Hirdetés

2022. szeptember 28., szerda

Gyorskeresés

(#1) WhiteWalker

WhiteWalker
veterán

Ez a bejegyzés több helyen sántít...

Kezdjük azzal , hogy a hivatalos Windows nem 2900ft , ha a garancia részét emlited a konzol oldalon akkor itt is említeni kellene , ezért nem a Hardveraprós árakat kellene nézni...
A monitor meg valami full gagyi , egy normális nem ~30-nél kezdődik , de tegyük fel , hogy az illető azon a tévén játszana a PC-vel amin a konzollal is. Én azt inkább úgy kivenném az árból és persze a játék beszerzése is hivatalos forrásból legyen , ne nézzük a különböző trükkös megoldásokat .
Szóval tegyél arra a PC árra még kb 30-40%-ot és inkább lesz az ~ 350-400 ezer forint...
( A hangrendszert kihagytam , tegyük fel az van otthon)

[ Szerkesztve ]

(#2) Samus

Samus
addikt
LOGOUT blog (1)

RTX3080-ról biztos nem tértem volna át konzolra, ami ott nem futott el neked megfelelő látvánnyal, az konzolon vagy nem lesz szebb (de rondább) vagy nem lesz gyorsabb (30fps). Ha most kezdeném a játékot, akkor viszont meggondolandó a konzol. De akinek egy raklap játéka van már PC-n, mert nem ma kezdte, annak ez nem (teljesen) járható út.

Sokan vagyunk, akik ennél sokkal gyengébb konfiggal játszunk (lásd: én például), nyílván nem 4k@60fps ultra-mega-hyper beállításokkal, de én jelenleg emiatt nem mennék konzolra most (ha már tudnék egy újabb generációs alapra váltani, de nem teszem, mert még mindig drágállom...), valami jobb Ryzennel, akkor ki is tudnám hajtani a kártyát, mert jelenleg ar RX570 is CPU limites)..

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3) abridabri válasza WhiteWalker (#1) üzenetére

abridabri
veterán

MS szerint pedig legális az olcsó win is :
[We CALLED Microsoft to Check if $12 Windows 10 PRO Keys are LEGIT...]

(#4) RawrrSoul

RawrrSoul
csendes tag
LOGOUT blog

Továbbra is feleslegesnek tartom mindenféle aspektusból méregetni egymáshoz a pc-t meg a konzolt. :) Akinek meg van lé' pc-re, hajrá vegye, mé' fájjon az nekem vagy bárkinek? :)

@Samus: óh nekem 2 raklapnyi játék van pc-re, mégis simán áttértem konzolra, @AuraSync álltal is írt okok miatt. Nem, nem az ár miatt, hanem a fölös pepecselések miatt. Főleg, hogy nem is volt olyan nagyon csúcsgépem. :) Főleg, hogy már nem is megy annyira a game, mint régen, arra meg egyáltalán nem érte meg komoly pc-t tartani. Most ami tetszik, vagy játszanék beizzítom a konzolon elsőre, nem kell beállításokkal sz*rozni, illetva az, hogy hány FPS.el megy, meg milyen a grafika az nekem tökre mindegy... :D

[ Szerkesztve ]

/ Fuji P710 PC | MacBook mid-2010 | Series S | iPhone 11 \

(#5) AuraSync válasza WhiteWalker (#1) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Nem mertem megnézni a kommenteket mert féltem az "anyázástól" de látom, hogy más is tud nyitott szemmel járni a világban. :K

Valóban a hangszórót ki is felejtettem, de akár olyan monitort is lehet venni amiben van, vagy valami kicsi olcsó TESCO-s hangszórót pár ezer FT-ért.

A új árakat nézünk akkor meg pláne nem éri meg az egészbe belefeccelni így van.

Raw:
Van ott még több probléma is nem csak a szoftveres része:
-Hangos hűtés.
-Sok helyet foglal a gép.
-Magas fogyasztás.
-A mobilitás hiánya.
-Vezetékes megoldás esetén kábel dzsungel.

