Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Az a TUF egész jó áron van. Ha 17,3-as lenne, lehet le is csapnék rá.

(#2) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sajnos a PC-s Gamepad-ek világa pont olyan, mint az egereké (volt, vagy csak lenne). Sok a vacak, a magát pár éve "gémör" cégként hirdető gyártóktól, még a középkategória ára felett is. Sajnos az olyan dolgokat, mint a jó, pontos analóg karok nem lehet csak úgy "hacacáré" megoldani. Marad az MS "eredeti" irtó drágán.

(#3) hallador


hallador
addikt

Pont most olvastam, hogy az ASUS adja el a legtöbb notebookot Magyarországon, a ZenBook nagyot megy, de meg is érdemlik, nagyszerű cuccok. Sok sikert nekik.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#4) SunMount3r válasza hallador (#3) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A "Zen" is lehet a "hívószó", meg a Csing-Jeng-Jang-Jing. Tudod, mint a "piros pötty a fenekén". :D (Amúgy csodálkozom ezen az infón, hogy a magyaroknak átlag ennyi pénzük lenne, azért az Asus Zen nem épp az olcsóbb kategória.)

[ Szerkesztve ]

(#5) hallador válasza SunMount3r (#4) üzenetére


hallador
addikt

Ezt nem értem. De biztos.
Magyarországon nem hiszek a hívószavakban, mert nagyon árérzékeny a piac azt veszik, meg ami olcsóbb. De a ZenBook-ok jók is. A LeVono-t tolta le az első helyről, de azt meg is értem drága is, meg még a minősége sem éri el a konkurenciáét, lassan rájönnek az emberek is.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#6) SunMount3r válasza hallador (#5) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem érted, nem baj, más majd talán.

Na jó, de pl. ott HP. (Ha lenne még Magyarországon, akkor a Samsung-ot is mondhatnám). Azonos HW komponensekkel, szerintem biztos olcsóbb egy belépő, vagy akár középkategóriás NB, mint az Asus-éi. Most kérdhetném,hogy "Mit tud ez a ZenBook, amit a többi nem", de szerintem felesleges... Vagy?!

A Lenovót ("levonót" :D ) elhiszem, nálam már leszerepeltek egy Tablet-ükkel.

[ Szerkesztve ]

(#7) hallador válasza SunMount3r (#6) üzenetére


hallador
addikt

Az utóbbi időkben a ZenBook-ok árai nagyon lementek, és még jobb is mint a konkurencia. Na nem a legolcsóbb ebben teljesen igazad van. De azért az átlag.
A HP nem olcsóbb egy hasonló Asus-nál, sajnos a HP ami egy ZenBook ellen tudna menni, az sokkal drágább.
A 250-es, vagy a Pavilionok, meg nem sokkal jobbak sajnos mint az ASUS-ok, rájöttek erre az emberek is.
Amúgy meg egyetértünk.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#8) 1dude válasza SunMount3r (#6) üzenetére


1dude
aktív tag

Kapsz egy OLED kijelzőt, egy Numberpadot, egy dizájnt ami nem avult el 10 évvel ezelőtt, egy könnyű gépet és egy MIL-STD 810H plecsnit.
(opcionálisan klasszikus, érintőképernyős vagy flip kiszerelést)

[ Szerkesztve ]

(#9) SunMount3r válasza 1dude (#8) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az olyan, mint a "Hi-Res audio" plecsni? :D

(#10) 1dude válasza SunMount3r (#9) üzenetére


1dude
aktív tag

Nem hinném, de fogalmam nincs, hogy a MIL-STD 810 -ből melyik paramétereknek felel meg (nem kell mindnek, elég az adott felhasználási területre megfelelőknek). 1100 oldalas az ide tartozó könyvecske, nem olvastam el :))

[ Szerkesztve ]

(#11) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ezek a házak, pontosabban üvegpaloták nem tudom mire jók, mert kb. megfő benne a hardver.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) hallador válasza SunMount3r (#9) üzenetére


hallador
addikt

Nem egészem, azért itt találni videókat ezekről a tesztekről.

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#13) Stormbird válasza tibaimp (#11) üzenetére


Stormbird
tag

Hát jah, nem is értem a Pyrex pl miért nem durran be az ilyen pcs akváriumok piacára. Jénai delux😁

(#14) tibaimp válasza Stormbird (#13) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez a Pyrex, az üvegedény gyártóra gondolsz? Mert, ha igen, akkor jogos :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) Freiherr


Freiherr
őstag

4 tengelyes kar, az oszt' profi, ezt még egy Warthog sem tudja. 😆
Tehát helyesen 3 tengely a pálcán + a gáz a negyedik tengely.

XXX

(#16) Timer válasza 1dude (#8) üzenetére


Timer
veterán

Így van. Pont emiatt döntöttem az ezeréves Lattiude buzériám ellenére privát gépként egy 13-as OLED Zenbook mellett. Olcsóbb volt, mint a Dell, vagy a HP, cserébe a formavilága ütős, a kijelzője fantasztikus, az üzemidő pedig brutális. Egy dokkoló hiányzik hozzá értelmes áron, de túlélem. A plecsninél a MIL szerintem maximum vicc lehet, ezt a gépet (UX325EA) szerintem kézzel simán ketté lehet törni a zsanérnál...

