Hirdetés

2020. december 5., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Aweriot:] 96

(#1) Vakegérke

Szerintem 4 év múlva se lesz minket érintő változás.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) gzbotii

gzbotii
veterán

Szomorú, hogy változásra sincs kilátás. Sőt, miden évről-évre rosszabb.

Erdélyi vagyok, szórványban drasztikusan fogy a magyar, vegyes házasságban nem marad meg, még a nyelv sem.
És most még az EU, ami minket összehozott is nagyjából, valamennyire, bajban van :(

Ketten jönnek le a hegyről, az egyik futva, a másik medve

(#3) Hieronymus válasza Vakegérke (#1) üzenetére

Hieronymus
őstag
LOGOUT blog

Ma már nehéz is elképzelni bármiféle változást.
Vélhetően gazdasági és megoldhatatlan belpolitikai gondok hegyekben ömlenének ránk.

„Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben!”

(#4) Vakegérke válasza Hieronymus (#3) üzenetére

A volt NDK-t se egy nap alatt fejlesztették fel.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) Aron1988

Aron1988
tag

Szameg, 25 percembe fájt, hogy rá jöjjek miről szól ez a cikk. De azt is csak a kommentekből kimatekozva. Legközelebb valami magvasabb beltartalmat kérnék egy blogbejegyzésbe.

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#6) Vakegérke válasza Aron1988 (#5) üzenetére

Magyar vagyok, nekem ez a pár szó elég magvas.

(#7) Hieronymus válasza Vakegérke (#4) üzenetére

Hieronymus
őstag
LOGOUT blog

Még most sincs felfejlesztve. Legalább ötven év még, amíg az új tartomány fejlettsége és az életszínvonala besimul a teljesbe. Most is nyomják a többi tartományok a zsét, a felzárkóztatásba.

(#8) Vakegérke válasza Hieronymus (#7) üzenetére

Elkapkodtam a fogalmazást. A lényeg az, hogy a németek ismét testvérei egymásnak közös hazában.

(#9) Máté94

Máté94
addikt

Tessék már elfelejteni...

「AA」- Apriori Acquit

(#10) Aweriot válasza Máté94 (#9) üzenetére

Aweriot
veterán

Félreértés ne essék, egyáltalán nem rúgózok rajta, meg nem is vagyok szélsőjobbikos sem. Csak gondoltam,hogy évente egyszer 1-2 percben meg lehet rá emlékezni. Ahogyan tesszük az aradi vértanúk emléknapján is.

"Kezdem azt hinni, hogy Isten, amikor az embert teremtette, némileg túlbecsülte saját képességeit." Oscar Wilde

(#11) Hieronymus válasza Máté94 (#9) üzenetére

Hieronymus
őstag
LOGOUT blog

Nem kell elfelejteni.
A történelmünk dicsőséges és szégyenletes pillanati is hozzánk tartoznak.
De túldimenzionálni, valóban nem szabad.

(#12) Balika911 válasza Aweriot (#10) üzenetére

Balika911
nagyúr

"meg nem is vagyok szélsőjobbikos sem"

Még lehetsz, sosem késő! ;]
Egyébként teljesen egyetértek ezzel a kommenttel.

(#13) Blindmouse

Blindmouse
senior tag

:U

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#14) hNp88

hNp88
aktív tag

[link]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#15) dynamicrossh

dynamicrossh
tag

Soha nem értettem ezt a nagy trianonájvékolást.

(#16) TheLázs

TheLázs
csendes tag
LOGOUT blog

Volt egy ismerős, tejfölszőke. Romániában mindenféle emberekhez odament, egy térképpel. A térképen nyilak voltak, nem rendes utak helyén: és ő kérdezett: Itt át lehet menni? - nincs út - De patak, vagy nagyobb akadály van? Mondjuk tankkal?... Egy csomóan rendesen megrémültek. Hülye.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#17) Vakegérke válasza dynamicrossh (#15) üzenetére

Tegyük fel, hogy egyszer összebalhézol a szomszédokkal, tettlegességig fajul a dolog. Perre viszik a dolgot, a bíróság pedig úgy dönt, hogy a telked/házad/lakásod kétharmadát átadja a szomszédoknak ha nem is 100, de 25 évre.

