Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

A szomorú, hogy még egy hónapig legalább el kell viselni ezt a hitvány és undorító GWX-et a normális Windows-okon... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) Syl válasza Cifu (#1) üzenetére


Syl
nagyúr

Elvileg módosították: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) Cifu válasza Syl (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

De eltávolítani továbbra sem lehet két kattintással. Már ha nem akarsz 3rd party programokat futtatni (amit a rendszergazdák nem mindig szeretnek, mert hát ki tudja, mit csinálnak még a háttérben)...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) Воланд


Воланд
titán

Értem én, hogy "sok" meg "nehéz" felsorolni az újdonságokat, de legalább ami fel van sorolva, az ne lenne pontatlan, vagy értelmetlen... :U

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5) #97246720


#97246720
törölt tag

Ez megint köcsögség a mikrofosttól, miért csak az enterprise kiadás kapja meg a jobb windows defendert? Ez ugyan olyan szemétség mint hogy a homeban nincs bitlocker, az otthoni felhasználóknak nem jár a normális adatvédelem? Pofátlanság pofátlanság hátán...

(#6) Apollyon válasza Воланд (#4) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Értem én, hogy kizárólag a "segítő szándék" dolgozik benned, de legalább ha már beírtál ide leírhattad volna hogy mi az ami pontatlan, vagy értelmetlen... :U

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7) martonx


martonx
veterán

Akkor lássuk:

Alkalmazásokba és weboldalakra is használható biometrikus azonosítás (Windows Hello)
Leszarós.

Megint hozzányúltak a Start menühöz
Leszarós.

Érkezik a Skype UWP alkalmazás
Ebbe egyszer már belebuktak, őszintén remélem, hogy ezúttal nem visszafelé fog elsülni...

Az UWP alkalmazások a tálcán is mutatják az értesítések számát
Na, ez talán előrelépés.

A Microsofft Edge képes lesz kezelni a kiegészítőket és a gesztusvezérlést
Várós, már ha rajtam kívül használ bárki is Edge-t.

Továbbfejlesztett Windows Defender
Jobb biztonság talán nem árt.

Az Enterprise kiadás megkapja a Windows Defender Advanced Threat Protectiont
Leszarós.

Windows Ink - a képernyőt tollal használók örömére
Leszarós.

Cortana kijelentkezve is működik, képes eszközök között is tevékenykedni
Mivel Cortana továbbra sincs a világ 2/3-ában, köztük nálunk sem, így inkább arcpirító.

Én kérek elnézést!

(#8) Воланд válasza Apollyon (#6) üzenetére


Воланд
titán

Olvasd el a forrást.

De amúgy:

"Megint hozzányúltak a Start menühöz" - igen, ééés? Hogyan, mit csináltak, kép, vagy valami.

"Továbbfejlesztett Windows Defender" - ide megint csak egy mondat kellett volna, amiben szerepelnek az újdonságok.

"Az Enterprise kiadás megkapja a Windows Defender Advanced Threat Protectiont" - ez így ebben a formában nem fedi a valóságot. Az ATP egy külön szolgáltatás lesz, nulla részlet van arról, hogy mennyiért lehet majd igénybe venni.

"Windows Ink - a képernyőt tollal használók örömére" - ez így megint csak wtf, semmi részlet.

"Cortana kijelentkezve is működik" - jah, szép is lenne. Kár, hogy a forrásként megjelölt cikkben nem ez szerepel. A lock screen nem egyenlő azzal, hogy ki van jelentkezve a user.

Ez így kb olyan, mintha a cikknek a vázlata lett volna élesítve.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9) vlevi válasza martonx (#7) üzenetére


vlevi
nagyúr

Más szavakkal, de ugyanezt írtam volna én is.
Aki desktop gépet használ, annak istenigazából a win10 (de talán még a win8) újdonságainak 99.99999% -a (nem számoltam utána, csak kb ) ilyen.
nincs kamerám, így hellózhat nekem, amennyit akar.
nincs mikrofonom, hiába ordibálok a géppel nem hallja meg. Amúgyis amerikaiul kellene neki beszélni. Nem angolul, mert a félig ír kiejtét nem érti meg :)
ebből adódóan skypeot sem használok.
biometrikus azonosításra az egér+bill nem alkalmas, emiatt tényleg használhatatlan fícsörök.
telefont nem mertem windowsosat wenni, így ott sem érint semmilyen újdonság.

