Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vtechun


vtechun
veterán

Köszi a cikket. Most már csak az a kérdés, hogy a HD2600 Pro videókártyámmal, miért csak monitoron tudom élvezni a DXVA segítségét? Az LCD TV-re áthúzva sehogysem akar kép lenni a tv-n. Nem hinném, hogy ez lenne a normális. TV-re áthúzva nincs kép. Fekete az egész.

(#2) stevve válasza vtechun (#1) üzenetére


stevve
nagyúr

Válaszd ki a tv-t elsődlegesnek a filmezés erejéig, hátha. Nekem a 3850-nel nincs ilyen gondom se clone, se kiterjesztett módban.

(#3) vtechun válasza stevve (#2) üzenetére


vtechun
veterán

Most teszteltem kicsit, csak akkor működik, ha kizárólag a tv-n hajtom meg. Ha már a monitorra kiterjesztem és a tv az elsődleges, akkor elszáll a mpchc. Egyébként milyen beállítások kellenek mpchc-ban? Értem itt az output menüpontot. Mert kodeknek be van lőve az internal dxva-as h.264.

mpchc : Media Player Classic Homecinema - akit érdekel

[ Szerkesztve ]

(#4) stevve válasza vtechun (#3) üzenetére


stevve
nagyúr

Ezeket nézd át:

[link]

[link]

Mindenkinek ajánlom, aki MPC-HC-ben akar HD-s filmet DXVA mellett nézni.
Fontos a feliratokra vonatkozó rész is!
:)

(#5) KGeri


KGeri
csendes tag

Tartalmas és tanulságos cikk, köszönet érte a szerzőnek! :R

[ Szerkesztve ]

(#6) stevve válasza KGeri (#5) üzenetére


stevve
nagyúr

Szívesen, remélem, valóban hasznos és nem lett túl kaotikus. :D

(#7) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Gratula a tök jó kis cikkhez! Lenne hozzád, mint szakértőhöz egy kérdésem. Miért van az, hogy h264 videóknál, ha eléggé mozog a kamera, picit szaggat a videó? Az az érdekes, hogy gyakorlatilag a CPU kihasználás szinte 0%. Vagy ez a h264 codec sajátja lenne?

(#8) Solten


Solten
addikt

Hiánypotló, remek írás, thx! :R

Saor Alba

(#9) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Ez mind szép és jó, de hogy lehet ezeket használni? :)

(#10) stevve válasza WonderCSabo (#7) üzenetére


stevve
nagyúr

Több oka lehet:
- MPC-HC-ben lehet, hogy a feliratok pufferének letiltása (az utóbbi hsz-mben lévő egyik linken van róla szó)
- lehet, hogy a kódolásnál van hiba, legalábbis, ha csak bizonyos filmeknél és csak bizonyos részeknél jön elő.
- megeshet, hogy az MPC-HC ütközik valami ffdshow-val vagy hasonlóval

Szóval sajnos ezer oka lehet... :( Én is találkoztam ilyennel, de ott a film volt hibás.

MATEO6600:

Itt linkeltem, hogyan kell eállítani a Media Player Classic Home Cinema verzióját -> [link]

A 3870-ed már szépen használja a DXVA előnyeit. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) WonderCSabo válasza stevve (#10) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az az igazság, hogy akármilyen programot is használtam, mindig ilyen volt minden filmnél. Annyira nem zavaró.

(#12) stevve válasza WonderCSabo (#11) üzenetére


stevve
nagyúr

Sajnos a 8800GT-t közelebbről nem ismerem, de nem gondolo, hogy az lenne a baj. Hallottam már ilyen esetekről, de érdemi és mindig alkalmazható megoldást nem igen tudok erre. :(

(#13) MATEO6600 válasza stevve (#10) üzenetére


MATEO6600
őstag

Nagyon köszönöm a segítséget, 720p lejátszás közben 4% körül ugrál a proci használat :DD

(#21) szgombos válasza stevve (#10) üzenetére


szgombos
csendes tag

Ha a 4xxx sorozatú ATI-k fullba támogatják a hd lejátszást elegendő lesz egy gyenge egymagos proci is a folyamatos lejátszáshoz (pl celeron/sempron)? Vagy ez lehetséges már a 3xxx sorozat esetében is?

