Hirdetés

2022. június 26., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) futo001

futo001
senior tag
LOGOUT blog

Furcsáltam is, hogy a PS-Xbox összehasonlítás után meghírdetted az Xboxot. Így már értem. Nem hittem volna, hogy van aki gyengének érzi a konzolokat, de az egér/billentyűzet hiányát megértem, szerintem is jobb mint a kontroller.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#2) aujjobba válasza futo001 (#1) üzenetére

aujjobba
addikt

Ilyen PC alkatresz arak mellett mar elore felek mi lesz, ha a gyerekeim el akarnak majd kezdeni komolyabban jatszani.
Egyelore tokeletesen elvannak a maszkalos es platform jatekokkal, puzzle-kkel amit az appletv 4k nyujtani tud egy PS4 kontrollerrel (8 es 6 evesek a gyerekek), ezutan max. egy konzolba beruhazok, de hogy 1M-ert PC-t epitsek az mar nagyon no-go.

Esetleg egy geforcenow vagy hasonlo havidijas szolgaltatas szoba johet.

[ Szerkesztve ]

(#3) AuraSync válasza futo001 (#1) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Most kipróbáltam az Elden Ring-et max-on 1440p-be folyamat 60FPS. (FPS lock miatt)
Tükör simán megy érted... konzolon szánalmas teljesítményt nyújtott.

S21 Ultra 5G / Galaxy Fit2 / Q80T 65" / Crusher EVO / I5 12600K / RTX 3080 / SBZ

(#4) Dilikutya

Dilikutya
nagyúr

Hülyeség, hogy komoly gépben csak 3080-tól van élet. Valószínűleg az alaplap is teljesen fölösleges, 40-ért már vannak jók. De mondjuk tény, 200 alatt így se úszod meg normális lappal, CPU-val, memóriával, mondjuk nekem egy 1TB-os SSD is belefért ennyibe. Na ja, a VGA az szopás, azt mondjuk megspóroltam, jó még 1080p-re az a 4GB-os RX570. És igen, én elégedett voltam mindig is a Radeon driverekkel, a problémás Windows 98/korai XP korszakukat meg kihagytam, amikor tényleg rosszak voltak.
De felbontás, fps ide vagy oda, jó nagy marhaság fél milliót költeni egy használt videókártyára. Újra is, mert ennek a 3080-nak sem kéne újonnan se ennyibe kerülnie. Abszurd, ami a VGA piacon van, én ahhoz nem asszisztálok. Egy megbízható, 1080p mellett kompromisszummentes középkategóriás kártyának nem szabadna 100-150-nél többe kerülnie még ezzel a fos HUF/EUR árfolyammal sem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) AuraSync válasza Dilikutya (#4) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Emlékszem anno 200k körül mozogtak a csúcs VGA-k sőt GTX 690 ami két GPU-s volt sem került sokkal többe. Igaz akkor a fizetés sem volt ennyi.
Én ezt a gépet 1440p 120Hz-re építettem ezt meg csak a 3080 tudja élhető FPS számokkal vagy afölöttiek NV vonalon.

S21 Ultra 5G / Galaxy Fit2 / Q80T 65" / Crusher EVO / I5 12600K / RTX 3080 / SBZ

(#6) Dilikutya válasza AuraSync (#5) üzenetére

Dilikutya
nagyúr

Nem kell ilyen régre visszamenni, még az RTX2xxx szériát is adták értelmes áron, legalábbis valameddig, találtam régi linket 264 ezres RTX2080-al. Az vicc, hogy ma ennyiért 3050 van.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7) AxBattler

AxBattler
félisten

Jó kis gép lett, meg is érdemled.

[ Szerkesztve ]

....................................................................................................................................................... :-)

(#8) GreatL

GreatL
senior tag

Mintha az én véleményem lenne a cikk 100%-a. Teljesen értelmes és jó. :R

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung Galaxy S22+ 256 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#9) AuraSync válasza GreatL (#8) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Látom 3080Ti-d van, milyen? Menyiért szerezted be ha publik?

