Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Csak akkor van megoldás, ha páros számú napot él még a rab. Ugyanis én a börtönigazgató helyében minden második napon kiengedném a rabot, de ha páratlan számú napig él, akkor vagy többet van kint, mint bent, vagy kevesebbet, tehát nem teljesül a parancs.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) FLATRONW válasza Vakegérke (#1) üzenetére


FLATRONW
őstag

Kb. egy évig folyamatosan kiengedik minden második nap, majd az utolsó szabad napjának végén kivégzik.:)

Vagy kiengedik annyi napra amennyit börtönben volt és utána végzik ki.

[ Szerkesztve ]

(#3) #20655360


#20655360
törölt tag

Megszorozzák 2-vel, utána meg elosztják ugyanannyival. :DDD

(#4) 66zio


66zio
aktív tag

Amennyit ült, annyi időre kiengedik. Amikor szabadon volt annyi évet amennyit ült, egyszerűen kivégzik.

(#5) #20655360 válasza 66zio (#4) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nem végezhetik ki szerintem. Életfogytit kapott, nem halálbüntetést.

(#6) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Nem végezhetik ki.

(#7) TheLázs válasza f(x)=exp(x) (#6) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Leibniz Sor mintájára lehetne rá megoldást adni: Először amennyit ült, annyit kinn tölt. Ez legyen x. Egynél kisebb de nullánál nagyobb hatványra (legyen n) emelem, ennyi időt benn tölt, aztán ismét művelet és ki. A rab amennyiben végtelen hosszú ideig élne, folyamatosan ki-be járkálna egyre sűrűbben, míg el nem kezdene úgy oszcillálni nullához tartó n időközönként a kapu két oldala között, amíg el nem érné azt a kritikus határsebességet, hogy a bőrén lévő verejték a gyors nyomásváltozások miatt kavitációt nem okoz. Ez robbanásszerűen darabokat hasít ki a fickóból. Ez érthető, hogy hová vezet hosszútávon.

Amennyiben a kiszemelt szerencsés börtöntöltelék nem élne végtelenhosszú ideig, be kell falazni úgy, hogy a derekán felül eső része essen a börtönudvarba, a másik pedig a szabadba. Tetszés szerint forgatható a delikvens úgy, hogy a jobb és bal oldala legyen kinnt - bennt, ez már igazából ízlés dolga.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#8) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Megoldás 1.
A fejedelem fejét kell levágni és minden mehet tovább a legnagyobb rendben.

Megoldás 2.
Az elítéltet kell hosszában ketté vágni.
Az egyik fele börtönben marad és a fél életet ott tölti.
A másik fele szabadon távozhat.

Mivel egyik fél sem élheti túl a másikat, másodpercre pontosan teljesül a fél életre szóló utasítás.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) f(x)=exp(x) válasza Hieronymus (#8) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Csak ismételni tudom magam: nem nyírhatják ki!

(#10) alcsa


alcsa
senior tag

Kivancsi vagyok :U .

(#11) DeltaPower


DeltaPower
őstag

A börtönajtóhoz kell láncolni élete végéig. Félig szabad, félig nem. Problem solved. ;]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#12) sutykuru


sutykuru
tag

Egyik napot kint tölti a másikat bent. .

(#13) Sotho


Sotho
őstag

Olyan nincs hogy egyik nap bent a másik kint. Ha egyszer elengedi a felét akkor elengedi a felét ha minden másnap bent kell lennie akkor nem engedett el semmit, újra tárgyalják minden nap stb? Én napi 12 óra munkára kötelezném élete végéig, a munkavégzés helye a börtön ;]

(#14) Hieronymus válasza f(x)=exp(x) (#9) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ja értem. Akkor 15 év, az aktuális magyar jogszabályok alapján. :D

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#15) Viktoár


Viktoár
addikt

A megoldás a házasság! ;] Akkor szabadon van és mégis börtönben. :DDD

Üdv:Viktor

(#16) Armahun


Armahun
addikt

Szabadon engedi, azzal a feltétellel, hogy élete végéig ott kell dolgoznia mint börtönőr.
Így szabad ember, de mégis börtönben van.

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#17) FLATRONW válasza Armahun (#16) üzenetére


FLATRONW
őstag

Akkor ilyen alapon a börtönőrök sem szabad emberek.

(#18) Armahun válasza FLATRONW (#17) üzenetére


Armahun
addikt

Szabad ember, mert ha végzett a melóval haza mehet. Viszont egész nap börtönben van pont ezért kapták meg anno a korai nyugdíj lehetőségét.

Ha szigorúan nézzük akkor egy gyári munkás sem az. Sok helyen még arról sem dönthet, hogy mikor megy ki a wc-re.

[ Szerkesztve ]

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#19) FLATRONW válasza Armahun (#18) üzenetére


FLATRONW
őstag

Akárhogy nézzük, a börtönőrök és a gyári munkások szabad emberek. Akármilyen munkát végzünk az elvesz valamilyen szinten a szabadságunkból. Jobb esetben ezt a fajta szabadságvesztést valamilyen szinten kárpótolják, pl. korai nyugdíj. Egy szabad ember pedig eldöntheti hogy milyen munkát vállal el (függetlenül attól, hogy van e lehetősége válogatni).
Azt megértem, hogy erre a rabra rá lenne kényszerítve hogy a börtönben dolgozzon, tehát nem dönthet szabadon de ezért meg is kapná a fizetését. Plusz munka is lenne biztosítva neki élete végéig és mint tudjuk a büntetlen előéletű ember is örülhet ha van munkája. Büntetett előéletűként pedig még nehezebb munkát szerezni.
Szerintem ebben az esetben a rab teljes szabadságot kap.

(#20) Sotho válasza FLATRONW (#19) üzenetére


Sotho
őstag

Az volt a kérés hogy a fél büntetése legyen elengedve, ha az egészet eltörlik a fél is teljesül. :D

(#21) anjani182


anjani182
őstag

Nem tudom van-e jó megoldás!

Az első pillanatban az jutott eszembe ami sokaknak, hogy amennyit már ült kiengedik, majd kivégzik.

Na most ezzel az a gond, hogy:

1. ha rab lennék és ilyen ítélet várna rám, elszöknék, eszem ágába se lenne visszamenni a börtönbe
2. mivel életfogytot kapott szerintem nem végezhetik ki

Ezek elvi dolgok, szerintem mindkettő bukta gondolat... :C

Hogy mi a megoldás?! Fogalmam sincs...

Ez a börtönőrösödi is hülyeség, egyik napról a másikra elszökhet...és akkor már annyi az "ítéletnek".

Egyelőre csak gyártjuk az elméleteket, de ez mind valószerűtlen! :F

Egyetlenegy gondolatmenetnek talán lenne realitása, ha tudnánk mikor hal meg, és mennyit töltött le, akkor a maradék időre kiengednék...kérdés milyen halál az ami nem kivégzéses, de mégis napra pontosan bekövetkezik?! :DDD

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#22) extasymajom


extasymajom
tag

Egyet bent, egyet szabadon tölt. Ennyi.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#23) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Mikor kapunk megfejtést? :U

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#24) Armahun válasza DeltaPower (#23) üzenetére


Armahun
addikt

A hozzászólások felénél.

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#25) anjani182 válasza extasymajom (#22) üzenetére


anjani182
őstag

Aha, ha rab vagy visszamennél a börtönbe? Nem...tehát hülyeség!

Arról nem beszélve, hogy nem tudni, hogy páros vagy épp páratlan napon hal meg és akkor nem tudna teljesülni a feltétel!

DeltaPower: szerintem ezekre nincs is konkrét megfejtés, csupán elgondolkodtató irományok ezek, van belőle ezer meg egy...

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#26) Eastman válasza Armahun (#24) üzenetére


Eastman
őstag

Ott a pont! :DDD

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#27) f(x)=exp(x) válasza anjani182 (#25) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Igen, ennek pont nincs teljes értékű megoldása, ugyanis csak akkor jó a "megközelítés", ha páros napot él, és akkot az egyik napon kiengedik, a másik nap meg börtönbe csukják. De ez egyedi eset, álltalában van megoldásuk.

(#28) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Újabb rész itt érhető el!

(#29) Hieronymus válasza f(x)=exp(x) (#27) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Magyarul pettingezni küldted a az olvasóidat.
A feladványnak nincs korrekt megoldása, de törd az agyad, hátha ....

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#30) f(x)=exp(x) válasza Hieronymus (#29) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ezt hogy érted?
Én csak azt a megoldást tolmácsolom, ami a hivatalos. Viszont ennek a rejtvénynek nincs teljesen meghatározott megoldása. