Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Csak akkor van megoldás, ha páros számú napot él még a rab. Ugyanis én a börtönigazgató helyében minden második napon kiengedném a rabot, de ha páratlan számú napig él, akkor vagy többet van kint, mint bent, vagy kevesebbet, tehát nem teljesül a parancs.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) FLATRONW válasza Vakegérke (#1) üzenetére


FLATRONW
őstag

Kb. egy évig folyamatosan kiengedik minden második nap, majd az utolsó szabad napjának végén kivégzik.:)

Vagy kiengedik annyi napra amennyit börtönben volt és utána végzik ki.

[ Szerkesztve ]

(#3) #20655360


#20655360
törölt tag

Megszorozzák 2-vel, utána meg elosztják ugyanannyival. :DDD

(#4) 66zio


66zio
aktív tag

Amennyit ült, annyi időre kiengedik. Amikor szabadon volt annyi évet amennyit ült, egyszerűen kivégzik.

(#5) #20655360 válasza 66zio (#4) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nem végezhetik ki szerintem. Életfogytit kapott, nem halálbüntetést.

(#6) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Nem végezhetik ki.

(#7) TheLázs válasza f(x)=exp(x) (#6) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Leibniz Sor mintájára lehetne rá megoldást adni: Először amennyit ült, annyit kinn tölt. Ez legyen x. Egynél kisebb de nullánál nagyobb hatványra (legyen n) emelem, ennyi időt benn tölt, aztán ismét művelet és ki. A rab amennyiben végtelen hosszú ideig élne, folyamatosan ki-be járkálna egyre sűrűbben, míg el nem kezdene úgy oszcillálni nullához tartó n időközönként a kapu két oldala között, amíg el nem érné azt a kritikus határsebességet, hogy a bőrén lévő verejték a gyors nyomásváltozások miatt kavitációt nem okoz. Ez robbanásszerűen darabokat hasít ki a fickóból. Ez érthető, hogy hová vezet hosszútávon.

Amennyiben a kiszemelt szerencsés börtöntöltelék nem élne végtelenhosszú ideig, be kell falazni úgy, hogy a derekán felül eső része essen a börtönudvarba, a másik pedig a szabadba. Tetszés szerint forgatható a delikvens úgy, hogy a jobb és bal oldala legyen kinnt - bennt, ez már igazából ízlés dolga.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#8) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Megoldás 1.
A fejedelem fejét kell levágni és minden mehet tovább a legnagyobb rendben.

Megoldás 2.
Az elítéltet kell hosszában ketté vágni.
Az egyik fele börtönben marad és a fél életet ott tölti.
A másik fele szabadon távozhat.

Mivel egyik fél sem élheti túl a másikat, másodpercre pontosan teljesül a fél életre szóló utasítás.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) f(x)=exp(x) válasza Hieronymus (#8) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Csak ismételni tudom magam: nem nyírhatják ki!

(#10) alcsa


alcsa
senior tag

Kivancsi vagyok :U .

(#11) DeltaPower


DeltaPower
őstag

A börtönajtóhoz kell láncolni élete végéig. Félig szabad, félig nem. Problem solved. ;]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#12) sutykuru


sutykuru
tag

Egyik napot kint tölti a másikat bent. .

(#13) Sotho


Sotho
őstag

Olyan nincs hogy egyik nap bent a másik kint. Ha egyszer elengedi a felét akkor elengedi a felét ha minden másnap bent kell lennie akkor nem engedett el semmit, újra tárgyalják minden nap stb? Én napi 12 óra munkára kötelezném élete végéig, a munkavégzés helye a börtön ;]

(#14) Hieronymus válasza f(x)=exp(x) (#9) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ja értem. Akkor 15 év, az aktuális magyar jogszabályok alapján. :D

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#15) Viktoár


Viktoár
addikt

A megoldás a házasság! ;] Akkor szabadon van és mégis börtönben. :DDD

Üdv:Viktor

(#16) Armahun


Armahun
addikt

Szabadon engedi, azzal a feltétellel, hogy élete végéig ott kell dolgoznia mint börtönőr.
Így szabad ember, de mégis börtönben van.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#17) FLATRONW válasza Armahun (#16) üzenetére


FLATRONW
őstag

Akkor ilyen alapon a börtönőrök sem szabad emberek.

(#18) Armahun válasza FLATRONW (#17) üzenetére


Armahun
addikt

Szabad ember, mert ha végzett a melóval haza mehet. Viszont egész nap börtönben van pont ezért kapták meg anno a korai nyugdíj lehetőségét.

