Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Pötyi válasza Alogonomus (#45) üzenetére


Pötyi
őstag

Hát ja... Akkor ezek után mit akarnak elérni az ausztrálok?

QNX is cool!

(#52) dabadab válasza bambano (#49) üzenetére


dabadab
titán

normális wi-fi kártya nem enged mac címet cserélni

Nem tudom, hogy mennyire követed a dolgokat, de momentán pl. a mobiltelefonoknál default beállítás a random MAC cím generálása.

DRM is theft

(#53) fatpingvin válasza bambano (#49) üzenetére


fatpingvin
őstag

"1. normális wi-fi kártya nem enged mac címet cserélni. szabvány tiltja."

ehhez képest ezt userspace toolokkal meg lehet csinálni a legtöbb vason...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#54) Foglalt név válasza dabadab (#42) üzenetére


Foglalt név
addikt

Azt kérdezted, hogy miért csak privát iskolák vannak? Vagy mindenki az Ecserin veszi tényleg az útlevelét? Ha sört vennél a fiatal képeddel, akkor is a google fiókodat mutatod fel?
Szerintem a hitelt érdemlő személyazonosítás az állam feladatai közé tartozik. Ez az alap, ezen felül lehet engedékenyebb és specifikusabb rendszereket használni. Ezek azonban nem felülírják vagy felülbírálják az előzőt, hanem kiegészíthetik. Ha otthon hagyom a tagságim, eddig még legyen az konditerem vagy gokart pálya, mindenhova beengedtek személyivel. Fordítva ez nem működik.
(Kivéve a véradás, mert azt nem engedték taj kártya nélkül, de az igazi facepalm szituáció volt.)

[ Szerkesztve ]

(#55) Diabolis


Diabolis
tag

Én már nagyon várom a "becsületsértés faszabúkon" perek megindulását. Teszem hozzá, ez rohadtul ráférne a faszabúkos kommentelők java részére. Nem a véleményük, hanem a stílusuk miatt.
Az azonosítást pedig mindig ki lehet játszani. Sem ellophatatlan autó, sem feltörhetetlen rendszer nincs. A kérdés, hogy mennyi energiát/erőforrást/pénzt/időt/stb érdemes beletenni a dologba. De a politika eszközei végtelenek, szóval sokat nem segítene a dolog a kamuprofilok ellen.
Ki a troll? Kit érdekel? Engem nem. Ha annyi esze van valakinek, hogy 40 profilról írja le a méhek és a virágok kapcsolatát, tegye. De ha ugyanez a valaki 40 profillal szidja anyámat, az már pusztuljon.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#56) bambano válasza dabadab (#52) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem hangzott el tőlem olyan állítás, miszerint a mobilokban normális wifi kártya van.

szerk: másik hsz-ben vpn-re még egy gondolat: tartok tőle, hogy a trollok zöme agyilag nem ér fel a vpn használatáig...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#57) Alogonomus válasza bambano (#56) üzenetére


Alogonomus
őstag

Igazából nem is a nulla értelmi szintű trollok a veszélyesek, mert azokról azonnal látszik, hogy csak beszólni akarnak, és csak annyit számítanak, mint amikor egy részeg ember utánad kiabál valamit, mert nem adtál neki pénzt alkoholra.
Az olyan szervezetten üzemeltetett botfarmokat kellene kiirtani, mint amilyet nem rég Ukrajnában is felszámoltak. Az olyanok azért veszélyesek, mert üzleti/politikai megrendelésre gyártják a félrevezető hozzászólásokat, hamis értékeléseket. Azoknak az üzemeltetői pedig tökéletesen ismerhetik a VPN előnyeit.

(#59) Foglalt név válasza Netszemete (#58) üzenetére


Foglalt név
addikt

A szabad véleménynyilvánítás melyik része takarja a következmények nélküliséget :F
Kicsit önellentmondás lenne, nem? Te leírod, hogy hülye vagyok, amihez jogod van, de én már nem írhatom le, hogy szerintem te ezért hülye vagy, mert az neked hátrányos?

