Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dokanin


dokanin
aktív tag

És hol lehet egy ilyet beszerezni? Magyarországon lehet rá esély?

(#2) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Szebb mint Cameron Diaz. :DDD

(#3) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Na, ez már alaplap! :)

(#4) Televan74 válasza dokanin (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Szerintem nem nagyon lesz. [link] De akinek nagyon kell,felveszi a céggel a kapcsolatot,vagy vesz valamelyik EU -s országból.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

A zöld nyákszín miért tűnt el az olcsóbb alaplapoknál? Az még kevésbé tűnik mesterkéltnek.

(#6) DraXoN válasza dokanin (#1) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Majd 5-6 év múlva a bontott chipsettes kínai variánst "ali"-ról simán házhoz rendelheted (az akkor már "jóáras" CPU-val) :D ...
De magyar honban korlátolt (szokás szerint) az ellátottság.. Ha van is itthon, sokszor olcsóbb osztrákokon át megvenni a "spécibb" vagy "ritkább" hardverelemeket (és nem csak az áfa mértéke miatt).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#7) 8Ball válasza dokanin (#1) üzenetére


8Ball
tag

eBay, EU országból előfordulhat, hogy lesz.
Az EPYC alá tervezett nagy testvére [link] már volt fent német eladótól, de még többszörös MSRP-n megjelenés előtt.

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#8) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sokmagosítani lehet benne egy alap 3960x-et 3990x-é? ;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Vajon miert D-Sub es PS2 vannak rajta valami digitalis vga es usb-k helyett? :F

OK

(#10) dokanin válasza Z_A_P (#9) üzenetére


dokanin
aktív tag

Az a D-Sub-ot egyébként mi hajtja meg? Van az alaplapon valami alap videó?

(#11) 8Ball válasza dokanin (#10) üzenetére


8Ball
tag

Van egy AST2500 BMC rajta, ez egy szerver alaplap.

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#12) Krix válasza _kovi_ (#2) üzenetére


Krix
őstag

És a maintenance is olcsóbb ha 7/24-ben tolod neki. :DDD

If it is not broken then don't fix it!

(#13) awexco válasza Z_A_P (#9) üzenetére


awexco
őstag

Kvm switch miatt .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#14) Lacika112


Lacika112
aktív tag

tehát van rajta 2x 10 GbE meg a selejtes intel csip miatt 2x 1-10Mbps ?
Gondolom a javított verzió még a kanyarban sincs és a selejtes, tervezési hibás 2,5 GbE lett ráhányva mint a legtöbb lapra :(

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#15) #90088192


#90088192
törölt tag

Személy szerint, egy ilyen lapot szívesen vennék, mert minden ami kívánatos, megtalálható rajta. Az még a kedves tacskómat sem érdekli, hogyan néz ki. :K

(#16) DraXoN válasza #90088192 (#15) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

igazából "kellemes" lap, előbb vennék ilyet mint valami "gamer asust" TR alá ha olyan platformot vennék (de nincs szükségem rá).
külön tetszik a legalsó PCIE-port megoldása.. nem mondja magát 16x foglalatnak megjelenésre (átvágva sokakat, hogy akkor ő mit is tud), de még is ha kellene bele tudod rakni a 16x kártyát is mert "nyitott" a vége.
Nincs telerakva oda nem való elektromos "zajkeltő" ledekkel (tudom ki lehet kapcsolni, de akkor is).
a "klasszikus zöld" nyákkal meg ha valakinek baja van, az nyaljon kaktuszt...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#17) Thrawn


Thrawn
félisten

Még ellenség gomb is jutott rá :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#18) tibaimp válasza Lacika112 (#14) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A 10Gbe-s is Intel, képzeld ;) . De mivel Intel, igen az is "selejtes"....De nem kell venni ilyet, és kész.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#19) Reggie0 válasza Lacika112 (#14) üzenetére


Reggie0
félisten

1G-re visszaveve jol mukodik, csak akkor esik be 1-10Mb-re, ha 2.5G-n hagyod. Szoval 2x10+2x1 megvan.

(#18) tibaimp: Pedig de, az intel i225 chipek selejtesek, volt rola hir is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#20) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Fajin, de a PS2 + VGA csatinak már tényleg semmi értelme a 21. században. Akkor már PCI meg VESA slotot is rakhattak volna rá... A 2 10-es LAN csati is pont elég lett volna, a 2x 2.5 és 1x 1 gigás helyére inkább USB Gen2-ket pakolhattak volna. Esetleg Thunderboltot.

