Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Háát... Lehet, hogy valakinek beválik, meg borzasztó tudományos az egész működés, de ha 60K-t kiadnék egy ébresztőórára, én is megpróbálnám meggyőzni magam minden reggel, hogy baromira fitten keltem fel és kisimultak a táskák a szemem alatt :) De az biztos hogy nekifutásból két lábbal rúgnám le az éjjeli szekrényről ha fél órával korábban felkeltene. Inkább egy kávét hozzon időre :D

(#2) Rodzser Mór válasza SUPREME7 (#1) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Egyetértek.
Atyagatya, 60ezer az ára? :Y

Amúgy meg nem hiszem, hogy fél órával korábbi ébresztés egészségesebb. A szervezet azért alszik tovább, mert szüksége van rá. Fél órát ebből elvonni nem tartom jó ötletnek.

(#3) Kékes525


Kékes525
félisten

"megállapítja, valószínűsíti, mely időpontban a legoptimálisabb az ébresztés a beállított időponthoz legközelebb (de sosem később)," Ez lehetetlen, mert akkor jövőbe kellene látnia.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#4) Graphics válasza Rodzser Mór (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sajnos nem igy van.

Epp alvaszavarokkal es eros fejfajassal kuzdok. Szakorvosi konzultalas soran is kiderult, hogy ket jelenseg van.

A keves alvas, es a tulalvas. Mindketto eredmenyezheti a fejfajast levertseget.

En magamon tapasztalom: ha 5 napon at reggel 5:20kor kelek, es szombaton mondjuk 7-8ig "kialszom" magam, migren jellegu fejfajasaim lesznek... Nem megfelelo fazisban ebredek vagy passz, de az se jo ha sokat az se jo ha keveset alszok. Es ez minden embernel mashogy van idotartamban

Ezen a hetvegen nem aludtam viszont tul magam, es sokkal tobb energiam volt.

Nehez tudomany ez, es sajan igy alvaszavarosan mindenfele opciot vegigjartam mar ... Citromfu. Orbancfu, magneB6, sedacur... Valeriana...

Egyelore ott tartok, hogy optimalizalni kell az alvasaimat. Tobbet sportolni, odafigyelni mit eszek estefele, minimalis koffeint bevinni... De ahogy oregszik az ember, egyre nehezebb lesz az alvas

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) Tanisz


Tanisz
senior tag

Jó cikk :) Köszi.
Az ár sajnos borsos, de csak "kellemesedik" majd a jövőben.

Rodzser Mór: A több alvás nem feltétlen jobb, egészségesebb.
Csak akko indokolt a több alvás, ha a szervezet kimerült állapotban van. Egy napi rutin napnál nem indokolt a sok alvás. Pl: Reggel 6kor felkelés, munka/suli kb 8-10 óra, délután/este kikapcsolódás/sport..stb. Kb este 11kor lefekvés. Bőven elég a 6-7 óra.

Persze akkor jelentkeznek a gondok, ha több van az ember nyakán és több energiát használ fel mint ami épp optimális.

Amúgy itt nem az alvás hosszáról van szó, hanem a ciklusokról.
Személy szerint mar ébredtem 4 óra alvás után teljesen kipihenve és 10 óra alvás után hulla fáradtan is.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#6) Mortel


Mortel
senior tag

A sorrend olyannyira kötött, hogy ha például megpróbálunk valakit a 4. fázisban felébreszteni, az, mielőtt tudatára térne, gyorsan végigjárja a 3-2-1-5 fázisokat.