Na, érted már?

(#18) Viktor77 válasza Vakegérke (#17) üzenetére

Viktor77
félisten

Szerintem arra gondolt, hogy még mindig "téma". Természetesen rossz dolog, de jobb lenne előre néznünk.

Some people move on, but not us ... not us

(#19) Vakegérke válasza Viktor77 (#18) üzenetére

Értem, de nem kéne trianonájvékolásnak nevezni a sokakban meglévő érzelmet.

(#20) hNp88 válasza dynamicrossh (#15) üzenetére

hNp88
aktív tag

légyszi az aktuális holokauszt-megemlékezésekhez is (mind a 365-höz évente) írd oda, hogy nem érted ezt a nagy holokausztajvékolást

köszi

Viktor77 ezzel amúgy egyet is értek, a területi revízió pedig jelenleg (ha megtehetnénk sem) nem lenne túl célravezető, ezt le kell szögezzük

[ Szerkesztve ]

(#21) dynamicrossh válasza Vakegérke (#17) üzenetére

dynamicrossh
tag

Értem én ezt a debil rinyát hogy "ó vót a nagy magyar rántotthús amit megcsonkítottak" de lényegében a nagy magyar rántotthús ~400 éve nem magyar fennhatóság volt. Nemzetállamokat akartak létrehozni és azt is csinálták. Néhol vastagon fogott a ceruza de simán lett volna lehetőség területi korrekciókra ha a II. világháborúban a kedves fasiszta vezetőnk nem a rossz oldalra áll megint. Inkább ezen kéne siránkozni.

(#22) Hieronymus válasza dynamicrossh (#21) üzenetére

Hieronymus
őstag
LOGOUT blog

Maradjunk az eredeti témánál.

Abba meg ne menjünk bele, hogy Olaszországban volt fasizmus. Másutt meg nemzeti szocializmus,

(#23) Fred23 válasza dynamicrossh (#21) üzenetére

Fred23
veterán

Szerintem azon se kéne siránkozni; megtörtént, elmúlt, vége. Inkább a jövőbe kéne nézni, nem a múlton rágódni. Csak azért néztem be, mert nem tudtam, mi ez a 96. Nem akarok megbántani senkit, de nem érzem, hogy engem ez az egész érint; nekem nem ingem. Pont ezért lépek is innen, peace!

(#24) Vakegérke válasza dynamicrossh (#21) üzenetére

Ami neked debil rinya, az nekem nemzeti érzelem. Te dolgod, hogy miként értékeled a történteket, történelmet, az viszont nem szép tőled, hogy sokaknak a lelkébe, érzelmeibe gázolsz.

Szerintem ne folytassuk. Köszönöm a megértésed.

(#25) amerigo

amerigo
aktív tag

A dédszüleim életük végéig feketében jártak. Ennyi . Kinek mit jelent. Nekem sokat. A család egyik fele, maradt a határokon kívül. Nem lehet jó annak akinek semmit nem jelent Én legalább nem vagyok gyökértelen.

[ Szerkesztve ]

Ahol félelem, ott hazugság ...

(#26) Kisgépkezelő

Kisgépkezelő
aktív tag

És szintén kerek évfordulója van, a 100 éve kezdődött a Bruszilov offenzívának aminek komoly szerepe volt abban, hogy nem mi ültünk oda győztesen a tárgyalóasztalhoz.

(#27) Blindmouse válasza Vakegérke (#17) üzenetére

Blindmouse
senior tag

Nézz a térképre. Ekkora baj az hogy a horvát Horvátországban él, a szlovák meg Szlovákiában?

(#28) hNp88 válasza Blindmouse (#27) üzenetére

hNp88
aktív tag

a baj a nemzetiségi arányok erőszakos felborításával/megváltoztatásával volt/van

egyébként a bécsi döntések által kijelölt határokkal még ki is lehetne egyezni, nem lehetne rá mondani, hogy nem lettek figyelembe véve az etnikai határok

de ez a versaillesi (később párizsi) békének sem célja, sem érdeke nem volt ugye...

[ Szerkesztve ]

(#29) adrian360 válasza Blindmouse (#27) üzenetére

adrian360
őstag

az nem baj az a baj, hogy 15 millió magyarból 5 millió nem magyarországon ...