(#21) Dr. Akula válasza Tetsuo (#5) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Gyaníthatóan mára már elég "proli" lett (már a 80-as években is ez volt az egyenszín meg a sárga a maratható NYÁK-okra, meg a tömeggyártottakra is), és ahogy LED nélkül se képesek már kiadni semmit, úgy színben is igazodtak az (esetleg csak kitalált) elvárásokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#22) Reggie0 válasza Dr. Akula (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Hogy ne lenne. Sok KVM switchel igy marad kompatibilis.

(#23) awexco válasza Reggie0 (#22) üzenetére


awexco
őstag

Hagyd azt se tudja mi az , de olvasni sem tud mert már meg lett válaszolva :

[link]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#24) Cingáriusz válasza dokanin (#10) üzenetére


Cingáriusz
őstag

A PS/2 portnak gamereknél van jelentősége, mert sokkal kisebb a port késleltetése mint az usb3-nak. Az analóg vga csatolót én sem értem, miért nem akar végre teljesen eltűnni. Már igencsak itt lenne az ideje.

(#25) tibaimp válasza Reggie0 (#19) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen tudom, csak a srác Intel fröcskölésére reagáltam, mert kicsit már unom, hogy minden Inteles hírhez oda kommentál valami hasonlót, mert ami Intel, az csak selejt lehet, szerinte....no comment...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26) awexco válasza Cingáriusz (#24) üzenetére


awexco
őstag

Munka állomásokon tr procikkal nem játszanak mert olcsóbban több fps-t hozol ki. Plz ne írj hülyeségeket ...

[link]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#27) Reggie0 válasza tibaimp (#25) üzenetére


Reggie0
félisten

Amig igaz, addig nem gond, hogy odairja. Marpedig most eltalalta.

(#28) Lacika112 válasza tibaimp (#18) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Örülök hogy csak a személyeskedésre futja......

Azért selejt mert gyárilag úgy adták ki az i225 ös vezérlőt hogy csak bizonyos esetekben működik így, a többi esetben meg 50 ed részét se tudják, kicsit olvass néha és akkor nem azzal lesz tele a bugyrod hogy megemlítek egy tényt, hanem azzal hogy tájékozatlan vagy.... :R

"Az INTEL!!! most felhívta a partnereinek a figyelmét arra, hogy a Foxville kódnevű lapkával gondok lehetnek bizonyos, 2,5 gigabites routerek és switchek mellett, ugyanis a tesztjeikben varianciát mutattak az IPG (Inter-Packet Gap), azaz a fizikai rétegen továbbított adatcsomagok közötti intervallum tekintetében. Ez például bizonyos, Netgear, Juniper és AQuantia lapkákat használó eszközöknél gondot jelent, míg más vezérlők esetében nem jött elő a probléma, bár a tesztelések még zajlanak. Maga a jelenség egyébként nem szerencsés, mert az érintett eszközökkel csomagvesztést okozhat, vagy ha ezt el is tudja kerülni a rendszer, akkor is 1-10 Mbps közé csökkenhet az adatátviteli tempó."

off: amúgy kicsit unalmas hogy ha valaki nem isteníti gyári hulladékot akkor le kell szólni mert nem béget a kék birkákkal.

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#29) tibaimp válasza Lacika112 (#28) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem volt egy szó sem ami személyeskedés!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#30) Tetsuo válasza awexco (#23) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Abból van USB-s is, ha valakinek valóban lenne rá igénye.

(#31) #64791808 válasza Dr. Akula (#20) üzenetére


#64791808
törölt tag

Az megvan, hogy SZERVERalaplap?

Ez nem neked van otthonra krájziszt nyomatni. Szerver fronton pedig a VGA az szabvány. A 70 ezer eurós HP szerveren is VGA van.

(#32) Tetsuo válasza #64791808 (#31) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Inkább válaszolj a kérdésére, hogy miért domináns még mindig a VGA szabvány. ;)

(#33) jerry311


jerry311
nagyúr

Szép-szép, de inkább lenne rajta egy SFP+, mint rezes 10G.

(#34) jerry311 válasza Tetsuo (#32) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mert erre van KVM, meg remote minden.

(#35) #16939776 válasza Tetsuo (#32) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mert azon csontra fagyott géppel is kapsz képet. DVI/HDMI/stb-nél csak azután történik bármi, ha sikeres volt a handshake a monitor és az interface között.

(#36) Ribi: de PS2 bill.-t azt igen.

[ Szerkesztve ]

(#36) Ribi válasza Cingáriusz (#24) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha körbenézel azért elég kevés prau gémer használ PS2 egeret.