Sőt már az sem indok, hogy egér + bill a jobb mert konzolra is ráköthető és rengeteg game támogatja is.

S21 Ultra 5G / Galaxy Fit2 / GTR 3 Pro / Q80T 65" / Crusher EVO / I5 12600K / RTX 3080 / SBZ

(#6) bitblueduck

bitblueduck
senior tag

bár a játék minimum követelményébe nem írták, de szerintem alaplap is kellene :DDD
meg azt a 8700K OEM-t kicsit drágállom.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#7) AuraSync válasza bitblueduck (#6) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Úúúúú vaze az ki is ment a fejemből. :))
Ennyire elszoktam már a PC-től? :DDD
Vegyük bele a CPU árába ha sokallod csak van valami gány Asrock ami olcsó. :DD

Na ez még pont belefér a 300k-ba: Gigabyte H310M H2.0 alaplap: 12.000Ft

[ Szerkesztve ]

S21 Ultra 5G / Galaxy Fit2 / GTR 3 Pro / Q80T 65" / Crusher EVO / I5 12600K / RTX 3080 / SBZ

(#8) wintikek

wintikek
tag

"Igaz csaltam kicsikét mert a konzolhoz nem vettünk kijelzőt, de ugye azt nem kell ecsetelni, hogy minden normális háztartásban van legalább egy HDMI-vel rendelkező TV már."

Szerinted.
Long live PC MasterRace™.

A kezdetek kezdetén sem volt olcsó "gamer" PC-t építeni, itt is volt nemrég róla egy poszt. Talán bacsistól.
Mindenki tudja, hogy drága a PC gaming. Egy luxus ha úgy tetszik, főleg itthon. Hajrá bajnok ÁFA.

Aki boldog a konzollal, legyen boldog a konzollal, de zéró, ismétlem zéró értelme PC gaminghez hasonlítani a konzolt. Annyi közük van egymáshoz, hogy ilyen-olyan minőségben mindkettőn szabadidős tevékenységet lehet végezni.
Ha csak annyi a lényeg, hogy játszon valamit az ember, ennyi erővel lehet venni egy telefont, azt olcsóbban ki lehet hozni mint a ps + xbox aztán ott van a candy crush.

Nem akarok nagyképű lenni, de 10 éve mindig elsőre sikerült bedugni minden USB eszközt...

(#9) AuraSync válasza wintikek (#8) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Nem tudom hogy jön ide most egy gagyi 50MB-os android-os játék. :U

Itt most egy olyan játékról beszéltünk ami PC-re és konzolra is megjelenik.
Tehát a bejegyzésben ehhez a játékhoz szánt hardver volt a lényeg nem az, hogy mi a jó játékra.
Ennyi erővel a Tamagotchi is "játékgép" 1800Ft-ért.

[ Szerkesztve ]

(#10) wintikek válasza AuraSync (#9) üzenetére

wintikek
tag

Hátőőő... Szóval azt mondod induljunk ki abból - és maradjunk is annyiban - hogy építeni kell egy darab játékra egy gépet és soha semmi másra nem is lesz használva?
Akkor viszont persze, fasza a konzol. De akkor miért is indultál el ezen a vonalon a poszt vége fele?

"A poén az, hogy ez csak ennek a játéknak a gépigénye, komolyabb gémeket nézve már ez a PC kevés lesz tehát még mélyebben bele kell majd nyúlni a pénztárcába ahhoz, hogy 2022 végén is tudjunk játszani."

Jobbára az ez utáni bekezdéeskre reagáltam. Ha nem szerettél volna ehhez hasonló kommentet kapni, ez előtt kellett volna abbahagyni :) De hagyom is, ennyi volt részemről.

[ Szerkesztve ]

Nem akarok nagyképű lenni, de 10 éve mindig elsőre sikerült bedugni minden USB eszközt...

(#11) aujjobba válasza abridabri (#3) üzenetére

aujjobba
addikt

Emagon vettem romanoktol egy win10 kulcsot, nyilvan nem mukodik.
Ismerosom harmat vett, abbol ketto nem mukodik.
Ugyfelszolgalattal addig jutottunk, hogy kuldjek kepernyofotot a hibauzenetrol (sikertelen aktivalas), azota kuss.

