Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szvsz kicsit rövid lett, de kezdésnek jó. :R

A végéhez még annyit fűznék konkrétan, hogy banxámlaszámot se adjon meg senki.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) kawaclipse válasza lezso6 (#1) üzenetére


kawaclipse
csendes tag

Azt odaírtam :) A következő hosszabb lesz ígérem. Ez csak egy próba hogy am engem érdekel, az érdekel e másokat is :)

[ Szerkesztve ]

(#3) laptopzsolt válasza kawaclipse (#2) üzenetére


laptopzsolt
csendes tag

Grat Kawa nekem bejött. :R

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel." (B. Russel)

(#4) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Jó lett a cikk, csak sajnos több helyen is hangoztatni kellene, az átlagos logout olvasó ezekkel a dolgokkal nagyjából tisztában van, hiszen feltételezhető, hogy nem véletlenül bukkant a cikkre, hanem aktív tagja ennek a közösségnek.

Ellenben ha egy ilyen cikk pl: a startlap.hu oldalon lenne kiemelve, máris több olyan ember lenne a jövőben óvatosabb, aki mit sem ért az egészhez, illetve szélesebb felhasználói csoporthoz jutna el az ilyen információ.

Bár tudatlan és naiv emberek mindig is voltak/lesznek(az internet terjedésével egyre többen is) tehát az ilyen jellegű bűnözésnek mindig is lesz jövője.

https://vertigostore.eu

(#5) kawaclipse válasza kelzsoca (#4) üzenetére


kawaclipse
csendes tag

Kellene valami kapcsolat, hogy kitehessük. Részletesebben is belemehettem volna, mert eléggé benne vagyok a közösségi oldalak vezetésében, és tudom hogy mennek ezek a dolgok. Ez csak egy felületet érintő figyelmeztető jellegű cikk. De első cikkem, nem akartam nagyon túlzásba vinni. A következőek már szemléletesebbek lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#6) PHM


PHM
addikt

A bankszámlaszám eltitkolásával nem értek egyet, hiszen így
elvész a kifizetés egyik legegyszerűbb módja.
Eddigi pályafutásom alatt kb 300 embernek adtam meg a számlaszámom.
Ez az információ egyirányú pénzmozgást tesz lehetővé. Befelé. :)
Azt viszont, hogy az ember kinek utal a számlájára,
valóban hasznos alaposan megválogatni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7) kawaclipse válasza PHM (#6) üzenetére


kawaclipse
csendes tag

szia

Azt hiszem valahogy így is fogalmaztam meg :)

(#8) ABE


ABE
őstag

Kár, hogy az egyszeri felhasználó nem valószínű, hogy olvassa a cikket. A gyakorlott user tudja, hogy mit és hol keressen, mire ne kattintson rá, mire kell ügyelni, a kocainternetezők pedig könnyen megvezethetők. :(

(#9) talmida


talmida
Közösségépítő

Köszönjük a cikket! Ez egy nagyon fontos téma főleg annak, akit még nem vertek át.. Sajnos én már ráfáztam egy-párszor. :(( Először 2004-ben, amikor a Rhapsody rádió trial verziójáról nem tudtam időben leiratkozni, mert közbejött az Iván nevű hurrikán, amikoris két hétig nem volt áramunk. Mondjuk azidő alatt a legkisebb gondom is nagyobb volt annál, mint, hogy ezzel törődjek, de később megittam a levét :W :W

Az is a baj ezekkel a trial verziókkal, hogy az ember könnyen elfelejtheti, ha egy hétnél hosszabb a próbaidő. Minél hosszabb a triál, annál valószínűbb, hogy fizetni fog az illető, :((( mert vagy nem emlékszik a pontos dátumra, vagy az utolsó percre hagyja a lemondást, és gyakran direkt úgy vannak megcsinálva ezek a weblapok, hogy pár napos a customer service átfutási ideje, vagyis nem azonnali. Ha nem mondod le egy héttel előbb, mint, ahogy hivatalosan szólna a lejárat, akkor tuti, hogy kifutsz az időből, mert néha azt válaszolják, hogy 3 munkanapon belül intézkednek.. :O