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#7) carr


carr
őstag

Nálam ez 2011 óta működik, a neve pedig sleep as android. Ugyanazt értem el vele, csak nem dobtam ki rá +60k-t. Juh-haj, mehetek nyaralni. :D
Az eszköz egyébként jó, és nem kell hozzá okosóra, meg okoskarperec, ha valaki nem szeret ezzel bíbelődni!
A cikk viszont nagyon alapos, és mélyen belemegy a témába. Jók a magyarázatok, a miértekre is.
Nekem tetszett, de az a pénz tényleg sok érte.
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#8) carr válasza Graphics (#4) üzenetére


carr
őstag

Nem tudom mennyi vizet iszol, de nekem az billentett helyre, mikor elkezdtem facsart citromleves vizet inni (fél-egy citrom leve 1.5L nátriumszegény (na<26mg/l) ásványvízben.ébredéstől - 18:00ig. kb 2x ilyen adagot. utána már nem iszom semmit... 20:00ig kimegy minden felesleges víz, aztán tente... Koffeint szigorúan csak max 13:00ig ittam. Vízhajtót (tea stb) pedig szinte alig esténként persze.
Ha nagyon nem ment az elalvás, némi fekvőtámasz (15-20-15 lassúban), majd utána egy nagy bögre meleg mézes tej. Ez általában lehúzza a vérnyomásom, és el is alszom. Reggelre kipihenten ébredek. :D
Sleep as android után is fordult elő ilyen, de 10ed részre csökkent.
Jó sok idő volt kitapasztalni, mi, mikor, hogyan hat. :)
Türelem! Hajrá Duliee!

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#9) Kékes525 válasza Graphics (#4) üzenetére


Kékes525
félisten

Fel a fejjel, én nagyságrendekkel rosszabbul alszom, ha alszom, sajnos.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10) Graphics válasza carr (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kiprobalom mindenkepp, habar tulhajtom magam, meg ketmuszakos munkarend is betesz nekem a ritmikamba...

Szoval igenybe vagyok veve :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) Kékes525 válasza Graphics (#10) üzenetére


Kékes525
félisten

Alvásközpontban voltál?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12) ncc1701


ncc1701
veterán

Xiaomi karperec kb 5k + okosteló ugyanezt tudja. :)

(#13) Dominó85 válasza SUPREME7 (#1) üzenetére


Dominó85
veterán

A 15.49USD-ért vett Xiaomi Mi Band-em tudja ezt a funkciót és minden zene-bona nélkül 3x rezgéssel felkelt! Egyszer sem aludtam vissza és több, mint egy hónapja tesztelem. A fenti termék nem csak hogy ronda, hangos, de még qrva drága is. :D

* Péter - 06302461862 *

(#14) Graphics válasza Dominó85 (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na az meg van itthon. Kiprobalom

@Kékes525: november kozepen megyek koponya MR-re.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) twollah1976 válasza Graphics (#10) üzenetére


twollah1976
őstag

A ket muszakos munkarend minden csak nem normalis, ennel csak a 3 muszak vagy az allando ejszakazas a rosszabb.

A koffein tartalmu cuccokat kerulni kene lefekves elott vagy 4-5 oraval.
Alvas elott olyan dolgokkal nem foglalkozni ami lelkileg felizgatja (film, jatek, stb) az embert.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#16) Graphics válasza twollah1976 (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sajnos mindbe volt reszem meg van is..

Valoszinu majd az eletmod es munkahelyvaltas fog segiteni

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) UnA válasza Kékes525 (#9) üzenetére


UnA
Korrektor

Pl. a kevesebb negatív gondolat is segíthetne, mert az alvás alapvetően a mentális állapotot tükrözi.

(#18) xedos


xedos
addikt

Én is pont a rossz alvásom miatt kezdtem el aktivításmérő órát -okosórát használni...
Sok-sok fajta van, amelyik tudja a smárt sleepet, az pont ezt csinálja.

(#19) Kékes525 válasza UnA (#17) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezeken túl vagyok. Mindent megpróbáltam, az orvosok is és gyakorlatilag semmi, vagy csak nagyon minimális javulás. Már 1 éve nincs semmi mentális és fizikai problémám, de még nem állt helyre a cirkadian ritmusom.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#20) edward2 válasza twollah1976 (#15) üzenetére


edward2
addikt

Csak éjszakában nyomom több mint 5 éve.

Mára eljutottam oda, hogy képtelen vagyok éjszakai műszak után több mint 5 órát aludni. 7:30kor végzek gyorsan hazaérek olyan 8:15kor már alszom. Legjobb esetben 13:00kor fent vagyok.

