Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) modeller


modeller
aktív tag

Mintha lemaradt volna, hogy csak intel processzorral megy.
Nem tudom létezik-e egyáltalán amd-re AX wifi kártya, de ez biztos nem jó hozzá.

(#2) DEJVID


DEJVID
őstag

Az a csati a végén mire való?

(#3) Stimpy001 válasza DEJVID (#2) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Rakothetsz egy RGB ventillatort :DDD

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#4) #04824576 válasza modeller (#1) üzenetére


#04824576
törölt tag

Tudtommal egyelőre csak az Intelnél van AX-es wifi modul. Ők meg egy ideje már kiszervezték a modul egy részét a processzorba, ezért nem működik más gyártó processzoraival.

Az a gáz benne, hogy a kiszervezéssel semmilyen haszon nem jár azon kívül, hogy Intel-specifikus lett az egész.

(#5) Csabis válasza modeller (#1) üzenetére


Csabis
aktív tag

Csak megemlíteném hogy Gigabyte x470 aurus ultra gamer alaplapon a lan chip is intel.
Nem csak cpu-t épít készít modem, lan chip.
Szerteágazó egy cég az intel..

[ Szerkesztve ]

(#6) Shogo_84


Shogo_84
csendes tag

Csatlakozó: WOL funkció, hálózati felébresztéshez.. hja nem sokat látni manapság.

ÉS megy AMD gépbe, bármilyen gépbe, semmi köze hozzá procinak.
sima PCI-e csatlakozó, host conroller.

ne keverjétek a lapra integrálttal, illetve a spec alaplapi foglalatba ülőkkel, azok lehetnek specifikusak.

(#7) modeller válasza #04824576 (#4) üzenetére


modeller
aktív tag

Azért az nem elhanyagolható haszon, hogy 3e ft-ért upgrade-elsz a legújabb wifi-re :)

(#8) modeller válasza Shogo_84 (#6) üzenetére


modeller
aktív tag

Erre azért kiváncsi leszek. Ami erre a lapkára épül PCI-E-s kártya (van már pár nevenincs gyártótól), hiába van ilyen foglalata, mind ugyanúgy csak intellel megy, nem tudják a kiszervezett részt csak úgy mellérakni.
Ezen az ASUS kártyán sem látok semmi valós elektronikát ami a CNVI-t (ami coffee lake-től a processzorok része) emulálná neki.

[ Szerkesztve ]

(#9) DEJVID válasza Shogo_84 (#6) üzenetére


DEJVID
őstag

Köszi, a másik fele hova megy? Power switch az alaplapon?

(#10) velizare válasza modeller (#8) üzenetére


velizare
nagyúr

az elég vicces lenne, mert az amd x570es deszkákat előszeretettel szerelték ezzel.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#11) modeller válasza velizare (#10) üzenetére


modeller
aktív tag

Érdekes... Lehet, hogy ott a lapon emulálták a CNVI-t akkor. De ezen az asus kártyán semmi nincs.

[ Szerkesztve ]

(#12) velizare válasza modeller (#11) üzenetére


velizare
nagyúr

az ax200zal. pl. giga x570 aurus wifi pro (lap alja, jobb oldali kép, de itt is írják). egyébként itt van a kutya elásva, az intel szerint az ax201 követel cnvi-t, a ax200 nem.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#13) tabela


tabela
tag

Szerintem az ott egy USB csatlakozó, amit az alaplapi USB 3 kivezetéssel kell összekötni egy (remélhetőleg) mellékelt kábellel. Ezen keresztül működik ui. a kékfog.
Ezt csak abból gondolom, hogy nálam egy ilyen van a gépben (ezen is AX200 ül), és annál épp ez a helyzet, és a csatlakozó is eléggé hasonlónak tűnik.
Ennél a kártyánál azt is beleírták a hirdetésbe, hogy NEM megy AMD-vel.

[ Szerkesztve ]

(#14) energy4ever válasza tabela (#13) üzenetére


energy4ever
addikt

Igen, az az lesz! Masik nagyon hasonlo asus wifi kariknal alaplapi usb-re lehet rakotni a hozza adott kabellel.

(#15) #04824576 válasza modeller (#7) üzenetére


#04824576
törölt tag

Az jó, annak, akinek Inteles gépe van, és meg is akarja tartani, csak a wifi-t upgrade-elné. De egyrészt sztem mire akkora előrelépés van a wifi technológiában, hogy érdemes legyen upgrade-elni, addigra a gép is elavul, szóval minimális az a réteg, akinek megéri. Másrészt én az Intel szemszögéből gondoltam a kérdést, hogy miért érte ez meg nekik.

(#16) #04824576 válasza velizare (#12) üzenetére


#04824576
törölt tag

Érdekes. Határozottan emlékszem, hogy néhány hete utána néztem, és akkor még CNVIo interface-t írt az AX200-hoz is. De valóban, most sima PCIe+USB van kiírva.
https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/189347/intel-wi-fi-6-ax200.html

(#17) #04824576


#04824576
törölt tag

Heh...
Itt írja is, hogy az egyetlen különbség az AX200 és AX201 között, hogy az előbbi teljes értékű wifi+bluetooth modul, míg utóbbi csak CRF, vagyis jelszóró modul, minden más a processzorban van. Jó tudni.
https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000054819/network-and-io/wireless-networking.html

[ Szerkesztve ]

(#18) arn


arn
félisten

Hol jon ki az ax routerek elonye? En akarhany tesztet nezek, nem igazan latok elorelepest az achoz kepest.