[ Szerkesztve ]

(#12) abridabri válasza aujjobba (#11) üzenetére

abridabri
veterán

SCDkey rol vettem mar csomo win10 kulcsot ,kulonbozo Youtuberek 15% os kuponkodjaval így ők is jól járnak meg én is. Mindegyik azóta is működik.

(#13) bitblueduck válasza aujjobba (#11) üzenetére

bitblueduck
senior tag

hardveraprón vannak igen sok pozitív értékeléssel rendelkező eladók. a jogi háttérrel nem vagyok tisztában, de biztos úgy van ahogy írják. a lényeg, hogy nekem működik 3 key több éve. nem akarok reklámozni meg nem is érdekem de ha valakit érdekel pm-ben elküldöm kitől van.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#14) KRi2

KRi2
aktív tag

ésésés, a PC-hez még egéralátétet is venni kell !

||| | || ||||| | ||| ||

(#15) aujjobba

aujjobba
addikt

Igazabol Linus ebben a videoban teljesen jol elmondja, miert nem tudjak valojaban a PC-s cimek beerni a konzolra keszitett valtozataikat.
Persze van amit jobb billentyuzet+eger komboval iranyitani, mint kontrollerrel, ez is egy szempont.

(#16) updog válasza abridabri (#3) üzenetére

updog
senior tag

Mondjuk azon csodálkozok hogy a MSnek nem volt még állásfoglalása az ügyben (na jó nem, nem csodálkozok, ha elismerik akkor a befektetők/+akik megvették teljes áron - ha meg nem ismerik el akkor a szürke kulcsosok fogják utálni őket onnantól). Nyilván amúgy magánszemélynek valószínűleg tényleg tökmindegy.

[ Szerkesztve ]

ex: doeeg | "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." | "Play your war games with other people's lives - It should be you on the front line!" - 5FDP

(#17) nemlehet

nemlehet
őstag

Vagy hogy konzolra mondjuk nincs egy csomó fontos cím? Pl kb nyista MMO, nyista strategy...
Amúgy nekem egy GTX 1080-am van játékra. 1080p-n teljesen jól el lehet vele játszogatni. Megvan vagy 5-6 éve.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#18) AuraSync válasza nemlehet (#17) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Ez felhasználó függő. Aki nem tolja MMO-kkal meg RTS-el annak ez mind1 is nem igaz?

Bár a Black Desert is MMO még is megjelent konzolra és valszeg a jövőben egyre több gém fog multiplatform lenni.
Én nagy RTS rajongó vagyok az összes nagy név meg volt anno PC-n de most az Age of 4-en kívül egy címet sem tudok mondani ami érdekelne ebben a témában. :N
A Lost Ark-ot sajnálom, hogy nem jött konzolra, viszont mi kapunk Horizon Forbidden West-et amit te PC-n nem mostanában fogsz még tolni. :B

KRi2:
Jogos. :))

(#19) freeknight válasza updog (#16) üzenetére

freeknight
őstag

Ez folyton vita tárgya. Én is vettem win 10 kulcsokat, épp 2900 ft-ért darabját, kaptam számlát is. Engedik árulni a hardveraprón. Engedte is aktiválni a microsoft. Én nem tudom, nem vagyok ügyész, de nekem ez eléggé legálisnak tűnik. Ha meg mégsem, na és? Megvehetsz egy lopott autót is, ha az eredetiségvizsgán nem mondják meg, neked nem kötelességed és nem is várható el, hogy a gyárig visszakövesd az autó életútját. Max lefoglalhatja a rendőrség és futhatsz a pénzed után. Nekik van joguk és lehetőségük lekövetni az előéletét.
Ameddig a Microsoft engedi ezeket a kulcsokat aktiválni és később sem tiltja le, én nem tudom mit kéne még tennem. Azért ne vegyem meg mert olcsó? Csak a legdrágább helyről törvényes megvenni a terméket? Ha veszel a boltban egy kiflit azt is vissza kell követned a malomig, hogy biztosan törvényesen őrölték-e a lisztet, vagy egészen a földig, hogy legálisan vásárolt magból vetették a búzát?

