Hirdetés

2021. december 5., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) SunMount3r

SunMount3r
nagyúr

Sokat olvasgatom a média lejátszós és a HTPC-s Topic-pokat is, de nem sűrűn olvastam (nem is emlékszem), hogy valaki pont erre panaszkodott volna, vagy egyáltalán, hogy ez általános probléma lenne és pont az ARC hibájából. Nem lehet inkább, hogy vagy az SB, vagy TV hibája konkrétan? Látom nem tízfilléres kategória egyik sem, de azért láttunk már ilyet... Firmware mindegyiken a legújabb? Videó lejátszásnál is jelentkezik (ha nem a TV lejátszójával játszol le, hanem szintén HDMI-s eszközről) ez az elcsúszás DD és DTS hangsáv esetén?

[ Szerkesztve ]

(#2) AuraSync válasza SunMount3r (#1) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog (1)

Több órás probléma megoldás keresés közben láttam egysmást és tök mind1 a márka.
Csak az tudta megoldani a gondot:
-akinek az eszközein volt negatív irányba módositható audio-video sync beállítás.
-aki vett hozzá valami külső HDMI elosztót vagy erősítőt vagy mit.

Az mind1, hogy éppen mi a tartalom a konzolon nem csak játékban vagy menüben késik a hang hanem YT videó közben is.
Ha már Dolby módban van a konzol tök mind1 mit csinál rajta az ember mindig jelen van a hiba.

Külső lejátszóval nem tudom kipróbálni mert nincs olyan eszközöm viszont a PS5 Blu-ray képes szal azt nevezhetjük média lejátszónak.

Tudom lehetne azt mondani hogy user error meg ilyenek de ott a Gógli link meg lehet nézni hogy ez igen is nem csak 2 embernél jelentkező probléma.

S20+ 5G / Tab S6 LTE / RX100 VI / Watch Fit / Band 6 / Q80T 65" / Q800A / PS5 / Series X / Intel NUC

(#3) SunMount3r válasza AuraSync (#2) üzenetére

SunMount3r
nagyúr

Másik TV nincs közeben? A PS5, vagy az XBOX, gondolom egy teszt mkv videót azért csak letudna játszani, ha nincs BD lemez kéznél, de ha van akkor azzal is meg lehetne nézni. És nem mondtam, hogy lehetetlen, csak, hogy kicsit furcsa lenne nekem, ha ez általános probléma lenne és pont és csakis az ARC hibájából. Nálam valószínűbb elgondolás, hogy a TV, az SB, vagy épp a konzolok nem kezeli úgy az ARC-ot, ahogy kéne és ebből van a késés. Szóval, hogy a gyenge láncszem nem maga az ARC technológia úgy általában, hanem mégiscsak valamelyik konkrét eszköz. És amúgy a passthrough/bitstream/dekódolás nélküli "nyers" átengedés a javasolt beállítás ezekben az esetekben, amikor mindegyik eszköz tudja kezelni a DD és DTS hangfolyamot is. Ha lenne bármelyiken is valami beállítás, ami bármi módon is belepiszkál a hangfolyamba azt kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

(#4) Balika911 válasza AuraSync (#2) üzenetére

Balika911
nagyúr

Samsungnál a HDMI eARC legyen "Auto", a Digital Output Audio pedig "Passthrough" álláson. Utóbbit írtad, előbbi is teljesül? Ratyi megoldás, de végső soron működhet, hogy a PS5 megy eARC-on 5.1 PCM-ben (úgyse tud Atmost), az XBOX pedig a soundbaron keresztül.

Szoftver ugye a legfrissebb az eszközökön?

[ Szerkesztve ]

(#5) b. válasza AuraSync (#2) üzenetére

b.
nagyúr

A PS5 nem támogatja hivatalosan a Dolby Atmost és a Dolby Visiont , elég szar a Dolby megoldásuk jelenleg , bugos. A saját megoldásukat erőltetik a tempest 3D -t.
Most azt nyilatkozták, talán lesz Atmos,de 1-2 év..

Filmnézés közben az options gombbal állítsd át a hangot DTS bitstream-re( ott is belehet ) elméletileg akkor előhozható az Atmos hangzásod akár és a DTS sel és nincs hangkésésed. Nem mindig működik és faramuci megoldás, de ez van.
Játékok alatt nem tudom, az 5.1 nek mennie kellene simán.DTS bitfolyamra állítsd ott is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) PSN: Wijberto: Xbox Live : Tiboa

(#6) AuraSync válasza Balika911 (#4) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog (1)

Itt írtam hogy így csináltam és hogy mi lett az eredménye:

Aztán kis keresgélés után még találtam egy leírást, hogy a TV hang beállításainál valami HDMI áteresztést be kell kapcsolni és akkor jó lesz.
Meg is találtam, bekapcsoltam és láss csodát valóban jobb lett de NEM szűnt meg a problem teljesen.

Igen Auto-n van az első anélkül nem is lehetne bekapcsolni a TV Atmos támogatás módját.

Ha most oda ültetnék egy random embert azt mondaná mi ezzel a gond?

Tehát jobb lett sokat csökkent a késés de továbbra sem olyan jó mint akkor amikor közvetlen a SB HDMI-jébe van kötve a cucc.