A nas es a gepem kozott kb 800-900mbittel tudok masolni a ket szoba kozott, ami vhol lehet mar a nas max sebessege. Ennel gyorsabb lenne?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#19) modeller válasza arn (#18) üzenetére


modeller
aktív tag

Akkor 1.8 gigabit-en csatlakozol a routeredhez? Milyen AC-s eszközökkel?

Egyébként nem csak az átviteli sebességben jobb sokkal az AX, hanem abban is, egyszerre több kliens tud forgalmazni egymás zavarása nélkül, nem veszik el egymástól a sávszélességet.

(#20) arn válasza modeller (#19) üzenetére


arn
félisten

netgear r7800 + asus ac88, 110mb/s kornyeken lehet olvasni a nasrol a ket szoba kozott, persze azert nem olyan konstans az atvitel, mint kabelen, de ennel tobbet nem nagyon lattam wifi tesztben.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#21) Kendek válasza arn (#20) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Syno RT2600ac router és Intel 9260-as kártya között is meg van ez a sebesség, 1,73 Gbps (2x2 AC 160 MHz) kapcsolattal. Az AX200-at pedig már megrendeltem, és simán menni fog az is AMD Ryzen 3700U-val.

<-ƘƘ->

(#22) modeller válasza arn (#20) üzenetére


modeller
aktív tag

AC-ből még nagyon az elején vagyunk, ennél egy kicsit jobb sebességet tud, de nem ilyen "sündisznó" eszközökkel, hanem egy sima notebook-al, integrált antennával.
Ha majd bejönnek AX-ből is az ennyire kihegyezett eszközök, azok ezt jóval meghaladják majd. De ennél szerintem fontosabb a több egyidejű kliens kiszolgálása az OFDMA-val.

(#23) arn válasza modeller (#22) üzenetére


arn
félisten

Akkor kivarok :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24) sb válasza modeller (#22) üzenetére


sb
veterán

Azt jól tudom, hogy AX router - AC kliens felállásban is lesz előrelépés?

(#25) g.attila92


g.attila92
csendes tag

Próbált már valaki AP-t csinálni az AX200-ból? Linux kernel támogatja? BSD?

Openwrt vagy Pfsense érdekelne leginkább.

Az ára alacsony, valszeg megrendelem, aztán kipróbálom, hogy tudok e routert csinálni belőle.

(#26) Kendek válasza g.attila92 (#25) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nagyon jó a Linuxos támogatás, a 9260-al is megy:

> iw list
Supported interface modes:
* IBSS
* managed
* AP
* AP/VLAN
* monitor
* P2P-client
* P2P-GO
* P2P-device
...
valid interface combinations:
* #{ managed } <= 1, #{ AP, P2P-client, P2P-GO } <= 1, #{ P2P-device } <= 1,
total <= 3, #channels <= 2

Gyakorlatilag jobban hasít Ubuntu alatt mint Windowszal.

<-ƘƘ->

(#27) berVi


berVi
senior tag

Az AX200 termeszetesen nem csak Intellel megy. Mar a feltetelezest se ertem. A gyarto nyilvan feltuntetne, ha lenne ilyen korlatozas, kulonben minden masodik vevo visszarujaval kene vergodnie. Ezt valaki egyszer elterjesztette, azota is terjed. De valosagalapja nem sok.

AX kartya onmagaban is tud gyorsitani a neten. Akkor is, ha AC-s az AP-d. Ne kerdezzetek a miertet, ez csak szemelyes tapasztalat. En 8250-es Intelt csereltem ki AX1650-re, es a haloszobaban, ahol 30 Mbps koruli volt a savszel, felment 40-re.

A hatuljan a csati termeszetesen nem WOL. A kutya nem hasznal WOL-t, foleg otthon. Ez a csati sajnos tovabbra is USB csati, mint pl. mas kartyakon. Konkretan egyetlen olyan WiFi+BT PCI-E kartyat nem talaltam meg, amin a BT-t nem USB-vel oldanak meg.

A dolgot azert nem ertem, mert en epitettem WiFi+BT-s mini PC-t tobbet is. Az M.2 modult siman beletettem az alaplapi M.2 slotba, az antenna 2 csatijat ranyomtam a kartyara, es kesz, ment a WiFi es a BT is. Nem kellett semmilyen USB-vel benazni. Vegigturtam mar a netet, mindenhol jon valami szaki, aki elmagyarazza, hogy a PCI-E busz keptelen a WiFi es BT egyuttes kezelesere, ami nyilvanvaloan hulyeseg, mert akkor nekem se menne. Meg a gyarilag WiFi+BT kepes lapokon se. Azokon is csak annyi tortenik, hogy alapbol benne van a kartya az M.2 slotban, meg van egy szep antenna kivezetesed az IO panelen, nem neked kell valahova lyukat furni a hazba miatta.

De akkor a PCI-E kartyakon ez miert nem megy? A protokoll elvileg ugyanaz. Tenyleg nem ertem.

(#28) #04824576 válasza berVi (#27) üzenetére


#04824576
törölt tag

A "PCI-E busz keptelen a WiFi es BT egyuttes kezelesere" dologhoz nem értek, de az M.2 foglalat nem csak PCI-e interface-en csatlakozik, hanem mellette külön USB-n is. Legalábbis bizonyos változatai.

[ Szerkesztve ]

(#29) berVi válasza #04824576 (#28) üzenetére


berVi
senior tag

Ahh kiraly, vegre egy validnak tuno magyarazat, ezer koszi :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.