Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Telefonőrült


Telefonőrült
tag

Kíváncsi vagyok mikor fog ez a módszer elterjedni.

(#2) #16820480


#16820480
törölt tag

Készülünk a globális felmelegedésre, hogy 60 fokon is működnie kell az akksiknak? :)

(#3) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Samsung egy ilyen akksival felszerelt Note-tal robbantani tudna a mobilpiacon ;]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#4) Klaus Duran válasza Dr. 444Hertz (#3) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

:Y :C

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#5) Tombi


Tombi
senior tag

kár hogy nem működik 100 fokon is.
Akkor kérnék egy note2-est grafitakkuval :D

(#6) -Ben- válasza Dr. 444Hertz (#3) üzenetére


-Ben-
veterán

Már vártam a note poént.... :D

(#7) Silentfrog válasza -Ben- (#6) üzenetére


Silentfrog
veterán

De ez jó volt! :)

[ Szerkesztve ]

(#8) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Elolvastam a címet, izgatottan vártam, hogy mit sikerült végre alkotni aksitechnológia terén.
Biztos, van ahol nagyon hasznos lesz, na de most komolyan, ez, így kit érdekel?

Nagyon szuper dolgokat lehet grafénnel művelni az biztos, de hogy ez nem fog közéjük tartozni az tuti.
Van valami szuper kondenzátor fejlesztés évekkel ezelőttről, ami a mai viszonyokhoz képest kb. csodákra képes, de eddig arról is csak kuss van.

Meg úgy igazából mindegy is még, hogy mit sikerült grafénból alkotni, amíg nem oldják meg a sorozatgyárthatóságát, márpedig egyelőre még csak labor körülmények között tudják előállítani.

Majd egyszer persze biztos ez lesz az új technológiai csoda, de addigra ezt a "hatalmas" áttörést rég elfelejtjük.

(#9) .mf


.mf
veterán

Kicsit csalódott vagyok. Sok éve volt arról hír, hogy szén nanocsövekkel és grafénnel felturbózott akkuknak hányszorosára nő a kapacitása és az élettartama. Most megjelenik, és a csoda mindössze annyi, hogy a grafén mint hőelvezető hatására az akku 10°C-kal később sül csak meg. Oh wow, micsoda áttörés.

Annak legalább örülök, hogy anyagtechnológiai áttörés előtt állunk, ha már a grafén szélesebb piaci bevethetőségén gondolkodnak. Hamarosan sokkal könnyebb és sokkal erősebb anyagokból fognak dolgok készülni, repülők, kopterek, autók, hajók, mindenféle.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ennek is örülni kell, de olyan nagyot nem léptünk előre, mert hát az lenne előrelépés, hogy mondjuk 3000 ciklus után sem károsodik csak pár %-ot és fele annyi helyen 2 annyi az energiasűrűség.

(#11) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Na végre ezzel az áttöréssel megoldották, hogy a villanyautókba olcsó és sokkal jobb hatótávolságú aksikat lehessen pakolni.

ja nem.

(#12) Dr. 444Hertz válasza Kolondrum (#10) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

És/vagy egy bankkártya vastagságú 3000mAh akksi.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#13) Kolondrum válasza Dr. 444Hertz (#12) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hirtelen nagyot ugranánk minden téren, csak gondolj bele, drón, telefon, villanyautó stb. Pedig el fog jönni az idő. Jó lenne még az én időmben és ne 98 évesen kelljen hallanom erről.

(#14) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Ha annyi pénzem lenne, ahány forradalmi akku megoldásról olvastam az elmúlt 5 évben :U ...

10 fok szerintem csak nagyon pesszimista környezetben nevezhető áttörésnek

[ Szerkesztve ]

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#15) Dr. 444Hertz válasza Kolondrum (#13) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Egyébként próbálkozásokról már lehetett hallani, de legalább 10x drágább egy ilyen akksi előállítása. Még.
Én is várom a technológiai áttörést ezen a téren.

merkucyo: hát igen...

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#16) no more


no more
addikt

Hűha, szóval az új Huawei telefonokat majd lehet használni 60 fokban is? Hurrá! Mindig is arra vágytam, hogy szaunázás közben szelfizhessek!

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#17) Kolondrum válasza Dr. 444Hertz (#15) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hogyne, pénz beszél. Egyelőre fossuk a sima li-ion cellákat ami egy beépített akkus telefonnál, notinál nagyon szép dolog. Nem véletlenül számolja a notim akkujának elektronikája is a ciklusokat (kivehető). Van is 6db, 427Wh, 42 cella és közel 2.5Kg súlyú, de legalább üzemidőben verhetetlen vagyok.

(#18) vilmose33 válasza #16820480 (#2) üzenetére


vilmose33
őstag

Pont erre gondoltam a cikk olvasása közben. Nyáron már most aktuális lenne.

