Hirdetés

2020. december 5., szombat

Gyorskeresés

(#1) Lauda

Lauda
félisten

Nem ugy van, hogy csak magyar cegeket lehet szidni? Nyugaton minden tokeletesen mukodik.

;] ;]

(#2) Aweriot válasza Lauda (#1) üzenetére

Aweriot
veterán

Ugyan :U

[ Szerkesztve ]

"Kezdem azt hinni, hogy Isten, amikor az embert teremtette, némileg túlbecsülte saját képességeit." Oscar Wilde

(#3) Mister_X

Mister_X
nagyúr

Sógoréktól jött szállítmány cégnek, tudtuk, hog ynem igazán fog nekik menni, de sikerült alulmúlni az elvárásainkat :D

Az még hagyján, hogy nem az jött, amit kértünk (4 laptop helyett 3, a harmadik doboza elektronikus hulladék, maradék PC-k se egyeztek meg, konfigok nem stimmeltek)., a szállítólevelen meg csak annyi volt, hogy 160kg és 155kg :Y (két raklap)

Igen, DHL.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4) RR89

RR89
addikt

A Feucht-i raktárban történő sorozatos lopásoknak vajon sikerült már véget vetniük?

(#5) Stanlee

Stanlee
senior tag

Szerintem annak a csomagnak annyi. Ketszer nem tudjak rosszul szortirozni. Valoszinuleg valamit elirtak a cimzesen vagy a csomagolason van rongalodas. En a helyedben egy un. "Nachforschungsauftrag"-ot kernek a csomagra. A baj ezzel csak az, hogy a kuldonek kell kernie es akkor kezdik el vizsgalni a helyet a cuccnak, ha 6 munkanapja nem volt update :-( De mivel minden nap este ujra bekerul a rendszerbe, talan van meg remeny, hogy egyszer bekerul a megfelelo futar buszaba.

filtered-news.net

(#6) Aweriot válasza Stanlee (#5) üzenetére

Aweriot
veterán

Lehet, a bajom az, hogy még egy k***a telefonszám sincs, amin jelezhetném, hogy kell a csomag, ezmegez a követési száma, felveszem, akár hol is van. Csak bassza meg, kell a tartalma :W

"Kezdem azt hinni, hogy Isten, amikor az embert teremtette, némileg túlbecsülte saját képességeit." Oscar Wilde

(#7) RexMaximus válasza Aweriot (#6) üzenetére

RexMaximus
aktív tag

neten semmi sem leleheto fel? kozzosegi csatornak stb? Mindehol bombazni kell akkor oket.

(#8) Aweriot válasza RexMaximus (#7) üzenetére

Aweriot
veterán

A létező legudvariasabb hangnemben írtam nekik egy levelet, csak mire válaszolnak lemegy hatszor a nap.

Vélhetően megoldjuk más máshogy, de egy 10.000.- csomagfeladásnál b*******l nem ezt a minőséget várná el az ember fia.... :U

(#9) Csapoati válasza Lauda (#1) üzenetére

Csapoati
nagyúr

Nem-nem, itt minden jó, a hanyatló Nyugaton minden szar. ;]

Amúgy meg szánalmas.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#10) Stanlee válasza Aweriot (#6) üzenetére

Stanlee
senior tag

Sajnalom. Nem hiszem, hogy engednek a depo-ban atvenni, de csodak meg leteznek. en tutko keresnek valami szamot, amin el lehet erni a depot.

filtered-news.net

(#11) Hieronymus válasza Aweriot (#8) üzenetére

Hieronymus
őstag
LOGOUT blog

Milyen minőségre gondolsz?

Már az is figyelemreméltónak számít, hogy követni tudod a csomag útját.
Tavaly figyelmetlenül rendeltem egy elektronikus kereskedésben. Az Európán kívüli feladó megküldte a csomag követéséhez szükséges adatokat. A követés egészen a DHL-ig volt lehetséges. Akkortól kikerült a követésből.