(#20) Savageboy válasza nemlehet (#17) üzenetére

Savageboy
aktív tag

Kompetitív FPS-ek sem éppen konzolon pörögnek... :))

(#21) updog válasza freeknight (#19) üzenetére

updog
senior tag

Ezt írtam én is csak rövidebben :D : "Nyilván amúgy magánszemélynek valószínűleg tényleg tökmindegy."

Mondjuk ugye van erre valami vélelem vagy hogy hívják pl. az elárazásoknál, hogy "tisztában kéne lenned vele, hogy a 8k XYHD TV nem 30.000 hanem 3.000.000" és azért nem adják oda). Jó, ezzel nem tudom mit akarok mondani :D Főleg hogy egy "windows 10 ár" első google-oldala csak ezeknek a filléres boltoknak a kínálata, és pl. az árukereső linkre kattintva is ők vannak kapásból felsorolva.. szóval ha kérdezik, lehet adni a naivat hogy én még utána is gugliztam és mindenhol ennyi :D

Kíváncsi vagyok mikor lesz majd havidíjas felhőszolgáltatás a windows, amit már nem lehet majd így kerülgetni.

ex: doeeg | "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." | "Play your war games with other people's lives - It should be you on the front line!" - 5FDP

(#22) Balika911 válasza KRi2 (#14) üzenetére

Balika911
félisten

Nekem az 16 ezer forint volt (Logitech G840). :)

Én nem az anyagi oldalról közelítem meg. Nekem a nappali kényelme, a nappaliban levő szórakoztatóelektronika és a konzolok egyszerű kezelhetősége együtt ad olyan összhatást, ami mellett elvétve PC-zek már.

A PS4 Prót szidtam még hogy hangos és lassú, ez azért zavart. A PS5 és az XSX viszont más világ már.

[ Szerkesztve ]

(#23) bLaCkDoGoNe válasza freeknight (#19) üzenetére

bLaCkDoGoNe
veterán

"nem vagyok ügyész"

Persze, mert te az avatatod alapján ügyvéd vagy! :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#24) UnA válasza bLaCkDoGoNe (#23) üzenetére

UnA
Korrektor

Vagy maffiózó :)

(#25) Danex

Danex
addikt

Egy gond van a cikkel, hogy a PC minden előnyére azt mondod, hogy az nem fontos. Ergo egy multifunkcionális eszközt hasonlítasz össze egy 100%-ban céleszközzel.

Konzolnál igen is figyelembe kell venni szerintem a TV-t is, ugyan is egy ősrégi HDReady TV-n nem hiszem hogy sokan játszanának. Márpedig egy átlag házban minek is lenne ennél jobb a HDReady csatornákhoz? De egy sima FullHD-n is jelentős inputlaggok lehetnek, pocsék képminőség mellett.

PC-nél pont előny, hogy nem kell mindig mindent újra vásárolni, ha a gyereknek távoktatás van akkor nem kell venni extra laptopot, ha otthonról kell dolgozni akkor azt is lehet rajta.

Tehát konzol mellé lehetne számolni egy laptop-ot is minimum :U

Kicsit olyan érzete van, hogy az autós kártyán kiválasztjuk a trabant vs mai modern autó esetén a tömeget és akkor a trabant sokkal jobb.

Félreértés ne essék, a konzol olcsóbb a mostani árak mellett (amik most szépen esnek), de limitáltabb is.

[ Szerkesztve ]

(#26) bLaCkDoGoNe válasza UnA (#24) üzenetére

bLaCkDoGoNe
veterán

Nem-nem :N
Saul Goodman soha nem volt maffiózó, legfeljebb üzletelt velük. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#27) AuraSync válasza Danex (#25) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Direkt oda írtam, hogy esetünkben másra nem kell a PC csak játékra erre oda írja, hogy márpedig az fontos hogy mindent tudjon...

