Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) morab


morab
csendes tag

Kár,hogy az ősszel nem olvastam elget a fórumokról, mert sok töprengést megspóroltam volna. Egyik volt, hogy ttúlságosan reklámízűnek tűnt a FRITZ!BOX dicsérete. De azóta már tudom, hogy ez inkább szerény volt mint túlzott. Első kínos élményem az volt, hogy megpróbáltam frissíteni a firmware-t. Ami nem sikerült, hála a FRITZ!BOX védelmének amely tudta (én akkkor még nem), hogy az angol nyelvű készüléket nem lehet német firmware-val frissíteni. Az AVM honlapján van egy /de és egy/en fejezet a kétnyelvű készüléknek megfelelően. Az angol nyelvű firware image fájl nevében van egy en jel, ami a németben nincsen. A német legújabb verzió a 29.04.70 (márc 11) míg az angol verzióban 29.04.67 (jan 28). A másik, napokat készültem a 7170-es készülékem telepítésére, de már zúgott a fejem a tudománytól. Ezért amikor az első készülék meg jött szeptemberben Luxemburgból (ára szállításal kb 40000 Ft vilt) kábelezés után betettem a telepítő Cd-t. Első lépésben a CD kijelentette, hogy a kábelezés jól sikerült, második lépésben be kellet írnom az internet elérés nevét és jelszavát. Harmadszorra kellett beírni a SIP szolgáltató nevét és a VOIP telefonszámomat. Ez utóbbit már néhány nappal korában kértem és a számítógép segítségével és az XLite programmal kipróbáltam. A VOIP szolgáltatót kb 1 napos vizsgálat után választottam ki Úgy látom jól döntötem amikor az Ephone céget választottam, mert gyorsak, udvariasak és szerintem csaknem a legolcsóbbak. 1-2% ot talán lehetett volna spórolni, de máshol sok volt az apróbetűs feltétel. A második készüléket novemberben rendeltem a VOIPANGO freiburgi cégtől. Itt csak 130 € volt az ára, de közben romlott s Ft ezért ez a készülék is kb 40000 Ft-ba került, de ez viszont német nyelvű volt és valamivel többet tud mint az angol. Már annyi gyakorlatom volt, hogy tudtam nincs szükség telepítésre, csak a böngészőbe kell irni: frit.box . Amikor a menű megjelenik csak be kell írni az internet elérés adtait és ha van a VOIP telefonszámokat.
Az elmúlt hónapokban mindig találtam valami újat. Decemberben nagyon megörültem, hogy az USB portba dugott PEN Drive mint üzenetrögzítő működik. Ráadásul négy db ot külön az egyes telefonszámokra lehet beállítani (jelenleg 2db ISDN és 2db VOIP számra). Januárban külön örömöt jelentett, hogy be lehetett állítani az e-mail címet, amelyre az üzenetrögzítő hanganyagát .Wav formátumban elküldi. Valaki említette a byby-fon funkciót én egyszer kipróbáltam milyen érzékeny és jelezte a számítógép ventilátor zaját. Azóta is tervezem, hogy betörésjelzésre fogom használni, ugíyanis ha hangot észlel tárcsázza a beprogramozott telefonszámot. Egyszóval még sok a tanulnivalóm. Egyik fórumban valaki a csatlakozókról panaszkodott. Hát röviden: az angol készülék dobozában volt 2 db foglalat átalakító (RJ45>RJ11) a némethez 200 Ftért csináltak egyet perceken belül. A közeljövőben szeretném elsajátítani a torentezést kikapcsolt számítógépnél. Ehhez viszont kérem a ti segtségeteket. Cserébe szívesen megosztom egyéb tapasztalataimat is. Egyetlen mondat még: mióta a készülékem üzemben van élvezem, hogy belföldre csúcsidőben, Eu-ba, USA-ba, Ausztráliába tudok telefonálni 4,9 FT/perc áron amivel már csökkentek telfonköltségeim

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.