Amúgy a cikkhez van ilyen axbom még 2010ben vettem amikor semmilyen okoseszköz sem volt a világban meg mobilok is elég ramatyok voltak. Amúgy jó csak éjszakázás mellett nekem teljesen haszontalan. Hiába állítom be, hogy szívesen kelnék 15:00kor ha 2 órával korábban már fent vagyok.

(#21) Graphics válasza edward2 (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem irigyellek.. Oké, úgy megszokható, hogy már 5 éve... Nekem a legdurvább év végén szokott lenni, 2 éve vagyok a jelenlegi cégnél, akkor 3héten keresztül éjszaka 12órában...

Na az kikészített... Utána évben mindenféle egészségügyi problémám volt... nem tudtam azóta se kilábalni belőle, folyamatosan görgetem magam előtt a stresszt ,a kimerültséget... Nem is fogom sokáig bírni már...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Hű, ez egy régi cucc, legalább 4 éve olvastam róla először. Már akkor is húzós ára volt, majdnem megvettem, de aztán hagytam.
Csak jókat olvastam róla.

(#23) edward2 válasza Graphics (#21) üzenetére


edward2
addikt

3 hét folyamatos éjszaka 12 órával? Vagy hogy volt ez?

Amúgy furcsa mert sokan mondják, hogy ennyi idő után már biztos megszoktam. Érdekes de én pont azt érzem, hogy egyre kevésbé tudom tolerálni.

(#24) Graphics válasza edward2 (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jaah. 12 órás műszak, éjszaka / este 6 - reggel 6 /

Jó a a folyamatosság 5 napon át tartott, hétvégén nem

Utána ismét, és még egy hét....

Áh, véleményem szerint nem megszokható, a szervezet az éjszakai alvásra van ráállva... Nem tudom hogy bírod

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) edward2 válasza Graphics (#24) üzenetére


edward2
addikt

Sajnos ebből áll a szakmám. Váltani meg nem könnyű, mert mire váltsak? Sok kérdés van de kevés válasz. Aztán ott a pénz meg hogy itt már 8+ év a karrierem stbstb...

(#26) carr válasza edward2 (#23) üzenetére


carr
őstag

Nálam londonban volt cca 10 éve, hogy heti 1x, kedden éjszakára mentem melózni, csacsi-ragyivá takarítottuk a konyhát. Másnap 4kor már végeztünk általában, de 6ig kellett maradni, míg megjött a nyitós kolega. Bicajjal haza, kb 30 perc, majd alvás. 11ig. mint a mosott szar. :D
Hiába volt dupla zsé, ha nem aludtam ki magam....

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#27) UnA válasza Kékes525 (#19) üzenetére


UnA
Korrektor

Pedig biztos vagyok benne, hogy ez a belső egyensúly hiánya valahol. Esetleg segíthet a kevesebb kommentelés a PH-n... főleg politikai kérdésekben, az káros az egészségre :)

(#28) edward2 válasza carr (#26) üzenetére


edward2
addikt

Oké de most olyan munkát hoztál fel amit nem bonyolult ott hagyni mert találni sok hasonló kaliberűt vagy jobbat.

De én kezdetek óta szakmámban dolgozok. Tonna képzésem van benne. Stb stb. Hidd el régóta gondolkodom, de per pillanat még nem tudom a megoldást.

(#29) Kékes525 válasza UnA (#27) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam ez elég régen kezdődött. A 80-as évek végén a számítógép megjelenésével az életemben. Napokon át éjjel-nappal programoztam és felborult a cirkadián ritmusom. Aztán erre rásegített a derékfájás és az orrdugulás. Ezek ma már jórészt megoldódtak, de a napi ritmusom még nem állt helyre.
"kevesebb kommentelés a PH-n... főleg politikai kérdésekben, az káros az egészségre" Ez lehet hogy segítene. ;]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30) Viszlát


