Hirdetés

2022. július 7., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) KISDUCK

KISDUCK
őstag

A procinál ezek az energiatakrékos magok is mennek játék közben van csak az erősebb magok?

(#2) PuMbA válasza KISDUCK (#1) üzenetére

PuMbA
titán

Egyrészt a játékoknak erős 1 magos teljesítmény kell, tehát nem ütemez rá. Másrészt a játékok 6-8 magnál többet amúgy sem használnak ki. Nem a laza 10-20%-os kihasználásról beszélek, aminek leheletnyi hatása van a sebességre, hanem azokról a magokról, amiket ténylegesen 60-80%-ra hajt a játék. Ezért tett az Intel csak 8 erős magot az Alder Lake-be és ezért nem ajánlja az AMD a 12 vagy 16 magos procijait játékra, mert a játékokat konzolokra írják és ott 7 mag áll rendelkezésre (1 az oprendszeré, elkülönítve).

[ Szerkesztve ]

(#3) AuraSync válasza PuMbA (#2) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Ja hogy ez így működik... ahha. Hát ezt sem tudtam eddig, köszi Pumba. :D

Terhelés teszten így néz ki:

S21 Ultra 5G / Galaxy Fit2 / Q80T 65" / Crusher EVO / I5 12600K / RTX 3080 / SBZ

(#4) PuMbA válasza AuraSync (#3) üzenetére

PuMbA
titán

Az egyes CPU magok kihasználtsága kéne és játék alatt :) KISDUCK erre kíváncsi (és én is).

[ Szerkesztve ]

(#5) AuraSync válasza PuMbA (#4) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

De azt nehéz belőni AB-be Pumba.. ehh.. nyűgös vagyok mert még mindig sz@r idő van kint. :D
Na jó a kedvedért megnézem mert sokat segítettél az elmúlt pár napban a hangszóró topic-ban is. :K

S21 Ultra 5G / Galaxy Fit2 / Q80T 65" / Crusher EVO / I5 12600K / RTX 3080 / SBZ

(#6) AuraSync válasza PuMbA (#4) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Tessék:

Cyber, Metro Exodus, Horizon Zéró és Subnautica.

(#7) AuraSync

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Elden Ring:

Shadow Warrior 3:

[ Szerkesztve ]

(#8) PuMbA válasza AuraSync (#6) üzenetére

PuMbA
titán

Kösz! :) Ezek szerint egyes játékoknál terhelődnek a kis magok is, igaz kicsit kisebb mértékben, mint a nagy magok. Gondolom mellékfeladatok, amikhez elegek. Ezt nem gondoltam volna.

[ Szerkesztve ]

(#9) UnA

UnA
Korrektor

De miért géjmör? Danny kollégám szerint ez gájma :)

(#10) GreatL

GreatL
senior tag

Windows 11... Insidert használom. 3 naponta újat rak fel. Gondoltam visszatérek a kereskedelmi változathoz (van saját, számlás pro kulcsom), de annyival le volt maradva, hogy visszaraktam az insidert és most imádkozok hogy nagyon ne szúrják el, nekem most pont stabil. Be is nyomtam az egy "hét szünet frissítésben" gombot.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung Galaxy S22+ 256 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#11) DraXoN válasza PuMbA (#8) üzenetére

Nagyon attól függ milyen motorral készül egy játék, ha jó a DX12 implementáció akkor egy 24 szálas cpu-n is jól eloszlik a terhelés.. xeon 2678v3-mam volt (12mag 24szál, de csak 3.3GHz maximum).
Teljes teljesítményben valahol R5 5600X környékén van. Nem sok, de van pár játék ahol elvileg képes hasonló teljesítményre mert jól írták meg a motort.
A jó motort nem kell optimalizálni magokra, hanem magától megteszi és kihasznál mindent.
A Vulkan és modern DX12 játék motorok ilyenek.
Sajnos sok DX12 játékmotor azonban még DX11 vagy még régebbi alappal rendelkezik és csak pár része lett módosítva, így nem tudja rendesen kihasználni a DX12 ütemezőjét (ahhoz gyakorlatilag az egész motort ki kéne dobniuk és újjat írni)..
Ennyi előnye van a modernebb konzol motoroknak (címeknek) mert nem korlátozódik feltétlenül 8mag 16szálra, ez egy téves felvetés.. sok esetén nincs feltétlen felső limit, bár persze van egy optimális szint.. de főleg PS esetén lesz ez rédekes ha a játék adatfolyam is tömörítve van, és nem készítenek külön csomagokat PC-re, hanem meghagyják az eredetit és egy fordítóra bízzák... egyenlőre ezt nem teszik mert plusz 4-6 CPU száll kellene játékonként, ezáltal ha PS5 címet akarnának asztalra hozni kevesebb átírással akkor kellhet majd a 12magos CPU (vagy nagyon erős 8 magos... vagy valami "hibrid" cucc).
Idővel valószínű ez megtörténhet... főleg ha nem akarnak 60-120GB-os címeket tömegesen a PC-s változatokból (xboxokban nincs ilyen, ott eleve hátrányból indulhat tárhely miatt)..
Itt látható a DX12 és Vulkan címeknél, hogy sokkal kisebb a hátrány mint DX11 címek esetén, így 6mag/12szálnál többet is használnak a jobb címek

Csak egy kérdés... Gémerpécé és nincs kinézet mellékelve? RGBvan? :D

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 5 1600(AF); Rx470; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Huawei Mate 20 X 5G

(#12) AuraSync válasza DraXoN (#11) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Azzal kezdődik a bejegyzés Draxon, megint nem figyelsz. :D

Eredeti sztori: [link]

(#13) DraXoN válasza AuraSync (#12) üzenetére

... megnyitottam de azt nem olvastam el :D .. (másik fülön volt)
RGB-t csak "cukkolásból" írtam, sokak arra mennek (kb.) főleg ha "gamer".
Engem se érdekel személy szerint, de unatkoztam egy időben és volt itthon ledszalagom (konyhapult készítésből rokonnál) ... így behúztam valamit a gépbe... este jó ha csak altatom, nem kell lámpa :DDD ... igaz az alaplapom eléggé "izén" vezérli így egy bluetoothos vezérlőre van dugva (így telefonról vezérelhetem).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 5 1600(AF); Rx470; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Huawei Mate 20 X 5G

(#14) AuraSync válasza DraXoN (#13) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Na de mit szólsz a géphez úgy összességében?

(#15) DraXoN válasza AuraSync (#14) üzenetére

Megteszi, ha neked jó.

Részemről Fractal-design ház fan vagyok, így lehet Torrent-et néztem volna (még ha drágább is).

Illetve Nvidia helyett Radeon-t.. (szerintem messze jobb ár/érték arányt ad mostanában az RX6700XT és RX6800, főleg a 3080-hoz képest).
Igaz a magam játék szokásait ismerve valószínű RX6600XT teljesítménye is elég lenne, de még azért is sajnálom az a felárat amit elkérnek (240eFt ért láttam nemrék bolban utóbbiakat)... nem véletlen van még mindig RX470-em... majd ha 100eFt környékén kapni valami értelmeset veszek, addig.. marad ami van.

Az intel 12. generációját... nem tudom, nagyon gondolkodnék rajta... még programozóként se tudom belátni miért is jó, hogy 2 külön fajta magot erőltetnek (ebben a formában még nem sok).. ha a rendszerszinten nem lesz jól ez lekezelve akkor "agyrém", márpedig nem tökéletes a dolog.

(#16) AuraSync válasza DraXoN (#15) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Ha elolvastad a full bejegyzéseket akkor láthatod hogy miért 12gen és miért NV lett. :K

6900XT-m volt ami csalódás volt, nekem csak bajom volt vele.
A 12gen meg játékokban kifejezetten jó és AMD verő, olyan tesztet is linkeltem be.

Videó konvertálásnál meg már GPU-t használunk szal tök mind1 hány magos a CPU.

Én ezt gémingre építettem és ebben a 12600k-nál már csak a 12900k volt a jobb, bár nem minden esetben. :D

Sztem ez a 12-es széria kifejezetten jól sikerült még ha ilyen hibrid mag megoldás is van benne és még tuning sem kell ehhez az eredményhez.
Hát a 9900k + 6900XT nem hozta azt az FPS számot amit most ez a setup.

Szép az a ház de annyit biztos nem adnék érte. Itt a fő szempont az olcsóság volt és a minél egyszerűbb letisztult tégla dizájn mindezt modern belsővel.

(#17) DraXoN válasza AuraSync (#16) üzenetére

Igazából a saját szempontoból indultam ki.