(#30) Hieronymus válasza Blindmouse (#27) üzenetére

Hieronymus
őstag
LOGOUT blog

A szlovák példa nem jó.

Beneš idején, kényszer kitelepítést végeztek Szlovákiából. Ez leginkább a magyarokat és németeket érintette.

A deportált németeknek illetve utódaiknak az idén ígérték be a kárpótlást, az elkobzott tulajdonok után.

A rokonságban élt olyan személy aki Ausztriában született. A lakhelyének megváltoztatása nélkül, Németországba telepítették ki, Csehszlovákiából.
Sajnos a huszadik század olyan sebeket hagyott maga után Európában, amik nem tudnak gyógyulni.
Az ötvenes években már felmerült egy utópisztikus gondolat. Egy közös közép európai államszövetség létrehozása. Ezt akadályozta a szovjet imperializmus illetve a meglévő államokban feltörő nacionalizmus.

(#31) pit stop válasza Hieronymus (#11) üzenetére

pit stop
addikt

Örülök, hogy vannak még akik végiggondolják és nem csak ami tóbbségből ömlik. Múltban tanulni lehet, de a jövőben kell élni!

EU egyik célja, hogy ne legyenek határok. Ha az integráció magasabb szintre lépne és nem a nacionalizmust rinyálnánk nem lenne miről beszélnünk - egy közösség lennénk.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#32) hNp88 válasza pit stop (#31) üzenetére

hNp88
aktív tag

kár, hogy ez sosem valósulhat meg, pont az említett tényező miatt - mi pedig kicsi, nagyon kicsi nép vagyunk ahhoz, hogy változtathassunk ezen

(#33) Aweriot válasza pit stop (#31) üzenetére

Aweriot
veterán

Érdekelne mi lenne a közös nyelv ha ez megvalósulna.

"Kezdem azt hinni, hogy Isten, amikor az embert teremtette, némileg túlbecsülte saját képességeit." Oscar Wilde

(#34) hNp88 válasza Aweriot (#33) üzenetére

hNp88
aktív tag

remélem az angol :DDD

(#35) pit stop válasza Aweriot (#33) üzenetére

pit stop
addikt

Ha jól tudom most is a hivatalos nyelvek a tagországok nyelvei.

Én arra lennék kíváncsi: miért is akarnak (még mindig) többen revansot. Itt nem a poszt írójára, vagy többségre gondolok feltétlen, hanem egyéb itthoni személyekre. Határok jelentésének csökkenése adott, közös fellépéssel lehetne közös katonaság, és egy olyan gazdasági integráció ahol az adó vagy pl. minimálbér szabályai egységesedés útjára lépnének.

Hnp88: Pont azért, mert kicsi ország vagyunk nem azon kéne pattogni, hogy x éve ki lépett rá a bütykömre, és én majd megmutatom, meg kikérem magamnak, mert Magyar vagyok. Hanem a külhonban ragadt, vagy nemrég kiköltözött honfitársak érdekei miatt gondolva a jövőre kiállni a közösség mellett.

[ Szerkesztve ]

(#36) Blindmouse válasza adrian360 (#29) üzenetére

Blindmouse
senior tag

Gondolom az a másfél millió aki Amerikában él, az is azért nem Magyarországon él mert el lett mozgatva a határ. Meg a 300.000 Kanadában. Meg a maradék másfél millió aki elmenekült a többi elől vagy maga sem tudja hogy az agymosott jobboldali politika magyarnak hívja, bár sem a nyelvet nem beszéli sem MO-n nem volt sosem.
Kiváncsi vagyok mikor lesz lezárva a topik.

[ Szerkesztve ]

(#37) latal válasza Blindmouse (#36) üzenetére

latal
újonc

az oké, hogy történelem órán aludtál, csak akkor legalább ne böfögj hülyeséget.
akik kivándoroltak azoknak a túlnyomó része önszántából ment, akik meg felvidék, Erdély, kárpátalja, részén élnek nem mind önszántukból maradtak ott és élték meg az eltelt éveket, korszakokat.

engem nem zavar, hogy neked vagy családodnak semmi kötödésed nincs, szerencsések vagytok, de nagyon sokak rokonai, felmenői érintettek, ez nekik igenis fájdalmas pont.

az meg, hogy almát hasonlítasz a körtéhez... "GG WP"-vel tudnék reagálni, vagy osszuk fel a 2. legnagyobb magyar várost (London) az ott élők etnikuma szerint....