Miért akarjátok mindképpen kierőltetni a PC mindenre IS jó dolgot?
Tényleg nem lehet manapság PC nélkül létezni vagy mi?
Azt ugye tudod hogy már telón is mindent IS el lehet intézni?

Nekem egy Intel NUC-om van amit lehet mini PC-nek is hívni és csak torrentezésre és böngészésre használom.
Na már most ezt a két dolgot lehet telón vagy tebleten is művelni már elég rég óta és elfér a zsebemben.

Minden "mozgó" kontetet a TV-men le tudok játszani a beépített lejátszóján szal ehhez sem kell PC.

Ja és hogy messze ne menjek videót is lehet konvertálni telóval igaz csak full HD igaz nem valami jó minőségben de lehet. Nem mindenkinek kell ám a 4K 60FPS... főleg ahogy írtad is mivel játssza le a HD redi TV-vel?

Igen is 2022-ben lehet PC nélkül élni.

(#28) adrian360 válasza AuraSync (#27) üzenetére

adrian360
őstag

"Miért akarjátok mindképpen kierőltetni a PC mindenre IS jó dolgot?"

És ti miért akarjátok mindenképpen kierőltetni hogy a PC roooooooossz és vegyél konzolt.

Komolyan mint a vegánok, állandóan megy a hittérítés, és nem bírjátok elviselni. ha másként vélekedik valaki.

(#29) lornname11

lornname11
csendes tag

Frusztráció ábrázolása. Tudatalatti belső vívódás a döntés helyességében. Erősíteni kell gondolatai pilléreit pozitív visszajelzésekkel. „Mert ami nem engem igazol az mar törvényszerűen kell, hogy sértsen.” Szép új világ. :U

[ Szerkesztve ]

A múlt tapasztalatai megmondják, kik vagyunk.

(#30) AuraSync válasza adrian360 (#28) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Senki nem írt sehol olyat, hogy ne vegyél PC-t.
Azt írtam, hogy nem éri meg azt venni jelenleg.
Ennek a bizonyításáról szól ez a bejegyzés.

De jön a szokásos "direkt félreértelmezem azt amiről szó van" user és megmagyaráz olyat amiről szó sem volt. :U
Jó kis politikusok lennének itt egyesek. :DDD (és ez sajna a PH fórum 50%-ra érvényes)

lornname11:
Ha most lenne fölösleges 3 millám már vettem volna egy csúcs PC-t 3090Ti-vel és akkor azt dörgölném az orrotok alá, hogy fúj de rossz a konzol. ;]

(#31) prolad

prolad
őstag

Az a 8700k+h310-es lap párosítás hogy jött össze? Értem, hogy valahol meg kell fogni a költségeket, de a csúcsproci mellé ne a leghitványabb chipset menjen már. Mondjuk abban sem vagyok biztos, hogy a 8700k ennyiért megéri és nem talász valamit jobban, olcsóbban, még a mostani hardverárak mellett is.
Az hogy drága-e a PC, érdekes kérdés, egy 3600+2060+16GB kombón el lehet játszani sok modern címet 1440p-ben, akár 4k-ban is (DLSS, resolution scale). Bő egy éve ha ezeket megvetted olcsón, akkor megérhette konzol helyett, de a mostani árak mellett már inkább vennék konzolt és tartanám meg a játékra alapszintű előző gépemet.
Viszont a konzol oldalon ott vannak a limitációk, részben az exkluzivitás (pl én szeretem a PS exkluzívokat, de nagy kedvencem a Forza Horizon széria, ami pont nincs PS-re) vagy a hardveres limitek. Tök jó volt a PS4, de se 1440p-t nem tudott, se 21:9-et. PC flexibilis, de most mélyen a zsebbe kell nyúlni.
Szerencsére öregszem, nem fognak meg annyira az új címek, mire cserélni kell, csak beállnak a hardverárak.

Szerk.

A PC árába miért veszed bele a monitort? Konzolnak nem kell kijelző?