(#22) PuMbA válasza szgombos (#21) üzenetére


PuMbA
titán

Egy gyengebb 2 magos proci azért ajánlott,mert az egy dolog,hogy viszi a filmet,de TruHD hangsávos Blu-ray már megfektette a Sempron LE-1100omat( Dolby Digital-ra váltva simán ment a film 15-30%-os processzorhasználtsággal).

(#23) stevve válasza szgombos (#21) üzenetére


stevve
nagyúr

Azért nem raknék egy Celeront vagy Sempront egy ATI 4000 mellé. Ennek egyik oka abban rejlik, hogy annyira gyenge lenne már a VGA-hoz, hogy teljesítményről értelmetlen lenne beszélni, másrészt pedig azért a full támogatás nem azt jelenti, hogy a CPU-nak semmit nem kell tennie lejátszáskor. Egyéb feladatai mellett a megjelenítésben is részt vállal.
Nálam egy 4000+ X2 (@2500) van összerakva egy 3850-nel (UVD+) és 1080p lejátszásnál a CPU terheltsége azért felmegy 10-20% köré. Egy nagyon régi 1 magos CPU nem biztos, hogy bármilyen VGA mellett képes lenne 1080p lejátszására...

Inkább azt mondanám, hogy egy késői, erősebb 1 magos már elegendő lehet 1080p-re. 720p (mkv) jóval kevesebb erőforrást igényel, azt még a 2500+ Bartonom is vitte CoreAVC szoftveres codec-kel. :)

PuMbA:
Na igen, a hangról még nem is beszéltem...

[ Szerkesztve ]

(#24) szgombos válasza stevve (#23) üzenetére


szgombos
csendes tag

Kösz a gyors választ. Jelenleg egy Sempron 2200+ és egy radeon 9000-es páros 1 giga rammal és sblive! hangkarival tökéletesen viszi a 720p-s mkv-kat 33-48%-os processzorhasználat mellett. Sajnos az 1080i esetében 100% terheltség mellett legkevesebb 9 legtöbb 20 fps-t produkál filmtől függően. Gondoltam ha egy agp-s radeon 3450-et tennék most hozzá vagy inkább fél év múlva egy 4550-et, akkor nem kellene az egész rendszert lecserélni. Töltésre filmnézésre zenehallgatásra eddig tökéletes, csendes és kisfogyasztású volt... A gazdasági recesszió pedig spórlásra kényszerít.
Esteleg próbált már valaki hasonló (gyenge proci+R3450) szintű konfiggal 1080-as filmeket? Megosztaná a tapasztalatát?

[ Szerkesztve ]

(#25) stevve válasza szgombos (#24) üzenetére


stevve
nagyúr

Bajos... esély van a 3450-nel, hogy viszi az 1080p filmeket (1080i-t honnan szereztél? :) tv adás? ), de így egyértelműen nem tudom kijelenteni, még nem próbáltam hasonló kiépítést. 4000-res kártyát is ki lehet próbálni, hátha. Persze sajnos ez is pénzre megy és ha nem sikerül...

Inkább azt javasolnám, hogy nézz 720p-s filmeket, mert ha csak nincs 1920-as tv-d, monitorod, nem is nagyon fogod látni a különbséget - főleg messzebbről.

(#26) szgombos válasza stevve (#25) üzenetére


szgombos
csendes tag

Elírtam, 1080i helyett 1080p...
Egy 32"-es Sony Bravian nézem, igaz ez csak 1366x768-as felbontást támogat azt is csak hdmi-n keresztül. A d-sub csatlakozással csak 1280x720-ra volt hajlandó, azon persze nem voltak tiszták a szövegek...
Érdekes, az 1080-as wmw filmek döccenés nélkül elfutnak stabil 25fps-en.
Még egy kérdés: a vga-k filmelejátszást segítő funkcióiban van különbség aszerint, hogy vista vagy xp van fenn?

(#27) bolic válasza stevve (#4) üzenetére


bolic
őstag

:Y :Y :Y :Y :Y

Végre tudok nézni a Bluray feliratos filmeket!

Máris hajlok előtted! :R :R :R :R :R BIG THX!

;]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#28) stevve válasza bolic (#27) üzenetére


stevve
nagyúr

:D Ennek örülök. :C

szgombos:
"Még egy kérdés: a vga-k filmelejátszást segítő funkcióiban van különbség aszerint, hogy vista vagy xp van fenn?"

