Hirdetés

2022. május 29., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) RawrrSoul

RawrrSoul
csendes tag
LOGOUT blog

De mi a gyakorlati haszna a 10Hz-es képfrissítésnek? Csak akkukímélés? :) Azé' kérdem, mert már anno bejelentéskor sem értettem, hogy mire is jó, az akkumlátor kímélésén kívül... :D

/ Fujitsu Esprimo P710 PC | HP 250 G6 | Xbox Series S | iPhone 11 64GB | iPad 2018 32GB \

(#2) AuraSync válasza RawrrSoul (#1) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Csak az akku kímélés igen. Vagy az nem elég? :D

Ha egy fix képet nézel akkor miért kell a kijelzőnek 60 vagy 120Hz-en mennie?
Teljesen felesleges energiapocsékolás.
Ha 30FPS-es videót nézek váltson le 30Hz-re aztán kész azzal is kímélné az akkut.
Ugyan ez ha videót veszek fel 30FPS-el. Miért megy 60Hz-en a kijelző?
Ha már kitaláltunk egy ilyen fícsört akkor az működjön rendesen.

A jövő nem a nagyobb akkukba van hanem az optimalizált szoftverekbe.
Nézzetek meg egy iPhone 13 Pro Max-ot... elver minden konkurenciát üzemidőben irigylem is érte.

S21 Ultra 5G / Galaxy Fit2 / Q80T 65" / Crusher EVO / I5 12600K / RTX 3080 / SBZ

(#3) RawrrSoul válasza AuraSync (#2) üzenetére

RawrrSoul
csendes tag
LOGOUT blog

Engem már az iPhone 11 üzemideje is lenyűgöz, már Apple berkekben, volt egy 6S-em 4 éve, napi 2x töltöttem a normál használatom mellett... Ami mai napig nem változott sokban és a 11-et elég 2 naponta... :)

Mondjuk ja, ez elég jó feature lenne, ha működne rendesen... :D Bár, én hiszek a techguruknak, hogy mennyire kell a 120Hz telefonokba, egyelőre én még tv-be meg monitorokban sem igényelem a meglétét... Mert egy igénytelen ge.... Szóval igénytelen vagyok meg régimódi, jó nekem a 60. :D

[ Szerkesztve ]

/ Fujitsu Esprimo P710 PC | HP 250 G6 | Xbox Series S | iPhone 11 64GB | iPad 2018 32GB \

(#4) Narxis válasza AuraSync (#2) üzenetére

Narxis
nagyúr

Add el ezt és vegyél egy iphone-t használtan. :)

I do not fear, for you are with me. All those who defied me, shall be ashamed and disgraced. Those who wage war against me, shall perish. I will find strength, find guidance, and I will triumph.

(#5) AuraSync válasza Narxis (#4) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Nem őrültem meg. :DDD
Csak az üzemidejét irigylem mást nem. :N

S21 Ultra 5G / Galaxy Fit2 / Q80T 65" / Crusher EVO / I5 12600K / RTX 3080 / SBZ

(#6) Narxis válasza AuraSync (#5) üzenetére

Narxis
nagyúr

Ja akkor meg venni kell egy power bank-ot. :D

I do not fear, for you are with me. All those who defied me, shall be ashamed and disgraced. Those who wage war against me, shall perish. I will find strength, find guidance, and I will triumph.

(#7) domos

domos
senior tag

Ha üzemidő kell, akkor iPhone 13 Pro Max.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#8) AuraSync válasza domos (#7) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Hát ha Android lenne rajta azt vettem vóna. :D :DDD :))

(#9) RandomName

RandomName
tag

Nem lehet, hogy ez Schrödinger képernyőfrissítése?
Azaz a kiírás miatt tartja azt az értéket?