[ Szerkesztve ]

(#32) joey04

joey04
titán

Szerintem igaz a cikk és mégis ótvar. :DDD

Valóban, ha valakinek semmire nem kell a PC csak játékra, és nem fontos a bill és egér akkor sokkal jobb választás a konzol. Én nem tudnék pc nélkül élni, és rengeteg játékban megszokhatatlan a kontroller. A bill és egér támogatás pedig továbbra sem az igazi és nem is teljes. Majd' 2 évig nyomtam konzolon, de visszaváltottam PC-re. Szóval lehetne olyan cikket is írni, ami kifejti, hogy mivel PC mindenkinek kell, így egy nem ótvar laptop akár plusz konzol, plusz 4k-s TV mennyivel drágább, és korlátozottabb, majd kommentben rá lehetne erősíteni, hogy "és most senki ne jöjjön azzal, hogy 2022-ben mindent el lehet intézni telefonon is, és nem mindenkinek kell 4k-s tv". Ez pont annyira igaz lenne és pont annyira bullshit is egyben. Vagyis itt a saját szubjektív igényeit és véleményét írta le fröcsögős stílusban, elutasítva minden mást. Ahogy azt a Forza cikkben is sikerült. Én teljesen megértem, ha valaki szívesebben játszik konzolon, nem fogom fröcsögve győzködni az ellenkezőjéről. Ha nem lenne neki az jó, akkor nem használná. De ilyet, hogy ez a cikk a bizonyíték, hogy ma nem éri meg PC-t venni. :D Ez teljesen egyéni preferencia kérdése. Az volt régen is, most is az, és a jövőben is az lesz. Ilyenkor csak az a kérdés merül fel bennem, és igazából csak ezért olvastam el (na meg egy pillanatig azt hittem, egy PC játék árának az elemzése lesz a téma, hogy mennyibe kerül és ez hány óra szórakozást ad, összehasonlítva ár/érték arányban egy mozijeggyel, stb) és írtam, hogy vajon az ilyen ember a való életben is ilyen fellengzős és a saját véleményét másra ráerőltető, a másik véleményét lenéző módon kommunikál? Fura lehet így élni.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) AuraSync válasza joey04 (#32) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog

Ugye milyen fura úgy élni, hogy valamiről saját véleménye van az embernek? :F
Nem is értem, hogy lehetséges az ilyen és az illető miért nem csatlakozott már a birkanyájhoz ahol mások véleménye vezeti.
Hmm de sz@r élet lehet. :U

Prolad:
Ha lehet csak az után kommentelj miután elolvastad a teljes bejegyzést és meg is értetted azt. :R

Látom sok embernek nagyon szívügye ez a PC vs Konzol.
Kb mint a BMW vs Audi vagy az Ájfón vs Android.
Örök vita marad napestig lehet róla beszélgetni.
De roh..ul nem erről szól a bejegyzés. :DDD

Na mind1 már meg sem lepődök, ettől a ponttól nem kell tovább olvasnom a kommenteket mert ezeknek a zöme már csak értetlenkedés és trollkodás.

További jó észosztást. :R

(#34) Danex válasza joey04 (#32) üzenetére

Danex
addikt

+1

Az a baj, hogy a saját egyéni preferencia által van általánosítva. Ha arról szólna a cikk/blog ,hogy "én ezért döntöttem a konzol mellett mert..." akkor ennyi, így döntött.

A probléma, hogy az egész úgy von konklúziót, hogy erősen a konzol a kedvezményezett, ahhoz persze minden adott, másikhoz mindent is venni kell. A multifunkciós, mindenféle típusú játékot is támogató platform előnyeit nem említjük (pl Moba, MMO, RTS) (Ha már csak a játék témánál járunk)

PC-re elérhető a GForce Now is, azaz akár egy lényegesen gyengébb gép is elég lehet és ott fejleszteni sem kell, csak az internet legyen jó.

Nem játék téma, de azért nem elhanyagolható az sem hogy manapság a homeoffice / homeschool idején legalább egy PC-re jó eséllyel szükség van.

Gyermeknek se árt, ha nem csak a kontrollerhez ért, hanem alapszintű számtech tudása is van. (bár suliknak kéne ezt megadni, de a legtöbb helyen gyakorlatilag szarnak bele messziről).

Nekem semmi bajom a konzolosokkal, vannak és megértem az előnyét... az más, hogy az én felhasználási szokásaimat nem fedi le

(#35) RawrrSoul válasza AuraSync (#5) üzenetére

RawrrSoul
csendes tag
LOGOUT blog

Engem csak a szoftveres, hardveres rész érintett... :)

Mobilitás
A mobilitás nálam ott kezdődne, hogy bárhova magammal vihetem és használhatom... Nos, melóba a Series S-t sem tudom magammal hurcolni, hiába kisebb mint egy A4-es lap.

Hangos
Az, hogy hangos az egyéni, a mostan irodai pc ami az íróasztalnál van sem hangos, nem is hallom, hogy működik, de ami előtte volt vízhűtéses, 5 ventillátoros monstrum sem volt hangosabb, mint a konzol.

Helyigény, kábeltömeg
Hely igénye egy konzolnak is van, főleg, ha XSX vagy PS5-ről van szó. Azért is vettem részben Series S-t, mert a ronda Series X-et a nappaliba nem tudtam volna szépen elhelyezni a szekrényen. De ez szintén egyéni. Kábel dzsungel meg így is úgy is van. :)

Fogyasztás
Ezen felnevettem, hogy sokat fogyaszt. :DD

(#36) Balika911 válasza RawrrSoul (#35) üzenetére

Balika911
félisten

A PS5 egy méretes dög, emiatt készíttettem az eredetileg tervezettnél magasabb tévészekrényt végül. Egy Zotac Magnus One pl. sokkal kisebb gép.

A fogyasztás a hűthetőség miatt akkor is lényeges, ha amúgy nem foglalkozna vele az ember. A fent említett Zotac pl. valószínűleg hangos, a kis méret és magas fogyasztás ezzel szokott járni.

[ Szerkesztve ]

(#37) RawrrSoul válasza Balika911 (#36) üzenetére

RawrrSoul
csendes tag
LOGOUT blog

"A fent említett Zotac pl. valószínűleg hangos, a kis méret és magas fogyasztás ezzel szokott járni."

Na jó, ez mondjuk igaz. :) Csak azért mosolygok mindig azon, ha valaki negatívumnak hozza fel a fogyasztást, mert valljuk be őszintén, egy pc nem fog annyit hozzáadni a fogyasztáshoz alap esetben, hogy csődbe menjen a családi költségvetés az áramszámla miatt. Legalábbis nálam sose okozott még gondot, hogy mondjuk napjába ment 12-15 órákat a számítógép. Mikor beszereltük a villanybojlert azt azé' jobban megéreztem... :DD Na de ez rossz összehasonlítás... :D

[ Szerkesztve ]

(#38) Balika911 válasza RawrrSoul (#37) üzenetére

Balika911
félisten

A villanyszámlán sose láttam, hogy milyen bika gépem volt épp, vagy konzolra váltottam-e, esetleg nagyobb tévét vettem. Az is többet számít szerintem, hogy mennyit megy a villanytűzhely az adott hónapban. Persze, inkább kevés mint sok időm van játszani. :)

A durva fogyasztású gépekkel csak "nehéz együttélni" nekem. Ez egy kattanásom, lehet, mást meg kicsit se zavar.

[ Szerkesztve ]

(#39) joey04 válasza Danex (#34) üzenetére

joey04
titán

manapság a homeoffice / homeschool idején legalább egy PC-re jó eséllyel szükség van.

de hiszen mindent meg lehet csinálni telefonon is, 2022 van... :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#40) Danex válasza joey04 (#39) üzenetére

Danex
addikt

powerpointot nézni fél méterről 6colon :DDD

(#41) Pirosász válasza joey04 (#39) üzenetére

Pirosász
aktív tag

Ez azért a klasszikus, kamaszgyerek fűzi a hozzá nem értő apját szöveg.

100-120 körül vannak hardveraprón 8-9. gen. procival ilyen kicsi brand Dell OptiPlex Micro féle gépek. Általában 1-1.5 év garival. Ehhez vesz egy pár hónapos Series S-t, és 200 körül megáll.
Még jobban felügyelhető is, hogy most játszik, vagy tanul a gyerek.

Mondjuk amelyik kölyök be tudja adni, hogy kell egy 5600X/6600XT a Goolge Classroom-hoz, az megérdemli a gépet. :D
Az RGB meg nyilván olvasólámpának kell a házihoz.

(#42) alcsa

alcsa
senior tag

Az alapfelvetés az volt, hogy valaki az Elden Ring-gel akar játszani és nincs hozzá se PC, se konzol.
Mit vegyen?
A válasz, hogy konzolt, mert az olcsóbb, hogy játssz az Elden Ring-gel. Pont. Egy PCs játékért drága mulatság.

Ennyi, nem kell itt értetlenkedni? :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#43) joey04 válasza Pirosász (#41) üzenetére

joey04
titán

Nem tudom, én magamból indultam ki, nem egy gyerekből. Én nem vennék használt dellt meg series s-t sem. Épp ez a lényeg, hogy mindenki a maga igénye alapján dönti el, hogy mi éri meg. Ezért írtam, hogy bullshit az a része, hogy ez a cikk a bizonyíték arra, hogy nem éri meg PC-t venni. Nem, ez a cikk arra bizonyíték, hogy NEKI, az ő igényei alapján nem éri meg. Amire válaszoltál, ott már csak a kifacsart a "telefon mindenre jó" alapelv volt cincálva.

(#44) Pirosász válasza joey04 (#43) üzenetére

Pirosász
aktív tag

Elnézést.
Azt hittem a klasszikus PC-s érvelési hiba, amit olyan gyakran lehet olvasni.
Ha konzolt választod, nem gamer PC-t raksz össze, akkor nem lesz PC-d másra sem. Pont!
Egy hamis dilemma felállítása, hogy nekem legyen igazam.

(#45) KISDUCK

KISDUCK
őstag

A címet, az elsősort és a konkluziót szándékosan írtad meg úgy vitaindító/bait legyen?

(#46) SunMount3r

SunMount3r
nagyúr

A monitor kérdése egyáltalán nem egy félvállról veendő dolog. Ha tényleg azzal is akarná huzamosabb ideig használni a gépet (vagy akár a konzolt), akkor (is) érdemes az itteni szakmai Topic-ban kérni rá rendes ajánlásokat, mert egy random "legócsóbb" hozzáállással kiválasztott, használt "izéhez" képest, nagyon sok lehet a (kép)minőség különbség. Aztán lehet a grafika ilyen, meg olyan csúcs, meg NexGen, ha egyszer a gagyi monitor úgy is lerontja az egészet. (Nem kioktatás, csak tanács).

A TV-t meg nem írtad milyen pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#47) TheLázs válasza AuraSync (#27) üzenetére

TheLázs
csendes tag
LOGOUT blog

PC-n...

Visual Studiózok, diplomamunka és hobbiprojekt.
Solidworksözöm, munka, és hobbi projektek.
Gyakran több, egymás mellett nyitott weblapot és táblázatot kezelek, munka.
Futtatok VEM szimulációkat, egyetem.

Ezek miatt adott a nagymonitor (35' 21:9), illetve a viszonylag erős hardver. Mostakkó ha belököm esténként 1-1 órára a DirtRally 2-t, ahhoz vegyek egy konzolt?

Innen ered a mindenre is jó hozzáállás.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#48) LamerGyuri

LamerGyuri
senior tag

Ez valami fizetett bejegyzés lehet. Kevés a látogató az oldalon, ugrasszuk már össze valamivel őket.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#49) DiamondBack

DiamondBack
senior tag

Kijönne kb 3 konzol az asztalim árából, még se adnám oda 4 konzolért se mert úgyis csak eladnám és pc-t építenék újra az árából ;]

(#50) Balika911 válasza DiamondBack (#49) üzenetére

Balika911
félisten

De négy árából még jobb PC-t tudnál építeni. Circle of life. :D

Copyright © 2000-2022 PROHARDVER Informatikai Kft.