Néhány éve egy tévét rendeltem az Amazonon keresztül. A készülék meg is érkezett. Az csomagolás egyik oldala valami folyadékkal volt eláztatva. A másik oldalon valami kemény dolog elszántotta csomagolás egy részét. Mondtam a DHL-es emberkének, aki bolgár volt és nálam is rosszabbul beszélt németül, nem veszem át, mert sérült a csomagolás.
Erre önérzetesen letépte a maradék csomagolás egyharmadát. Miszerint nézzem meg, nem sérült a tévé.
A látvány nem igazolta az állítást, szóval visszaküldtem.
Az Amazonhoz, a címzett ismeretlenként ért vissza a készülék.
Viszonylag hamar más vette át a helyét. Az alacsony fizetés és a stresszes munka miatt hatalmas a fluktuáció.
Nagyon hamar ROM-ot cserélnek magukban a dolgozók. A japán AKA-ROM helyett az olcsó, kínai LESZA-ROM kerül a dolgozó fejegységébe.

„Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben!”

(#12) Aweriot válasza Hieronymus (#11) üzenetére

Aweriot
veterán

Lehetek őszinte? Pont nem érdekel, hogy keveset keres, frusztrált, fáj a lába vagy haldoklik a hörcsöge. Én kifizettem, teljesítettem a megállapodás rám eső részét.

[ Szerkesztve ]

(#13) bitpork válasza Aweriot (#12) üzenetére

bitpork
veterán
LOGOUT blog

Alapvetoen igy kellene mukodnie a dolognak h fizetsz es kapod amit fizettel. De mindenhol emberek dolgoznak es meg mindenebbhol magyarok es egyeb kizsakmanyolt munkasok. Igy letudni annyival h leszrod mert neked nem ez jar a penzedert, nagyon egysiku megkozelites.
Neke volt hogy fedex elvitt egy itton feladott birosagi iratot lengyelorszagi cimre. Illetve vitte volna mert valahol Ondiaban kotott ki :D Es megis elunk, a biro megerto volt a fedex meg veszitett egy ugyfelet.

Mosolyogj mert a vilagot nem erdekli ha rossz a kedved.

Az megvan, hogy Mária országa vagyunk, csak így körülnézve nem világos, hogy Geronazzo vagy Schmidt.

(#14) Aweriot válasza bitpork (#13) üzenetére

Aweriot
veterán

Elég necces amikor egy végrendeletről van szó, szerencsére annyi esze volt a feladónak, hogy készült róla hitelesített másolat.

(#15) bitpork válasza Aweriot (#14) üzenetére

bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hivatalos iratnál alap, hogy eredetit soha nem adjuk ki a kezünkből. Vagy személyesen, vagy hiteles másolatt intézni mindent. Apósomék most majdnem beobták. Több mint 10 éve kész a nyaraló, és most akartak felvezetni rá egy módosítást. Most kérték be azt az eredeti használatbavételi engedélyt amit anno a földhivatal már egyszer bekért és vissza sem adott. Még szerencse h az általuk kiadott határozaton hivatkoznak rá ügyiratszám szerint így az építési iroda vissza tudta keresni.

Az megvan, hogy Mária országa vagyunk, csak így körülnézve nem világos, hogy Geronazzo vagy Schmidt.

(#16) Aweriot válasza bitpork (#15) üzenetére

Aweriot
veterán

Nekem mondhatod, a feladó ezzel nem volt így tisztában.

(#17) Jhonny06 válasza Lauda (#1) üzenetére

Jhonny06
addikt

Valószínűleg magyarok dolgoznak a raktárban (lásd: #4).. :DDD :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Niche parfümök szórófejes üvegben, különbözo kiszerelésekben! Tom Ford, Creed, stb. https://bit.ly/2Tz8UbE

(#18) t72killer

t72killer
titán

Örülj, ha meglesz. Nekem a GTX 970-emet kilopta a kedves Deutsche DHL a csomagból, és még le is tagadták:Y. (Mo.-ra küldtem)

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#19) Redneck

Redneck
veterán
LOGOUT blog

Úgy látszik nem csak itthon vannak anomáliák...

Nálam ezzel verték ki a biztosítékot, egy átlagos munkanapok, nem ünnepi szezonban:
A futár pattogott hogy mi az hogy fel kell hívnia telefonon, neki ez pénzbe kerül, és egyébként is örüljek hogy felhozta a liftes társasház első emeletére.
Mondtam neki hogy ez a dolga, ezért fizetek, egyébként még 2 kilós sincs a csomag...

