Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) veector


veector
senior tag

Azt nem említetted hogy az adás is FullHD volt-e.

(#2) Aty1 válasza veector (#1) üzenetére


Aty1
csendes tag

Jajj bocsánat :D
FULL HD az gyönyörű
a többi gáz... :O

"Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. Ha még ma megteheted, hogy holnapra halaszd, el ne mulaszd elhalasztani"

(#3) mephi666


mephi666
nagyúr

nem értek hozzá annyira, de ha fullhd felbontásban nyomsz rá valamit és az szép, más pedig nem, akkor az szerintem nem a tv hibája, hanem a jelé... :K

#4: logikusan végiggondolva, ha fullhd-s jelnél szép minden, akkor a tv-vel nem lehet gáz, mert minden esetben ronda lenne... másik oldalról kellene keresni a probléma okozóját...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) Aty1 válasza mephi666 (#3) üzenetére


Aty1
csendes tag

a jel pedig az egész városban itt a legjobb.
És szerintem azért egy digitális TV adástól elvárható egy azért egy kcsit szebb kép legyen

"Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. Ha még ma megteheted, hogy holnapra halaszd, el ne mulaszd elhalasztani"

(#5) veector válasza Aty1 (#4) üzenetére


veector
senior tag

Attól hogy digitális, még nem biztos hogy a felbontása is nagy.

Amuúgymeg ha FullHD-ban jó és máshol nem akkor az ellen semmit nem lehet tenni. Az nem hiba. Csak ha egy 640x480as képet kinyújtasz FullHD-ra az jel minőségétől függetlenül oltári ronda lesz mert nem ez a natív felbontása a TV-nek.

(#6) Aty1 válasza veector (#5) üzenetére


Aty1
csendes tag

Azt is beállítottam a set top boxon FULL HD ra. de ha leveszem .. kisbbre semmi enm változik

"Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. Ha még ma megteheted, hogy holnapra halaszd, el ne mulaszd elhalasztani"

(#7) Dany007 válasza Aty1 (#4) üzenetére


Dany007
veterán

Pedig pofon egyszerű.
A jel minőségének semmi köze sincs a segítségével küldött kép minőségéhez.
A Tv adás felbontása ~ 640x480 közelében van valahol. A DvD felbontása 720x576.
Ergo, ha te mindezt egy Full HD tévén vagyis 1920x1080 pixel felbontáson akarod nézni, akkor egyértelmű, hogy a Full HD-nál rosszabb minőség pixeles / elmosódott / szar minőségű lesz. Elvégre a TV azon az 1920x1080 pixelen jeleníti meg azt a bizonyos 640x480 pixeles adást! Amit azt jelenti, hogy a 640 széles képet neki fel kell "húzni" 1920-ra. És hát ugye a 640 pixel az közel sem 1920 pixel, ergo elkerülhetetlen a minőségromlás.

[ Szerkesztve ]

(#8) Samus válasza Aty1 (#4) üzenetére


Samus
addikt

Ha a FullHD adás szép, akkor egy szavad sem lehet. A sima kisfelbontású kép egy óriási felbontáson hogy máshogy nézzen ki?

Gondolom ismered az LCD átkát, hogy a kép csak natív felbontásban szép...

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9) mephi666 válasza Dany007 (#7) üzenetére


mephi666
nagyúr

főleg, ha mondjuk a 4:3-as kisfelbontású képet akarod 16:10-re nyújtani... méghozzá nagyfelbontású megjelenítőn... ez is még szépen néz ki :K ilyenkor marad 2 lehetőség: vagy 2 oldalsó fekete csíkkal nézed a képet az arányokat megtartva, vagy pedig eltolt képarányokkal úgy, hogy betölti az egész képernyőt...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) RootRulez


RootRulez
félisten

Előttem ketten el is mondták a dolog miértjét, én már csak annyit teszek hozzá, hogy így van... Ilyen ez az LCD ha nem egyezik a vett adás felbontása a TV felbontásával... Torzul és kész. Legközelebb, ha jönnek a rokonok, olyan csatornára kapcsoljatok, ami tuti FullHD, vagy tegyél be vmi HD filmet :K

mod: már hárman...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#11) Aty1 válasza RootRulez (#10) üzenetére


Aty1
csendes tag

:D:D
És szerintetek mikor lesznek a nagy kereskedelmi adók fullHD adások ?

"Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. Ha még ma megteheted, hogy holnapra halaszd, el ne mulaszd elhalasztani"

(#12) Aty1 válasza Samus (#8) üzenetére


Aty1
csendes tag

csak a TV-n nem tudom beálíltani a képméretet. csak a STB-n

"Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. Ha még ma megteheted, hogy holnapra halaszd, el ne mulaszd elhalasztani"

(#13) RootRulez válasza Aty1 (#11) üzenetére


RootRulez
félisten

M1-et kell nézni :DDD

═════════════════════════════════════════

(#14) Aty1 válasza RootRulez (#13) üzenetére


Aty1
csendes tag

:DD hát nálunk az RTL meg a TV2 megy a legjobban

"Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. Ha még ma megteheted, hogy holnapra halaszd, el ne mulaszd elhalasztani"

(#15) Aty1


Aty1
csendes tag

Nah hát amjd meglátjuk!
Ha van valami fejlemény akkor midenképpen írok!

"Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. Ha még ma megteheted, hogy holnapra halaszd, el ne mulaszd elhalasztani"

(#16) localhost válasza Dany007 (#7) üzenetére


localhost
Közösségépítő

TV (PAL) 720*576 px

1. számú ábra

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#17) Aty1 válasza localhost (#16) üzenetére


Aty1
csendes tag

értem én .. :D de azért nem kéne ennyire pixelesnek lenni nem ?

"Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. Ha még ma megteheted, hogy holnapra halaszd, el ne mulaszd elhalasztani"

(#18) localhost válasza Aty1 (#17) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De sajnos de! :( Az a baj, hogy a két felbontás egymásnak nem egész számú többszöröse, tehát nem lehet azt csinálni, hogy minden eredeti pixel helyett kettőt vagy hármat "kapcsolunk" be.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#19) Aty1 válasza localhost (#18) üzenetére


Aty1
csendes tag

mostmár értem :S
akkor várhatom a HD adásokat ?

"Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. Ha még ma megteheted, hogy holnapra halaszd, el ne mulaszd elhalasztani"

(#20) Dany007 válasza localhost (#16) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm a javítást! Csak tipp volt :B

(#21) veector válasza Aty1 (#19) üzenetére


veector
senior tag

mint a négyesmetrót

(#22) Aty1 válasza veector (#21) üzenetére


Aty1
csendes tag

hát kb..
Jönnek a 3D-tvk.. mikor még HD adás sincs ... mikro lesz itt 3Dadás ?:O

"Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. Ha még ma megteheted, hogy holnapra halaszd, el ne mulaszd elhalasztani"

(#23) mephi666 válasza Aty1 (#22) üzenetére


mephi666
nagyúr

majd olyan 2020-2030 körül... talán ;]

ui: mit is írtak? 2015-re akarnak kb mindent hd-ban sugározni itthon?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#24) Samus válasza Aty1 (#19) üzenetére


Samus
addikt

Elmész multihoz, vásárolsz Blu-Ray lejátszót, és veszel sok Blu-Ray filmet, MM-ben láttam Tomb Raider-t 6k volt. Nem azért, ha ekkora TV-re futotta, akkor ezzel sem lesz gond. Ha pedig jönnek a rokonok, benyomsz egy BR filmet, és mindenki a földön keresi az állát...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#25) Thunderzolee

Itt érdeklődj:
itcafe.hu/tema/lcd_tv_tapasztalatok_tanacsok/friss.html :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#26) Dany007 válasza mephi666 (#23) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek, bár elvileg valami 2012-es időpontról tudok. Hogy addig kell átállni digitális adásra. Bár attól az még nem feltétlenül HD... Majd meglátjuk.
Lehet d1rect azért választották a 2012-t mert a világvége miatt úgysem fogják már számon kérni rajtuk. :)

(#27) Móci válasza Dany007 (#26) üzenetére


Móci
addikt

Pontosan. Ha meghalsz, úgyis mindegy, hogy digitális lesz e a maunika só, vagy analóg.
Amúgy HD nem hinném, hogy lesz mindjárt, első körben csak digitális adást kapunk. Bár a mostanihoz képest az sem lesz rossz azért.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#28) localhost válasza Dany007 (#26) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nagyjóuram, láthatólag keverni tetszik fogalmakat: a DVB-T földfelszini digitális sugárzás NEM AZONOS a HDTV /SDTV felbontással.

Az egyik a továbbítás módja, a másik maga a továbbított tartalom.

"Mi az a HDTV?

A nagyfelbontású televízió, angolul High Definition Television (HDTV), a néző számára a látványt tekintve minőségi változást jelent. Az új szolgáltatást a következő generáció televíziójának tekintik, mely gyors ütemben terjed az egész világon, és a hozzáértők szerint hamarosan ez lesz az új szabvány a televíziózásban.

