Hirdetés

2022. január 21., péntek

Gyorskeresés

(#1) KISDUCK

KISDUCK
őstag
LOGOUT blog

Hát gondolom levontad az eset tanulságait, de azért összegezném:
-ingyom-bingyom weboladalról nem rendelünk előre utalással, pláne ha még csak https kapcsolatot se tudnak felmutatni.

(#2) AuraSync válasza KISDUCK (#1) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Utólag könnyű okosnak lenni. ;)

Rengeteg noname oldalról rendeltem már és soha nem volt gond egyikkel sem ahogy ezzel sem lett volna ha nem mondom vissza megrendelésem.

S21 Ultra 5G / Tab S6 LTE / Watch Fit / Band 6 / Q80T 65" / Q800A / PS5 / Series X / Intel NUC

(#3) RawrrSoul

RawrrSoul
csendes tag
LOGOUT blog (1)

ÉS engem mindig fujjolnak, hogy soha nem rendelek sehonnan előreutalással. Felőlem lehet 4 millió pozitív értékelése is akárminek, kinek. :) Na, de no offense, nem okoskodás, csak ez az álláspontom. :)

Kíváncsian várom az ügy fejleményeit, remélem sikerrel jársz! :K

| Fujitsu Esprimo P710 PC | HP 250 G6 | Xbox Series S | iPhone 11 64GB | iPad 2018 32GB |

(#4) KISDUCK válasza AuraSync (#2) üzenetére

KISDUCK
őstag
LOGOUT blog

Igen utólag könnyű okosnak lenni, de nincs az Isten hogy ilyen zug oldalakról rendeljek előre utalással, szóval ebben a helyzetben előre is okos lettem volna. ;]

(#5) AuraSync válasza RawrrSoul (#3) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Elolvastam a helyi Békéltető testület oldalán az eljárás folyamatát és lazán lehet az ügyből több hónapos tortúra is akár.
Amúgy nem értem mi a jó ebben a boltnak hisz rendes telephelyük is van nem igazán tudnak elbújni a felelősség alól.

Az e-mail küldéssel természetesen nem fogok felhagyni naponta fogom őket tájékoztatni arról, hogy elkezdtem a folyamatot.

Én is kíváncsi leszek rá amúgy hogy, hogyan fog ez az ügy lezajlani.

Amúgy munkatársam és haverja még rosszabbul jártak mivel ők egy "fantom" cégtől próbáltak meg vásárolni egy 90k-s VGA-t.
Se VGA, se pénz vissza, se semmi, a bolt megszűnt pár napra rá.
Beletörődtek és nem indítottak eljárást.

Azért ez az eset nem ugyan az szerencsére.

S21 Ultra 5G / Tab S6 LTE / Watch Fit / Band 6 / Q80T 65" / Q800A / PS5 / Series X / Intel NUC

(#6) AuraSync

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Ügy lezárva, bejegyzés frissítve.

(#7) PSti

PSti
tag

De miért gondolják sokan, hogy kell előre utalni? Miért nem jó futárnak kifizetni amikor megjön?

(#8) Balika911 válasza PSti (#7) üzenetére

Balika911
nagyúr

Gyakran látok még ma is olyat, hogy a futárnál csak kp. lehetséges, az utolsó rendelésemnél pedig csak kp. és 1000 forint plusz díj.

(#9) Tikakukac

Tikakukac
titán

Hehe, az öreg tiptop laptop.

Akkor elárulom, hogy ez a brigád már sok-sok-sok éve nyomja ezt a bulit. A te eseted a létező legkisebb szintű, mondanám, hogy porszem a sivatagban. Pár accountot már megettek minden hirdetési portálon, futnak most is, szerintem nincs egy éve, hogy megtaláltam őket megint átcsonagolva.

