Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

A beszédfelismerés viszonylag egyszerű feladat, hiszen csak 1D mintafelismerés. (Szemben a gépi látással, amire már szintén egész jó megoldások vannak.)
A beszédértés viszont sokkal durvább. Nem is birkózik meg vele még egy rendszer sem jól, pedig egy begépelt szöveget mennyivel egyszerűbb lenne értelmezni, mint hang alapján.
De valahogy használható csevegőbotokat sem igazán sikerült még összerakni, csak próbálkozások vannak. Ebből a szempontból a Turing-teszt is irreleváns, mert egy átlag választópolgár szellemi szintjét nem túl nehéz elérni.

Ja, és "persze" mindezt csak angolul. A kis nyelvek kiirtásában pedig elévülhetetlen érdemeket szereznek a globális infocégek.

A tej élet, erő, egészség.

(#2) dtracer


dtracer
tag

Nagyszerű. Akkor kérjük a magyar nyelvű Cortanát.

@joghurt: Hát igen, beszédfelismerés: felismeri, hogy beszéd-e vagy sem... :)

Komolyra fordítva a szót: azért angolban sokkal bonyolultabb a helyzet, hiszen ott elég sok különböző szónak ugyanaz a hangképe. Ilyen esetekben leginkább csak szövegértéssel lehet megkülönböztetni, hogy melyik szót is kell leírni a szövegbe.

[ Szerkesztve ]

(#3) Syl


Syl
nagyúr

Ha a beszédfelismerőjük is olyan hatékony, mint a keresőjük... :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4) Cathfaern válasza joghurt (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én nagyon örülnék, ha 100%-osan működne csak a felismerés is. Mert az azt jelentené, hogy a netre feltöltött videóknál mindig lenne felirat, illetve lehetne keresni a szövegükben. Rühellem amikor egy 2 perces dolgot 15 perces videóban magyaráznak el, és mindig bele kell hallgatgatni, hogy egyáltalán ez megoldás-e nekem, illetve hogy hol mondja el a lényeget. És sajnos egyre több minden kerül fel csak videóként.
Plusz ha ehhez hozzáveszem az automatikus fordítások egyre jobbá válását (nem, nem anyanyelvi szöveget fordítanak, de ha mondjuk egy koreai szövegből ki tudom hámozni a lényeget, már azzal sokkal előrébb vagyok, mint ha semmit se értek belőle) ez azt jelenti, hogy bármilyen videó hanganyagának meg tudnád nézni a fordítását.
Szerintem mindkettő hatalmas előny, a beszédértés ehhez képest nekem, mint átlagfelhasználó nem túl nagy igény (cégeknek költségcsökkentésileg igen, de az legyen az ő bajuk).

(#5) Dhampir válasza Syl (#3) üzenetére


Dhampir
félisten

:DDD

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

Nem mozgat a dolog, mert nálam úgyis ki lesz kapcsolva a jövőben is ez a szolgáltatás!

[ Szerkesztve ]

(#7) kriszpontaz válasza Syl (#3) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Most már felismeri ha beszélnek hozzá, de érteni nem érti ;].

(#8) dajkopali válasza Cathfaern (#4) üzenetére


dajkopali
addikt

ehhez kicsit félve teszem hozzá - mert nyilván jön valami troll, aki politikát fog belekeverni -, hogy a Gyurcsányék alatt kialakított kormányzati portálon - amelynek kialakításakor szintén sokat loptak, írtam is róla eleget - az egyik leginnovatívabb fejlesztés az volt, hogy a portálon közzétett videótartalmakban szövegesen lehetett keresni hang alapján - ráadásul ezt a fejlesztést egy magyar cég csinálta meg
ezt sajnos kukázták, és ez nekem nagy szívfájdalom: ha már egyszer beleöltek tízmilliókat, miért kellett kidobni? azt értem, hogy a kormányzati videókat sokkal olcsóbb a YouTube-on közzétenni, ezzel egyet is lehet érteni, ám a saját platform - ha már egyszer megvan - rengeteg előnnyel jár

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#9) dtracer válasza dajkopali (#8) üzenetére


dtracer
tag

Talán mert az Opex is kisebb, nem csak a Capex lett volna az? A meghibásodó dolgokat ki kell cserélni, az üzemeltető mérnököket meg kell fizetni, meg azokat is, akik bérszámfejtik a mérnököket, meg azokat is, akik takarítanak mindannyiuk után, meg valahova tenni is kell mindezt... Stb.