Viszlát
addikt

Hianyzik a konkluzio a cikkbol. Ha jol ertem, akkor ez (es okostelos tarsai) annyit tesznek, hogy az ebresztesi idopont elotti fel oraban felkeltenek a REM fazisban (vagy egy lazabb NREM fazisban)?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#31) Kékes525 válasza Viszlát (#30) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, a megfelelő REM szakaszban. Mivel az ciklikus, így megjósolható, hogy mi következhet. Akkor kelt, amikor a legjobb a közérzetnek és legjobban közelítse meg a kitűzött időpontot. Persze ehhez jól kell mérnie a REM szakaszokat és az illető alvásának követnie kell a kütyübe programozott REM ciklusokat.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32) Viszlát válasza Kékes525 (#31) üzenetére


Viszlát
addikt

Koszi. :)

Igen, ez is felmerult bennem, hogy vajon van egy kezdeti megfigyelesi fazis amig kitapasztalja hogyan mukodik az egyennel, vagy benne van, hogy igy kell(ene) zajlania es az alapjan itel...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#33) Kékes525 válasza Viszlát (#32) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha kezdeti tanulással működne, ahhoz szerintem kellene egy visszacsatolás a felhasználótól.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34) Chopper90


Chopper90
csendes tag

Okostelóra kb 300 Ft a Sleep Cycle app. Nyilván nem ez a hatásfok, de 300Ft-ot megér sztem. Van aki erre esküszik, nálam közepesen vált be eddig, van hogy nagyon jól működik, de van hogy egyből kinyomom :D.

(#35) ^Clown válasza Chopper90 (#34) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Arany középút sztem egy Xiaomi Mi Band 10$-ért.

(#36) dabadab válasza Viszlát (#32) üzenetére


dabadab
titán

"vajon van egy kezdeti megfigyelesi fazis amig kitapasztalja hogyan mukodik az egyennel, vagy benne van, hogy igy kell(ene) zajlania es az alapjan itel..."

Vagy szimplán generál egy random számot és az alapján.

Az ilyen csodakütyüknél mindig hiányoznak nekem a komolyan vehető bizonyítékok. Ha maga a gyártó sem tud ilyet prezentálni, akkor egyáltalán mi alapján fejlesztették ki az órát? Ha én csinálnám, akkor kénytelen lennék kontrollcsoportos vizsgálatot csinálni, mert különben én sem tudnám, hogy most tényleg működik-e a dolog - ha ezt nem csinálta meg a gyártó, akkor ők honnan tudják? (Spoiler: sehonnan.)

DRM is theft

(#37) Yutani


Yutani
nagyúr

Vállaljatok gyereket, rögtön nem lesz szükségetek ilyen drága csodakütyükre. A gyerek akkor ébreszt fel, amikor neki a legideálisabb az időpont. :D

#tarcsad

(#38) dabadab válasza Yutani (#37) üzenetére


dabadab
titán

Egészen addig, amíg iskolás nem lesz, mert akkor meg már dinamittal se lehet kirobbantani az ágyból (a hétvége természetesen kivétel :DDD )

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#39) Yutani válasza dabadab (#38) üzenetére


Yutani
nagyúr

:R

#tarcsad

(#40) kriszpontaz válasza ncc1701 (#12) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ezt akartam írni :D.

(#41) ricinus13 válasza Dominó85 (#13) üzenetére


ricinus13
senior tag

És ez mennyit segít? Most gondolkozom egy ilyen megoldáson mert szinte minden nap alig bírok kimászni az ágyból és egész nap fáradt vagyok. Örülnék ha legalább egy kicsit rendbe tenné az alvásom.

(#42) kriszpontaz válasza ricinus13 (#41) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nálam bevált, könnyebben kelek. Többször is próbál ébreszteni a beállított (pl. 6:20) ébresztés előtt és sokszor tényleg észreveszem hogy nem vagyok olyan mintha másnapos lennék felkelés után :).

(#43) ricinus13 válasza kriszpontaz (#42) üzenetére


ricinus13
senior tag

Ez szuper pont erre lenne szükségem. 15 dollárral nem is kockáztatok nagyot.

(#44) tailor74


tailor74
őstag

A cikk alapos, részletekbe menő, köszi. :R Viszont sok a pénz érte, ennyit nem ér szerintem.

