Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polllen


Polllen
nagyúr

Szép kis írás és a tartalmat is csak megerősíteni tudom! :)

Az elmúlt 1,5 évben egy nyűgöm támadt vele, még pedig az msn beérkező fájlok scannelése...a 9-s verzió óta nem működik, invalid parameter hibát dob és gondolom nem is scanneli a fájlt. Túlzottan nem foglalkoztat, mert csak képeket fogadok ismerősöktől és ha ott vmi cudarság át is jönne, megnyitásnál úgyis kapok riasztást.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2) Fáraó


Fáraó
őstag

Köszönjük a magas színvonalú felhomályosító írást! :R

Nekem a 9.62-es Operával, ill. annak egy fájlával, nem szerették egymást. :)

VIGYORRRGAZMUS.....

(#3) Med1on


Med1on
aktív tag

Remek ilyen egy igazán hasznos teszt. :R Csak így tovább!

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#4) qwertly


qwertly
addikt

Köszi az írást :R,én már régóta használom és másoknak is avira free-t szoktam javasolni ha keresnek egy ingyenes vírus irtót.Én speciel rendszeresen promóciós kódot szoktam igényelni :B,csak azt sajnálom,hogy nincsen magyarosítás hozzá.

(#5) pilsner


pilsner
aktív tag

Gratulálok, vírusmester!
Az előző írásod a nod-ról gondolkodtatott el arról, hogy vírusirtót cseréljek. A nodot használom évek óta, mióta PC-m van, és eddig semmilyen gondom nem volt vele, igaz nem is szokásom veszélyes vizekre evezni - nem nagyon szokott jelezni, a mai nap egy találat volt egy honlapról, hónapok óta semmi. És itt jön a képbe az ingyenes változat: írtad, hogy a böngészőt nem ellenőrzi - leszámítva, hogy furmányos beállításokkal azért valamennyire ezt is el lehet érni. Ha most én váltok az Avira ingyenes változatára, az kielégítő védelmet fog nekem nyújtani?

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#6) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Istenem, mióta szajkózom, hogy az Avira az egyik legjobb elérhető vírusírtó cucc, ráadásul a 3 éves licensz kerül annyiba, mint masbol egy 1éves.... :R
A mi 25%-unk nem jön rá, azt kell fizetni, amit ott dob a rendszer (kettős adózás! ott kell adozni ahol megveszed, mashol nem...)

Enis jelentettem mar nem egy virust, malware-t, 3-6 oran belül bekerül frissitesbe! 10 éve használom, bár akkor még csak a free-re tellett, de az is jol vizsgazott meg a modemes korszakomban.

pilsner: az atmeno forgalmat nem ellenorzi, ami ugye nem art a mostani weboldalokat fertozo virusok vilagaban, de ha leszedsz valamit, azt megnyitasnal atnezi.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#7) wwenigma válasza wwenigma (#6) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hopp, elfelejtettem, lehet paypallal fizetni, ilyenkor ugye semmi extra koltseg nincs....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#8) atike


atike
nagyúr

Nagyon jó cikk, gratula.... Az ilyen írások kellenek ahhoz, hogy az ember átálljon az AVG-ről... :) :) :)

(#9) Zeratul


Zeratul
addikt

Kicsit olyan érzésem van mint hogy desszertként tálaltad volna az Avirát a sok agyonhypeolt antivírustól elrontott gyomrú közönségnek.

(#10) Med1on


Med1on
aktív tag

1 tipp az free verziós Avira tulajoknak:

Nos az ingyenes változat legidegesítőbb pillanatai amikor minden frissítésnél bedob 1 reklámot. Van azonban 1 egyszerű és gyors megoldás. Helyi biztonsági házirend beállításoknál a szoftverkorlátozásnál egyszerűen csak alkalmazuk egy "nem engedélyezett" szabályt az avnotify.exe-re. Kész ezek után mehet az óránkénti frissítés is főleg "invisible" módban. :)

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#11) Surfym@n válasza wwenigma (#6) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Tesóm NOD32-t használ, diákigazolvánnyal ott 50%-os kedv-t kapott, igy 14k-ért vett 3 évre licenszet, szóval itt döntetlen.

Ő a NOD32-t tette fel régi laptopomra, én Avira-t használok ma is (és használtam korábban a tesóm gépén), de tény, hogy NOD32 nem fogja annyira a gépet főleg ellenőrzés közben (dothan magos pentium m).

Lehet visszacsábulok... :U

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#12) malwy


malwy
senior tag

Nem csoda, hogy Avirát használok. Amúgy múltkor PH-n (!!!) fogott egy javascriptes kártevőt, amelyet egy hirdetés közvetített, ha jól vettem ki.