8 év után elősször tavaly nyáron vettem pár új hardver elemet, előtte végig használtat hosszú ideje (egyedül a gépháza és VGA maradt a korábbi gépből... meg 1-2 háttértár, de a rendszeré is új lett).
De igazából nem érte meg lecserélni a xeon 2678v3-mat R5 1600-ra (igaz, csak átmenetinek szántam/szánom a CPU-t), az ok, hogy miért lett részemről egy hardverhiba üldözés ami kísértett akkor már régóta és random jött elő, újratelepítés se oldotta meg.. de végül nem platform volt a gond (hiába volt kínai alaplap), a wifi kártyám okozta, de annyira, hogy ha egyszer beraktam, utána hiába vettem ki a "driver beragadt" és folyton összeomlást csinált... manuálisan kellett kiírtani a driverét az után is, hogy a kártyát kivettem.. azóta mondjuk intel adott ki javított drivert ami elvileg megszüntetni a kékhalálokat vele...

Sokan szidják/szidták mindig a radeonokat, de egyszerüen sose volt bajom velük... ellenben nvidia vezérlőpultja mint ha az nvidia FX-em vezérlőpultját látnám a mai napig... kösz nem (toldozott-foltozott érzést kelt ránézésre).. a vezérlőpultja egyébként szerintem egyértelmű a radeonnak, játékonként lehet profilokat létrehozni (akár külön tuning OC vagy ventilátor profilt egy-egy játékhoz).. nem vagyok aktív használója, csak kipróbáltam de a re-live (régi nevén) is jól működik mindig.. kimondottan szeretem, hogy visszanézhető a játék futási teljesítménye utólag is kilépés után, ha kellene valamit állítani (és radeon RX470 esetén sokszor kell). A radeon chill funkció megjelenése óta a kedvencem, minek pörgessem a grafikus kártyát ha csak 60fps amit tud a monitorom, oda befixálom azzal a kártyát és nem, hogy nem lépi túl onnantól a 60-at, de más mint egy v-sync mert a kártya teljesítményét is vissza veszi ami által hűvösebb lesz, illetve változtat a futószalagon így a v-sync-el szemben nem egyből dolgozza fel az inputot és vár a rajzolással, hanem a rajzolás előtt dolgozza fel az inputokat (egér, billentyűzet, gamepad), így nincs olyan "lag" érzés azt használva.

máig egy bajom van csak a gépemmel, mégpedig a netfix annak a programja úgy kifagyasztja a gépet hogy csak a hardreset segít... bár néha csak önmagát (de nézelődve neten ez általános probléma) ... ez a microsoft storeból letölthető változat (van másikuk?).
ismerősöm nvidiával hasonlót tapasztalt így ő inkább android emulátorba telepített verziót használ (lol)...

[ Szerkesztve ]

(#18) AuraSync válasza DraXoN (#17) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Az a Chill funkció sztem NV-nél is meg van csak úgy híják, hogy FPS lock. :D
Én is használom csak nálam a 120Hz-es TV miatt 120FPS-re lokkolom + G-Sync.

Valóban a Radeon driver szép volt ennek ellenére sok olyan funkciót nem találtam ami NV-nél van a fapados driver-ében ami igaz, hogy nem szép de bőven használható.

Amikor én használtam az AMD driver-ét még nem volt benne Hz kényszerítés.
Szal egy olyan játékban amiben nem volt Hz állítás hajlamos volt a gém csak 60Hz-en működni.
NV-vel viszont tudom kényszeríteni, hogy a legnagyobb elérhető Hz-et használja és működött is szépen. :K

Mind2 gyártónak meg van az előnye és hátránya. Nekem meg NV-vel nem volt soha bajom.

(#19) DraXoN válasza AuraSync (#18) üzenetére

szerintem kezdetektől van Hz állítás (legalábbis sose volt bajom megtalálni), illetve van külön fps lock is a radeon diverjében is (ha azt keresne valaki, de nem használható együtt a chill-el), nem ugyan az.. a chill elvileg a sorrenden is változtat ahogy írtam. a "sima lock" az csak késlelteti a kirajzolást. anno voltak tesztek erről youtubeon, hogy az egér késleltetést tesztelték.. és ténylegesen volt különbség pár ms. bár figyelembe véve, hogy lcd monitorral/tv-kel megyünk.. sokat nem számit az az 1-2ms.. illetve inkább akkor van különbség ha a kártya akár 150-200fps-t is kitudna magából préselni az adott játékban..

(#20) AuraSync válasza DraXoN (#19) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Nem Hz állításról beszélek hanem kényszerítésről. Hiába voltam mindenhol 120Hz-en a windózban meg a driver-ben is ha a játék csak 60Hz-en volt hajlandó futni.

Na de mind1 is ez nem AMD vs NV topic, jó eséllyel soha nem fogjuk meggyőzni egymást arról melyik a jobb mivel mind2-en mást tapasztaltunk.

Az meg egyértelmű, hogy egy AMD "most" jobb vétel játékra.

Copyright © 2000-2022 PROHARDVER Informatikai Kft.