A jövő most van

(#19) enginev3.0 válasza Kolondrum (#13) üzenetére


enginev3.0
félisten

Attól függ, most mennyi vagy? :D ;]

Egyébként a cikkíró gyorsan cseréljen egy billentyűzetet

"A trükk az, hogy a speciális szerkezetnek öszönhetően"

"mindehhez pedig ultraönnyű. "

K betűs gondjai vannak

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20) Kolondrum válasza enginev3.0 (#19) üzenetére


Kolondrum
félisten

:DD Még 30 se!

(#21) wolfman


wolfman
veterán

Nekem egy kérdésem lenne. Mi a helyzet a Li-Polimerrel? Csak mert régen erre esküdött minden gyártó, aztán most szegről végről csinálják csak ilyennel a telefonokat.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#22) guriga1234


guriga1234
addikt

"A szén hexagonális kristályszerkezetű módosulatának egy atom vastagságú rétegének bizonyos anyagjellemzői a newtoni fizika alapján nehezen leírható tulajdonságokat mutatnak." - ezt nem kellett volna. Newton ilyesmivel nem foglalkozott.

(#23) Dr. 444Hertz válasza guriga1234 (#22) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

A newtoni fizika létező kifejezés.
Newton törvényei által megalapozott fizikai világot hívják így.
Emellett van a részecskefizika/kvantumfizika, ami már egy másik fizikai világot jelent.
Szóval: nem hülyeség, amit írtak.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#24) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Sajnos ez is csak kutatás. Szinte kéthavonta jön egy ilyen hír az elmúlt 5 évben. Persze lehet hogy szép lassan a boltokba, termékekbe kerülő akkuk is fejlődtek ez alatt, de az emlegetett áttörés nem jön.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#25) guriga1234 válasza Dr. 444Hertz (#23) üzenetére


guriga1234
addikt

Inkább klasszikus fizikának kéne mondani.
Egyébként meg a kristályos rácsszerkezetnek semmi köze a kvantumfizikához, ha már itt tartunk.

(#26) mike1334 válasza Kolondrum (#20) üzenetére


mike1334
veterán

Full offtopic, de muszáj megkérdeznem. Már több fórumban is láttam a hozzászólásaidat, de egy dolog nem hagy nyugodni....
Neked miért Hajdú Péter az avatárod?

;]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#27) RaveForce


RaveForce
veterán

nagyszerű. behúzok még egy strigulát a forradalmi áttörés hír az akksi-tech-ben lapon... lassan betelik... :U

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#28) Dr. 444Hertz válasza guriga1234 (#25) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Kvantumfizikát csak azért írtam oda, mert a nem kvantumfizikát szokták newtoni fizikának nevezni.
De lehet, inkább csak zavaró volt.
Tény, hogy inkább a hétköznapi nyelvezetben létezik a kifejezés, mint a szakmában.
De létezik.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#29) Kolondrum válasza mike1334 (#26) üzenetére


Kolondrum
félisten

Jonathan LaPaglia
Néha arrogáns, de amúgy egy cukorfalat vagyok. ;] Linkelem a listát akit meg lehet kérdezi. :))

[ Szerkesztve ]

(#30) mike1334 válasza Kolondrum (#29) üzenetére


mike1334
veterán

Na rá nem gondoltam volna. Azt hittem egy idősebb francia(?) színészt ábrázol...a neve nem ugrik be hirtelen, de nagyon jellegzetes a szinkronhangja...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#31) Májkülnájt


Májkülnájt
tag

Szerintem a huawei az élen jár most is, lehet a mate 8 beszél belőlem de nem sok ellenfele van :o

[ Szerkesztve ]

(#32) RaveForce válasza Kolondrum (#29) üzenetére


RaveForce
veterán

En csak a valtasokat nem ertem... errol a fejrol orokre a symbian fog beugrani :D

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#33) holozis_HUN válasza wolfman (#21) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Ez engem is érdekelne. Pl Lg G Flexben volt lithium polymer aksi. Meg még pár telóban, de ennyi.

"Although the lithium-polymer battery is sleeker and thinner, lithium-ion batteries have a higher energy density and cost less to manufacture."

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#34) RaveForce válasza holozis_HUN (#33) üzenetére


RaveForce
veterán

Az LG G flexet megelozve egy kicsit... de csak kicsit 2003ban.. tehat 13 eve mar li-po akksit hasznaltam, de sok kulonbseg nincs a mezei li-ion techhez kepest, sot, a kettot egy lepcsore is tehetjuk vigan, annyi hogy a li-po elvileg "hevesebb" termeszetu.. de a lenyeg hogy mar az is boven a mult technologiaja...

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#35) atike


atike
nagyúr

Jó hír, na de vajon mikor lesz elérhető az eszközökben...?

