Hirdetés

2022. május 29., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) RawrrSoul

RawrrSoul
csendes tag
LOGOUT blog

Hónapokok óta tervezem, hogy a tv-m képbeállításait átnézzem, mert egyszer volt nálam haver, azt még most is a fülembe cseng a mondat amit mondott, mikor Forza-ztam ahogy itt volt:

"Teso, ezek a színek elég csúnyán néznek ki!"

:DD

Mondjuk nekem csak egy vacak LG 32LB5610 tv-m van, 81 centi, LED meg FHD.. :) Viszont még, ha gagyi is, biztos lehet javítani a képi élményen... :) Mostmá' ránézek. :D

/ Fujitsu Esprimo P710 PC | HP 250 G6 | Xbox Series S | iPhone 11 64GB | iPad 2018 32GB \

(#2) AuraSync

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Egyre inkább hajlok a természetes színekért minden téren.
Nem rég a telómat meg a tabletemet is átállítottam Természetes színre.
Elsőre furcsa fakó érzetem támad de ha összehasonlítok egy telós fényképet a valósággal akkor hoppá ez tényleg így néz ki. :)

Kíváncsi leszek a többi játékba hogy fog kinézni ez a TV beállítás.

Amúgy tényleg nem árt egy jó TV ehhez.
Anyám olcsóbb Samu TV-je is iszonyat ronda színeket produkál és tökmind1 mit állítok nem lesz jobb.

S21 Ultra 5G / Galaxy Fit2 / Q80T 65" / Crusher EVO / I5 12600K / RTX 3080 / SBZ

(#3) RawrrSoul válasza AuraSync (#2) üzenetére

RawrrSoul
csendes tag
LOGOUT blog

Tervbe van egy új tv, de most sajnos törlesztem az Xbox-ot meg az asszony laptopját, meg egyebeket.... :DD Majd, ha letelnek... :D

/ Fujitsu Esprimo P710 PC | HP 250 G6 | Xbox Series S | iPhone 11 64GB | iPad 2018 32GB \

(#4) eldiablo válasza AuraSync (#2) üzenetére

eldiablo
addikt

"Azért HDR Off mert nekem valamiért a HDR On elrontja a színeket, minden fakó és kontraszttalan lesz."

"Nem rég a telómat meg a tabletemet is átállítottam Természetes színre.
Elsőre furcsa fakó érzetem támad de ha összehasonlítok egy telós fényképet a valósággal akkor hoppá ez tényleg így néz k"

:DD

(#5) PuMbA

PuMbA
titán

Ha a TV-den a HDMI feketeszint Alacsony, azaz 16-235-ös tartományú, akkor az Xboxon is azt állítottad be ugye? Ezeknek a konzoloknak a Normál feketeszint (0-255) az alapértelmezett kimenete, mint PC-k esetén, tehát ha nincs ilyen beállítás konzolon, akkor a TV-n kell Normálra állítanod, hogy a teljes fekete tartomány láthasd. Olvass utána, hogy hogy működik ez, ha ebből nem tiszta :)

[ Szerkesztve ]

(#6) AuraSync válasza PuMbA (#5) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Ezek a kombinációk jók:
TV: Alacsony - Xbox: Standard - Jó a kép.
TV: Normál - Xbox: PC RGB - Jó a kép.

Na most ha ezeket felcserélem akkor iszonyat sötét lesz a kép és erre még az Xbox is figyelmeztet előre.
A fekete valóban fekete lesz de túl fekete és eltűnnek a részletek.

A Kontraszt opció átállításával pont azt értem el, hogy végre több részlet látszik főleg a fehér tartományban. Úgy képzeld el amikor fényképezel és az ég kiég tehát nem kék lesz hanem fehéres. Na ezt javítja ki a Kontraszt Alacsony-ra állítása.
Azóta több játékban is kipróbáltam és bevált.

Eldibalo:
A HDR On esetében nem olyan lesz mint a telónál hanem szó szerint rossz lesz a kép és köze nem lesz a valósághoz semmilyen értelemben.
De PS5-nél ugyan így elrontja a képet a HDR.

S21 Ultra 5G / Galaxy Fit2 / Q80T 65" / Crusher EVO / I5 12600K / RTX 3080 / SBZ

(#7) PuMbA válasza AuraSync (#6) üzenetére

PuMbA
titán

Jaja, így van :) Az a kis érdekesség számomra, hogy miért az első kombináció mellett döntöttél, mikor a PC-kben és konzolokban a 2. szerint számolódik ki a kép, hiszen az Alacsony / Standard fekete szint egy videós-filmes szabvány.

[ Szerkesztve ]

(#8) AuraSync válasza PuMbA (#7) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Így volt az alapértelmezett amikor először indítottam a konzolt és a TV Feketeszintje Auto-n volt. Az Auto itt az Alacsony volt mert amikor rá váltottam Auto-ról maradt a kép ugyan olyan.

A második akkor miben jobb? Én ugyan olyannak látom mind2 kombinációt. :K

Amúgy a PS5-nél a jó beállítás a Normál fekete szint. :D

[ Szerkesztve ]

(#9) PuMbA válasza AuraSync (#8) üzenetére

PuMbA
titán

Ja hogy ez volt az alapértelmezett :) Érdekes. Nagyon hasonló igen, de a 0-255 mégiscsak kicsit szélesebb tartomány, mint a 16-235, tehát minimálisan részletesebb feketéket és fehéreket kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#10) UnA válasza AuraSync (#2) üzenetére

UnA
Korrektor

Következő lépés: mobilon van lehetőség fekete-fehér szűrő használatára, ami persze nem természetes, de nagyban csökkenti a nézegetés értékét, ezzel segítve a kevesebb időtöltést ;)

(#11) AuraSync válasza UnA (#10) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Nem tudom ez most hogy jött ide de biztos igazad van. :)

Attól, hogy átállítottam a színeket még nem nézem kevesebbet a telót/TV-t és nem is ér kevesebbet.
Nem értem mi a baj azzal ha az ember a valós szín környezetet szeretné viszont látni a képernyőkön is.
Szted az IPS monitorokat poénból kalibrálják a szakik? :F

(#12) UnA válasza AuraSync (#11) üzenetére

UnA
Korrektor

Ezt nem azért írtam, mert rossz dolog volna a kalibrálás, sőt.

De úgy érzem, hogy a gyártók ezzel a sok színes dologgal akarják a vásárlót bevonzani, ezért írtam, hogy van ellene módszer, legalábbis mobilon (és én is így használom).

(#13) qqcqqc válasza UnA (#10) üzenetére

qqcqqc
őstag

Én e-book és hírportál olvasásra használom a szürke árnyalatos módot tableten.
Így meg van a gyerek kori újságolvasós élmény. :C

[ Szerkesztve ]

Hirdetés

Copyright © 2000-2022 PROHARDVER Informatikai Kft.