(#10) edari válasza martonx (#7) üzenetére


edari
őstag

Én is Edge-t használok, meg még Anulu is (azt hiszem). :D

(#11) tserrof77


tserrof77
senior tag

Azaz tovább foltozgatják a fekáliájukat. :((( Nem tudom, de nekem továbbra sem jön be. Több ismerős is bepróbálkozott vele, a szerencsések még az első egy hónapban vissza tudtak állni a régebbi verzióra, bár azt is sikerült neki pár esetben eltolnia (a visszaállítást) A többieknek meg "sima" reinstall.

Én maradok továbbra is a jól bevált 7-esnél :C

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#12) anulu válasza edari (#10) üzenetére


anulu
félisten

párom is, nincs is más böngésző a gépünkön (IE ofc van, de párom nem használja, és mióta nem csak az alól hajlandó menni a CIB netbank azóta én se). szóval nagyon várjuk a pluginokat (igen, leginkább az adblockot) :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) adamssss válasza martonx (#7) üzenetére


adamssss
veterán

Én annak nagyon örülnék ha a böngészőmben is az ujjlenyomatommal léphetnék be az oldalakra.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14) anulu válasza tserrof77 (#11) üzenetére


anulu
félisten

komolyan érdekelne, h milyen problémáitok vannak, amire nincs megoldás. nem 1, nem 10 gépre pakoltam már W10-et és mindenki tökéletesen elégedetten használja. pedig vannak köztük nagyon hárklis userek is.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) edari válasza anulu (#12) üzenetére


edari
őstag

Én is csak azt használom asztalin. Sajnos laptopon kb az összes böngésző fent van, de nem használom őket. Nekem is csak az adblock hiányzik.

#14: +1.

[ Szerkesztve ]

(#16) Sanya válasza martonx (#7) üzenetére


Sanya
nagyúr

pedig tableten sokkal jobb volt a skype uwp. sajnáltam is mikor kivették.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#17) Sub-ZeRo válasza anulu (#14) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem is bajom van a win10-zel, de leginkább ez annak mondható, hogy a gépem régi, már vagy 4-5 éves és az ati baxik rá a 4670 alá 10-es drivert írni így pont nem jó... Tudom, kompatibilis módban futtatni stb, de úgy sem jó. Jah és térek át linuxra, mert a windows hülyeségeiből kezd elegem lenni.
Mint pl, a frissítések, hogy 2 napot kell várnom windows 7 alá, hogy megtalálja őket és lejöjjenek.
Lehetne még sorolni...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18) edari válasza Sub-ZeRo (#17) üzenetére


edari
őstag

Ezt már próbáltad? [link]

(#19) Farkas82 válasza anulu (#14) üzenetére


Farkas82
tag

Hogy mi a bajunk vele? Nekem például csak annyi, hogy mindkét gépemen egy idő után összesz#rja magát a start menü. El nem tudom képzelni, hogy mi lehet az oka annak, hogy egy hónapig működik, majd anélkül hogy bármit is változtatnék a rendszeren, egyik bekapcsolásról a másikra egyszer csak nem működik. Tiszta újratelepítésnél is ez a helyzet. Szóval maradt a win7.

(#20) Cifu válasza anulu (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

Laptopok esetében: nem működő Wifi modul, nem működő touchpad, nem rendesen működő energia-management (pl. automatikus fényerő állítás).

Desktop / munkahelyi gépek: gyomorgörcs, mikor csinál megint olyat a win10, hogy egyik frissítés után egyszer csak megint átáll egy csomó fájlformátumnál a párosított alkalmazás (volt példa rá, hogy egyszer csak a PDF-eket az Edge-el akarta megnyitni, ami egy "picit" butább, mint egy Adobe vagy Foxit Reader...).

Random dolgok, amikre van megoldás, csak hát alapból máshol nem probléma (például kikapcsolni, hogy az hibernált gép ne éledjen fel mondjuk este 3 órakor, hogy akkor most ő frissít).

Végezetül pedig: GWX, amelyért azok, akik kitalálták és jóváhagyták kénköves beöntést érdemelnek napjában harmincszor, legalább.

Azt mondja, hogy tökéletesen fog működni a rendszer. Aztán nem működik egyáltalán sehogy, volt, hogy be sem bootolt. Ja, semmi gond, állítsd vissza. Valahogy. Mert volt valaki olyan elvetemült, hogy véletlenül rányomott valamire, amiről azt hitte, hogy bezárja az ablakot.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#21) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Magyar nyelvű Cortanát nem csinálnának végre?! :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22) #97246720 válasza Bogyó bá' (#21) üzenetére


#97246720
törölt tag

Sajnos nagyon yok a visszajelzés a magyar cortana miatt, de eddig nagyon úgy fest hogy 0% az,esély arra hogy lesz magyar cortana :(

(#23) FLATRONW válasza Sub-ZeRo (#17) üzenetére


FLATRONW
őstag

Futtasd le a Lemezkarbantartót és ott lehetőséged van törölni a korábbi Windows frissítések telepítőjét. Nálam ezután sokkal hamarabb megleli az új frissítéseket a rendszer (persze korábban még így is gyorsabb volt).
Ha jól emlékszem, akkor a Lemezkarbantartó első futtatásakor még nem jeleníti meg a Windows Update karbantartása lehetőséget. Újra le kell futtatni az ellenőrzést úgy, hogy a rendszerfájlokat is ellenőrizze.