(#10) Chaser válasza Dilikutya (#6) üzenetére

Chaser
titán

azért a 3050-ek bőven vannak 180-200e közt, lehet 3060-ra gondoltál
de most evvan'

sok pro/kontra van konzol vs pc fronton, akinél több a pro pc mellett az sajnos zsebbe kell nyúljon - főleg ha nagyobb felbontáson akar játszani és 100+ fps-sel -
de valamit valamiért

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11) Gave válasza Dilikutya (#4) üzenetére

Gave
őstag

Pontosan, az sem segít, hogy a seftelők országa vagyunk, sajnos itt az amúgy okosabb fajta is beszáll gyorsan ha könnyű mellékesről van szó. Azért érdekes, hogy a jóval nagyobb szomszédos országokban kisebb ÁFA mellett persze, de sikerült azért élhető szintre leverekedni az árakat, készlet is van szépen.

Mindfactory-n már volt $€=>HUF 110-120k körül RTX 3050, az már egészen emészthető annak akinek elég még az FHD. 2060 dupla ventis hűtéssel 150k alatt, stbstb, újonnan garanciával, nem a bányában járatott, 6. tulajos nogaris random tejfölös szakállútól. ;]

(#12) bobalazs válasza Dilikutya (#4) üzenetére

bobalazs
veterán

Én kb 200ból kihoztam az RX 480 + i5 8500 + 2x16 kombót, tera ssdvel, hasít minden.
Arma 3 újra előszedve örömmel látom sok pályán megvan a 120 fps.
Van ahol 60 van csak de az más tészta - ismert az ok.
Olyan modok vannak hozzá hogy beszarás, 2. VH, stargate, fallout new vegas, star wars kardok, többszáz féle fegyver, ejj.

Cikkírónak AuraSyncnek pedig csak ennyit: Ha futotta rá, ne sajnáljad a lóvét.
Nekem nem futotta volna fél millás gépre, egy év múlva sem. Így nekem az igények is ehhez mértek.

[ Szerkesztve ]

(#13) UnA válasza aujjobba (#2) üzenetére

UnA
Korrektor

Majd vesznek, ha gyűjtöttek rá :P

(#14) Adamyno

Adamyno
tag
LOGOUT blog

Ehhez képest a berendelt Steam Deck-em ajándék. Konzol és PC módban is használható. Nyilván vannak kompromisszumok, amik idővel csökkennek de azért előnyei is vannak. Főként az ára :)

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#15) bitblueduck válasza aujjobba (#2) üzenetére

bitblueduck
senior tag

Egy újszülöttnek minden vicc új.
PS3 + húzócímek, vagy PC klasszikusok olcsón megvannak és többet ér mint fortnite-ban táncolni. :)

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#16) aujjobba válasza bitblueduck (#15) üzenetére

aujjobba
addikt

Probaltad mar ezt gyereknek megmagyarazni? :)
A fiamnak hiaba mutogatom milyen szep/jo jatekok elerhetok a google playpass elofizetes alatt, akkor is a 'meno' agyonreklamozott sz*rokat nyomogatja, es vegignez minden reklamot minden egyperces kor utan (szalados jatek pl, szalad egy keveset, nekimegy valaminek, jon a reklam, vegignezi, szalad megint).

(#17) RawrrSoul

RawrrSoul
csendes tag
LOGOUT blog

Akkor jól gondoltam, mikor megláttam, hogy hirdeted az Intel NUC-ot is, hogy ebből ilyen volumenű váltás lesz... :) Bár úgy változnak az álláspontjaid, mint az időjárás, nem rég még a'szondtad, nem kötnek le a game-ek, most meg játékorientált pc... :DD Na nemazé'! :R Jócucc lett! ;)

[ Szerkesztve ]

/ Fujitsu Esprimo P710 PC | HP 250 G6 | Xbox Series S | iPhone 11 64GB | iPad 2018 32GB \

(#18) GreatL válasza AuraSync (#9) üzenetére

GreatL
senior tag

630 ezer. Még valamikor tavaly.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung Galaxy S22+ 256 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#19) philoxenia

philoxenia
MODERÁTOR

Ennyiért élőben játszom autóversenyzőst... ;]
Igazoltad, hogy miért nem próbálok PC-n játszani... Anno se nagyon volt időm, most van, hogy napokig nem játszom konzolon sem. De az legalább olcsó volt. Újra olyan drága a pécés játék a fizetéshez képest, mint a Voodoo kártyák idején volt... :( Órabérbe átszámítva már jobban jönnék ki egy játékteremben...

Nekem mondot tepsinek, hogy füle van a malacnak?

(#20) AuraSync válasza RawrrSoul (#17) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Hát nem is köt le úgy mint régen ez így van. :K
Leginkább az új konzolok gyengesége miatt tértem vissza meg a fejlesztők nem törődömsége miatt.
Most őszintén a Mafia Definitive Edition-hoz miért nem jött 60FPS pecs azóta sem?
A GTA-hoz ki tudták adni akkor ehhez miért nem?

Meg most Lost Ark-ozni akarok. :P

(#21) Lalikiraly

Lalikiraly
őstag
LOGOUT blog (1)

Gratulálok a géphez, használd sok egészséggel.
A cikk elején a reklám az nagyon jó!!! :C

Lalikirály nem szép ember, de gavallér! Uram, ön emberként van nyilvántartva? Ö nem. Húsos fagyi vagyok.

(#22) RawrrSoul válasza AuraSync (#20) üzenetére

RawrrSoul
csendes tag
LOGOUT blog

Van ebben igazság, meg a bejegyzésben írtakban is, nem tagadom. :) Sőt, még meg is értem a visszaváltás okát, miértjeit. Kivéve az AIM assist-ot, az még mindig mehh.... :DD

Bár nagyjából azzal értek egyet amit @aujjobba fórumtárs írt, alapvetően a komoly pc-k régen sem voltak olcsók, ma meg főleg nem. Addig még egy játékkonzolt kapok 110 ezerért -ennyibe volt a Series S-em, a One S előtte meg potom 80 ezer- egy valóban highend játékra alkamas pc-t meg közel 1 misiért... Arra a heti, gyakorta havi pár órára bőőőven nem éri meg beruházni ilyen értékben némi elektronikai hulladékra. Ha meg alább adom a PC-t igényekben, közel ott tartok, mint amilyen kompromisszumokat kell kötnöm a konzollal. És árban még mindig 3x annyiba került. :) Nekem oké a gyengébb grafika, a csak 60FPS, csak a játék legyen jó, kész, pont. Béke! :R

/ Fujitsu Esprimo P710 PC | HP 250 G6 | Xbox Series S | iPhone 11 64GB | iPad 2018 32GB \

(#23) AuraSync válasza RawrrSoul (#22) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Az a baj hogy a csak 60FPS sem mindig volt meg és itt most nem csak az Elden Ring-re gondolok.
Amire kijön majd a PS6 megint lesz olyan gépigény, hogy ne menjen folyamat 60-al valami.
Persze nem a hárdver hibája mert más meg kitűnően megy, lásd Horizon Forbidden West és Racset and Klenk hanem azé a fejlesztőé aki a játékban a pénzt látja nem azt, hogy neked jó legyen és elfelejt optimalizálni.
Ó jóvan kicsit belaggol itt ott, néha néha bedroppol 40FPS-re majd megszokja a user...
És valóban megszokja mert még 200k-t is sajnál kifizetni egy konzolért nem hogy 450k-t egy PC-ért.

Ma egész nap mást sem csináltam mint mókoltam a PC beállításait, BIOS-t frissítettem, venti sebességeket állítottam, stb... na ilyen konzolnál nincs.

És a VGA RGB-jét még mindig nem tudom kikapcsolni mert nincs hozzá szoftver, hozzá kéne kötni az alaplaphoz... az tudja vezérleni. LOL

Amúgy az gépház USB hiba megszűnt miután frissítettem a BIOS-t. Még az alap 1.25 volt rajta, azóta meg már a 6.01 is kijött. :))

Most jelenleg azzal szórakozok, hogy mennyire tudnám levinni a CPU feszültségét hogy mégannyira se melegedjen.

Akit PC-t vesz nyűgöt vesz magának. ;]

(#24) RawrrSoul válasza AuraSync (#23) üzenetére

RawrrSoul
csendes tag
LOGOUT blog

"Akit PC-t vesz nyűgöt vesz magának."

Mekkora igazság, azóta szűnt meg az összes számtech gondom mióta egy öreg pc-m meg laptopom van... :DD

(#25) UnA válasza aujjobba (#16) üzenetére

UnA
Korrektor

Ez viszont függőség - ebben a korban letiltottam őket egy időre, és később is csak időlimittel ment a gép nagyon sokáig.

(#26) aujjobba válasza UnA (#25) üzenetére

aujjobba
addikt

Így igaz.
Mi is időlimitet használunk már, és egyéb feltételektől is függ megkapja a tabletet vagy sem.
Az appletv-t használhatják, ott az arcade előfizetéssel elég jó játékok elérhetők, reklám és mikrotranzakciok vagy egyéb idegesítő dolgok nélkül.
Mimpi dreams, sneaky sasquatch, frogger in toy town, oddmar, ezeket nem bánom ha nyomják, és nem is viszik túlzásba egyébként.

(#27) Dilikutya válasza AuraSync (#23) üzenetére

Dilikutya
nagyúr

Feszültséget, ventit nem muszáj állítani. Nekem az i5-11400 a gyári ventivel megy, nem volt kedvem felapplikálni a fél kilós Cooler Master bordát az előző gépből, annak nyűgösebb a szerelése. Összerakod és megy a PC (vagy a boltban összerakják, bár attól azért félnék, ismerve a magyar boltosokat szaktudás, hanyagság és lehúzás szempontjából :) ). És amúgy egyszeri befektetés évekre, én ősszel egy 2013-as AMD Richmond procit nyugdíjaztam, és arra se tudtam nagyon azt mondani, hogy használhatatlan. Legújabb játék, amit játszottam vele, a Far Cry 5 és New Dawn, Red Dead Redemption 2 és a Serious Sam 4 volt 1080-as felbontáson, medium-high finomhangolt beállításokkal, nem volt gond a sebességgel, egyedül a Serious Sam 4 ugrált picit ha nagyobb tömegjelenet volt (nem pár tucat ágyútöltelék, hanem pl. a végén a csata, ahol ezres nagyságrendű ellenfél mozgott). Áldom az eszem azért a 45 ezres Radeon RX570-ért pár éve, tudtam hogy meg kell venni. :) Azért, hogy most is a 2010-es Black Ops-al játszak, ami beragadt 91fps-nél, az előző procival is VGA-val is ennyi volt. :)

(#28) Dilikutya válasza aujjobba (#16) üzenetére

Dilikutya
nagyúr

Örökéletre rektális erőszakra kárhoztatnám, aki kitalálta az ilyen reklámot. Mondjuk amennyire megfigyeltem, többnyire szar játékokban szokott ilyen lenni, hogy fél perc egy pálya, utána fél perc reklám, a minőségibbek nem ennyire undorítóan tolják.

(#29) Geri Bátyó

Geri Bátyó
őstag

Na, te szegény! Még senki sem kötött bele semmibe, hogy vitázhass egy jót. Na, majd én! :DDD

Igazából csak 2 hardvert nem értek:
1. Memória. Nem azért, mert AMD, meg mert "csak" 3000-es, hanem azért, mert azonos áron van Gskill Ripjaws V 3200 CL16. Tehát azonos áron, azonos időzítéssel, de +200 MHz. Így nincs értelme, mert nem spóroltál vele.
2. Táp. A Gigabyte tápok sosem voltak ajánlottak, de a közelmúltban volt gond bőven. Nem bíznék rá egy 700+ K-s gépet. Én biztosan rászántam volna még 10-12 K-t, hogy vegyek valami megbízhatóbbat.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#30) Chaser válasza Geri Bátyó (#29) üzenetére

Chaser
titán

sőt, olcsóbban crucial 3000-es c16-os, pár pöcc és 3600c15 - igaz csak alzán 47e, de ott annyi -

szerk:
a superb 460 az híresen tré volt
azóta azért vannak értelmes elsővel is tápjaik - mondjuk én sem választanék gb tápot, azonos áron van jobb választás -

[ Szerkesztve ]

(#31) mephi666 válasza Geri Bátyó (#29) üzenetére

mephi666
veterán

elmúlt 15 évben most használom a 2. chieftec-et... volt egy 350-es, amit kb 10 éve cseréltem egy superb460-ra... pár éven belül pukkant-füstölt :) azóta van egy 500-as chieftec és semmi baja... ja és a 350-est sem azért cseréltem le, mert probléma lett volna vele, csak úgy éreztem hogy nem lesz annyira kihegyezve a rendszer a 460-assal (szervizbe adtam el ismerősnek, nem tudom mennyit ment még utána... az is lehet, hogy ma is használja)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#32) AuraSync válasza Geri Bátyó (#29) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Na végre valaki. :D

1) Azért lett az a RAM mert abban a boltban vettem együtt mindent és így nem volt posta költség, sajnos Ripdzsó RAM 3200-as ott nem volt (pláne nem ilyen árban).
Ha ezt máshonnan rendelem meg akkor +2000Ft PK és akkor mindjárt ugyan ott vagyok ahol a part szakad.

2) Anno itt PH-n olvastam, hogy a híres 1200W-os Platinum Corsair táp kinyírta a csávó SLI-s gépét és vitt mindent a kártyákkal együtt elég nagy balhé volt belőle.
Na ez ugyan az mint amit te írtál. Hogy olvastál valahol valamit és azt ide most beírtad.
Ez a Gagyibájt már rég nem az mint a 10 évvel ez előtti Gagyibájt.
Nézd csak meg akkor és most milyen alaplapokat árulnak.
Arról meg nem a gyártó tehet ha rákötöznek minden szart a tápokra meg agyon vissza tuningolgatják a dolgokat és ezzel meglépik a rendelkezésre álló W-okat.

Melyik márkát írjam be Gógliba és mögé írjam, hogy problems? Gyanítom minden márkára lenne találat.
Jelenleg az én tapasztalatom az, hogy jó. Eddig.
Még úgy is jó, hogy nincs 3db külön PCI-E táp csatija hanem egy ágat használok két VGA tápcsatiba. (3x8pin-es a VGA)

Tisztában vagyok azzal mint írtam is, hogy erre a gépre lehetett volna még akár 100k-t is költeni, de nem az volt a cél, hogy megmutassam mekkora f@sza gyerek vagyok.
A márka számomra már semmit nem jelent.
Volt anno ROG-om bőven, semmivel nem volt jobb mint az utána vett Giga Aorus MASTER-em amiben lazán ment a 9900k 5Ghz-en.

Amúgy meg csak azért ilyen drága a gép mert a VGA túl van árazva. Annak a VGA-nak az ára olyan 200-250k között kéne lennie újonnan. Amúgy a VGA-ra még 3 év gari van. ;)

[ Szerkesztve ]

(#33) AuraSync válasza Chaser (#30) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

"mondjuk én sem választanék gb tápot, azonos áron van jobb választás"

Ezeket a kommenteket bírom a legjobban amikor beírja, hogy van jobb meg olcsóbb meg ilyen olyan DE EGY BÜDÖS LINKET SEM DOBNA, hogy igazolni tudja a mondandóját vagy, hogy mire gondolt.