(#13) Zeratul válasza Surfym@n (#11) üzenetére


Zeratul
addikt

De nem is annyira hatékony mint Avira, a Guard funkció meg gyengébb gépeken is észrevétlen, viszont ha gép üresjáratban van akkor háttérben reszeli a vinyót és scannel, de ez már a régebbi változatoknál is így volt. Történt hogy Stol mester céges gépre Nod vagy Norton helyére felrakta, a gyors rendszerscannel kipucolta az addig duhajkodó vírnyákokat de össze meghajtóra nem volt ráküldve. Megy magában a gép, időnként reszeli a vinyót majd hirtelen prüntyög az Avira hogy kártevőt fogott valamilyen tömörített állományban.

(#14) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nagyon szimpatikus a program, bár még jelenleg ESS 4-et használok. Ezért lenne néhány kérdésem:
1. Athlon XP 2400+ típusú processzornál és 1GB RAM mellett mekkora lassulás várható Premium esetén?
2. Az 1 hónapos Premium licencet a lejárta előtt meg lehet hosszabbítani? A 3 hónapos promóciós licencet a Premium verzióhoz is lehet igényelni?
3. A teljes csomag, vagyis az Internet Security csomag mennyivel kér több erőforrást (a tűzfal miatt) és milyen a tűzfala?

Remélem nem túl sok kérdés egyszerre, ezek a dolgok még nagyon érdekelnének róla és 1000 köszönet ezekért a tesztekért, nagyon várom az 5-ös Avast tesztjét (is)! :)

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#15) Solten


Solten
addikt

"Jelenleg talán az Avira az egyik legjobb vírusirtó"

Egyetertek... :K Es az ara is jutanyos. Best buy. Ha lejar a bankomtol ingyenesen kapott McAfee liszensze, mindenkeppen Avira-ra valtok... :)

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#16) ollie


ollie
MODERÁTOR

Az angol to detect és a magyar detektálni szavak jelentése nem egyezik!

***

(#17) Zeratul válasza huskydog17 (#14) üzenetére


Zeratul
addikt

1. A guard futása nem észrevehető. Ha a scanneled a meghajtókat akkor van csak jelentősebb prociterhelés.

2. Igen veszel 1 éves licenszet. :) A három hónapos promolicenszet nem próbáltam mert az Internet security csomagra nem igazán volt/van szükségem, de szvsz a két licensz nem keverhető.

(#18) wwenigma válasza Surfym@n (#11) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

diákigazolvánnyal ott 50%-os kedv-t kapott,

1., nem vagyok diak, azaz feleannyi az Avira :K
2., korantsem annyira jo a NOD mint amennyire hypeoljak... (allitolag a NO Detect-bol szarmazik a neve ;) )

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19) daninet


daninet
veterán

Nekem Avira egyfolytában bejelez otthon egy tervezőprogram exe-jére (nem crack-elt verzió mielőtt kérdezné valaki) és sajnos hiába választottam az "Ignore" opciót észlelésnél addig piszkálgatta újraindítások után, hogy nem birtam elindítani a programot. Muszály volt "low"-ra visszavenni a vírusok heurisztikus észlelését. Így viszont félek, hogy nem lesz 100%-os a védelem.
Ettől függetlenül nálam is kedvenc a program és az összes többi gépen ez a vírusírtó található... A cikk metál :DDD :R

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#20) Edween


Edween
őstag

Köszi az írást, avirát használok mér 1 1/2 éve, és nem tudom átszoktatni a haverokat, ezzel az írással remélem sikerül, gratulálok!!! :D

daninet, miért nem tetted kivételek közé, a cucc mappáját, úgy nem pöckölgette volna,
" scannare - scan - exception "

(#21) copass válasza Med1on (#10) üzenetére


copass
veterán

ez király! :) :R
jah amúgy meg Avira rulez!:)

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#22) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Nagyon jó, színvonalas és részletes cikk! :C

Szerintem az Avast előtt még letesztelhetnéd a Kaspersky 2010-et :)

sweetlou6.wordpress.com

(#23) Edween


Edween
őstag

Ha már Avira, ma jöttek ki frissített verziók:

Avira AntiVir Premium 9.0.0.447

Avira Premium Security Suite 9.0.0.382

(#24) vergilx


vergilx
őstag

:R

(#25) vPhis


vPhis
aktív tag

Ehhöz nincsen picivődben kód.
Jobb ez (az ingyenes változat), mint a fizetős ESS 4?

[ Szerkesztve ]

(#26) Edween válasza vPhis (#25) üzenetére


Edween
őstag

A kettőt ilyen módon nem lehet össze hasonlítani szvsz, az egyik free AV, amásik SS.

(#27) polonic válasza daninet (#19) üzenetére


polonic
félisten

Be kell küldenik nekik a fájlt, hogy false positive. Elemezni fogják és kiszedik az adatbázisból.
--------------------
Fizetésnél válasszátok ki az angol fontot, lehet abban is fizetni, nem euróba fogja ekkor levonni, hanem ugye fontban. Így a legolcsóbb, számáljátok ki.

(#28) Adams007


Adams007
tag

Nagyon jó írás lett, gratulálok :R Én is már jó ideje Avira-t használok (Premium), és eddig tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Emlékeim szerint, amióta ezt használom, nem volt nagyon vírusos a gépem. Erőforrásigénye sem nagy, bár nekem betöltéskor kicsit többet kell várni, amíg kinyílik az esernyő. :)

(#29) vPhis válasza Edween (#26) üzenetére


vPhis
aktív tag

Hát akkor marad az ESS, mert úgyse járok én káros oldalakra.

[ Szerkesztve ]

(#30) Edween válasza vPhis (#29) üzenetére


Edween
őstag

Mivel fizetős az ESS-ed, így ez a legjobb döntés. :K

(#31) KMT válasza Med1on (#10) üzenetére


KMT
addikt

Ezt pontosan hogy is kell xp alatt?
Szoftverkorlátozó házirendek / további szabályok / új kivonatoló szabály?

______________________________________________________________

Amúgy miért képfeltöltés.hu-s képek vannak linkelve? :W Volt vagy 2 perc mire egy képet külön ablakban meg tudtam nyitni.
Vannak jobb oldalak is.

(#32) viktor82


viktor82
őstag

Nagyos hasznos leirás még több virusirtót tesztelhetnél köztük az McAfee security-ről most ezt használom én szivem szerint avirát használnák csak ,hogy nálunk nem vásárolható ,de szerintem ez sem rossz!szivesen látnék róla egy tesztet tőled!
üdv Viktor

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#33) MajaG


MajaG
senior tag

• Nem készíthető helyreállító CD (Bár csak közvetlenül a programból, ugyanis úgyszintén ingyenesen külön letölthető az ezt megalkotó szoftver).

Ennek mi a neve, hol szedhető le?

(#34) Gh0sT válasza KMT (#31) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ez engem is érdekel, mert ez az egyetlen visszatartó erő, hogy a free verziót használjam.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#35) Pano válasza MajaG (#33) üzenetére


Pano
addikt

http://www.free-av.com/en/products/12/avira_antivir_rescue_system.html

Innen :)

Köszönöm mindenkinek a dícséreteket, örülök, hogy tetszett. Ha lesz időm a felmerülő kérdésekre válaszolni fogok.

Üdv,
Pano

(#36) shark300


shark300
tag

Jó írás, lehet visszatérek nodról Avirára. Ha lesz kedved, és időd, esetleg a sokak által magasztalt Kaspersky-t is letesztelhetnéd :)

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#37) AtHoS


AtHoS
nagyúr

A cikkben írt web védelem helyettesítés beállítása után, ami ugye nem más, mint az összes fájl ellenőrzésének bekapcsolása minden a virnyákkergető által ismert támadás típusra mind a fájlok írásának és olvasásának esetére:

- ha elkezdek winyók között VOB fájlokat másolgatni avagy esetleg AVI, mp3, jpg, ... fájlokat, akkor azokat is szépen nekiáll ellenőrizni? Anno Norton ilyenkor szépen megette az összes memóriát a gépben és mikor az elfogyott a másolgatás szépen leesett 2-3MB/sec értékre (gondolom azóta már javították eme problematikáját)

- TC-vel belépve egy könyvtárba a fájlok ikonjainak kinyerése közben szintén ellenőrizget? Több száz fájlt tartalmazó könyvtár esetében nagyon idegesítő lehet, főleg lassabb média esetében.

Anno én pont a nod2.x hasonló funkciója miatt váltottam róla, mivel webről lementve egy .exe fájlt nekiállt ellenőrizni mikor a böngésző teljesen elkészült vele és így szépen befagyasztotta a böngészőt a keresés idejére. 15-20MB-os fájloknál, ha még ki is bontogatta volt mikor eltartott ez több, mint fél percig is. Persze akkor még egymagos Athlon 64 3000+ és hasonló teljesítményű vagy gyengébb gépek voltak az elterjedtek. Sajnos akkor nem találtam ezen lehetőségét konfigurálhatónak (bár lehet nem kerestem elég intenzíven), így megváltam tőle. Azóta se sírom vissza a gépemre.