(#10) Syl válasza dtracer (#9) üzenetére


Syl
nagyúr

Meg aztán hogy néz már az ki, hogy valami olyat használnak, amit az előző kormány csinált. :U Örüljünk, hogy az autópályákat nem bontják el...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11) t72killer válasza dtracer (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sőt, a halacskát kérjük:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) Cathulhu


Cathulhu
addikt

"A kutatók elérték azt a szintet a beszédfelismerésben, amelyre az ember képes."

Aztan meg fel oldalon fejtegeti a cikk, hogy megis miert is vannak meg ettol fenyevekre :D
csak steril laboratoriumi angol, semmi akcentus vagy hibas beszed, nem mukodik tarsasagban, zajban, stb, ami azert egy embernek menni szokott. Akkor megis hol tartanak, mi is az a nagy attores? A labortatoriumi tesztek alapjan nyert 0.4%? BS

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#13) Syl válasza Cathulhu (#12) üzenetére


Syl
nagyúr

Ja, hol itt az áttörés?
És hol járt az IBM húszon éve?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14) joghurt válasza dtracer (#2) üzenetére


joghurt
addikt

Miért, szemantikai alapon a magyar nyelvben meg tudod mondani, hogy a "lóval megetettem a zabot" vs "lóval megetettem a tigrist" mondatokban ki eszik meg kit?

Egyébként nem véletlen, hogy a Google fordító közröhejes bénasága mellett a gyakori kifejezésekben azért mégiscsak nyerő: a rosette-i kő mintájára a teljes mondat fordítása rendelkezésre áll a célnyelven, nyelvtanilag tökéletesen helyesen.
De ez ugye megint csak nem szövegértés, hanem sima mintaillesztés.

A tej élet, erő, egészség.

(#15) emvy válasza Syl (#13) üzenetére


emvy
nagyúr

Ehhez kepest sehol se. (Disclaimer: ezt egy kozeli rokon allitja, akinek ott log a falan az IBM-es belsos plecsni az altalad linkelt videon lathato cucc kifejleszteseert.)

Viszont teny, hogy nem akkora attoresrol van szo, mint ahogy azt a cim allitja (erdemes megnezni az eredeti MS tanulmanyt, az kevesbe szenzaciohajhasz).

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#16) Messen


Messen
csendes tag

Matiz papát vajon megérti-e?

"A számítógép embertelen: egyrészt tökéletesen programozott és szabályosan működik, ráadásul teljesen őszinte." - Asimov

(#17) Postas99


Postas99
senior tag

Jaaaaaaa, hogy magyarul egy kukkot nem tud??
Az M$ ezeket a dolgokat jól el tudja bagatellizálni.

(#18) Cathfaern válasza Postas99 (#17) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

1 milliárd ember tud angolul valamilyen szinten, nagyon felülbecsléssel meg 15millió magyarul. Szóval igen, ez tényleg bagatell dolog egy ilyen rendszernél.

(#19) joghurt válasza Cathfaern (#18) üzenetére


joghurt
addikt

A BME német nyelvű képzésén hangzott el:
- A dokumentáció csak angol nyelven érhető el.
- Tanár úr, és aki nem tud angolul, az dögöljön meg?
- (Némi gondolkodás után) Igen, az dögöljön meg!

A tej élet, erő, egészség.

(#20) emvy válasza joghurt (#19) üzenetére


emvy
nagyúr

Teljesen oke.

while (!sleep) sheep++;

(#21) t72killer válasza Cathfaern (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Onnantól rendben lenne a dolog, ha a rendszert Mo.-gon is annyiért mérnék, mint amerikában. Hivatalos értékesítésre gondolok, nem a "beregelek USA-címmel és letöltöm" megoldásra.

#19, ez rendben is van, de még ha folyékonyan tud is az ember angolul, otthon nem szívesen beszél egy géppel más nyelven, mint a családtagokkal.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) cami][us válasza Cathfaern (#18) üzenetére


cami][us
senior tag

(#23) Postas99 válasza Cathfaern (#18) üzenetére


Postas99
senior tag

A világ legelterjedtebb nyelve a Bad English. vagyis az akcentussal beszélt angol. Még a cikkben is benne van. Ezekkel nem működik.
Az 1 milliárd ember kapásból negyedelődik de lehet ötödölődik. A számításaid pontatlanok.

És csak steril körülmények között tudták működésre bírni.

Ergo nem igazán értékelhető dolog amiről beszélünk.

(#24) Cathfaern válasza Postas99 (#23) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ezzel nem vitatkozok. De ennek semmi köze ahhoz, hogy tud-e magyarul vagy sem.

(#25) kymera


kymera
senior tag

A tájszólást is felismeri ? :D

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.