dolcsit a mod előtt, akkor támogatom a fejlövést.

(#22) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Ez az a gépezet, ami nem jött be Steve Jobsnak?:D

Samsung Galaxy S7 Edge

(#23) arnyekxxx válasza bacsis (#8) üzenetére


arnyekxxx
veterán

azé szerintem Picasso kisebb példányszámban készítette el a Guernica-t mint ahány Mac lejött a gyártósorról, szóval az egyedisége talán nem összevethető, még akkor se ha aláírták a gyárban.

[ Szerkesztve ]

(#24) Retekegér válasza kalozhun100 (#22) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Milyen értelemben nem jött be?

<< Heimdal >>

(#25) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Gyerekek.. sajnos el kell, hogy keserítselek titeket. A jó állapotú, teljesen működőképest 1984-es mac gépek 60-150$ ért mennek a neten. Amennyiben az idő vasfoga ebbe a technikába is beleharapott, pontosan annyit érhetett mint egy a súlyával megegyező friss ipari hulladék. Ismervén a design kukák árát, bátran kijelenthetem, hogy ez a mac évek óta nem ért ennyit mint most. :)

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#26) Retekegér válasza Hobbbyt (#25) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A 84-es Macintoshok átlagban jóval drágábbak: [link]

<< Heimdal >>

(#27) Hobbbyt válasza Retekegér (#26) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Hát nem, ha megnézed ami ennél drágább az mind perifériával van.. a legdrágább pedig teljes gyári csomagban, ahogy 32 éve a cég is kiszállította.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#28) Retekegér válasza Hobbbyt (#27) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Akkor keress rá arra, hogy Macintosh 128K. Ne a későbbi modelleket nézd.

<< Heimdal >>

(#29) Hobbbyt válasza Retekegér (#28) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Na igen, de ő egy Macintosh Plus-t szedett szét, ami igazából 1986-os. :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#30) Retekegér válasza Hobbbyt (#29) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Való igaz, a cikkben a képen egy Macintosh Plus van, amit '86-tól forgalmaztak. Szóval ez így megtévesztő, én az első generációsra apelláltam a '84-es évjárat láttán.

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#31) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ez jelképezi az Apple termékek minőségét? :D

(#32) Dr. Akula válasza D.Orion (#3) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Volt vmi arab sejk akinek nem voltak hajlandók eladni egy Ferrarit, mert nem voltmár neki előtte egy másik, ami egy kötelező hagyomány, aztán úgy felbaszta az agyát hogy vett egy másik Ferrarit trágyaszállításra. :) Van akinek nem pénz az ilyesmi.

(#33) dabadab válasza LamerGyuri (#14) üzenetére


dabadab
titán

"Ilyen korú gépnél az utolsó eredeti csavar is kincs a gyűjtőknek, hát még egy ennyire jó állapotban levő burkolat."

Azért nem kell túlzásokba esni, ezek tömeggyártású darabok voltak, amikből még mindig rengeteg van.

DRM is theft

(#34) looser


looser
addikt

Bakker, előbb a képeket néztem, azután a szöveget és azt hittem, kioszkot csinált belőle a jóember...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#35) alevan


alevan
őstag

Pazarlás...

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#36) kalozhun100 válasza Retekegér (#24) üzenetére


kalozhun100
őstag

Háthogy rohadt drága vvolt és alig fogyott belőle, nem lett meg az a szám amire számítottak, viszont mikro újra felvették az Applehez és megcsinálták az új Machintost a kék tv-t:D Annál már bejött a tervezett eladás, amúgy az Új Steve Jobs filmről beszélek. Abban benne van amire gondolok.:D

Samsung Galaxy S7 Edge

(#37) pomorski válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


pomorski
őstag

Így, mint ezen a képen [link]? (Csak itt nem Ferrari az "alany", hanem csak egy Audi.)

[ Szerkesztve ]

(#38) Gyula84 válasza pomorski (#37) üzenetére


Gyula84
veterán

itt nem történt semmi kb kép erejére beszórta, majd lemossa és kész :) nekem ez jön le ebből

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#39) bacsis válasza atike (#11) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igazad van, ne hasonlítgassuk festményekhez... akkor esetleg a több milliós borokhoz? Vagy a belyegekhez?
Igazad van. Nem használato tárgyak azok sem. Akkor a sok milliós vagy inkább milliárdos autókhoz? Azok használati tárgyak ;) így vagy úgy sok mindennek van gyűjtői értéke, és ez sem értelmetlenebb mint a bor festmény bélyeg vagy autógyűjtés :)

(#40) Dr. Akula válasza pomorski (#37) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem, talán a tevéinek a trágyáját szállíttatta vele, bosszúból hogy hogy mernek neki nemet mondani.

(#41) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mekkora egy retardált barom a kedves "modder".

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#42) Johnnyxy27 válasza bacsis (#39) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Mennyit érhetne restaurált működő állapotban ez a Mac apropó? Tényleg AKÁR érhetett volna több milliót?

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#43) dabadab válasza Johnnyxy27 (#42) üzenetére


dabadab
titán

"Mennyit érhetne restaurált működő állapotban ez a Mac apropó?"

Komolyan nem lehet restaurálni, mert nincs mivel. Meg lehet tisztogatni, ki lehet fehéríteni a megsárgult műanyagot, ennyi. Ja, belseje eleve nem volt a "gépnek", ez csak eleve csak egy üres ház volt.
Az értéke olyan 20-30 dollár lehet.

DRM is theft

(#44) Johnnyxy27 válasza dabadab (#43) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Akkor meg tényleg nincs értelme műkincsekhez hasonlítani az eszmei értékét.

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#45) Jim Tonic válasza bacsis (#39) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

De az. Ez nem manufaktúra. Gyártósoron készült. Értékét csak a laikusok tolják fel.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#46) bacsis válasza Johnnyxy27 (#42) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a több milliót én is eléggé távolságtartóan kezelem, de nem is ez a lényeg, hanem hogy ha tetsik ha nem, ha megértitek, ha nem, bizony a sámítástechnikában is vannak olyan hardverek amik gyűjtői értéket képviselnek...
igaz nem milliós össegeket, de több tízezreket adtam már sok-sok éves hardverekre amiknek tényleges értéke és használhatósága nincs.. akkor pént dobtam ki? részemről nem mert örömet szerez nekem... szóval úgy is vehetjük, hogy nem egy termékért, elavult hardverért fizetsz hanem egy olyan tárgyra, ami örömet okozhat :)

(#47) dabadab válasza bacsis (#46) üzenetére


dabadab
titán

Ő meg csinált egy olyan tárgyat, ami neki okoz örömöt. Nincs ezzel semmi baj, az Apple Plus házak egyáltalán nem olyan rettenetes ritkaságok, hogy ha neki jut, akkor másnak nem.

DRM is theft

(#48) dabadab válasza atike (#11) üzenetére


dabadab
titán

"Nagyon tetszenek a retró hardverek, sajnálom azt, hogy én nem raktam anno félre a kezdetektől otthon... Csípném azt, ha lenne sok ilyen több ezer dollárt érő régiségem..."

Csak hogy egy kicsit helyrerakjuk az árakat: a megjelenésekor a Macintosh Plus (mai áron) kb. másfélmillió forintba került - ma, a gyűjtői állapotban lévő (nagyjából karcmentes, eredeti dobozokkal, miegyebekkel) gép ér úgy százezret - a "normál" állapotúak meg ennek a felét vagy ennyit se. Nem lett volna az a nagyon nyerő befektetés :) Összehasonlításképpen: ha 1986-ban annyiért veszel Apple részvényt, mint amennyibe a Plus került, akkor ma az kb. százmillió forintot érne (plusz az osztalékok, azt nem volt kedvem összeszámolni).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#49) varkokonyi válasza D.Orion (#3) üzenetére


varkokonyi
csendes tag

Szerintem csak egy ház volt.

(#50) Youri


Youri
veterán

Az egyik leghasznosabb irodai munkát bízták rá.

aztat hittem, kávégép lesz....

RTX ON

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.