(#24) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Nem akarnék lecsúszni az ingyenes frissítésről ezért van egy kérdésem: jelenleg insider verzióm van, itt az aprón is árulnak egész jó áron oem Win7 kulcsokat, de nem szeretnék most újra telepítgetni. Ha a "másik termékkulcs megadása" menüben beírok egy win7 kulcsot, akkor az működni fog? Aktiválja a rendszert és átváltja a kulcsot?
Előre is köszi a választ!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#25) anulu válasza Sub-ZeRo (#17) üzenetére


anulu
félisten

ühümm, mert linuxon nincsenek hülyeségek és minden driver tökéletesen működik. oh wait... (én meg azzal szívtam akkorákat, hogy bottal se nyúlnék megint hozzá)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#26) gyurkikrisz válasza Sub-ZeRo (#17) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Régi gépemben nekem is ilyen kártya volt, simán ment win10 alatt. Az meg nem is tudom ki hibája, hogy nem ír drivert... khm.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#27) edari válasza Farkas82 (#19) üzenetére


edari
őstag

Nálam lassan 1 éve nincs baja.

(#28) Pearce válasza Bogyó bá' (#21) üzenetére


Pearce
aktív tag

Magyar Cortana? :DDD Porszem vagyunk a sivatagban.

(#29) Bogyó bá' válasza Pearce (#28) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A pénzemet persze szeretnék..... :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#30) Restart® válasza Farkas82 (#19) üzenetére


Restart®
tag

Ez a start menüs probléma nálam is jelentkezett. Már ha arra gondolsz, hogy hiába kattintasz a kis kockákra, nem történik semmi. A neten találtam mindenféle buherálós tutoriált, de inkább nem szórakoznék ezzel.

"A vörösbor fáj, de azt mondja: "Jó lenne élni!" Ha többet iszol, így szól: "Élni kell!" Ha igen sokat iszol, ezt kiáltja: "Élni fogsz!" És ez akkor is szép, ha nem igaz." Rejtő Jenő

(#31) Béééla válasza #97246720 (#22) üzenetére


Béééla
őstag

Ne tudjon magyarul (mert szegénynek megsülne az agya, kíváncsi lettem volna, mennyi idő alatt tanult volna meg Tay, aztán lobotómiát hajtottak rajta végre...)
csak legyen elérhető trükközés nélkül!

Bélabá

(#32) dementor


dementor
senior tag

8 hónapja használom teljes megelégedéssel. Win7 sebessége közelébe sem ér. Fele akkora helyet foglal. Hibára utaló jelet sem találtam.
Tehát csak üdvözölni tudom a Win10 létét. :C
Tudom rengeteg itt a hozzáértő, de 1 dolog tény: nem biztos, hogy csak hülyék dolgoznak az MS-nél.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#33) Cifu válasza dementor (#32) üzenetére


Cifu
nagyúr

Gondolom sikerült a korábbi, belakott, leállításkor leálló Win7-et összevetned az új, friss telepítésű, leállításkor hibernálásba kerülő Win10-el.

Akkor szoktak ilyen "szép" összehasonlítások születni...

Egyébként ha számít ez valamit, én otthon és a saját munkahelyi gépemen is Win8.1 van. Gyors (SSD), stabil, nem csinál semmi váratlant, leszámítva persze a féreg GWX-et...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#34) jety91 válasza anulu (#14) üzenetére


jety91
őstag

driverekkel van a baj sokaknal (nalam is). laptop gyartok b@sznak a regebbi vasarloikra es nem kepesek atdolgozni a win8as drivereket megfeleloen. HP Probookhoz a legfrisebb intel driver amit fel enged rakni 2015 augusztusi, a hangkartya driver (ami pattog lejatszas kozben) pedig 2015 juniusi. Nem lenne vele bajom, ha minden megfeleloen mukodne rajta mint win8-on

(#35) brickm válasza Cifu (#33) üzenetére


brickm
őstag

Nekem a belakott win10-is gyorsabb, mint a nem belakott win7. Párhuzamosan használom a két rendszert, mert sajna pár hardverem nem támogatott win-10en, amire feltétlen szükségem van időnként, így van összehasonlítási alapom elég rendesen.