Így számomra a kommented olyan mintha azt írttad volna, hogy reggel fel kel a nap. Érdektelen. :(

(#34) Chaser válasza AuraSync (#32) üzenetére

Chaser
titán

alzán pk-val is olcsóbb 50e-nél a crucial, és az zen kedvence, micron e-die
nemrég még 45e-ért dobálták
tápnál az a fontos ki a belső gyártója
meghibásodni bármelyik megtud, kérdés az, mondjuk ezerből mennyi és abból mennyi "bántja" a gépet
egy normális tápra azt kötsz amit akarsz, nem fogja engedni a túlterhelést - sem -

szerk:
a memóriát már kifejtettem :P
tápban nem vagyok naprakész, de rászánok 10 percet

szerk2:
ha jól látom ez a mostani tápod

[ Szerkesztve ]

(#35) Geri Bátyó válasza AuraSync (#32) üzenetére

Geri Bátyó
őstag

Tudom, hogy erre vágytál! :D Olyan ez neked, mint kutyának egy jó fültővakarás! :DDD

1. OK, akkor a memóriát így már értem.

2. Ez a Corsair sztori nekem kimaradt. Mondjuk ők sem azt hozzák már, mint régen. Nekem volt VX 450 és a régi gépemben most is egy AX 650 van, mindkettő Seasonic beles.
A Giga lapokat meg egyáltalán nem fikázom. A régi gépemben az van és az újba is az lett volna, ha van olyan, mit elvártam volna, de nem volt. Tápot viszont sosem vennék tőlük, mert abban sosem voltak jók. Pont nemrég volt valami tápelfüstölős probléma, amit kicsit el is sumákoltak. Illetve próbálták, csak nem jött össze.

Nekem egyszer rántotta el a gépemet egy táp, azóta nagyon háklis vagyok. Csak olyat veszek, ami maximálisan ajánlott. Volt Chieftec, amikor még tényleg jó volt, Enermax, amikor még csináltak belet és nem csak matricáztak, mint most, Corsair, amíg Seasonic beles volt és most Seasonic.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#36) aujjobba válasza AuraSync (#33) üzenetére

aujjobba
addikt

Vargane es Tarsa tapegyseg

Nagyjabol 15-20-25 evvel ezelott ezekbol rengeteg futott, nekem is ilyen volt mindig, a fene tudta akkor, hogy van jobb is.
Szerencsere megusztam, nalam nem halt meg sosem tapegyseg, legfeljebb a gephaz razott egy kicsit neha, habar ez inkabb a foldeletlen konnektorok miatt lehetett a szuloi hazban.

(#37) Geri Bátyó válasza Chaser (#30) üzenetére

Geri Bátyó
őstag

Én nem vacakoltam a memóriatuninggal. Inkább vettem 3600 CL16-ot. Igaz, hogy csak 16 GB, de tavaly nyáron 30K alatt volt. (Szintén Crucial)

Azt nem tudom, hogy azonos áron van-e jobb táp a Gigánál (megbízhatóbb biztosan), de ahogy írtam + 10-12K és van megbízható gold, moduláris (Be Quiet), van nem moduláris Seasonic.

[ Szerkesztve ]

(#38) AuraSync válasza Chaser (#34) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

És most ez után a videó után tépjem ki a házból a tápot és gyorsan vegyek bele egy LCD kijelzős Asus ROG-ot 100k-ért mert arról nincs olyan videó hogyan robbannak fel a tápjaik a NEM rendeltetés szerű használat miatt?

Adjál egy ROG tápot vagy bármit és csinálok róla olyan videót ahol kipukkan és utána azt mondom hogy én mindent rendesen használtam.
De nem fogom megmutatni mit kötöttem rá ahogy az a videóban sem derült ki!

Még mindig nem linkeltetek semmit sem csak ilyen beles olyan beles meg ilyen márka olyan márka. Márkán belül meg van 50 féle fajta táp. :U

(#39) PuMbA válasza RawrrSoul (#24) üzenetére

PuMbA
titán

Aki állandóan birizgálja, annak nyűg :) Aki csak használja, mint egy sokadik használati eszköz az életében, annak nem. Senki se kényszeríti rá az embert, hogy a PC-jével úgy bánjon, mint egy féltett hímes tojással. Összerakod, feltelepíted a Windowst, feljönnek ablakok pár havonta, hogy frissítsd ezt meg azt és használod így 5-6 évig, akkor nem nyűg.