Nekem a tiednél sajnos sokkal csúnyább történeteim voltak, te megúsztad könnyen, a tanulságokat érdemes levonni: a komolyabb nevű helyeken is úgy fognak megetetni a szeméttel, hogy öröm nézni, de ahol még csak félelem sincs a név berombolása miatt, na ott viszont nagyon el tudnak húzódni a dolgok :K

PSti: A magyar piacon valamiért még mindig tartja magát, hogy csak utánvét, mert az megold dolgokat, nem lesz átverés. Meg majd kibontom és megnézem.

Nekem nem egy rendőrségi ügyem volt abból, mert nem a megrendelt cuccot kaptam meg. Megkaptam és kiifzettem a dobozt? Igen. Az volt benne amit kértem? Nem. Tehát akkor ezt megbeszéltük, hogy nem segít semmit.
Kibontás: ez egy extra díjas tétel. Amit a feladó kérhet és fizet ki. Ha ez nincs, akkor jó hülye a futár ha enged dobozt bontani. Neki a feladata az árut sértetlenül beadni. Hogy mi van benne az neki egy irreleváns tétel. Mondanom sem kell, ilyet 1-2 nagyon komoly cég használ csak, mindenki más befürdik megint.
Olyanokról pedig, hogy miként fogsz te egy 2-3 óra használat után kijövő hibát kideríteni a postaládáknál egy kibontásnál :B Átveszed, örülsz, telepítesz, majd szomorka fej. Pont ott vagy, mint a féltéglával :P

A KP az egy móka dolog, havi 150k-t vehetsz ki ingyen. Akinek valamiért sok-sok készpénze van annak lehet opció, nálam elég hamar csapna át értelmetlen pénzfelvételekbe. És ez a jellemző már a többségnél, mert a fizu számlára megy.

Szumma: az utalással semmi gond nincs, az emberekkel és a kukába való cégekkel annál inkább.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10) RawrrSoul

RawrrSoul
csendes tag
LOGOUT blog (1)

"nem értem meg miért kell az embernek fenyegetőzni ahhoz, hogy végre történjék valami.

Sokszor tapasztaltam ismerősök körében, hogy csak a puffogás megy és nem cselekednek. Nyilván ez az egyén hibája, meg nem mindegy milyen összegről beszélünk. Azonban volt olyan ismerősöm aki nem fantomcégtől rendelt 100 ezres tételben, átbaszták, és ugyanúgy utána csak puffogott ott nekünk, nem ment a pénze után. Mert ja, ugrott már nekem is 1-2 ezer forintom, amit még úgy ahogy lenyel az ember - bár ott sérült termékről volt szó -, bár azt sem kéne. Aztán nyilván sok ilyen ember van aki nem tesz semmit csak várja a csodát, ír egy negatív értékelést, puffog emailbe de érdembe nem cselekszik. Ezek után már a cégnek is egyszerűbb a végsőkig menni, biztos arra várnak, hogy feladod, vagy azt hiszik fedhetetlenek. :)

Szerencsére itt jól zárult az ügy, bár tényleg érthetetlen, hogy mire jó ez a hercehurca. :)

| Fujitsu Esprimo P710 PC | HP 250 G6 | Xbox Series S | iPhone 11 64GB | iPad 2018 32GB |

(#11) quailstorm válasza Tikakukac (#9) üzenetére

quailstorm
nagyúr

Akartam valami ilyesmit írni, de aztán abbahagytam.

A TipTop egy legenda, nem a jó értelemben, úgyhogy tényleg örüljön, hogy ennyivel megúszta. Anno tolták Jully laptop néven is.

(#12) KISDUCK válasza PSti (#7) üzenetére

KISDUCK
őstag
LOGOUT blog

Vannak olyan helyek ahol csak előre utalással lehet fizetni pl.: IKEA, de ott legalább van mögötte név és megbízhatóság. Az elmúlt pár hónapban rendeltem tőlük többször is. Volt hogy módosítanom kellett a kiszallítás idején utólag és 1,5 óra múlva jött az üzenet hogy átütemezték a rendelésem.

ON:

Örülök hogy rendeződött a helyzeted. :)
Én mint okos ingyom bingyom boltból nem szoktam rendelni semmit utánvettel sem, kivéve ha máshol nincs amit szeretnék és maximum olyan összeget kockáztatok ami nem okozna fàjdalmat ha elbuknám. + mindig utánanézek az olyan helyeknek ahonnét még nem vettem semmit.

(#13) AuraSync válasza KISDUCK (#12) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Nyilván ha 10 értékelés lett volna a bolton akkor én sem próbálom be de azért itt 600+-ról beszélünk ami igaz hogy nem sok a nagy nevekhez képest de azt sem lehet mondani hogy semmi.

De ha megnézed nem is a rendeléssel volt a baj mert ők már másnapra ki akarták volna szállítani.

(#14) Tikakukac válasza AuraSync (#13) üzenetére

Tikakukac
titán

Mekkora boltok és nickek zakóztak már orbitálisat és még milyenek aktívak most is, ahonnan nem laptopot de még papírzsepit se vennénk elég sokan, akik tudjuk mit művelnek :B

Sajnos már egy ideje semmi sem garancia, tényleg az a pár ember csak, akik valamiért tartják még a hátukat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15) AuraSync válasza Tikakukac (#14) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Akkor még is mit kéne tennie egy olyan embernek akinek nincs lehetősége (vagy pénze) arra, hogy felutazzon az BP-re és besétáljon személyesen a boltokba?
Mert ugye iPon meg Extreme Digital sincsen vidéken.
Itt egyedül Media Markt van hatalmas felárral akiknél jó esetben van talán raktáron az ami kell.

(#16) Tikakukac válasza AuraSync (#15) üzenetére

Tikakukac
titán

Én csak használtakról beszélek, te meg idehoztad az újakat is. Egészen más liga, jogilag is.

[ Szerkesztve ]

(#17) edk-

edk-
őstag

Hogy más vélemény is legyen: én elégedett vagyok velük.

Többször rendeltünk tőlük (cégként) mobiltelefonokat. Egyszerre mindig többet, összesen 25-öt. Amikor nem volt raktáron, jött email a várható szállítási idővel. Két készülékkel volt gond, mindkettőért futárt küldtek és rövidesen küldték megjavítva.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#18) Tikakukac válasza edk- (#17) üzenetére

Tikakukac
titán

Ez a durva, hogy ha ilyet tudnak, akkor a nettó átverésekre mi a szükség :(

Mindegy, amilyen tempóban gyűltek annoi vaterán is a negatívak, nagyon nem volt kérdés, hogy itt nem az a gond, hogy megcsúsznak egy szállítással a fiúk :P

(#19) lo_jo válasza KISDUCK (#12) üzenetére

lo_jo
aktív tag

IKEA rendelést eddig mindig kártyával fizettem online, sosem utalással. Az oldalukat megnézve ez most sincs másképp, kártyás fizetés vagy PayPal. Nincs utalás.

Igazából semmit nem fizetek utalással, mert 0 védelem "jár hozzá". 100% bizalmi alapon megy. Gondolj bele, kapsz (jobb esetben) egy cégtől egy automatikus levelet, hogy xyz névre, 123-456 számlaszámra utalj egy összeget. Ha te ezt megteszed, akkor a bankod csak annyit lát, hogy KISDUCK néven 987-654 számlaszámról xyz név 123-456 számlaszámra "12345 rendelési szám" megjegyzéssel utalás történt. Az, hogy helyes-e az összeg, valós-e a teljesítés, stb nem tudja.