[ Szerkesztve ]

(#38) buherton válasza Blindmouse (#36) üzenetére

buherton
őstag

Az általad linkelt kép is gyönyörűen mutatja a trianon-i békeszerződés igazságtalanságát. Nem vélem felfedezni a mai határokat. :U

Átlépsz a határon, átmegy a határ feletted. Remélem érzékeled a különbséget.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#39) buherton válasza pit stop (#35) üzenetére

buherton
őstag

Határok ide vagy oda rendszeres a magyar és magyarságellenes tettek a határontúli területeken. Az egy tömbben élő jelentős számú nemzetiség nem rendelkezhet semmilyen formában sem maga felett. A nyakukra ültetett kétes lelkületű vezetőktől függenek.

Ha az EU ezt támogatja, akkor köszönöm nem kérek belőle.

Örülök, hogy a családod ebben nem érintett, de nagyon sokaknak igen.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#40) gzbotii válasza Blindmouse (#13) üzenetére

gzbotii
veterán

Ja, ezt a nézetet hangoztasd Székelyföldön, ahol a románok diktálnak nekünk. Majd kapsz kettőt helyben.
:W

(#41) gzbotii válasza Blindmouse (#27) üzenetére

gzbotii
veterán

Az a baj, hogy több 700.000 székely (csak példa okán) el egy romaniaban, olyan területen ahol így, lassan 100 év után is 80% többségben van.

(#42) gzbotii válasza Blindmouse (#36) üzenetére

gzbotii
veterán

Más dolog, ha saját szandekodbol elkoltozol, vagy erőszakkal egy elmaradott ország kényszeríti rad a törvényeit.

(#43) Blindmouse válasza gzbotii (#42) üzenetére

Blindmouse
senior tag

Írogassál majd még nekem emailt is, de most szólok, hogy nem fogok egyetérteni veled.
Utáljad a románokat, meg utáljuk a szlovákokat is, mert ugye ők is utálnak minket, de az ukránokat is, mert azok meg szovjetek. Utáljuk a horvátokat is mert elvették a tengert. Meg igazából utáljunk mindenkit, mert elvették azt ami a MIÉNK volt. Ugye? Mert az első dolog amit a magyar külföldön elmond az az hogy trianon, meg hogy minden szomszéd köcsög, meg a Nobel díjjak (amihez le kellett lépnie mindenkinek).
Meg utáljuk a magyarokat is mert az meg jobbos-balos, de leginkább a liberálisokat mert azok meg pedofilok.
Utálom a gyerekem, utálom a szüleimet, a szomszédomat meg igazából mindenkit.
Csodálatos mentalitás. Viszi a magyarok jó hírét.
Szerencsére azt már azt is sikerült elfelejteni hogy ki volt az agresszor az egész háborúhoz.
És komolyan, mintha még számítana.

(#44) buherton válasza Blindmouse (#43) üzenetére

buherton
őstag

Neked természetes, hogy magyarul beszélsz, írsz, gondolkodsz, ahogy körülötted mindenki. Neki(k) már ezekért is küzdeni kell. Senki nem segít nekik, se a magyar állam, se az EU.

(#45) pit stop válasza buherton (#39) üzenetére

pit stop
addikt

Itthon is ugyanez a helyzet, ha látszik valaki, hogy valószínűleg nem ide született. Csak ehhez meg sem kell szólalnia, mint Nektek, hanem már külső alapján ítélnek el és fizikailag bántalmaznak adott esetben. Ez sem jobb...
EU igyekszik tenni az ügy érdekében, de a helyi harcokat ő nem tudja mások helyett megvívni. Arra nincs recept ha a többség hülye sajnos.
Mentalitás változás kéne, ahogy Blindmouse is körülírta - nem utálni a másikat mert x y z, meg mert 112 éve 8 hónapja 3 napja és 2 órája rálépett a bütykömre és hát majd most megmutatom neki... (ez utóbbi példát nem kifejezetten trianonra, hanem szomszédos népekkel való kapcsolatra értem)

Az meg hogy nem érintett nem tudom honnan vetted, ezt más írta... és nem ettől függ.
Ha normális kapcsolatokra törekednénk, és nem nacionalista szálakat pengetnénk a határok eltörlésével a családok rég békében élhetnének.