[ Szerkesztve ]

(#40) Geri Bátyó válasza AuraSync (#38) üzenetére

Geri Bátyó
őstag

Nem értek egyet! Egy tápnak, ha túlterheled, le kellene kapcsolnia. Ha elfüstöl, akkor ott valami gond van. Az adott Giga tápnál ki is derült, hogy valamit tényleg elbaltáztak.

szerk: Szóval igen, én a helyedben kitépném a házból és vennék picivel drágábban olyat, ami nem füstöl el és nem kockáztatja a többi hardvert.

[ Szerkesztve ]

(#41) AuraSync válasza PuMbA (#39) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Azééért ez sem igaz Pumba. :(

Tegnap pl olyan dologba futottam bele, hogy a játékok teljesen véletlenszerűen ki crash-eltek.
Nem driver hiba, nem VGA hiba egyszerűen crash. (fekete képernyő nélkül)
Bumm kidob a Windózba és lefut a játék crash reportja.

Na vajon hol itten a hiba? Mi a rossz? Egy hardver? Szoftver? Kevés fesz? Vagy mi?

Kérlek szépen Windóz hiba:

Ha az a felső kapcsoló be van kapcsolva (alapértelmezetten be van) akkor közismert tény, hogy RTX VGA-knál crash-elést okozhat bizonyos setup-nál.
Nos konzolnál hol van ilyen? Sehol sem.
Mióta kikapcsoltam semmi hiba.

Tehát könnyű azt mondani, hogy összerakod és megy, de amint látod a gyakorlat nem ezt mutatja. :(

Geri Bátyó:
Ez akkor jobb? Egy ventilátor/hűtés gyártó tápja sokkal jobb? :F
Tény hogy nincsen róla pukkanás videó. De tudok csinálni róla. ;]

(#42) AuraSync válasza Geri Bátyó (#40) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Ehhez mit szólsz?
A helyi boltban csak ez az egy értelmes 850W-os van ilyen áron.
Erről is van videó ugyan arról a csatornáról csak a 750-es verzióról: [link]

A Gigát még vissza tudom küldeni benne van a 14 napos elállásban. :K

(#43) Geri Bátyó válasza AuraSync (#41) üzenetére

Geri Bátyó
őstag

Bezony! :K A tapasztalatok azt mutatják, hogy az általad érdemtelenül lefitymált gyártó sokkal jobb, megbízható tápokat csinál. Mondjuk én a Pure Power 11 850W-re gondoltam, az 50K alatt van.

(#42) AuraSync
Az EVGA jellemzően ajánlott, ahogy a SuperNova széria is, úgyhogy azt bátran! :K

[ Szerkesztve ]

(#44) PuMbA válasza AuraSync (#41) üzenetére

PuMbA
titán

"Na vajon hol itten a hiba? Mi a rossz? Egy hardver? Szoftver? Kevés fesz? Vagy mi?"

Windows 11 a hiba, hiszen még túl új :) Windows 10 atomstabil, arra gondoltam. Ott biztos nem találkozol ilyen dolgokkal.

[ Szerkesztve ]

(#45) Chaser válasza AuraSync (#38) üzenetére

Chaser
titán

nem kell kisarkítani a dolgokat
gamers nexus nem ma kezdte
első találatok közt volt ez a videó, és nem arra kerestem rá hogy bummol-e
sehol nem mondtam rog tápot, sem 100e ft-ot
ha tápos topikban feltetted vola a kérdést biztos mondtak volna jó alternatívát, és erről biztosan lebeszélnek - ott naprakészek a srácok -
ilyen vga mellett meg egyébként sem spórolunk a tápon, ez alapszabály
ha lesz időm megnézem milyen alternatívák vannak
és nincs márka, gyártó van, pontos modellel - a legtöbb gyártó pedig csak cimkéz, kevés őstermelő van -

(#46) AuraSync válasza Geri Bátyó (#43) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Most nézem meg csak tüzetesebben azt a Gigabájt dolgot... hozzátok itt rám potyára a szívbajt. :U
Azt ugye tudjátok, hogy az a Giga bumm videó fél éves? És azt is, hogy a Giga azóta hozott rá intézkedést?