Ha szigorúan nézzük akkor egy gyári munkás sem az. Sok helyen még arról sem dönthet, hogy mikor megy ki a wc-re.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#19) FLATRONW válasza Armahun (#18) üzenetére


FLATRONW
őstag

Akárhogy nézzük, a börtönőrök és a gyári munkások szabad emberek. Akármilyen munkát végzünk az elvesz valamilyen szinten a szabadságunkból. Jobb esetben ezt a fajta szabadságvesztést valamilyen szinten kárpótolják, pl. korai nyugdíj. Egy szabad ember pedig eldöntheti hogy milyen munkát vállal el (függetlenül attól, hogy van e lehetősége válogatni).
Azt megértem, hogy erre a rabra rá lenne kényszerítve hogy a börtönben dolgozzon, tehát nem dönthet szabadon de ezért meg is kapná a fizetését. Plusz munka is lenne biztosítva neki élete végéig és mint tudjuk a büntetlen előéletű ember is örülhet ha van munkája. Büntetett előéletűként pedig még nehezebb munkát szerezni.
Szerintem ebben az esetben a rab teljes szabadságot kap.

(#20) Sotho válasza FLATRONW (#19) üzenetére


Sotho
őstag

Az volt a kérés hogy a fél büntetése legyen elengedve, ha az egészet eltörlik a fél is teljesül. :D

(#21) anjani182


anjani182
őstag

Nem tudom van-e jó megoldás!

Az első pillanatban az jutott eszembe ami sokaknak, hogy amennyit már ült kiengedik, majd kivégzik.

Na most ezzel az a gond, hogy:

1. ha rab lennék és ilyen ítélet várna rám, elszöknék, eszem ágába se lenne visszamenni a börtönbe
2. mivel életfogytot kapott szerintem nem végezhetik ki

Ezek elvi dolgok, szerintem mindkettő bukta gondolat... :C

Hogy mi a megoldás?! Fogalmam sincs...

Ez a börtönőrösödi is hülyeség, egyik napról a másikra elszökhet...és akkor már annyi az "ítéletnek".

Egyelőre csak gyártjuk az elméleteket, de ez mind valószerűtlen! :F

Egyetlenegy gondolatmenetnek talán lenne realitása, ha tudnánk mikor hal meg, és mennyit töltött le, akkor a maradék időre kiengednék...kérdés milyen halál az ami nem kivégzéses, de mégis napra pontosan bekövetkezik?! :DDD

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#22) extasymajom


extasymajom
tag

Egyet bent, egyet szabadon tölt. Ennyi.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#23) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Mikor kapunk megfejtést? :U

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#24) Armahun válasza DeltaPower (#23) üzenetére


Armahun
addikt

A hozzászólások felénél.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#25) anjani182 válasza extasymajom (#22) üzenetére


anjani182
őstag

Aha, ha rab vagy visszamennél a börtönbe? Nem...tehát hülyeség!

Arról nem beszélve, hogy nem tudni, hogy páros vagy épp páratlan napon hal meg és akkor nem tudna teljesülni a feltétel!

DeltaPower: szerintem ezekre nincs is konkrét megfejtés, csupán elgondolkodtató irományok ezek, van belőle ezer meg egy...

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#26) Eastman válasza Armahun (#24) üzenetére


Eastman
őstag

Ott a pont! :DDD

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#27) f(x)=exp(x) válasza anjani182 (#25) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Igen, ennek pont nincs teljes értékű megoldása, ugyanis csak akkor jó a "megközelítés", ha páros napot él, és akkot az egyik napon kiengedik, a másik nap meg börtönbe csukják. De ez egyedi eset, álltalában van megoldásuk.

(#28) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Újabb rész itt érhető el!

(#29) Hieronymus válasza f(x)=exp(x) (#27) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Magyarul pettingezni küldted a az olvasóidat.
A feladványnak nincs korrekt megoldása, de törd az agyad, hátha ....

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#30) f(x)=exp(x) válasza Hieronymus (#29) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ezt hogy érted?
Én csak azt a megoldást tolmácsolom, ami a hivatalos. Viszont ennek a rejtvénynek nincs teljesen meghatározott megoldása. Szóval a sok felvetés, ami itt van a hsz.-ok között, mind elfogadhatóak.
A mostani 10. feladványomnak viszont még én se tudom a megoldását, ezért vagyok kíváncsi, ki mire jut.

(#31) Aethelstone válasza f(x)=exp(x) (#28) üzenetére


Aethelstone
addikt

Jégcsap.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#32) f(x)=exp(x) válasza Aethelstone (#31) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Jó, akkor a 10-est is mondd meg! :D

(#33) Aethelstone válasza f(x)=exp(x) (#32) üzenetére


Aethelstone
addikt

Az merre van? :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#34) f(x)=exp(x) válasza Aethelstone (#33) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.