Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) F_Balazs


F_Balazs
aktív tag

Miért szopatják még mindig a népet a 60Hz-cel, így 2021 végén? :)

(#2) #72042496 válasza F_Balazs (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mert a nép nagyja ezt nem értékeli szopatásnak, és sokkal inkább választ ilyet, mint egy 2160p@120-ast két-háromszoros áron.

Ill. a PH!-s válasz az, hogy a 2160p@120-ashoz nincs VGA. Mert a fullgrafikás AAA játékok nem mennek 2160p@120 FPS-sel. És többen még itt is eddig nézik, azt már nem, hogy mi az, amire meg jó és ahol hozadéka van az adott kijezőnek.

[ Szerkesztve ]

(#3) F_Balazs válasza #72042496 (#2) üzenetére


F_Balazs
aktív tag

Nem is indokolt, hogy 2-3x annyiba kerüljön a magas képfrissítési frekvenciájú monitor. Több mint biztos, hogy mesterségesen tartják drágán a gyártók a 100Hz + monitorok árát, de ez egy más kérdés. Azért remélem egyszer sikerül véglegesen meghaladni a 60Hz-et.

(#4) Luck Dragon válasza F_Balazs (#1) üzenetére

Mert nem mindenki játszik ,ezzel nem is igényli a nagyobb képfrissítést .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#5) #72042496 válasza Luck Dragon (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez pédául egy meglepő dolog nekem, hogy itt is menyien a játékkal azonosítják. Rendben, hogy gaming monitoként hirdetik ezeket, de attól egy böngészés, görgetés is folyamatosabb 120 Hz-en. Telefonokba vagy üzleti notikba is azért kerül bele, mert általános használat közben is látszik.

#3 F_Balazs
Talán idővel olcsóbb lesz. Kisebb felbontások mellett pl. nincs is akkora felára a 120(+) Hz-nek. A 2160p@120-nak viszont az elején vagyunk, tudtommal két gyártónak van ilyen panelje és nem régóta. Az AUO készült el pár évvel ezelőtt, ill. tavaly az LG.

[ Szerkesztve ]

(#6) Luck Dragon válasza #72042496 (#5) üzenetére

Mivel ott terjedt el először , onnan jött . De igazából embere válogatja mire használja a 60 & 144Hz monitorját.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#7) wwhy válasza #72042496 (#5) üzenetére


wwhy
veterán

Én próbáltam monitorokat 60-tól 144-ig, irodai környezetben. Az égegyadta világon semmi különbség nincs 60 és 144 között (DP) office-ban, Adobe-ban (Reader, Pro), Firefoxban, Facebookban ésatöbbi. Most is egy 144-es Viewsonic előtt ülök, mellette egy "ezeréves" HP LP2275W, és akárhogy is nézem őket, nincs különbség. Egyiken megy a Zoom meeting, a másikon az Office.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8) Csandi válasza wwhy (#7) üzenetére


Csandi
őstag

A kurzor mozgása, folyamatossága a különbség, évek óta 240hz-en vagyok és mikor a céges laptop 60hz-es kijelzőjét kell használnom, az igazán szar :) És én is csak office progikat, meg BI dolgokat használok, tehát az sem igényli a magas hz-et, de mégiscsak sokkal jobb a magas hz.

(#9) wwhy válasza Csandi (#8) üzenetére


wwhy
veterán

Placebó :D

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10) Csandi válasza wwhy (#9) üzenetére


Csandi
őstag

Hogy lenne placebó a folyamatosabb kurzormozgás? Hát látom. Azzal egyetértek, hogy gyakorlati haszna nincs, de jobban esik használni akárhol a magas hz-et, miután kb. 4 éve már 240hz az itthoni monitorom.

[ Szerkesztve ]

(#11) Csandi válasza Csandi (#10) üzenetére


Csandi
őstag

Mármint játékokon kívül nincs gyakorlati haszna* :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.