A Giga közleményében benne van feketén fehéren, hogy mely Serial számú darabokat érinti a dolog: S/N From SN20343G031011 to SN20513G022635

Nos az én Serial-om így kezdődik: SN211....

Nekem és a kis aranyos megbízható JAVÍTOTT tápomnak ehhez a históriához semmi köze sincsen. :N

Ez megint a jól bevált megfélemlítés amikor a user addig keres rá valamire amíg nem talál egy hibát aztán két kézzel lóbálja, hogy de én megmondtam, hogy sz@r!

Igen ahogy autó visszahívások is tömegével vannak és ahogy a Samu telefonjai is felrobbantak de nem mind!

Szóval marad ez a táp és ha legközelebb valamit meg akartok magyarázni akkor a teljes sztorit írjátok le jó? Tehát hogy azóta volt intézkedés erre a dologra meg, hogy ja az egy fél éves história már.

Már ott voltam, hogy töltöm ki a 14 napos elállás papírt... jaj szivattok itt. :O

[ Szerkesztve ]

(#47) Geri Bátyó válasza Chaser (#45) üzenetére

Geri Bátyó
őstag

"kevés őstermelő van"

Sajnos igen. Őstermelőből 850-es Gold táp 50K alatt, csak a fix kábelezésű Seasonic G12 jut eszembe.

(#48) Geri Bátyó válasza AuraSync (#46) üzenetére

Geri Bátyó
őstag

Az, hogy kijavították a gyilkos-öngyilkos tápot (korábban ugyebár tagadták, hogy baj van vele), még közel sem jelenti azt, hogy az egy jó és megbízható táp lett. Ahogy írtam korábban, szeretem a Giga lapokat (VGA-m is volt tőlük), de a tápjaik szarok. Korábban az a táp megbukott, most kettessel átcsusszan. Biztos, hogy nem cserélnél olyanra, ami 4-5-re tudja az anyagot?

(#49) AuraSync válasza Geri Bátyó (#47) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Na most kérdem én tőled, ha a fent linket EVGA táp csak 25k lenne, akkor nem vennéd meg?
Mert azért olcsó mert kispóroltak belőle mindent és ezért biztos szar?
Az hogy ROG meg SuperNova meg ilyen random fantázia nevek mint Aorus +10-50k-t tesznek ám az árucikkekre ha nem többet.

Ez az alaplap hol ér meg fél millát?

Az az EVGA táp sem ér többet 35k-nál szvsz mivel semmivel nem tud többet mint amit én vettem. Ugyan annyi a PCI-E ágra vonatkozó kimeneti W és Amper is.

De szívesen vennék én is olyan tápot ami 4-5-re tudja de nem 51k-ért. Sőt voltak nekem drága 1000W-os tápjaim nem is egy.

Jelenleg ennyi volt a keret, sajna több lóvét nem tudok előhúzni a varázskalapomból.
A VGA hibája az egész amúgy, miatta kellett máson spórolnom.

[ Szerkesztve ]

(#50) AuraSync válasza AuraSync (#49) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Csak röhögni tudok azon amikor kijönnek ilyen 200-500k-s alaplapok mindenféle csudajó névvel meg RGB-vel meg dizájnnal én meg vígan gépezek a 60k-s alaplapommal UGYAN ANNYI FPS-el mint amit ők tudnának. :DDD (rengeteg teszt van erről és a szuper drága ROG 1-2 FPS-el jobb lett mint az olcsó 30k-s Asrock lap)
Még ilyen drága alaplap sem kellett volna mint utólag kiderült. Benne is van a nevében, hogy Gaming, játékra való nem tuningra.

Nyilván ha fél millát keresnék havonta akkor én is jobban belenyúltam volna a zsebembe ez tény, de sajna nem mindenki keres annyit. Az a 700k ami összejött erre az sok másik eladásból jött össze nem a fizetésemből.

[ Szerkesztve ]

Hirdetés

Copyright © 2000-2022 PROHARDVER Informatikai Kft.