Kártyás vásárlás esetén igazából felhatalmazod xyz-t (akinek ilyenkor már 100% biztosan egy cégnek kell lennie, magánszemély nem intéz ilyet), hogy megterhelheti a kártyádat az összeggel. És az xyz cég nem csinál a te kártyáddal semmit, hanem felkeresi a szerződött payment processor céget, aki összeköti az eladót, a vevőt, a bankot és a kártyatársaságot. Majd ő a cég nevében megterheli a kártyádat, ha minden rendben van. Biztonság szempontjából pedig a kártyakibocsátó a lényeg, mert ha átvertek, akkor rajta keresztül intézhető, ez a chargeback. Itt a MasterCard tájékoztatója erről: [link]

Az on része viszont teljesen igaz és jogos. Az utánvét maximum arra biztosíték, hogy nem náluk áll a pénzed, hanem addig nálad marad, amíg a futár nem ér oda. Arra sajnos az sem garancia, hogy nem vernek át, a futár a kezedbe nyom egy csomagot, amint kifizetted a nála szereplő összeget. Nem fogja érdekelni, hogy mi van a csomagban, te azt kérted-e, hamisítvány vagy eredeti, stb.

(#20) KISDUCK válasza lo_jo (#19) üzenetére

KISDUCK
őstag
LOGOUT blog

Való igaz, téves állítást fogalmaztam meg, én is bankkártyával fizettem előre az IKEA-nál, nem pedig előre utalással. :R

(#21) natë

natë
nagyúr

Emag, sőt még a Telenor is ugyanez....Mindkettőbe az elmúlt pár héten futottam bele.

Google Pixel 6 Pro

(#22) nyunyu válasza PSti (#7) üzenetére

nyunyu
félisten

De miért gondolják sokan, hogy kell előre utalni? Miért nem jó futárnak kifizetni amikor megjön?

Mert mondjuk céges számlára szeretnének valamit, és nem fizetnek évi 7k-t egy nagyjából semmire se jó céges bankkártyáért a banknak?
Ha a sarki ABCben veszel vele kaját, azt csalásnak hívja a büntetőjog.

Céges kasszából kivesz, aztán KP boltban/futárnak odaadért meg a könyvelő morog, mert le kell papíroznia.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23) edk- válasza nyunyu (#22) üzenetére

edk-
őstag

1. Egy alap bankkártya külön díj nélkül benne van több bank céges számlacsomagjában is. És nem a drágább bankokra gondolok, az általam ismert két legkedvezőbb kisvállalkozói számlára igaz ez.

2. Az ügyvezető saját bankkártyájával kifizetett tételek könyvelésével ugyanannyi a munka, mint a kp-zel fizetettekével.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#24) Balika911 válasza nyunyu (#22) üzenetére

Balika911
nagyúr

Magánszemélyre gondolt ő szerintem, talán megmondja, hogy így van-e.

(#25) nyunyu válasza edk- (#23) üzenetére

nyunyu
félisten

Ersténél volt a vállalkozói számlám, és most a kft-mé is.

4 évvel ezelőtti induló csomaghoz képest a mostani jólinduló csomagjukban csak a havidíj csökkent kb. egy ezressel *, de az éves kártyadíj maradt ugyanannyi.

Jessz, most nézem, hogy a pár hete megszüntetésre váró vállalkozói számlámon rosszul számolta ki a szabad egyenleget az ügyintéző, aztán az akkori 3100Ft egyenleg, mínusz egyhavi díj, mire lezárják, mínusz 635 bankban KP felvét után kezembe nyomott 1240Ft után most -704Ft az egyenleg. :W

*: ez mondjuk így nem igaz, mert az első évben ~1000 helyett ingyenes számlára a megkérdezésem nélkül rátették a 420Ft-s TeleBankŐrt.
Kiváncsi leszek, sikerült-e levenniük róla, most hogy szóltam érte.
Homeofficeban lévő cégbírónő hülyesége miatt kényszerből megváltoztatott cégnév az eléggé megugorhatatlan akadálynak tűnt a számlanyitás óta. :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2022 PROHARDVER Informatikai Kft.