Nálam mindig mindenen a legfrissebb firm van fent legyen az tv, sb, gopro mind1. :K

Igen próbáltam is a PS5-öt az 5.1-es beállításokkal de egyszer sem nyikkantak meg a hátsó hangszórók, csak akkor szólnak ha a Dolby vagy DTS-re van állítva. :(

S20+ 5G / Tab S6 LTE / RX100 VI / Watch Fit / Band 6 / Q80T 65" / Q800A / PS5 / Series X / Intel NUC

(#7) Balika911 válasza AuraSync (#6) üzenetére

Balika911
nagyúr

Abban nem voltam biztos, hogy az Auto állás előfeltétel.

Az 5.1 PCM-nél akkor se szólnak a hátsók, ha közvetlenül a soundbarra kötöd? Maga a PS5 biztos 5.1-et ad ki, nálam erősítővel szólnak úgy a hátsók (és a center is).

[ Szerkesztve ]

(#8) AuraSync válasza Balika911 (#7) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog (1)

Este letesztelem még egyszer a Horizon Zero Dawn-al ezt a dolgot. :R
Azt udom, hogy a Dolby módba nagyon jó lesz a hangzás és minden hangszóró működik.

(#9) AuraSync válasza Balika911 (#7) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog (1)

Próbáltam többféleképpen is még optikán is de ugyan úgy meg sem nyikkan Astro-ba a hátsó hangszóró.
Horizon-ba szól a hátsó hangszóró de iszonyat halkan szinte semmit nem lehet hallani rendesen belőle.

Astro-ba csak akkor kapcsolnak be a hangszórók ha Dolby vagy DTS módba rakom a konzolt, CSAK akkor.

Hát ez a SoundBar. :D

(#10) AuraSync válasza Balika911 (#7) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog (1)

Konkrétan ilyen, de ettől még mindig van egy minimális hangkésés amivel lehet hogy sokan együtt tudnak élni de engem zavar.

(#11) Balika911 válasza AuraSync (#9) üzenetére

Balika911
nagyúr

Ez a soundbar lesz. Megnéztem újra az Astrót Linear PCM és 5.1 állásban, az erősítőt Direct módra állítva (hogy ne keverje fel a hangot), és szólnak a surroundok.

Ha a soundbaron működött volna a PCM 5.1, akkor legalább lehetett volna tudni, hogy a láncodon az eARC enged át csak sztereót. Így sajnos nincs ötletem, hogyan lehetne jól megoldani a meglevő eszközeiddel.

Egy kicsit nekem is félelmem, hogy veszek egy új erősítő + tévét részben az eARC miatt, és nem fog jól működni. :(

[ Szerkesztve ]

(#12) PSti

PSti
tag

Erősítő nem jó megoldás? Erősítőre rákötsz minden konzolt, szépen leszedi a hangot, lesz dolby, dts meg minden, és 1 kábel megy a tv-be amin ott a kép.

(#13) Balika911 válasza PSti (#12) üzenetére

Balika911
nagyúr

Több normálisan működő HDMI 2.1 az Onkyo RZ50-en lesz először. Ez év vége felé érkezik 4-500 ezer forint körül (1400 USD). És ez csak az erősítő. Helyfoglálásban is elég más, mint egy soundbar.

[ Szerkesztve ]

(#14) AuraSync válasza Balika911 (#11) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog (1)

Egy kicsit nekem is félelmem, hogy veszek egy új erősítő + tévét részben az eARC miatt, és nem fog jól működni.

Ettől nem biztos, hogy kell tartanod mert a tesztjeim során kiderült, hogy csak akkor nulla a hang késés ha közvetlen a bar-ba dugom be a konzolt.
Ezzel azt akarom mondani, hogy ha kiiktatom az eARC-ot és simán a klasszikus HDMI be-Optikai kimenetet hozom össze akkor is ugyan úgy lesz Dolby latency.
Tehát ha átmegy a TV-n a Dolby akkor már lesz is hang késés.

Igaz, hogy az eARC-ot szidtam, de mivel az is csak egyfajta HDMI sokat nem tévedtem.

(#15) Hieronymus

Hieronymus
őstag

Ha az SB- re kötve a hang szinkronban marad, akkor elég neked egy egyszerű 4 portos HDMI Switch.

Például ilyen.
Az első tökéletesen megfelel neked.
Az (e)ARC támogatásra nincs szükséged, mert a SB szabad bemenetére rakod a kapcsolót.
Távszabályzóval kiválasztod az aktuális eszközt. Abból átjut a jel a SB-ba. Majd a tévébe. A tévé és az SB között kell csak az (e)ARC támogatás A hang visszajuttatásához.
Nyilván más gyártótól is beszerezhető. Az sem kerülhet 100K forintba.

„Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben!”

(#16) AuraSync válasza Hieronymus (#15) üzenetére

AuraSync
senior tag
LOGOUT blog (1)

Köszi a tippet. :R

Végül úgy döntöttem, hogy a PS5 megy eARC-on az Áteresztéssel mivel ott valamivel jobb a helyzet mint az Xbox-on, az Xbox meg megy SB-ról.
Igazából teljesen mind1 hogy csinálom egy minimális késés így is úgy is lesz Dolby módban mind2 eszközön SB-ral.

(#17) Balika911 válasza AuraSync (#14) üzenetére

Balika911
nagyúr

Olyan tévét szeretnék (azon belül is 83" OLED-et), ami a DTS formátumokat is támogatja eARC-on. Ezért gyakorlatilag a Sony jön számításba (idei felhozatalból a 83A90J), de náluk is írnak eARC bugokról sajnos.

Emellé korrekt HDMI 2.1 funkcionalitás is kéne, ami mindenből hiányzik ami nem LG vagy Samsung. Várom a jövő évi tévéket, hátha lesz ilyen készülék.

Hirdetés

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.