(#10) AuraSync válasza RandomName (#9) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Nem mert a Galaxy Max Hz program futása közben meg váltogatja a Hz-et ahogy kell. :K

(#11) janeszgol válasza AuraSync (#10) üzenetére

janeszgol
nagyúr

Valahol én is olvastam, hogy az adaptív csak iPhone-okon működik.

[ Szerkesztve ]

(#12) zalyy

zalyy
tag

Amúgy valami biztos a te S21 Ultráddal van mert nekem is az van és kibír 8-10 órát, olyan 8-10%ot fogy alaphasználat mellett óránként.
Meg már millióan panaszkodtak volna ha ez a probléma gyakori lenne.
De ez amúgyis egyértelmű kellett volna legyen hogy valami hardver hiba van a tiéddel, mert logikusan egy flagship telefonnak ráadásul pont a Samsungtól nem kellene ilyen szar üzemideje legyen normálisan.

A másik meg hogy azok akik nem látják a különbséget vagy azt mondják nincs különbség a FHD és QHD között akkor azok használjanak FHDt, egyszerű a dolog. Viszont akkor minek vesznek olyan telefont amin opció a QHD, még az az opció maradt akkor, hogy a szemükkel van a probléma... 😄
Én látom a különbséget és ha nem is egetrengető de látszik és nem mennék vissza FHDra az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#13) Viktor77 válasza zalyy (#12) üzenetére

Viktor77
félisten

Hát ja.

"Sötét szobában majdnem minimál fényerő mellett 80%-ról 34-re merült a teló és mindössze 2 óra képernyő időm lett."
Ennyit a púpos akksis S7-em is tud, sejted, hogy valami nálad nincs rendben.

A különbség meg elég jól látszik pl. Play áruházban az appok kis ikonján. Ezt direkt kiteszteltem.
Nem nagyon számít, tudom, de van különbség.

(#14) AuraSync

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Az enyém biztos zárlatos vagy csak 3000-es akku került bele. :U

Gondolom az a 8 óra is úgy lett meg nektek, hogy CoD ment rajta 120FPS-el max fényerőn ja és gondolom a ti telótok nem is melegszik sőt 10 perc alatt feltölt 10%-ról 100-ra.

Kár hogy egyikőtök sem linkelt be még semmiféle bizonyítékot erről.

"a szemükkel van a probléma.."
Ezek szerint 10 munkatársamnak is a szemével van probléma mert egyikőjük sem tudta megmondani milyen felbontáson vagyok a telón, a Samu mániás főnököm még meg is jegyezte milyen szép a képernyő. Mindezt persze FullHD+-on.

Minden teló márkánál vannak fanatikusok akik büszkék a készülékeikre és foggal körömmel ragaszkodnak az állításaikhoz de amikor jön egy olyan mint én akkor megmagyarázzák még a lehetetlent is.
Hol írtam azt hogy nincs különbség? Ezt honnan kapartátok ide? Azt írtam van különbség ha az arcomat a telóba nyomom akkor én is látom. Értelmes ember nem 2cm-ről nézi a kijelzőt.

A végén azt is megmagyarázzák itt, hogy a nagyobb felbontáson gyorsabb a telefon még játékokban is. De jó lenne ha ez így is lenne akkor mindenki 4K-ban tolná Intel Iris GPU-val PC-n.

Láttam én itt már az évek során sok mindent megmagyarázni a PH-n ezt is megmagyarázzák ahogy anno az S20+-omnál is megmagyarázták a hülyeséget.

Az megint badarság hogy senki nem írt kevés üzemidőt, csak el kell olvasni azt a bizonyos topic-ot volt ott 5 óra is az még mindig 3 órával kevesebb mint a 8.
Biztos az ő telója is rossz.

Annó egy JBL Xtreme-t küldtem vissza mert a fele akku időt sem tudta mint amennyi rá volt írva, mindezt 50%-os hangerőn vegyes zenével.
1 hét után visszakaptam azzal a szöveggel hogy ez ennyit tud.
Ez kb most is így nézne ki.