A másik trükk, hogy a fizetési kötelezettség, vagy a havonta ismétlődő fizetési kötelezettség olyan apró betűvel van szedve a "777". oldalon, hogy belefárad az ember a sok okos szövegbe, mert az elején rendkívül becsületesnek néz ki a dolog, ...ezt olvasod száz oldalakon át, majd unalmas kezd lenni az olvasás, és már csak felületesen, nagyjából olvasod a feltételeket..és ott a lényeg, a legvégén a legapróbb betűnél. :(

IN GOD WE TRUST!

(#10) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

tanulságok kieg.

mobil tel szolgáltatónál emeltdíjas sms fogadásának letiltása

sok pénzveszteségtől, és idegességtől ment meg.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11) gtamate2


gtamate2
veterán

Hasznos írás, erről egyértelműen a Jamba! jut eszembe ahol ha letöltesz egy témát mondjuk ami 400ft (vagy inkább 800 ft) feliratkozol a havi szolgáltatásra automatikusan ami 2000ft+áfa, ha le akarod mondani 500Ft az sms, és így tovább..

és még csodálkoznak hogy nem mennek a mobil vásárlások, lehetséges hogy ezek miatt alakultak az andorid ill. apple marketei is.

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#12) Kantorpe


Kantorpe
tag

Egy adott nagyobb populacioban nagyobb az atbaszhato hulyek szama is, ez evidencia.
Enis benyaltam nehany ilyet, bar azt mind kedves mobilszolgaltato femjelezte....
Ingyen csengohang, de csak waprol, az meg mellekes, hogy a csengohang ugyan ingyen volt, de az adatforgalom na az mar nem..... ;]

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#13) dzsozefo


dzsozefo
aktív tag

Ha itt tartunk, ne felejtsük el a híres PH-s csalókat sem!

Sajnos napról napra egyre több az internetes csaló, a módszer mindig változik.

- Itt a folyamat lényege, az előre utalás " 20000 ft-ig " ( azt hiszik nem számít bűncselekménynek ) de igen ( ha sok ilyet csinál azt ÜZLETSZERŰNEK hívjuk és ez büntethető ! ) A termék nem érkezik meg soha, hitegetés és rengeteg szóváltás után se történik vissza utalás. A termékek mindig olcsóak, vagy alkalmi vételük. Tehát soha ne utaljunk előre ismeretlen és megbízhatatlan embernek se, még ha tudjuk a nevét címét és telefonszámát se. :)) :DDD

(#14) mephi666


mephi666
nagyúr

ha már átveréseknél tartunk, én anno jól megszívtam... eddig nem sok embernek mondtam el a sztorit, most pótlom... (hátha más elkerüli így a bajt)

sétáltam hazafelé kb. fél éve a munkából... egy nem túl forgalmas helyen sétáltam volna át a zebrán és szemből jött egy kicsit sötétebb bőrű alak... olyan sebességgel jött, hogy előbb érjen a padkához, akkor gyorsan lehajolt és felszedett egy vaskos pecsétgyűrűt... elkezdett örvendezni, majd szóba elegyedett velem és megpróbálta eladni... címke is volt rajta, mintha most hozták volna ki a zálogházból... itt furcsa volt már viszont, hogy 18karátos, de nem foglalkoztam vele... súlyra nézve kb 70-80ezerre saccoltam az árát, ha arany... elbótoltuk egy 5ezresért... sietve mentem a legközelebbi zaciba, hogy nézzék meg... útközben már kezdtem picit gyanakodni, mert a fickó sajnáltatta nagyon magát, milyen szegény, de piros marlbiból gyújtott rá... a zálogházban kapásból megvizsgálták és mondták, hogy vettem f@szán egy rézgyűrűt... kioktattak arról is, hogy a 18karát azért van ráírva, mert könnyebben bele tudják ütni annak a számát, mint a 14karátét... mellesleg csepegtettek is rá valami cuccot, amitől a réz azonnal elszíneződött... jobban megnéztem utána a gyűrűt és látszódott rajta máshol is ilyen folt... vizsgálták már meg korábban is... erre is figyelhettem volna...
ne mondjam, tiszta ideg voltam, felnéztem azonnal netre, de több tucat hasonló esettel találkoztam és én még aránylag olcsón megúsztam... meg vaterán eladtam a gyűrűt "rézgyűrű" címszó alatt egy ezresért :) így 4ezer volt a bukó, de sokat tanultam belőle...

azért írtam ezt a sztorit, mert utcán sétálva is akárkivel bepróbálkozhatnak... pl. kolléganőm fia járt úgy, hogy ment valahova kocsival és leállították, hogy: "kifogyott a benzinük és nincs pénzük, viszont 20ezerért nem tudom milyen vaskos arany(réz?) nyakláncot adnának neki" ilyennel is vigyázni kell, mert egy soron így is megvágják az embert, meg fene tudja ki lapul a bokorban és amikor az áldozat nincs a kocsija közelében, azt is kirámolhatják...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15) dzsozefo válasza mephi666 (#14) üzenetére


dzsozefo
aktív tag

vicces kis story!

Utcáról ne vegyünk semmit, főleg nem tesóótól! Aranyszabály! Ráadásul az aranyhoz külön üzleti érzék kell, felismered, súly megállapítás stb stb!

Hát aki kiszáll az autójából az meg is érdemli.
De ha ilyen nagylelkű akkor használjon azonosítós-riasztós lopás gátlót a kocsijába... ajtó csapódás után jelet kér majd ha nem kapja meg 30 ms után szépen megáll az autó :C :C

(#16) mephi666 válasza dzsozefo (#15) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem akkor nem volt vicces, de most már csak röhögök magamon :)

a súlya/színe rendben volt a cuccnak... de ennyi erővel ő is eladhatta volna... zaciban kb. semmit nem kérnek általában az embertől... naiv voltam, megsz*ptam... ez van... szégyellem is rendesen, de hátha ez a sztori segít másoknak, hogy ne ugorjanak be ilyenbe...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#17) szablya


szablya
tag

Az IQ teszttel én is megszívtam :((( És csak 111 lett :(((

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#18) dzsozefo válasza szablya (#17) üzenetére


dzsozefo
aktív tag

mikor halsz meg, gazdag leszel e? :C :Y :DD

(#19) szablya válasza dzsozefo (#18) üzenetére


szablya
tag

Aham :K

Egyébként ez 6-al beszorozva 666 jön ki! És ennek az első két számjegye összeadva 12. Azaz 2012. Az első húsz pedig úgyis kijön, ha a három hatost összeadjuk, és még hozzá a 111 első két számjegyét! Vagy ha a 2-t, azaz 1+1-et megtoldjuk egy 0-ssal! Jesszus, lehet, hogy én vagyok az antikrisztus?! [bocsi, csak úgy jött ;] ]

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#20) torma99


torma99
aktív tag

Az iq tesztesnek egyébként nincs odaírva a sarkába, hogy 2880 hetente? A youtube-os verzónak, ami korábban nyerj Nokia N97-et volt , ott odaírták, igaz fehérrel, de azért látszódott. Másik dolog, hogy ilyen gagyi trükknek még véletlenül sem szabad bedőlni.
Gyűrűs sztorihoz: Kerékpároztam a 74-esen és egy arab játszotta el (bolgár rendszámos autóban szóval inkább "norvég" volt az illető) velem ezt, de ő benzint! kért cserébe a gyűrűért tőlem egy kerékpárostól :D

(#21) ollie válasza lezso6 (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mégis mit érnek a bankszámlaszámmal? Utalnak rá pénzt?

