Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sicilian


Sicilian
addikt

Tök olyan, mintha 1 hangtompító lenne a kamera elején :DDD

nothing is true everything is permitted..

(#2) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

nagyon komoly, elfogadnék egy ilyet.

gyanítom az árán autót lehetne venni.

Aurea mediocritas

(#3) aram01


aram01
nagyúr

nagyon kemény,jó lenne itthonra egy

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4) stevve


stevve
nagyúr

A hír elég régi lehet, mert azért már jóval többet lehet tudni róla: LINK

Az ára pedig 1400 dollár lesz.

(#5) mephi666


mephi666
nagyúr

hmm, érdekes egy gép... de hogy veszi fel 5.1-ben a hangot? külön van hozzá n+1 mikrofon, amit ki kell pakolni? másképp normálisan én nem tudnám elképzelni... max olyan életképesen, mint a telefonokba "épített" virtual dolby surround-ot és társait...

#6: erre gondoltam... szerintem elég gyermeteg megoldás... :( nem vagyok otthon a dologban, de józan paraszti ésszel szerintem úgy lehet legprofibban "térhangzást" felvenni, ha a tér különböző pontjain kihelyezett mikrofonokkal rögzítenek és még a nyers anyagra elég nagy utómunka vár, hogy perfekt legyen... a végeredményre azért kíváncsi lennék, hogy milyen...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) eclipse006


eclipse006
őstag

Nagyon komoly ez a kamera, na erre már azt mondom, hogy van értelme. :K

mephi666:haveromnak is 5.1-ben veszi a hangot, annyi hogy a tetején van 5 mikrofon egy kupacban , és valahogy a kamera keveri a hangokat,vagy nemtudom. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#7) aram01 válasza stevve (#4) üzenetére


aram01
nagyúr

1400 dodo nem is olyan sok ahhoz képest(bár nekem az)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8) szombatitomi válasza aram01 (#7) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Jaja, én is többre számítottam.

Nagyon komoly a cucc, még jól is néz ki. :)

(#9) F e Z o


F e Z o
veterán

Inkább egy 3d ledes tv, mint ez a kamera. Mindazonáltal nem is tekinthető olyan drágának.

H2O über alles!

(#10) eclipse006 válasza mephi666 (#5) üzenetére


eclipse006
őstag

Egyetértek, nekem sem tűnt fel eddig egy videón sem hogy 5.1-ben lenne, szerintem vevőcsalogatás a cél. Úgy lenne az igazi ahogy leirtad.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#11) rii válasza AXisBOLD (#2) üzenetére


rii
nagyúr

ja .... 16 db polski fiatot ;-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#12) TESCO-Zsömle válasza Sicilian (#1) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szerintem meg, mintha egy malacorrot csavartak volna rá... :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13) szombatitomi válasza F e Z o (#9) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Felhasználás szempontjából kicsit más a két készülék. ;]

De értem mit akarsz ezzel mondani, én is jobban ki tudnék használni egy 3D tévét, mint egy 3D kamerát.

(#14) Yutani válasza TESCO-Zsömle (#12) üzenetére


Yutani
nagyúr

És a malac az orrával néz.

#tarcsad

(#15) fatal`


fatal`
titán

Nagyon komoly! Gondolom az ára majdnem annyi lesz, mint egy autóé.

[ Szerkesztve ]

(#16) Yutani válasza Yutani (#14) üzenetére


Yutani
nagyúr

Egyébként meg idióta hatásvadász címe van a hírnek. Hja kérem, a bulvár jellegű hírezés ide is beteszi a lábát... :U

#tarcsad

(#17) stevve válasza aram01 (#7) üzenetére


stevve
nagyúr

Annyira nem sok. Filmesek, akik kicsiben tolják, biztosan megveszik majd. A RED ONE-hoz képest olcsó :)

(#18) Márton


Márton
nagyúr

jó lesz.
makrófelvételekhez biztos :DDD
Felbontáscsökkenésről, látószögről 3D módban tudunk valamit?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#19) RyanGiggs válasza stevve (#17) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Én is többre számítottam, azt hittem lesz vagy fél millió!! (Ft)
Egyáltalán nem sok az ára, ahhoz képest hogy
elég sok "sima" komoly kézi kamera mozog 200-250ezer Ft körül.
Aki abban a kategóriában akar nézelődni, annak "csak"
egy százast kell rádobnia! ;]
Amúgy nagyon baró, ha majd megfeleződik az ára, elgondolkodok egy ilyenen. :K

(#20) aram01 válasza stevve (#17) üzenetére


aram01
nagyúr

ezen már lehetne autót venni

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#21) mephi666 válasza aram01 (#20) üzenetére


mephi666
nagyúr

"body only" = 17.500$... böff :B

a cikkben szereplő cuccal sem az avatar2-t fogják forgatni, az biztos... ennek az árához hozzá lehetne tenni még pár nullát, hogy megkapjuk a vérprofi gépek árát :K

ui: kíváncsi lennék, hogy melyik telefongyártó izgul rá legelőször a témára, hogy "3d-s hd kamerát" szereljen a gépébe ;] értelme semmi, de legalább jól cseng és vinni fogják...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#22) aram01 válasza mephi666 (#21) üzenetére


aram01
nagyúr

nem adok egy évet és kitolja majd valamelyik.szerintem a samsung lesz az :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#23) MuzikJunkie válasza mephi666 (#5) üzenetére


MuzikJunkie
aktív tag

Ööö, nem kell nagy dologra gondolni 5.1-es hang rögzítésénél. Nekem egy Sony HDR-SR11-es kamerám van és annyi az egész, hogy a felső részén több mikrofon van (azt hiszem 3) és egy "Dolby Digital Creator" nevű okosság képezi 5.1-be a hangot felvételkor. Bár néha inkább átok, mint hasznos, mert ha szeles az idő, eléggé érdekes hangszülemények rögzülnek. :S

Különben nagyon tetszik ez a Pana. Bár nem nagyon hat meg ez a 3D mizéria, azért megnézném anyósom fejét egy 127-es 3D tévén, ilyen kamerával rögzítve. :DDD
Talán majd 20 év múlva. :D

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#24) Márton válasza mephi666 (#21) üzenetére


Márton
nagyúr

ilyesmire gondolsz?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#25) aram01 válasza Márton (#24) üzenetére


aram01
nagyúr

hoppá,csak alakul ez :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#26) mephi666 válasza Márton (#24) üzenetére


mephi666
nagyúr

wazz... nem követem nagyon a mobilokat, csak akkor, ha vásárlás előtt állok és utána kell néznem... kicsit megelőztek akkor... habár ennek aztán tényleg sok értelme van... eddig még nem igazán láttam olyan mobillal készített képet, amire azt mondtam volna, hogy: "na, ez kezdi megközelíteni az olcsóbb kompaktokat minőségben" így meg kis helyre bezsúfolnak 2 kamerát... ejj...

más ötlet: 3d-s hd-webcam nincs még? ;] az is még egy lényeges hiánycikk... jó lenne 3d-ben bámulni ismerősök fején a pattanásokat msn közben ;]

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#27) stevve válasza Márton (#24) üzenetére


stevve
nagyúr

LOL :D A mini 3D...

(#28) Tidus válasza mephi666 (#5) üzenetére


Tidus
addikt

Ez a z 5.1 hangfelvétel is hasonló lehet mind az a 3D-s led tv, ami 2D-ből 3D-t konvertál.

[ Szerkesztve ]

(#29) Márton válasza mephi666 (#26) üzenetére


Márton
nagyúr

parancsolj!
egyéb kívánság? :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30) AXisBOLD válasza stevve (#4) üzenetére


AXisBOLD
addikt

tényleg nem sok. azt hittem sokkal vadabb lesz.

Aurea mediocritas

(#31) AXisBOLD válasza Tidus (#28) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ha elolvasnád a linkelt hír fórumát, rátalálnál egy PH-s 3D TV tesztre, ahol tesztelik ezt a tulajdonságot, ami elég jól vizsgázott.

Aurea mediocritas

(#32) ]Phobos[ válasza AXisBOLD (#2) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Biztos olcsó lesz ;]

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#33) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom mi értelme van ilyen kicsi optikai tengelytávolságú "3D-s" cuccot kiadni... max az operatőr belógó keze lesz 3D-ben így. Az okosok azt írják, hogy a használható 3D élményhez a tárgytávolság kb 1/30-adának kell lennie a a tegngelytávolságnak, szóval az Avatar forgatás egyelőre elmarad...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) Márton válasza t72killer (#33) üzenetére


Márton
nagyúr

Igen, az egy általános szabály, ha a távoli objektumok szinte a végtelenben vannak.
Ha viszont nincs a távolban semmi, akkor nagyobbra is lehet tenni a bázistávolságot.

"szóval az Avatar forgatás egyelőre elmarad"
jóvan, biztos kellett valami frappáns cím, hogy a sok 3D-s hír között ide is bekukkantsunk :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#35) TESCO-Zsömle válasza t72killer (#33) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Avatar forgatás egyelőre elmarad...

Maj' felbérlik a hupikék törpikéket...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#36) ddekany


ddekany
veterán

Pont ezt akartam kérdezni, hogy az miért nem gond, hogy sokkal közelebb van egymáshoz a két lencse, mit az ember szemei? De látom már egyesek rosszallják is a dolgot... (Eléggé széles elöl a kamera, így az gondoltam először, a két szélhez közel van a két lencse, de nem, középen elég közel egymás mellett vannak... Furcsa.)

(#37) szombatitomi válasza t72killer (#33) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Szerintem a belső lencse tulajdonságait kihasználva alkotja a 3D képet.

(#38) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Minden tekintetben "az@annya" kategória.
Bár ezt az 5.1 es hangot kicsit "feleslegesnek" tartom, nem hiszem, hogy sokra képes.

...

(#39) menalcas válasza Devid_81 (#38) üzenetére


menalcas
őstag

Én alapvetően az otthoni célú 3d kamerát tartom feleslegesnek, de ha már a kép térhatású dukál mellé egy térhatású hang is ;)

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#40) orbano válasza szombatitomi (#37) üzenetére


orbano
félisten

én is azt nézem, hogy a dupla lencsék előtt van még azért valami frontlencse-féleség, gyanítom az "konvertálja" a belső kis távolságot virtuálisan nagyobbá. ráadásul a frontlencse erősen torzít (pont ez a lényege), tehát kisebbnek látjuk azokat a belső lencséket a fotón, mint amekkorák valójában.

A vér nem válik VAZZE!™

(#41) orbano válasza menalcas (#39) üzenetére


orbano
félisten

valóban én is jobban örülnék először, ha mondjuk a canon 5d mkII videózási képességei kerülnének bele egy 30 ezer forintos kézikamerába, vagy a telefonomba, aztán kezdenének el foglalkozni a 3D-vel...

A vér nem válik VAZZE!™

(#42) infectedmann válasza stevve (#4) üzenetére


infectedmann
őstag

1400$ ahhoz képest nem is sok.
Mondjuk ennél biztos lesznek felsőbb kategóriás cuccok, ez sztem amolyan belépőszint lesz.
Majd ha érkeznek tesztek meglátjuk mit tud valójában, mellyire lehet majd érezni a 3D-t.

(#43) netwolf


netwolf
csendes tag

Sziasztok!

Én teszteltem ezt a kis Wall-E-t. Érdekes egy darab. A convergenciát lehet állítani egy kis forgópotival a lencsék között, nyilván az élességet is(ami nagyon fontos). A jó 3D-s képhez azért néhány dolog szükségeltetik, ebből a kamera részéről elég sok mindent kapunk, amit megold ő minimális beavatkozással. Egy 3D-s passzív polar szemüveges monitorral teszteltük. Van néhány érdekes dolog. Nem mindegy milyen szögből nézed a monitort, nem mindegy milyen szögben forgott a kamera. A kettő úgy tűnik összefügg az agy gyorsabban összerakja a képet, ha ugyan az a két pozició szöge, persze amúgy is működik, hiszen a moziban is egy helyben ülsz, de mégis:-)
Érdekes kitalálni mitől lesz igazán 3D-s a kép, hol legyen a 3D-s kompozició közepe, milyen tárgyak kellenek a tér növeléséhez, hogyan kell a snittek egymás után felépíteni, hogy az vágható legyen, ne az legyen, hogy a szemed valahol defokuszálva keresgél.
Az elterjedését meghatározza, hogy hagyományos üzemódban, milyen képet csinál, amúgy a bal és jobb oldalt külön kártyára rögzíti, és tök jó, hogy van 2 független SDI kimenete. Az editálás formátum mizériába nem vágnék most bele.
Ez egy jó kis játék, amivel fél-profi dolgok is összehozhatók. Jönnek a versenytársak, most a Canon...

(#44) hemaka


hemaka
nagyúr

Elég öszvérnek néz ki szerencsétlen :)

(#45) kariad


kariad
senior tag

No nem is vészes az ára!! :R

(#46) DMG válasza Márton (#29) üzenetére


DMG
senior tag

Na ezért majd fasza pénzeket lehet beszedni sex webcam 3D címen. ;]

Kamera jó lenne, ha lenne időm filmezni, de mára már 2d-re sincs nem hogy 3D-vel veszódjek. Az az 5.1 nem olyan misztikus, de a legjobb hatást, csak utószinkronnal lehet elérni, szóval felesleges bele.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#47) lujó55


lujó55
őstag

Én vagyok a tök laikus, értermetlen, amatőr. Mondjátok már el nekem, hogy lehet egy ilyen kézi camcorderrel 3D-s képet készíteni és azt normálisan megjeleníteni a 3D-s TV-n, vagy szemüveggel a fejemen. A kép nem lesz összetörve?
Értsd: ha nem pont vízszintesen tartod a felvételnél a kamerát, de a szemeid vízszintesen nézik a filmet akkor nem lesz 3D-d soha.

(#48) DMG válasza lujó55 (#47) üzenetére


DMG
senior tag

Ha nem vizszintesen tartod a kamerát, akkor eldől a kép, de attól még sztereoban dől el a kép, attól még a 3d működik. Persze még én sem fogtam ilyet a kezemben, de nem hiszem, hogy a dőlésszög befolyásolhatja az eredményt.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#49) Gabboo válasza hemaka (#44) üzenetére


Gabboo
tag

No meg ki tudja milyen képe van...

(#50) lujó55 válasza DMG (#48) üzenetére


lujó55
őstag

Lehet, hogy igazad van. Érteni kéne a 3D technológiához. Azt hiszem, egy kicsit utánaolvasok. De arra gondoltam, hogy vannak azok a "bizonyos" képek, amelyek két excentrikus perspektívából készültek és ezért csak bandzsítva lehet megnézni és csak vízszintesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.