Egyesek nagyon el vannak tévedve!😆

Remélem meglesz a csomag, a legjobbakat!

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#20) Lauda válasza Jhonny06 (#17) üzenetére

Lauda
félisten

:DDD :DDD

(#21) total90

total90
veterán

DHL addig jó, amíg szösz nem kerül a gépezetbe. Utána a teljes káoszt kapod.
Ennek ellenére még mindig jobb mint bármi más.

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#22) Aweriot

Aweriot
veterán

Felhívtam őket, ahol egy unott hangú HP közölte, hogy rosszul lett címezve a csomag, azért visszaküldik Kaposvárra. Utólagosan módosítani nem lehet, személyesen nem lehet felvenni, a tőlem kb 10Kmre lévő centrumból.

Soha többé DHL :W

(#23) wesder válasza Aweriot (#22) üzenetére

wesder
veterán

Gls-nèl felvehettem depóban, azzal talán több szerencsèd lesz, ha megint elkeveredne.

Einhorn az Finkle.

(#24) Aweriot válasza wesder (#23) üzenetére

Aweriot
veterán

Beszéltem a feladóval, amint visszaérkezik hozzá felveszi egy kollégám.

(#25) MrPetya19 válasza Redneck (#19) üzenetére

MrPetya19
addikt

Engem se hívtak föl, és persze hogy abban a 10 percben jöttek, míg leugrottam a sarki boltba.
Az a vicces, hogy a pizza futár föl szokott hívni.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#26) Stanlee

Stanlee
senior tag

Szamomra felfoghatatlan, hogy a mai elektronikus vilagban hogyan nem tudja a felado a csomag cimzeset megvaltoztatni, ha mar a csomagkuldo szolgalat tud a hibarol. Egy uj cimket raragasztani a csomagra nem tart semmibol, meg ha ez mondjuk adott kozpontban napi akar szaz csomagot is erinthet... Mert legalabb ketzser atkuldtek a csomagot arendszeren, szoval valakinek meg kellett fognia. Persze sokkal egyszerubb visszavinni.

filtered-news.net

(#27) Aweriot válasza Stanlee (#26) üzenetére

Aweriot
veterán

Közben válaszoltak a levelemre, ajánlják, hogy adassam fel újra Kaposvárról. Persze megint 30€ bevétel :U

(#28) Hieronymus válasza Jhonny06 (#17) üzenetére

Hieronymus
őstag
LOGOUT blog

"Valószínűleg magyarok dolgoznak a raktárban "

Ne gondold, hogy a magyarok rosszak vagy rosszabbak az "átlagnál"
Járt felénk olyan dolgozó, amelyik vitte az utcáról, amit meglátott. A gyerekbiciklit nem kellett volna. Most már nem tud gyűjteni.

(#26) Stanlee: "Szamomra felfoghatatlan, hogy a mai elektronikus vilagban hogyan nem tudja a felado a csomag cimzeset megvaltoztatni"

Ki a feladó?
Addig érdektelen, míg feladják a csomagot. A változtatásához viszont azonosítani kellene. Ráadásul a küldemény útjának változtatása többlet terhelést és költséget okoz. Ezt is meg kellene fizetni.
Mellékesen feltatálálnád a csomag eltérítést.

[ Szerkesztve ]

„Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben!”

(#29) Stanlee válasza Hieronymus (#28) üzenetére

Stanlee
senior tag

qva egyszeru: ha egyszeri csomagfeladasrol van szo, akkor a feladonak amit kinyomtatnak cetlit, amin a tracking nr. van, na oda ranyomtatnak egy kodot, amit beir a delikvens a weboldalon, es ha azt latja, hogy gebasz van rossz cimzes miatt, akkor modositja a cimet. Ez nem is olyan hu de megoldhatatlan dolog, mert mondjuk a dhl szortirozo rendszere amikor kidobja a csomagot, hogy nem tud vele mit kezdeni, a jomunkasemebr azt megfogja es egy instant nyomtatott uj cimket raragaszt, ha a felado kerte a cim modositasat. Szerintem meg minding egyszerubb, mint visszavinni valahova, es legalabb 2 kuncsaftot vesziteni.

A DPD amugy ha nem tudja kezbesiteni a csomagot, akkor uj cimre kiviszi, amit a fogado ad meg.

filtered-news.net

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.