Meglepődve olvasom, hogy mennyien alszunk rosszul/keveset/nyugtalanul... A környezetemben csak én vagyok rossz alvó, szinte minden reggel hulla fáradtan kelek, és már pörög a fejem a napi teendőkön.
Ami pedig a legrosszabb, hogy nincs is kivel megbeszélnem, mert rajtam kívül mindenki jól alszik a családban, aztán csak néznek rám értetlen szemekkel, ha szóba hozom.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#45) Cannabis7 válasza Graphics (#24) üzenetére


Cannabis7
senior tag

En is toltam mar 3 hetet 14 oraban, igaz nem ejszaka,meg en 24 evesen, de viszonylag porgos fizikai mukat, szal el tudom kepzelni kb milyen lehet ejszakazni ennyit,biztos meg durvabb :/

Regota ki akarok probalni egy ilyen kutyut, bar en tobbnyire fitten ebredek, es altalaban magamtol, beallitom az ebresztot, es elotte 10-20 percc el magamtol kelek, lehet az agy egy ido utan raall erre, hogy minel kimeletesebben keljen az ember!?

(#46) gergejly


gergejly
aktív tag

Csak akkor éreznéd a külömbséget, ha elkezdenéd nem használni.

(#47) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Az én nagy gondom az, hogy bagoly vagyok, a világ pedig a pacsirtáké, átállni pedig pont annyira ellenjavallott, mint a bal-jobbkezes váltás.
Ennek megfelelően baromi nehezen megy a korai reggeli kelés, úgyhogy jó öt éve beruháztunk erre az Axbo órára.
Nagyon-nagyon sokat javult tőle a reggeli rutin! Sokkal jobban ébredek az óra szerint jó időpontban, mint amikor fix időpontra szól az ébresztés.

Az öt és fél év alatt egyébként a karpántokban nem kellett még elemet cserélni, maga az óra pedig egy jó hónapig bírja egy feltöltéssel.

Igaz, hogy baromi drága, de bőven megéri az árát.
Kísérleteztem telefonos applikációkkal is, de gyakorlatilag semmit sem értek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48) WestCoast92


WestCoast92
tag

Szörszálhasogatásként írom, hogy a kék háttévilágítása nehezíti az elavást ;] , szóval lehettek volna percizebbek :D Amúgy akinek alvás problémái vannak, este kevésbé tud elaludni, illetve rosszul alszik akár sokat akár kevesebbet alszik( hogy ne aludja túl magát), és már mindent kipróbált, annak érdemes kipróbálni, hogy este lefekvés elött min. 1-2 órával nem néz lcd kijelzőt, mert kékes a fénye, és a kék fény csökkenti a melatonin termelsét ( ettől leszel álmos, illetve alszol el) így gátolja az elalvást, a jó és mély alvást.
Ha ez sem segít akkor csinálj egy harcosok klubbját :))

Amúgy köszi a cikket szerintem nagyon jó lett, engem tökre érdekelnek az alvással kapcsolatos dolgok, bár ez a cucc nagyon drága és mint fentebb is írták, vannak sokkal olcsobb opciók, Sleep as android, okosórák, vagy inkább fitness karkötők. Sokkal olcsobbak és tudják kb ezt a szintet. A sleep as android még hngfelvételt is tud készíteni, hogy hogyan horkolsz :D

(#49) MaCS_70 válasza WestCoast92 (#48) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem, az androidos akusztikus megoldások nagyságrendekkel elmaradnak az Axbótól. Hónapokig tesztelgettem.

A kék háttérvilágítással meg mi a baj? Kemény 5 másodpercig ha ég, ami alatt azért nem okoz sok gondot.

MaC

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50) kriszpontaz válasza MaCS_70 (#49) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Az MI Band hol akusztikus? Mozgásszenzor van benne. A telefonnak ehhez konkrétan semmi köze, a telefon nélkül is elvégzi a reggeli ébresztést, az csak ahhoz kell hogy egyszer beállítsd, utána már csak ahhoz szükséges hogy a statisztikád ki tudd olvasni. 1 feltöltéssel a karkötő 35-40 napig vígan elvan, addig meg minden mozgást rögzít amíg rajtad van.
Pár példa:




Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.