(#17) 1dude válasza Timer (#16) üzenetére


1dude
aktív tag

A MIL plecsni az olyan, hogy van ott vagy 30 féle teszt, adott használati környezethez szabva. Ha ebből egynek is megfelel, már megkapja. Pl működik hajón, már megvan.
Otthoni használatnál ez annyit tesz, hogy működik bizonyos hőmérsékleti intervallumban, páratartalomban, kibir kisebb eséseket, enyhén poros környezetet, kisebb gyorsulást (autó) és rázkódást (utazás hajóval, busszal).

[ Szerkesztve ]

(#18) Timer válasza 1dude (#17) üzenetére


Timer
veterán

Így érthető. Köszi az infót. Azt sejtettem, hogy egy hummert nem bír el a gép, de bíztam benne, hogy mondjuk rázkódásra, ütésre azért tesztelik, ha már katonai szabvány (volt).

[ Szerkesztve ]

(#19) 1dude válasza Timer (#18) üzenetére


1dude
aktív tag

Van ott teszt savra, jeges esőre, tűzre, lövedékek és robbanások okozta hatásra, viz alatti működésre is. Viszont ez egy rugalmas tesztsor, kicsipegetik belőle, ami pl otthon egy asztalon megtörténhet, és arra letesztelik. 12es kommentben ott a video, na olyanokat megnéztek rajta.

(#20) KISDUCK válasza 1dude (#8) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nehéz hinni ezekben a plecsnikben mert kb. arra a gépre is rányomják az ilyeneket amik vattacukorból készültek. Valamelyik évben még a tuf-okra is nyomták aztán asztali használat mellett széttört a zsanérjuk. :DDD
Legyen egy hétköznapi használatra plecsni inkább ami garantálja ha egy macskához hozzávágod akkor is működik, ha kakaót vagy sört öntesz a billentyűzetre utána tökéletesen működik, ha egy vidéki buszjáraton végig nézed vele a Gyűrűk ura 3 bővített verziót nem esik le a kijelző.

(#21) Aprósólyom válasza 1dude (#19) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Mikor egy mobilnál rákerestem pontosabban mit is takar a rá vonatkozó MIL-STD, azt találtam, hogy rengeteg paraméternél létezik alacsony, tök átlagos, lakossági szintű minősítés az eszközök számára, csak a hadsereg specifikálja az igényeket, ennyi.
Az ilyen belépő MIL-STD eszközök tuti, hogy egész életükben egy klimatizált katonai irodában fognak adminisztratív feladatokat ellátni, úgyhogy ha ilyen igénye van bárkinek érdemes utána nézni, hogy az ígért minősítés egész pontosan milyen szintű elvárásokat teljesít.

Jevons paradox

(#22) Synthwave válasza Freiherr (#15) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem arra gondolt a gyártó, hogy horizontális + vertikális + kétirányú rudder, és az utóbbit külön számolja.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#23) kopi72 válasza hallador (#5) üzenetére


kopi72
aktív tag

Hat akkor en nem vagyok azok kozott, akik rajottek :-)))
En most vettem a lanyomnak egy "gamer" lenovot akcioban, 3 honapja es nem tudok rosszat irni rola.. Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ACH6 es valami 339e volt
Klasszul felfuti a szobat is, ami jol jon a gazinseges telre, viszont piszok gyors! Valami nyihahas jatekot tol rajta, meg a Genshin Impact-ot :-)))

15.6" - 1920x1080 IPS 300nits Anti-glare, 165Hz, 100% sRGB, Dolby Vision, Free-Sync, G-Sync, DC dimmer
AMD Ryzen 7 5800H
NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti
16 GB RAM
512 GB PCI EXPRESS - SSD

Egy regi Lenovo 6420-at valtott, abban valami nvidia 4200M volt csak es a 4GB-ra mar nem indult el a Genshin, nameg keves is mar oda

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#24) hallador válasza kopi72 (#23) üzenetére


hallador
addikt

Majd egyeztessünk egy év múlva. Kíváncsi leszek a véleményedre.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#25) Aprósólyom válasza kopi72 (#23) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Gyorsan felfűti a szobát egy ilyen vékony lapos? Mielőtt tönkre fűti magát a laptop, vegyél alá egy noti hűtőpadot. (Mert hogy nem poénból ijesztget hallador.)
Anno egy belépő, diszkrét VGA-s laptophoz használtam, aminek a tápja össz-vissz volt 65W, de így is nagyon jó szolgálatot tett a hőmérsékletre.
A hűtőpad plusz ventije kicsit megnöveli a légnyomást, ami jótékony hatással van a laptop hűtésére, úgyhogy nem csak dísz és mese. :))

Jevons paradox

(#26) KISDUCK válasza Aprósólyom (#25) üzenetére


KISDUCK
addikt

A laptophűtő nem minden gépnél használ a kialakítás miatt, van hogy csak 1-2 fokot hoz.

(#27) kopi72 válasza hallador (#24) üzenetére


kopi72
aktív tag

Hat ja, remelem 3-4 evet kitart, viszont nem mozgatjuk, fixen ott fog lenni az iroasztalon vegig.. (Ugyis jon az online oktatas megint lehet :-)) )

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#28) kopi72 válasza Aprósólyom (#25) üzenetére


kopi72
aktív tag

Azt irtak egy masik forumon, h ennek vallalhato a hutese, szoval szerintem ezen most nem valtoztatok.

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.