(#36) Viktor77 válasza Воланд (#4) üzenetére


Viktor77
titán

Volt már olyan Win hír ahol nem szóltál be valami miatt?

Esetleg beírhatnád helyesen, vagy maradj csöndben.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37) Воланд válasza Viktor77 (#36) üzenetére


Воланд
titán

Hát, ha f*szság szerepel a cikkben, akkor be fogok szólni. :P

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38) anulu válasza jety91 (#34) üzenetére


anulu
félisten

páromnak 4 éves Toshiba laptopja van, anno Win7-el jött. az erederi rendszer és a W8.1 is esett-kelt rajta, W10 megjelenése óta van fent és hibátlan. Wifi driverből azt használjuk, amit a win update feldobott.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#39) gyurkikrisz válasza Bogyó bá' (#29) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

A Föld lakosságának kb 1,5 ezrede beszéli a nyelvet. Ez nem éppen nagy vásárlóközösség. És nem mintha olyan nagy dolog lenne a mai világban angolul beszélni...

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#40) Viktor77 válasza gyurkikrisz (#39) üzenetére


Viktor77
titán

Az lehet, de én is kifizettem a termék árát, és kevesebbet kapok mint egy angol.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#41) NandoXXL válasza anulu (#14) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Minek csinálsz flame wart, ha lenne eszed rákereshetnél a neten a hibákra. Le..arjuk a párod gépét és hogy neked minden jó mert vagy 10+ gépet sikerült telepítened ;)

[ Szerkesztve ]

(#42) zoli62


zoli62
addikt

Cortana-t kipróbáltam, néha igen vicces válaszokat tud adni, de a magyar továbbra sincs benne a támogatott nyelvek listájában.
Addig is tesztelném, de úgy tűnik, nem sikerül. Hiába csatlakoztam a Windows Insider Programhoz, a Windows Update-en nincs letölthető új build. Virtuális gépen egy Windows 10 Pro 10586 Windows 7 Pro kulccsal aktiválva, angol nyelvűre állítva amerikai lokalizációval, és már eltelt az a 24-48 óra, amit az átállásnál várakozási időként kommunikálnak. Minden idevágó leírást elolvastam, az abban leírtakat végrehajtottam , de továbbra sem talál új kiadát az automatikus frissítés, kézi kereséssel sem.

(#43) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Ebben lesz már mikrokód, ami a Skylake BCLK tuningnak akaszt be? Mert akkor nem kérem köszönöm.

(#44) idegen lény


idegen lény
őstag

Microsofft

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#45) pomorski válasza edari (#27) üzenetére


pomorski
őstag

Nálam sem, úgy értem nekem sincs vele bajom. (Pláne mivel csak játékgépen használok Windowst /7-est/, munkára pedig Ubuntut.) :)

(#46) #81556480


#81556480
törölt tag

az ikon összetolódós hibát javíccsák mán :O

meg egy csomó apróságot ami most nem jut eszembe.

(#47) shiftac válasza #97246720 (#5) üzenetére


shiftac
aktív tag

Nekem Win10 telepítése után első dolgom volt letiltani csoportházirend-kezelőben a Defendert...

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#48) martonx válasza gyurkikrisz (#39) üzenetére


martonx
veterán

A gugli valahogy mégis csak megoldotta. Sőt az apple siri-je is megtanítható hunglish-ra. Egyedül a nyomorék agyhalott, fosadék Cortana nem képes semmit megérteni nemcsak a magyarból, de a magyaros kiejtésű angolból sem.
Egyébként ez nem is zavarna, ha a Cortana egyáltalán angolul elérhető lenne a mi régiónkban. De nem az. Így viszont olyan windows 10 funkcióktól esünk el, amelyek alap funkciók lennének, mint pl. Quiet Hours.

Én kérek elnézést!

(#49) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Tavaly október óta használom, Win7-ről frissítettem, majd utána jött egy tiszta telepítés. Telepítés után volt egy kis gondom a hangkártyával, de visszaraktam a Win7-es drivert, azóta tökéletes minden. Szerintem baromi jó rendszer, és aki azt mondja, hogy nem gyorsabb a Win7-nél az hazudik (csupán kb 3-szor gyorsabb)...

Minden szavam magánvélemény!

(#50) Krugszvele válasza vlevi (#9) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Inkább azt oldanák meg, hogy minden letöltés után ne kelljen 5 másodpercet várni mire elindíthatom azt a nyavajás fájlt. Persze windows defender meg védelem... hogy is lehet kikapcsolni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.