(#60) dabadab válasza Foglalt név (#59) üzenetére


dabadab
titán

A szabad véleménynyilvánítás melyik része takarja a következmények nélküliséget :F

A "szabad". Az a mutatvány, hogy mondasz valamit, aztán elvisz a fekete autó, bármelyik diktatúrában megy, aztán mégse gondoljuk, hogy ott szabad véleménynyilvánítás van, pont a következmények miatt.

DRM is theft

(#61) arnyekxxx válasza Slack (#10) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A trollok saját arccal és névvel is trollkodni fognak. Kínában már bebizonyosodott.

a magyar (meg gondolom más anyanyelvűn is) fészen is sok névvelcimmeltelefonszámmalarcképpel kommenelő durvább mint egy random troll, nem kell ehhez kináig menni

(#63) repvez


repvez
addikt

ha ezt bevezetik az elég vékony jégre merészkednek.
Egyrészt mi határozza meg, hogy valaki troll.
Attól, hogy valaki elmondja a véleméynét és az nem egyezik a többség vélemyénével az nem trollkodás, de manapság ilyenélrt sokan elvesztették az állásukat és egyéb modon szankciok vártak rá.

Vagy ki határossa meg, hoyg kinek az érvelése miatt fogják elitélni ? mer általában aki hangosabban kiabál annak szoktak igazat addni mégha nincs is igaza csak , hgy végre hagyja abba, mert a normális emberek inkább ráhagyják.
DE pont emiatt a normális emberek lesznek buntetve a sok hangoskodo hulye miatt.

(#64) fatpingvin válasza repvez (#63) üzenetére


fatpingvin
őstag

örülök hogy valaki józanul látja a kérdést. ennek nyilvánvalóan csak érintőleges köze van a trollokhoz, sokkal inkább arról van szó hogy anélkül hogy értenék miért kell ez nekik szeretnének minden citizen adatot egy helyen tudni. nehogymár bárkire rájöjjön a privacy igénye és neadjisten anonim módon nyilvánuljon meg a Zinterneten.

abba nem gondolnak bele/ az nem szempont hogy ez mekkora szociális károkat okoz középtávon.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#65) repvez válasza fatpingvin (#64) üzenetére


repvez
addikt

örülök, hogy vannak még akik igy gondolják, de sajnos egyre kevesebb józanul gondolkodo van, a többség meg még saját magát vagy saját nemzetét is beáldozza valamiért ahelyett, hoyg elgondolkodna a következményeken vagy a hosszab távu hatásán.

A legszomorubb az egészben , hogy az egyik felol azt hirdetik, hogy mindenkit fogadjunk el, közben meg pont az az oldal nem fogadja el azt ha valaki másképp gondolja.

Meg ezzel eljutunk oda, hogy nem mondhatsz negativ véleményt senkire és semmire, mert akkor megbélyegeznek , hogy megbántottál valakit .
Ahelyett, hoyg az aki nem képes elfogadni a kritikát az vagy megvédje magát vagy fogja magát és lelépjen onnan vagy csak legyen elég erős , hozzá hogy nem biztos , hogy minden jo amit csinál mond vagy tesz .
Milyen világ lesz az ha csak mindenkirol a jot és a dicséretet lehet megmondani igy egy tévképzetben élő egyén lesz akinek akkora egoja lesz, hogy azt hiszi, hogy ö tévedhetetlen és amit csinál az mind jo.
Látunk rá példdát . Ha meg megkapja a kritikát akkor meg lelkibeteg lesz és öngyilkos lesz avagy rátámad másokra, mert képtelen feldolgozni .

ide fog ez vezertni a végén.

(#66) fatpingvin válasza repvez (#65) üzenetére


fatpingvin
őstag

én nem bocsátkoznék ilyen messzemenő következtetésekbe. szerintem önmagában is elég nagy baj az hogy mesterségesen korlátozzuk azokat az amúgy semmilyen világi törvénnyel nem ütköző lehetőségeket amit a technika kínál. eklatáns példa a digitális javak sokszorosítása.. de ez már megint messzire vezet

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#67) 8th válasza pusszycat (#2) üzenetére


8th
addikt

Ez már a jelen. Mondjuk nem FB hanem Google de a többi stimmel.

(#68) benedekco válasza pusszycat (#2) üzenetére


benedekco
addikt

Egyáltalán nem új. Engem most keresett meg a google, hogy amíg nem küldök fotót valami igazolványról addig 18 alattinak fog kezelni.

re: #32 Foglalt név
Használj Okta-t azt meg van oldva.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#69) Sinesol válasza Tapsi (#28) üzenetére


Sinesol
veterán

Ez igaz, de teljesen mas a volumen. Ha arcot is kell felvállalni, rögtön töredeknyi lesz a kommentmennyiség és ezzel együtt a trollkodas is elhanyagolhato mennyiségű. Eleg megnezni, hogy random nagy nemzetközi lap cikkei alatt többnyire kulturalt az arckepes beszelgetes, viszont ha az adott cikket kiteszik redditre, maris ömlik a f.stenger. A lényeg, hogy ha anonim modon lehet kommentelni, akkor nincs semmi önkontroll, at sem gondolják az emberek, hogy mit irnak, olyasmit is megengednek maguknak, amit normal esetben nem.

[ Szerkesztve ]

(#70) dabadab válasza repvez (#65) üzenetére


dabadab
titán

A legszomorubb az egészben , hogy az egyik felol azt hirdetik, hogy mindenkit fogadjunk el, közben meg pont az az oldal nem fogadja el azt ha valaki másképp gondolja.

Ez azért elég méretes csúsztatás, sok szempontból is.

DRM is theft

(#71) adamklark válasza repvez (#65) üzenetére


adamklark
senior tag

fasza meg minden de azért megvan hogy nem csak erről van szó? nem gonosz csúnya emberek akarnak '' elhallgatattni' másokat akik mást gondolnak, hanem aljas trollokat akik szennyezik a netet. szerinted jó ami most van?

(#72) adamklark válasza Alogonomus (#57) üzenetére


adamklark
senior tag

sajnos ez felett sokan elsíklanak. dezinformáció, ártó szándék, botok, ezek is vannak a neten teljesen büntetlenül,egybemossák az egybites Józsival aki beszólogat facebookon, ezért ne legyen semmi lépés ugye mert szabadság meg minden

(#73) repvez válasza adamklark (#71) üzenetére


repvez
addikt

pont ezt akartam kihozni, hoyg attol, hogy meglépik ez, még nem lesz semmivel sem jobb mert nem ezeket a szervezett dolgokat fogják vele megszuntetni vagy szankcionálni, hanem az egyszerü embereket akinek más a véleméyne.
Az ilyen szervezetten müködö dolgoknak mindig lesz alternatívája és ellenszere .
ÉS ez elöbb utobb oda vezet, hoyg a végén már senki nem mer semmit se szolni,mert valakinek majd nem fog teetszeni és ahogy már manapság is látni, hoyg a media szinte egyoldaluan tolja az infokat nincs igazán lehetőséged átlátni a teljes képet és kialakitani a vélemyéned mindkét oldalt megismerve.

Ezért tart itt most a net és a világ, hoyg csak kétbites , fekete vagy fehér létezik, nincs kompromisszum nincs szurke, ha nem értesz egyet az egyik oldallal akkor a másikkal vagy nincs közép ut.

(#74) adamklark válasza repvez (#73) üzenetére


adamklark
senior tag

sajnos ez sem jó hozzáállás, bármit ki lehet játszani, inkább ne legyenek szabályok? ha ezzel csökken csak 10%-al ezeknek a száma az már egy kezdet. túl sokáig nem volt szabályozva a netes világ

(#75) repvez válasza adamklark (#74) üzenetére


repvez
addikt

és mi van ha már most is szabályozva van ? és a 2000években nem volt mindenki tudta szelektálni és elmondani a saját verzioját, most amiota a FB és más nagyobb cégek uralják a netet igy márcsak azokat a véleméyneket ismerheted meg amik számukra megfelelo.
Mivel saját cenzurájuk moderálási elvbeik vaank a saját szabályaik szerint.

Tehát már szabályozva van.

(#76) adamklark válasza repvez (#75) üzenetére


adamklark
senior tag

nincsen és ez a gond, olvass bármilyen oldalt vagy fórumot, a nagy "cenzúra" nem működik. meg nem is erről beszélek hanem szépen vállalják az emberek a véleményüket és vállalják a következményeket, ne bújjanak az anonimitás mögé

(#77) Reggie0 válasza adamklark (#76) üzenetére


Reggie0
félisten

Es sem mukodik. Ez csak arra jo, hogy akit kipeceznek, az piszlicsare tyukperekre kelljen jarjon, mert jogi uton zaklatjak. Arra meg nincs vedelem. A mai PC vilagban pedig barmi aprosager perelhetnek, aztan te bizonygasd, hogy az nem ugy van. A munkaltatodat meg nem fogja erdekelni, hogy ha sokat hianyzol a munkabol, hiaba van ra igazolasod es nyered a pereket. Az anonimitas igenis nagyon fontos resze az internetnek es a szabad es felelem nelkuli velemenynyilvanitasnak. Ezek nelkul nagyobb cegek tulkapasait sem tudnak publikalni mindenfele jogi csurcsavar miatt, nem hogy az allamet.

[ Szerkesztve ]

(#78) adamklark válasza Reggie0 (#77) üzenetére


adamklark
senior tag

ezzel nem értek egyet, de meglátjuk mi lesz, remélem jobb irányba megy a szabályozás mert ami most van az nem elégséges

(#79) repvez válasza adamklark (#76) üzenetére


repvez
addikt

az internet kezdetén semmilyen szabályzás és valos névhasználat nem volt, de mégis minden jobb volt , mint amiota a céget azt is tudni akarják, hogy hányat bufiztél aznap és arra milyen terméket ajánljanak neked. És attol függöen, hogy melyik cég fizet többet abba az irányba terelnek téged és az csak egy tévhit ,hogy saját döntésed alapján választasz amiota tudományosan ki van értékelve minden lépésed.
ÉS semmit sem ér ha valos nevedet használsz láttunk példát akár hires memberekrol is akiknek más vélemyénye volt mint amit a hangos ellentábor szeretett volna és már el is kaszálták a karierjét és az egész élete oda lett egy mondat miatt.
ÉS ahogy leirták az elöbb ugy fel tudsz szolalni olyan ugyekbe ahol amugy szankcionálnának érte.
Egy céges értekezleten sem állnál ki mindenki elé , hogy elmond mit gondolsz a vezetök modszereirol vagy a cégrol, de anonim modon tudsz jelezni , ha valami olyan torténik ami törvényellenes anélkül, hjoyg kirugnának és talán megszunik a gond is .

(#80) adamklark válasza repvez (#79) üzenetére


adamklark
senior tag

megint nem a cancel hülyeségekről írtam hanem a büntetés nélküli örjöngésről ami az internetet szennyezi és alig vagy egyáltalán nincsenek szankciónálva, ez ellen kéne tenni valamit

[ Szerkesztve ]

(#81) adamklark válasza repvez (#79) üzenetére


adamklark
senior tag

és az hogy régen minden jobb volt nem feltétlen igaz, csak egyre többen használják a netet most, kihasználva azt hogy bármit írhatnak, szólásszabadság mögé takarózva írnak mindenféle baromságot és borzalmas dolgot

(#82) repvez válasza adamklark (#80) üzenetére


repvez
addikt

és milyen szankciokat adnál annak akirol tudod a nevét és a cimét?
elmész hozá onbiráskodva felpofozni vagy ráhivod a zsarukat mint amcsiba szokás?
Nem gondolod, hogy ez visszájára is elsulhet, hogy a trollok olyat is kipécizhetnek aki nem csinált semmit?
Az ilyen örjöngö beszologatokrol meg nem kellene tudomást venni nem kéne etetni a trolookat és elmaradna a kedvük, hogy nem reagálnak rájuk.

Viszont az amiket mi irogatunk azok sokkal nagyobb problémák annál, mint, hogy valaki hözöng egy topicba és annak örül , hogy mindenki idegeire megy. ÉS azokat egy anonimitás mentesitéssel nem tudod megszuntetni.

(#83) adamklark válasza repvez (#82) üzenetére


adamklark
senior tag

most is ezt csinálják a trollok jelenleg, kipécéznek valakit és kicsesznek vele, bármiféle büntetés nélkül, pont amit írsz azok történnek ennek köszönhetően

(#84) bambano válasza adamklark (#71) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

1. szerintem jobb, hogy a trollok trollkodnak, minthogy magukat felkent igazságosztónak tekintő ostobák a politikuselfekvőből mondják meg, ki a troll.
2. teljesen tele van a fundoklim azzal, hogy nevelési, oktatási hiányosságokat fentről erőből törvénnyel akarnak a politikusok megoldani úgy, hogy (ha az eddigi tapasztalataim alapján extrapolálnom kellene) megint marhaságot fognak törvénykezni, aminek a költségeit én fogom megszívni mélytorokkal.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#85) adamklark válasza bambano (#84) üzenetére


adamklark
senior tag

azért elég egyértelműen behatárolható mi az a pont amikor lépni kell, nem kell ezt túlgondolni hogy jaj valaki megsértődik. és mint látjuk a társadalomban nem lehet egyedül megbízni, lásd mostani helyzet

(#86) adamklark válasza bambano (#84) üzenetére


adamklark
senior tag

vagy van olyan terved, víziód hogy bármiféle útmutatás nélkül majd jobb lesznek az emberek és minden happy end?

(#87) bambano válasza adamklark (#85) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

inkább bíznál a mostani politikusokban, mint a mostani társadalomban?
azé' ennyire én se vagyok troll... :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#88) adamklark válasza bambano (#87) üzenetére


adamklark
senior tag

mert nyilván a mostani magyar politikai rétegről van szó egy általános témában, ej. (egyébként ja, társadalom eléggé 'érdekes' mostanság)

[ Szerkesztve ]

(#89) Reggie0 válasza adamklark (#86) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert, a mostani rendszert az ufok hoztak(oktatas, jog, demokracia, stb.) vagy az emberek alakitottak ki?

[ Szerkesztve ]

(#90) bambano válasza adamklark (#88) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én nem a magyar politikusrétegről beszélek, hanem az eu-sról.
figyelembe véve, hogy mit gányoltak "hírközlési kódex" néven nemrégiben, szerintem sokkal jobb, hogy trollok vannak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#91) adamklark válasza Reggie0 (#89) üzenetére


adamklark
senior tag

a társadalom egy szelete alakítja ki a dolgokat (és nem az egész, jobb esetben akik értenek is hozzá) ezt te is tudod de ez már másik téma

(#93) Foglalt név válasza repvez (#79) üzenetére


Foglalt név
addikt

Szerintem a megérzésed jó, csak aztán kicsit félrecsúsztál.
Az internet kezdetén jó volt, ebben egyetértünk. Az ok azonban eltérő. Eleinte volt egy szint, amit meg kellett ugrani, hogy egyáltalán az interneten legyél. Ez a szűrő elég volt hozzá, hogy a többség, motivált, hozzáértő és valamilyen szinten altruista legyen. A többiek pedig csak motiváltak és hozzáértőek voltak. Ennek megfelelő volt a színvonal, én még a trollokat is szerettem, mert igényesek voltak.
Azóta ami változott, hogy elérhetővé vált a zinternet a tömegek számára is. Továbbra is rejtett zugokban vannak hasonló értelmes helyek, mint korábban. Annak, aki felmászik a facebookra és azt látja mint internet, persze más a tapasztalata. Ha ez az internet aljára ásott pöcegödör a benne lévő tartalommal zárt lenne, kevésbé lenne zavaró. Azonban hasonló történik, mint a való életben. Ha nem lennének természet védelmi zónák, hogy a valóban értékes dolgokat megőrizzük, akkor a csorda letapossa vagy darabokban hazalopja, mint erre számtalan sajnálatos példa mutatkozik. Persze tökéletes rendszer nincs, biztos van ellenpélda, de összeségében működik a dolog.

u.i.: nemrég láttam egy számomra nagyon szomorú kiírást: ez már nem az az internet, ne feltételezd minden how-to-ról a segítő szándékot :(

(#94) gregory91


gregory91
senior tag

Ez minden szép és jó csak egy a gond:
Ha valaki regisztrál egy fórumra/oldalra, honnan tudni hogy maga az oldal nem csaló oldal és nem él-e vissza az illetők adataival?
Hiszen a regisztrációhoz kellene a személyi mert törvénybe lenne foglalva.A probléma gyökerét szerintem(is) inkább az ipcímekben keresendő.
Másrészt ki kellene alaktani a szólásszabadság és a rágalmazás közötti egyensúlyt is.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#95) btprg


btprg
senior tag

Szerintem az Internet lényegét tenné tönkre, ha megszűnne az anonimitás, ezt semmilyen formában nem támogatnám. Pont azért jók az anonim fórumok, mert ott olyan véleményeket is el lehet mondani, amik nem a divatos álláspontot képviselik, anélkül hogy a gondolatrendőrség vagy a jogvédők célkeresztbe vennék az embert utána. Mint egy beszélgetésnél valami haveri társaságban. Az meg még viccnek is rossz lenne, hogy weboldalak személyi igazolványt kérjenek, abban a pillanatban ikszelném ki az oldalt. Már csak azért is durva lenne, mert mindent is nyomon követnek, letárolnak, profiloznak, az Internet nem felejt, ez ne már hogy a saját valódi nevem alapján menjen...

A durva dolgok miatt, például ha valaki bűncselekményre próbál rávenni másokat, vagy pl. valakinek a megöléséről, kiirtásáról beszél, már eddig is tudtak intézkedni ha kellett, szóval ebben nem hozna nagy változást az ötlet.

#54:
Én rendszeresen TAJ kártya nélkül adok vért, csak a számát diktálom be. Nem szoktam hurcolászni magammal.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#96) Diabolis


Diabolis
tag

Keveritek az álhírek, rágalmazás, szólásszabadság, troll fogalmakat....

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#97) btprg válasza repvez (#82) üzenetére


btprg
senior tag

"Nem gondolod, hogy ez visszájára is elsulhet, hogy a trollok olyat is kipécizhetnek aki nem csinált semmit?"

Ez szerintem az eddigi legjobb meglátás! :R Tegyük fel, hogy az állam nem akar visszaélni azzal, hogy pontosan tudná minden hozzászólásról hogy ki követte el, és utólag se lenne esély valakit megrángatni évekkel azelőtti hozzászólásáért. (Ezek gyakorlatilag nulla esélyű utópisztikus dolgok, de tegyük fel...)

Viszont mi van, ha én kiírom azt a véleményemet, hogy a BLM mozgalom egy baromság, és igazából a négerek gyakran sokkal rasszistábbak a fehérekkel szemben mint fordítva, erre a pontos név meg minden alapján egyszer csak betöri az ajtót nálam egy BLM huligánbanda, és agyonvernek?

Ennek csak az lenne a végeredménye, hogy az egész Internet olyan lenne mint a faszbukk, oda is csak a degeneráltak irkálnak a saját nevükkel kockázatos, népszerűtlen dolgokat, akiknek nincs annyi eszük hogy belegondoljanak hogy mi lehet a következménye...

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#99) btprg válasza Netszemete (#98) üzenetére


btprg
senior tag

Nekem még nem volt gondom ebből, de azért is hoztam ezt a példát, mert ez a BLM egy elég megosztó kérdés.
De amúgy valóban, sok hülyeséget csinálnak manapság, ami erre a hisztériára vezethető vissza... Én csak azért se fogom master helyett main-nak nevezni a fő brancsot a git repóban, bekaphatják az érzékenyítők :P

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#100) ddekany válasza btprg (#99) üzenetére


ddekany
veterán

Naná hogy megosztó téma, ha szándékosan megosztók, és ezzel végső soron gyűlöletkeltők. Ezért kell túltolni mindent, hogy nőjön a feszültség. Az is amúgy irritáló, hogy olyan dolgokat tiltanak be globálisan, ami US-ban releváns, de a legtöbb országban nem. Ezt mégis hogyan képzelik? Akkor mindent tiltsunk mindenhol, ami bármilyen országban rossz érzést kelthet. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.