;]
Csak le ne védje az alma, hogy ezt (is) ő találta ki amúgy... :P

(#36) eventus válasza atike (#35) üzenetére


eventus
veterán

Sorozatos gyulladas az o talalmanya :) Perelheti a samsungot. Note7 nincs a polcokon, elparolgott.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#37) daninet


daninet
veterán

Kb 10-15 éve is volt egy "bejelentés" a forradalmi grafén akkukról. Sehova nem halad a technológia sajnos a piac többi részéhez képest, ez egy nagyon nehéz terület pedig akinek sikerül egy dupla/tripla teljesítményű működő akkut megcsinálni garantáltan milliomos lesz és mehet a Nobel díjért

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#38) 7Heads Drago válasza daninet (#37) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Biztos? Amíg ennyi kőolaj van addig ne számitsunk szerintem túl sok áttörésre. Az olaj kitermelő országoknak hol érdeke az hogy háttérbe szoruljon az eautók mögött. A másik meg hogy a gyártóknak tökéletesen megfelel az hogy 1,5-2 évente telot vagy akkut kell cserélned (nyilván inkább telot), a növekvő gdp-hez nem kezdhetnek ell gyártani egyre hosszabb meg jobb élettartalmú cuccokat.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#39) dementor


dementor
senior tag

Valami nagy áttörésre várunk elég régóta. Nyilván ez is nagy előrelépés,ha megvalósul a szériagyártás. De nem gondolom, hogy a Li-Ion technológia lenne a jövő.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#40) csorbajeno válasza no more (#16) üzenetére


csorbajeno
veterán

Csak gondolnak a dél-afrikai gyémántbányák tulajdonosaira.

(#41) daninet válasza 7Heads Drago (#38) üzenetére


daninet
veterán

Az autó egy dolog de nem minden eszköz megy olajjal ahogyan a telefonok sem. És bár az akku veszít a kapacitásából de nem hal meg két év alatt, rengeteg a két éves telefon a piacon. A harmadik szoftverfrissítéssel jellemzően kinyírják őket és laggolnak mint a fene. Nem kell semmi hardveres trükk.

Szerinted mennyire tarolná le a piacot egy flagship modell, amit 3 hetente kell tölteni? Orvosi eszközök (pl szívritmus szabályzó) amiket belédültetnek és a hosszú üzemidő elengedhetetlen?
A te analógiádon ez az egész fejlesztés amit pl a Huawei csinál teljes alibi, és a tudósoknak megmondták, ha valamit el is érnek ne hozzák nyilvánosságra. Seem legit. :U

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#42) wolfman válasza RaveForce (#34) üzenetére


wolfman
veterán

És akkor ez most mit is jelent? Gyorsabban tölthető?

Én még a Nokia 6310i-ben találkoztam vele először és az volt a különös ismertetőjele, hogy fele olyan vékony volt mint a li-ion.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#43) dementor válasza wolfman (#42) üzenetére


dementor
senior tag

A Li-Pol nem csak, hogy vékonyabb de könnyebb is volt. Személyes tapasztalatom szerint, mely szintén 6310i-től származik, rendkívül tartós is volt. Azt viszont nem tudom miért nem a polimer akkuk a vezetők most.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#44) #19158016 válasza dementor (#43) üzenetére


#19158016
törölt tag

Nagyon gyors a lemerülési ciklusa, a töltöttségi szint végén olyan gyorsan merül mint ha egyszerűen kikapcsolták volna.

(#45) wolfman válasza #19158016 (#44) üzenetére


wolfman
veterán

Biztos jobban tudják ezt az okosok, de azért nem volt rossz tőle anno a másfél hetes üzemidő.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#46) HarleyCustom válasza no more (#16) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:D

Fejlődni kell...

Fejvadi:
Inkább a környezetünk megóvásával kampányolnának ezek a nagy cégek. A károsanyag kibocsájtás lecsökkentésével. Azt kellene reklámozni és csak ezzel foglalkozni. Utána jöhet a sok baromság gyártása. Nem lesz hol használjuk ezt a sok szar újdonságot előbb-utóbb.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#47) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Nem is akarja senki komolyan megoldani az akku problémákat.

(#48) HarleyCustom válasza #16820480 (#2) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Hát cseszhetjük,ha annyi lesz... akkor már tök mindegy mekkora az akku a telefonodban és hány fokig bírja.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#49) darvinya


darvinya
titán

Újabb cikk, ami 5 perccel tovább bírja.
Majd jön Duracell nyuszi, aki 10x tovább bírja.

Grafén, mint csoda, hülyeség.
1m² grafén 98%-át kidobják, mert nincs meg szerkezeti felépítése, csak hasonló, emiatt használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#50) aelod


aelod
veterán

Oké 60 fokon is működik. Remek. És mikor fog nőni a kapacitás? Mikor fogja utolérni a sok magos SoC-kat meg gigaherzeket kiszolgálava? Hm? A kérdés költői.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.