Személy szerint egy olyan lehetőséget tartanék ideálisnak, hogy be lehetne állítani azon könyvtárakat, melyekben a fenti beállítást kívánom használni és nem globálisan történne ez. Így be lehetne állítani pl. a Temp, a böngészők cache és letöltési könyvtáraira illetve még a kritikus részekre és nem pedig allinone módon használná az összes tárterületre. Látom van smart extension-re is lehetőség, amivel már egy fél lépést lehet gyorsítani az ellenőrzésen.

read-only mode on the forum

(#38) Móci


Móci
addikt

Jó írás lett, az Avira meg szerintem is megéri a pénzt. Ennyiért nem sok, s azért nyújt is valamit.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#39) nVIPER


nVIPER
senior tag

Nagyon jó a cikk, én is jelenleg az Avira ingyenes változatát használom. Avastot cseréltem le rá úgy 1,5 hónapja.

Avastról esetleg nem csinálnál egy hasonló írást? Kíváncsi lennék nálad hogy vizsgázik!

Köszi mégegyszer a közel tökéletes tesztet. (Csak azért nem tökéletes mert olyan nincs;))

(#40) DMZ


DMZ
csendes tag

Reklám popup kikapcsolása: [link]

(#41) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A Norton-ról, ill. a Pandáról létezik-e ilyen írás?

(#42) Findzs


Findzs
addikt

nagyon jó és hiánypótló a cikked, köszi

antivirt már én is használtam kb. 6 évvel ezelőtt meg voltam vele elégedve nem is tudom miért nem azt használom most is (úgy hívtuk esernyős irtó)

szerintem nem vagyok egyedül ha azt mondom folytasd csak szép sorban segíts nekünk felhasználóknak eldönteni mi a jobb

tesztelhetnéd a pandát is mint fizetős vetélytársát a nodnak szintén erős hazai supportal

ingyenesnek meg az avg-t ami azért érdekes mert elsőként jelentek meg pl. win7 -re ha jól tudom, meg van link szkenner rendszere ami előre megmondja nekünk melyik a biztonságos web oldal

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#43) Zeratul válasza nVIPER (#39) üzenetére


Zeratul
addikt

Avast ingynes változata se rossz. Alapból van olyan web, mail, p2p, chat stb védelem mint az Avira prémiumban, de sajna nem lehet automatára állítani benne hogy kártevő találatoknál mit csináljon (ez is egy korlát az ingyenes verzióban), mindegyik találatnál kézzel kell lereagálni hogy mit csináljon. Találati aránya gyengébb mint az Avirának, ha meg lejár a free licensz akkor egyszerüen kikapcsolja magát.

(#44) Zeratul válasza GEPESZ66 (#41) üzenetére


Zeratul
addikt

Nortonról biztosan volt.

(#45) pechman8


pechman8
aktív tag

Én személy szerint nagyon sok víruskergetőt kipróbáltam, sebesség és hatékonyság, egyszerűség szempontok szerint. Emiatt kb 1 éve az AviraAntivírt használom, és minden ügyfelemnek azt rakom fel. Örülök , hogy a sát véleményem megerősítésre került. Szerintem ez a legjobb! Jelenleg... Köszönjük a tesztet!

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#46) pechman8


pechman8
aktív tag

Néhány vélemény tömören, miért nem használom.

NOD32 3.0: megfertőződtem...
Kaspersky Int.Sec.: Letiltotta a kezdőoldalamat a böngészőben a kezdőoldal a google volt.
NorthonInt.Sec.2009: állandóan dolgoztatott engem, hogy hol ezt hol azt csináljam...
Avast: lassította a gépem pl CrysisWars...

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#47) KMT válasza DMZ (#40) üzenetére


KMT
addikt

Köszönjük!

(#48) Pano válasza nVIPER (#39) üzenetére


Pano
addikt

Szia!

Az avastnak az ötös verzióját szeretném majd hasonló módon megboncolni egy kicsit :) Azért, mert már küszöbön van a megjelenése és aktuálisabb lenne. Nem akarom azt, hogy megírom a 4.8-as verziónak a tesztjét, két hét múlva meg elveszti az aktualitását :)

(#49) Zeratul válasza Pano (#48) üzenetére


Zeratul
addikt

Akkor majd Updateled. :D

(#50) Pano válasza GEPESZ66 (#41) üzenetére


Pano
addikt

Ma láttam, hogy kiadták az új Norton AntiVirus 2010-et, eléggé szemezgetek vele. Lehet, hogy még az avast 5 előtt ő lesz a következő alany, vagy a Panda. Majd a a szabadidőm eldönti, hogy belefér-e valamelyik, esetleg mind a kettő.
Magát a Pandát esélyesebbnek tartom, mert arról tényleg kevés magyar írás található. A Norton 2009-et meg már agyon cikkezgették mindenhol, azt maximum a 2010 miatt lenne érdemes. Nem tudom, még eldöntöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.