[ Szerkesztve ]

(#46) Blindmouse válasza buherton (#44) üzenetére

Blindmouse
senior tag

Körülöttem hollandul beszélnek, munkahelyen franciául, angolul nézek tévét, és beszélek nagyrészt. Sokszor angolul gondolkodom.

(#47) kmisi99 válasza Blindmouse (#43) üzenetére

kmisi99
addikt

Az utálós részével egyetértek. Én pl azért fogok elmenni innen, mert ez az általános Magyar mentalitás. Mindegy mit de azt utálni kell, de tényleg mindegy, ami van éppen az a rossz. Megértem én, hogy megnyomorították a népet, meg most sincs valami fasza életszínvonal, de akkor se éhezik a Magyar nép. Felvidéki ismerősöm nagyanyjának annyi a nyugdíja amiből a fűtés számlát kifizeti aztán annyi hát még ő mit mondjon.

[ Szerkesztve ]

(#48) Vladi válasza Máté94 (#9) üzenetére

Vladi
nagyúr

Mert miért is?

(#10) Aweriot:

nehogy már még bocsánatot kérj! :Y

(#13) Blindmouse:

Hát ez az! Sok milió magyar felett húzták át a határt. Gondolom milyen fasza volt Ceaușescu alatt magyarnak lenni...

(#15) dynamicrossh:

Lásd egyel fentebb, éltél volna ott, értenéd.

(#27) Blindmouse:

Ha látod az egyiket, kéne látni a másikat. Ez már valami újkori betegség, ez a magyar gyűlöli a saját fajtáját. :W

(#36) Blindmouse:

Ez megint ilyen kamu terelés. Köze nincs a témához, ahogy neked sem.

(#43) Blindmouse:

Lassan észrevehetnéd magad. Nem kicsit vagy vele paraszt. 0 dolgot írt a románokról, de te véres torokkal nekirohansz, hogy utáljad csak a románokat. HÁt gratuláok. Egyes, leülhetsz.

Az a mentalitás amit meg te elővezetsz gyakorlatilag szalonképtelen. Azon csodálkozom, hogy ezt eltűrik.... :U

"If you dont read the newspapers, you are uninformed. If you do read it, you misinformed." Denzel Washington

(#49) mustang08 válasza gzbotii (#41) üzenetére

mustang08
tag

Az a baj a Székely területtel, hogy egy, a trianoninál jobban megválasztott határvonal esetén is Romániához került volna. Az pedig egyáltalán nem javított volna a székelyek helyzetén.

Egyébként az engem egyáltalán nem zavar, hogy megemlékezünk a trianoni békeszerződésre, hiszen ez Magyarország történelmének egy nagyon fontos mozzanata. Viszont a többi "Vesszen trianon!", és hasonló szélsőséges megnyilvánulások annál inkább. Előbb, vagy utóbb így is, úgy is kialakult volna egy új határrendszer trianon nélkül is. Csak nem tárgyalóasztalnál dőlt volna el, hanem véres nemzetiségi polgárháborúk során.

(#50) buherton válasza pit stop (#45) üzenetére

buherton
őstag

A magyarországi tótok, svábok, románok, szerbek feneke teljesen ki van nyalva - ahogy az szerintem elvárható lenne - és semmilyen attrocitás vagy meghurcolás nem éri őket, pedig nem egy olyan település van, ahol ők vannak többségben. Ha én csabai tót lennék - ahogy vagyok is egy részt - pl. járhatnék szlovák iskolába, annak ellenére, hogy mára elenyésző lett a magukat tótoknak vallók aránya, mégsem záratták be. Ezzel szemben mi történik Szlovákiában/Romániában? Nonszensz.

Kicsit vicces, hogy te is kapásból az utálattal jössz, holott itt senki nem kezdett semmilyen uszításba.

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Aweriot:] 96
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.