Na hogy összefoglaljam se azt nem írjátok milyen fényerőn lett meg a 8 óra, se azt hogy milyen hálózatba milyen SIM kártyával, se azt hogy milyen térerő mellett, se azt hogy mit csináltál rajta 8 órán keresztül, se azt hogy mi volt rajta be/ki kapcsolva, se azt hogy milyen Androiddal se semmi olyat ami alapján ellehetne indulni. Sőt az sem mind1 hogy milyen weboldalt nézeget az ember.

Ez olyan mintha csak annyit írnál hogy "az én kocsim 300-al megy".
De azt nem írod hozzá, hogy lejtőn lefelé hátszélben ha húzza egy Bugatti.

Na de egy szó mint 100 valszeg így is úgy is én nyertem mert 2-3 naponta töltöm csak a telót olyan keveset használom.
Most csak azért próbálgattam mert kíváncsi voltam az akku időre.
Én nem a telefonon élek, nem azon játszok, nem azon nézek filmet arra az aláírásomban található eszközök valóak.
Sőt anno külön fényképezőgépem is volt.

Nekem valszeg soha nem is lesz 8 órás képernyő időm a fent említett tények miatt.

(#15) RawrrSoul válasza AuraSync (#14) üzenetére

RawrrSoul
csendes tag
LOGOUT blog

Bizonyítékot te se linkeltél csak hivatkozol valami topikra... :DDD Bánja a franc végülis, még mielőtt nekem is nekem esel... :D

Amúgy, első napokba nekem is mindig gyorsan merült eddig minden teló, az üzemidő bajnok Mi Note 10-emet is pár óra alatt lemerítettem mikor még beállítgattam, leszedtem az appokat, kisilabizáltam mi merre, nincs ezen semmi meglepő, utána eltűnt az újdonsága varázsa - kb. másnap -, és hopp 2.5 naponta kellett töltenem csak... Ugyanez volt most az iPhone-nál, aznap mikor megvettem hipp-hopp eltűnt a nafta az akkuból, most meg már tényleg csak 2 naponta kell töltőre dugni... :)

(#16) AuraSync válasza RawrrSoul (#15) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Van itt S21 Ultra topic csak rá kell keresni. :B

(#17) prolad

prolad
őstag

Az a merülés tényleg furcsa. Ennél még a Fold 2 is jobb (aminek valóban gyenge/átlagos az üzemideje), 2 Simmel, 5G mobilneten, 4 mail cím meg 3 féle chat app folyamatos sync+ egy okosóra. És ugye ott nagyobb a kijelző+kisebb az akksi.

Max akkor tudom elképzelni, ha játszol vagy pl videót veszek 4/8k-ban akkor nincs min meglepődni, ennyit tud.

A felbontás ízlés dolga, nekem olyan 370-400 ppi-től kezd olyan lenni a kép, hogy nem látom a pixeleket. Valakinek elég a 300 is, valakinek meg még az 500 se. Az a teszteken kijött már, hogy használhatod FHD-n is, de sokat nem nyersz vele, ha natív WQHD a panel. Egy S21 Ultra méretű telefonnál már lehet értelme a nagyobb felbontásnak.

Az adaptív szabályzás meg jó dolog, de inkább az órákban, ahol 1hz-re is lemehet a frissítés. Telefonnál 60 alá nincs értelme vinni, darabos lesz a GUI. Max ha 24/30 fps videót nézel. Nyilván lehetne olyan, hogy pl statikus tartalomnál csökkenti 1-10hz-re (pl ha szöveget olvasol) de attól egyrészt kifolyik a szemed, másrészt meg szerintem a folyamatos tartalomfigyelés és fel-le kapcsolgatás többet elvisz. AOD-nál hasznos lehet, de ha fontos az üzemidő eleve be se kapcsolod.

Hirdetés

Copyright © 2000-2022 PROHARDVER Informatikai Kft.