(#37) #90088192 válasza Tetsuo (#32) üzenetére


#90088192
törölt tag

A VGA szabvány mar rég nem domináns, hiszen az a 640X480 felbontás elhagyásával már régen elkerültük :K
A D-SUB csatlakozó, viszont igen jó szolgálatot tesz analóg videojelek átvitelére, de használható másra is :R

Az analóg csatlakozás előnye, ez esetben az hogy nem digitális, vagyis egy ezer éves monitorral is működik, és egyszerű az átkapcsoló áramkör hozza(ami a legtöbb esetben már meg is van), ezert is hagytak meg a PS-2 csatlakozást is.

Így működnek azokon a helyeken ahol több szerver, különböző funkciókat lat el, az egyik a fájl, a másik meg tűzfal, a harmadik meg a WEB szerver, de csak egy adag periféria kell hozza.

(#38) kukif válasza jerry311 (#33) üzenetére


kukif
csendes tag

Inkább SFP28, bar nem tudom ennek a termeknek ki a piaca, szervert általában valamennyire kompletten vesz az ember, nem legózik vele.

(#39) kukif válasza #64791808 (#31) üzenetére


kukif
csendes tag

Pár éve már miniDP-vel jönnek a HP/DELL szerverek, de kapsz hozza miniDP DSUB adaptert.

(#40) Tetsuo válasza #16939776 (#35) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Köszi.

(#41) Komplikato


Komplikato
veterán

A képen nem két 1GB/s hálócsatlakozó van? A leírásban egyről esik szó.

Más. Írta valaki, hogy Intel 10GB/s vezérlő van benne. Rosszul emlékszem, hogy Epycben 2db, Threadripper prociban pedig 1db 10GBPS vezérlő bele van integrálva?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#42) Thrawn válasza Komplikato (#41) üzenetére


Thrawn
félisten

Két 10 GB/s, két 2.5GB/s és egy 1 GB/s csatlakozó van.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#43) #64791808 válasza Tetsuo (#32) üzenetére


#64791808
törölt tag

1., Analóg
2., Olcsó
3., Elterjedt
4., KVM-ezhető

Ha egy technológia működik és bevált, akkor miért is kellene sok pénzből lecserélni? Mert xy fórumtársnak jobban teccik a hádjemiport? Lófaszt. Tisztelettel.

@Kukif ha a DL380 Gen10v2-n mutatsz nekem miniDP-t, fizetek egy sört.

[ Szerkesztve ]

(#44) DRB válasza Ribi (#36) üzenetére


DRB
senior tag

Viszont billentyűt annál inkább, nem is tudom, talán 5 vagy 6kro felett kell is a PS2, bár az is igaz, hogy ezt kis trükközéssel USB-n is meg lehet oldani, de ettől még jobb a PS2. Mondjuk ez a lap nem feltétlen gamer cucc, úgyhogy a többiek által felsorolt dolgok fontosabbak jelen esetben.

(#45) awexco válasza Thrawn (#42) üzenetére


awexco
őstag

Két 10 GB/s, és három 1 GB/s csatlakozó van.

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#46) Thrawn válasza awexco (#45) üzenetére


Thrawn
félisten

Tessék megnézni a specifikációkat, ha már a szerző belinkelte a hírben:

Ethernet
- 1 Intel® X710-AT2: 2 RJ45 (10 GbE)
- 2 Intel® i225: 2 RJ45 (2.5 GbE)
- 1 Realtek RTL8211E for dedicated management GLAN

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#47) awexco válasza Thrawn (#46) üzenetére


awexco
őstag

Ezeket az eszközöket csak 1GbE - n lehet használni egy csomó eszközzel : 2 Intel® i225: 2 RJ45 (2.5 GbE)

[link]

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#48) Tetsuo válasza #64791808 (#43) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ez azért sem lehet indok, mert a VGA előtt is sok minden bevált, amit aztán mégis lecseréltek, mert fejlődik a technika. Vagy ez a szerverpiacon kevésbé lényeges, mint a konzumeren?
Természetesen nem. A valódi okot valószínűleg Duracellm... írta le a #35-ben.

(#49) #64791808 válasza Tetsuo (#48) üzenetére


#64791808
törölt tag

Mert szukseges volt a fejlodes, azert csereltek le, mert a csere hozadek-deficit aranya megfelelo volt. Most viszont NEM szukseges a csere. VGA-n meg ma is at lehet kuldeni 2K kepet, ami untig eleg, nincs miert lecserelni.

Imadom bazmeg, hogy olyanok vitatkoznak szerverekrol es a szervervilagrol, akik datacentert meg csak kepen sem lattak...

(#50) Komplikato válasza Thrawn (#46) üzenetére


Komplikato
veterán

Értem, hogy ez többször le van írva, csak én valamiért eggyel több RJ45 kinézetű csatlakozót véltem látni a sajtófotón, ezért kérdeztem meg.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.