Az MPC-HC beállításaiban van, illetve BD lemezeknél is, ha védett a tartalom, mert a Vista tartalmaz erre vonatkozó beépített funkciókat. Ezt leszámítva nem hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#29) PuMbA válasza stevve (#28) üzenetére


PuMbA
titán

XP alatt DXVA 1.0 , Vista alatt DXVA 2.0 van,igaz nem látszik ,hogy lenne valami különbség ,de a 2.0 fejlettebb [link]

[ Szerkesztve ]

(#30) stevve válasza PuMbA (#29) üzenetére


stevve
nagyúr

NAh, ezt is tudom legalább. Végülis igazam is volt meg nem is, mert az EVR úgyis csak Vista alatt megy. :DDD
Köszi :R

(#31) krystman


krystman
őstag

Nos nekem egy olyan gondom lenne, hogy a 720p videokat, mkv rendesen viszi a gép. Még a 1080p videot egyszerűen nem viszi. 4mp lejátszik, utánna az egész kép megáll, viszont a hang az megy. Próbáltam VLC playerel, Bsplayerrel is, és nem változik semmi. AMD 5200+X2, 8800GT 512 van.

(#32) arty


arty
veterán

picit pongyolának érzem azokat a részeket, ahol röpködnek a "lejátszik 720p videot" állitások ...

milyen "video" ? milyen konténerben? milyen kodolással? milyen dekoder(szoftver) dolgozik a video megjelenítésében ?

az előző írás sokkal jobban tetszett, ez elég bulváros így :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#33) arty válasza WonderCSabo (#11) üzenetére


arty
veterán

lehet h a 24fps film 60hz-en megjelenő judder-jét látod (azaz néhány frame duplázodik, ergo 'akadozik' a film, dehát a 60 sajna nem oszthato 24-el...)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#34) arty válasza vtechun (#3) üzenetére


arty
veterán

ha overlay renderer-re van allitva az output MPC-ben, akkor az nem is fog menni, csakis az elsődleges kijelzőn. overlayre amugy sem megy a GPU által gyorsitott dekodolás (purevideo/uvd)

használj vmr9-et, megoldodik a problémád

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#35) Matamata


Matamata
aktív tag

Grat a cikkhez !

Abban kérném a segítségeteket ,hogy nem találom honnan lehetne letölteni az XP-s AVIVO HD-t meg az AVIVO Video Convertert ( HD2600-hoz kéne) pedig már fennvolt a gépen csak újratelepítettem az XP-t most meg nem találom sehol . :R

[ Szerkesztve ]

(#36) PuMbA válasza arty (#34) üzenetére


PuMbA
titán

Vista alatt EVR-t kell betenni,Overlay mixeren megy a hardveres gyorsítás ,de csak XP-n.
WMR9 elég problémás,néhány filmet 18fps-sel játszik le,és mindig van szórása(kb. 20-30ms hang és képszinkronizációs különbség)

[ Szerkesztve ]

(#37) PuMbA válasza krystman (#31) üzenetére


PuMbA
titán

MPC-HC-t használj,az összes többi kodeket meg lejátszót vedd le,mert csak belezavarnak.

(#38) tgabi333 válasza PuMbA (#37) üzenetére


tgabi333
tag

Köszi, hogy összeírtad egy cikkbe ezeket az információkat, szerintem sokunknak spóroltál 1-2 órát.

(#39) PuMbA válasza Matamata (#35) üzenetére


PuMbA
titán

AVIVO HD-t nem kell letölteni,az a videókártyában van :C ,a Video Converter benne van a Catalyst Control Centerben.

(#40) stevve válasza PuMbA (#39) üzenetére


stevve
nagyúr

Vagy ha nincs, a driver-ek alatt ott van a link hozzá a hivatalos oldalon, de nem ajánlom különösebben, mert nem túl hatalmas minőséget prodiukál, bár valóban nagyon gyors :)

(#41) stevve válasza arty (#32) üzenetére


stevve
nagyúr

Bocs, ha pongyolának érzed, pontosítok:
vagy BD lemez vagy sample, ami mkv konténerben van, illetve 1-2 apple trailer szerepel.
Szerintem itt nem az a lényeg, hogy milyen konténerben voltak, mert csupán az összehasonlítás volt a célom és mivel a teszteket nem én kézítettem, nem mindről van releváns infóm a tesztrendszert illetően. :)
A codec pedig PowerDVD volt szinte minden esetben, de ez azt hiszem, általános az ilyen teszteknél.

