Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Ollállá :DDD

12 Mpx, nagy szükség van ám rá! :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) Mazsika


Mazsika
őstag

mostmár megállhatnának lassan... nem tudom hány megapixelig mennek... :W

Dáccsika

(#3) Jadro válasza Mazsika (#2) üzenetére


Jadro
veterán

Fel egészen a csillagokig. Igény az van rá... :DDD

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#4) Quasi_modo válasza Jadro (#3) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Pont úgy mint a kijelző pixelszámának az emelésére az égbe.

valami

(#5) Henkei válasza Quasi_modo (#4) üzenetére


Henkei
tag

Annak legalabb van valami haszna. De ennek.....

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#6) djsunny válasza Quasi_modo (#4) üzenetére


djsunny
aktív tag

Azért a kijelző pixelszámának emelése sokkal hasznosabb mint a fényképezőnél. :P

(#7) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Én szeretem a Samut, tényleg, de ezt már túlzásnak érzem.
Ennyiért már lehet kapok egy alap tükörreflexes gépet, igaz azzal nem tudok telefonálni, de az is igaz hogy nem is fogok olyan képet csinálni a telóval!

Semmit sem írok alá!

(#8) AS


AS
félisten

Úgysem lesz annyi, max 120..

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#9) skajwa válasza AS (#8) üzenetére


skajwa
senior tag

Kezdő árnak szerintem kb 150 lenne a "reális"..

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#10) HardSanyeee válasza Mazsika (#2) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Elvileg 12 MegaPixelnél már megállnak. :U

(#11) Quasi_modo válasza djsunny (#6) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Azért a kijelző pixelszámának emelése sokkal hasznosabb mint a fényképezőnél.
Hát nem tudom. Akkor meg erősebb proci meg erősebb akku kell. Ezek + nem biztos hogy egyszerre megvannak egy készülékben. Meg hát az emberi szemnek is megvannak a maga határai.

valami

(#12) student válasza HardSanyeee (#10) üzenetére


student
őstag

nekem 20mekapikszeles kell uhogy nem állnak ;]

(#13) AS válasza skajwa (#9) üzenetére


AS
félisten

Nem, mert nem lehet több mint egy okostelefon, azt hogy egy oldal előre mit ír ki nem mérv adó..

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

A kijelző felbontása odaver. :D

(#15) AS


AS
félisten

Ha jól tudom ma lesz az elsö Samsung mobil sajtó Magyarországon!! (most már eljött az idő itthon is)
Így lehet ez is ott lesz bár majd Bogét írnak biztos. :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#16) JeanFrancois


JeanFrancois
csendes tag

Mennyi lesz a valós működési ideje egy töltéssel ?

(#17) legiaap


legiaap
nagyúr

Azt hiszem akkor ilyen magas ár mellett nem lesz mostanság ilyenem.
:(((

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18) Egál válasza Quasi_modo (#11) üzenetére


Egál
csendes tag

Szerintem is több értelme van a kijelző pixelszámát növelni, mert a böngészéshez, képnézegetéshez is jól jön a nagy felbontás, meg a menü grafikája is sokkal kifinomultabb lehet úgy.
Az emberi szem korlátai meg kb ott vannak hogy HD felbontás 3,5"-on és akkor talán már nem látunk pixeleket..

(#19) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Ehh, batár nagy, hol lehet majd viselni? talán nyakba akasztva vagy zsebben? vagy külön övtáskát adnak hozzá?

Cseberből vederbe

(#20) Quasi_modo válasza Egál (#18) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Mondjuk például 16:9 es képaránynál 1280x720 ? 10-ből hányan számolják vajon meg a pixeleket egyesével? (nagyító nélkül és 30 év felett)

[ Szerkesztve ]

valami

(#21) Integra


Integra
titán

ingyen van..
ez még a tz7-es panát is odaveri fotóban, tutttttii

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22) Mamuska


Mamuska
őstag

A szarszungnak nem szoktak ilyen árai lenni, biztos nem lesz ennyi. Nekem a jet az sokkal jobban bejön.

(#23) copin válasza Quasi_modo (#20) üzenetére


copin
őstag

Elég rossz példa volt, de egy WXGA még szóba jöhet, ha a HD túl széles egy mobilhoz.

(#24) djsunny válasza Quasi_modo (#11) üzenetére


djsunny
aktív tag

Az OLED technológia miatt nem feltétlenül kell nagyobb akkumulátor. A felbontás növelése (többek között) azért hasznos mert sokkal élesebb és szebb lesz a látvány amit nap mint nap nézel! Ma is kézzel fogható példát tudok mondani: Rakd egymás mellé a Samsung i8910 HD-t és mondjuk a Samsung S5230-at. Máris meg fogod látni, hogy mekkora különbség van a nagyfelbontású OLED és a 400x240 TFT között! Még a PH-s tesztfotókon is látszik az óriási különbség, nemhogy élőben. :DDD :D

Szóval ez a 800x480 OLED kijelző sokkal nagyobb durranás lesz mint a 12MPixel fényképezőgép és sokkal hasznosabb dolognak tartom. :))

Aki ilyen telót vesz az nem a 30év feletti "átlag" user, hanem az aki ért is hozzá és a műszaki paramétereket tekintve a lehető legjobbat szeretné.

[ Szerkesztve ]

(#25) grabber


grabber
addikt

Lassan a mobilokban a kamera lesz a legdrágább,mert egy icike-picike érzékelőre nem lehet a végtelenségig növelni a pixelek számát és eljön az újkor amikor az érzékelő méretét is növelni fogják ;]

(#26) erdoke válasza Integra (#21) üzenetére


erdoke
titán

Ha mindkettő a zsebedben van, értelmetlen az összehasonlítás. Ha csak a telefon van a zsebedben, értelmetlen az összehasonlítás. Szóval miért hasonlítottad össze? :))

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#27) Lirion válasza AS (#13) üzenetére


Lirion
addikt

Hát ez meg milyen logika? :D Egy csomó symbianos nokánál volt drágább a pixon is, az lg arena is, a jet se hiszem, hogy nagyon olcsó buli lesz, az u900 is arany áron indult (voltak nála olcsóbb s60as nokiák)... Engem egyáltalán nem lepne meg egy 140-160k-s kezdő ár.

(#28) madarasz92


madarasz92
őstag

Kezd eldurvulni a megapixel csata!

(#29) tween


tween
őstag

180 ropi?......................................vicc...........................

(#30) Sly Bp. válasza tween (#29) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Én úgy hallottam, hogy nem 180.000-ért jön a telefon hanem CSAK 178.970 Ft-ért! :O :O :O :O :O :O

(#31) HardSanyeee válasza copin (#23) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Hogy érted, hogy egy HD túl széles a mobilhoz? Már most is vannak 16:9 arányú telefonkijelzők.

(#32) nesa


nesa
veterán

Es ez 12MP meguti azt a szintet mint egy 10 eves 1MP csutfasz kompakt gep :F
Gondolom kozelebe se er .....raknak eroltetik ezt, nalam mar nemis szempont a kamera a mobilba epp pont lesza**m ugyse hasznalom a mostanit se...

(#33) copin válasza HardSanyeee (#31) üzenetére


copin
őstag

Szerinted milyen nagy lesz egy HD felbontású kijelző, közel azonos dpi mellett, mint a mai WVGA kijelzőknél? Az már inkább nettábla, vagy UMPC kategória.

(#34) Lirion válasza nesa (#32) üzenetére


Lirion
addikt

Azért b+ ne essünk már túlzásba... 10 éves 1 mp-es gépet vígan lemosnak a mai fotós telefonok..

(#35) HardSanyeee válasza copin (#33) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Akkor ennyi erővel a WXGA-nak sincs értelme mert abból is bazi nagy telefon jönne létre. HA ki is jönnek ekkora felbontású mobilok, akkor se lesznek 4 colnál nagyobb kijelzők.

(#36) nesa válasza Lirion (#34) üzenetére


nesa
veterán

Nemhiszem el :N
Az hogy valami 1MP meg lehet kivalo minosegu ,de 1 ocska muanyag szar telefon soha nem lesz fenykepezo gep.
A telefonos kepek nem megfelelo minoseguek ami 1,5 meternel messzebb van az mar homalyban uszik es zajos....

[ Szerkesztve ]

(#37) copin válasza HardSanyeee (#35) üzenetére


copin
őstag

WXGA van (meghosszabbították a WVGA-t). Van és működik, szóval a WXGA nincs olyan messze. A HD hülyeség ekkora méretben.

(#38) plus44


plus44
veterán

Majd ha lesz 20 pixeles, akkor azt megveszem, mégis inkább kerek szám. :D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#39) Lirion válasza nesa (#36) üzenetére


Lirion
addikt

Egy 10 éves ócska szar kompaktnak nem lesz kíváló, de még jó minősége sem, de leginkább szar lesz.

(#40) legiaap válasza nesa (#36) üzenetére


legiaap
nagyúr

Szerintem ezt nem itt kéne folytatni. Van erre megfelelő topik.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#41) AMD Power válasza tween (#29) üzenetére


AMD Power
titán

Pedig drága lesz az biztos.... Mondjuk én még mindig nem értem ezt a nagy MP mizériát de mondjuk így tényleg könnyebb eladni majd.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#42) Dare2Live válasza AMD Power (#41) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mondatod első felében nem érted a másikban meg elmondod miért is "kell" a sok mp. :DDD

amúgy egy rendes 12mps gép így néz ki....
[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43) -XadAnuX+ válasza AMD Power (#41) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Szerintem is teljesen felesleges ez a 12MP mizéria dolog.

(#44) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

hát úgy néz ki határ a csillagos ég ...mindenesetre nagyon tetszetős

(#45) legiaap válasza Dare2Live (#42) üzenetére


legiaap
nagyúr

És szerinted ilyen gépe hány embernek van?
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#46) AMD Power válasza legiaap (#45) üzenetére


AMD Power
titán

Én még tized ennyiért se vennék digit gépet. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47) AS


AS
félisten

De nem lesz ennyi, a JET is ami többet tudd mint ez kamerán kívül kezdőben 100 e Eu san szóval....

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.