***

(#22) tomi79


tomi79
csendes tag

"kódot beírjuk a mezőbe, és aztán még egy SMS-t el kell küldenünk hogy kérjük a kiértékelést."

Ki se kell értékelni, aki ezért emelt díjas sms-t küld annak egyértelmű, hogy 0 az IQ-ja :C

(#23) szablya válasza tomi79 (#22) üzenetére


szablya
tag

A pech az, hogy nem Magyarországon élek (konkrétan Erdélyben) és románul nem írta (vagy inkább én nem értettem), hogy emelt díjas az sms. Emelt díjasat én sem küldenék. Asszem majdnem 3 euróm bánta :( :W :W :W

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#24) ANW2 válasza tomi79 (#22) üzenetére


ANW2
tag

No igen :DDD Viszont engem ez nagyon felháborított! (szentségeltem is szépen:) ) Miért nem írják oda az elején hogy nem fogom megtudni az eredményt? Nem tudom hogy képzelik azt hogy lopják az ember drága idejét a semmiért sms-t meg nyilván nem fogok küldeni egy ilyen hülyeségért :)

(#25) FID


FID
őstag

jó cikk bár én nem szoktam semmi ilyesmit csinálni.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#26) kawaclipse válasza FID (#25) üzenetére


kawaclipse
csendes tag

Azért írtam le, mert egy rokonom az SMS előfizetéses dolog áldozata lett....

(#27) kawaclipse válasza FID (#25) üzenetére


kawaclipse
csendes tag

Azért írtam le, mert egy rokonom az SMS előfizetéses dolog áldozata lett....

(#28) misx


misx
senior tag

Mostanában a legnagyobb átbaszás a T-Mobile Golfos játéka volt. :DDD Ráment legalább ezerötszáz forintom mire rájöttem, hogy tízszer ennyit is el lehet veszíteni rajta Golf nélkül.
Mert ha nem enyém a legtöbb pont, buktam.
Az IQ tesztessel én is találkoztam, de telószámot már nem adtam oda. ;]

[ Szerkesztve ]

(#29) FID válasza kawaclipse (#27) üzenetére


FID
őstag

De érdekes téma! És remélem lesz folytatás! Iwiw üzenő falra kiraktam minden esetre. :R

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#30) Bloodrayne2 válasza PHM (#6) üzenetére


Bloodrayne2
tag

Végülis egyetértek,mert van olyan emberek is akik megdják a bankszámlaszáukat hogy erre utald a pézt és utána küldi a cuccot amit vettél tőlle és még a mai napig is küldi te meg várhatod és ebből lesz meint a bonyodalom,de szerencsére kevés az ilyen ember :)

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#31) puhakex válasza Bloodrayne2 (#30) üzenetére


puhakex
tag

Az IQ tesztes trükkel már az én egyik ismerősöm is megjárta.
De ez különben nem ütközik valamilyen törvénybe?

(#32) blueMerle válasza puhakex (#31) üzenetére


blueMerle
veterán

Röviden, tömören, velősen és megrágva: nem :)

(#33) puhakex válasza blueMerle (#32) üzenetére


puhakex
tag

De ezzel már csak az a probléma, hogyha te jól ki akarsz szúrni valakivel akinek tudod a számát csak szépen beírod és már meg is szivattál valakit.
Azt hiszem ki is veszem az adataim közül a telefonszámom. =D

(#34) blueMerle válasza puhakex (#33) üzenetére


blueMerle
veterán

Le kell tiltani a szolgáltatódnál a fizetett sms-ek fogadását. Biztos van ilyen, nekem is le van tiltva minden ilyen marharépa okosság.

(#35) puhakex válasza blueMerle (#34) üzenetére


puhakex
tag

Nem tudtam, hogy van ilyen. Ránézek. Kösz az ötletet! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.