[ Szerkesztve ]

(#42) krystman válasza PuMbA (#37) üzenetére


krystman
őstag

Köszi! Kipróbálom!

(#43) Matamata válasza PuMbA (#39) üzenetére


Matamata
aktív tag

Érdekes de tisztán és világosan emlékszem arra hogy 1-2 hónappal ezelőtt letöltöttem az AVIVO-t és a telepített programok között is külön jelölve volt .
A Video Converter nincs benn a CCC-ben ( AGP hotfix ) megnéztem .
( ATI-oldalán bemutatott helyen )
Ami fent van az oldalukon az meg 2006 December 13.-ai és X1000-es szériához való.
( csak az keltette fel figyelmemet iránta hogy láttam hogy tud PSP-re konvertálni ) :C

[ Szerkesztve ]

(#44) PuMbA válasza Matamata (#43) üzenetére


PuMbA
titán

Én ,ha Basic nézetre megyek és elkezdi a varázslót beadni ,hogy mit szeretnék csinálni ott van AVIVO Video Converter.Advanced nézetben nem tudtam előhozni csak Basicbe.

(#45) Matamata válasza PuMbA (#44) üzenetére


Matamata
aktív tag

El lehet úgy is indítani hogy egyből a varázsló induljon el de nincs ott a Videó Converter ahol kéne hogy legyen . Basicből elindítva a varázslót ugyanez a helyzet :(((

(#46) PuMbA válasza Matamata (#45) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor nem tudom,mondjuk nekem gyártó oldaláról letöltött driver van ami 100MB,nem annyi ,mint az ATI oldalán lévő.

(#47) envagyok válasza stevve (#6) üzenetére


envagyok
veterán

Valamit nem értek...
Az RV770 chipre épülö ati hd4870 most akkor uvd2 vagy uvd2.2-t tud?

Meg egy másik probléma, amire nem találok megoldást...
Mire érdemes állítani a frissítést.
Vannak 24,25,29.97,30 fps-es videóim, és azt vettem észre, hogy a pal videok, ill. a 24fps-esek csak 50hz frissítésnél mutatnak jól kis döcögés nélkül, míg a 30p körüli fps-esek 60-nál.
LcdTV-n, LCD TFT-n, és 720P projektoron tesztelve.
Mit hol érdemes beállítani, hogy ne kelljen küszködni mindig a frissítés váltásokkal?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#48) ArGab válasza stevve (#30) üzenetére


ArGab
őstag

Megy az EVR XP alatt is szépen, csak fel kell tenni hozzá a .NET Framework 3.5-öt. Egyedüli hátránya, hogy MPC HC-ben ilyenkor a DVD-k menüje nem használható. Hogy a hardveres gyorsítás használható-e ekkor, arról nem tudok nyilatkozni, mert nincs hozzá kártya az asztali gépben.

[ Szerkesztve ]

(#49) MuFFo


MuFFo
tag

Üdv! Úgy látom egész jól beleástad magad a témába. Lehet arról tudni mikor fognak már kiadni olyan avivo transcodert ami 38xx/48xx-as kártyákon ténylegesen gyorsítja az átkódolást?

Ha nincs semmi gipszer, akkor minden klopfol, avagy porhab, infulzió, pénztálca, magányóvoda, pogárcsa, szandár, kaukció,anterna

(#50) kisedi válasza krystman (#31) üzenetére


kisedi
tag

"Nos nekem egy olyan gondom lenne, hogy a 720p videokat, mkv rendesen viszi a gép. Még a 1080p videot egyszerűen nem viszi. 4mp lejátszik, utánna az egész kép megáll, viszont a hang az megy. Próbáltam VLC playerel, Bsplayerrel is, és nem változik semmi. AMD 5200+X2, 8800GT 512 van."

Hali! Ilyen nekem is volt MPC-vel. a lényeg hogy minden codec-packot uninstallálj,
töröld le az MPC-t , BsPlayer, VLC Playert (uninstall) majd tégy fel egy beépített
Codecet tartalmazó lejátszót. Ilyen pl. a KMPLAYER, az ismerősi köröm 90% a
ezt használja MKV lejátszásra nagy sikerrel.
Töltsd le még instalállni sem kell.
http://thekmplayer.extra.hu/

Kellemes mozizást ! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.