A HDTV szolgáltatások a hagyományos normál felbontású (SDTV) televíziós szolgáltatásokhoz képest sokkal jobb kép minőséget nyújtanak. Az 576 soros képmegjelenítés helyett, amit az Európában használt „625 soros” SDTV-k nyújtanak, a HDTV 720 vagy 1080 sor megjelenítésére képes. A mozgókép ábrázolása is jobb lehet attól függően, hogy a megjelenített sorok egy váltott, páros illetve páratlan soronként beolvasott képet jelenítenek meg másodpercenként 50 alkalommal, vagy pedig egy teljesen összefüggő képet 25-ször másodpercenként. Ezen kívül a HDTV mindig 16:9-es képarányú, ami jobban alkalmazkodik az emberi szem által áttekinthető képarányhoz.

A több részletet tartalmazó képekhez szükséges megnövekedett mennyiségű adat megfelelő továbbításához a HD szolgáltatások természetesen nagyobb adatátviteli sebességet igényelnek, mint az SDTV-k. A nagyobb adatátviteli sebesség pedig szélesebb frekvencia spektrumot igényel. Ezért lett a műholdas platform - ahol nagyobb adatsebességek állnak rendelkezésre - az első platform, ami ilyen szolgáltatásokat nyújt.

Tehát, ahogy nem keverendő az aDSL a HTML-lel, úgy ez sem :))

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#29) Aty1 válasza localhost (#28) üzenetére


Aty1
csendes tag

Nah ma már énis annyi mindent olvastam.. össze is kavarodtam rendesen, hogy mi az a HD emg mi nem az. De köszi :D így mostmár helyenvagyok :D :C

"Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. Ha még ma megteheted, hogy holnapra halaszd, el ne mulaszd elhalasztani"

(#30) #53246592 válasza localhost (#28) üzenetére


#53246592
törölt tag

Ja, es a DVB-x is eleg ocsmanyul tud kinezni egy ilyen nagy tv-n, csak ott nem az analog adas hibai miatt, hanem mert sokszor agyonra tömöritik a cuccot hogy kisebb savszelessegen menjen.

(#31) veector válasza localhost (#28) üzenetére


veector
senior tag

Nagyjóuram, láthatólag nem olvasta el az egész hozzászólást.

Hogy addig kell átállni digitális adásra. Bár attól az még nem feltétlenül HD...

[ Szerkesztve ]

(#32) Aty1 válasza veector (#31) üzenetére


Aty1
csendes tag

:B megértettem, köszi ;)

"Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. Ha még ma megteheted, hogy holnapra halaszd, el ne mulaszd elhalasztani"

(#33) localhost válasza veector (#31) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mesterem, elolvastam, de Dany számomra akkor is keveredett egy kissé, mert a mikorra fognak HD-ben adni kérdésre belekeverte a mikorra állunk át DVB-T adásra választ. Nem szítom, pontosítom. Ugye, hogy ugye ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#34) Aty1 válasza localhost (#33) üzenetére


Aty1
csendes tag

Ugye! xD

"Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. Ha még ma megteheted, hogy holnapra halaszd, el ne mulaszd elhalasztani"

(#35) Dany007 válasza localhost (#33) üzenetére


Dany007
veterán

Tényleg meg voltam keveredve :)
Hirtelen nekem se ugrott be, hogy ez most csak szimplán digitálisan küldött sima adás vagy már esetleg HD-re átállás? Mert ugye m1 meg van még 1-2 adó, amik küdik a HD-t. Szóval ja, volt keveredés ezért is írtam, hogy bár nem biztos h az HD adás lesz... =/

[ Szerkesztve ]

(#36) localhost válasza Dany007 (#35) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ugye, hogy ugye ? :))

#31-ben engem figyelmeztetett veector, hogy miért írok neked ilyesmit ... LOOOOL Érünk mi együtt annyit, mint más egyedül! :))

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#37) Dany007 válasza localhost (#36) üzenetére


Dany007
veterán

Jólvan apuci! :P
De nem véletlenül írtam: "Bár attól az még nem feltétlenül HD... Majd meglátjuk."
Ez a tipikus 'nem vagyok benne biztos, de nem akarok hülyeséget írni' megfogalmazás volt ;)

(#38) Aty1


Aty1
csendes tag

Najó :D engem megint belekavartatok :D
HD adás mikor lesz az összes adón ? ez a kérdés :D

"Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. Ha még ma megteheted, hogy holnapra halaszd, el ne mulaszd elhalasztani"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.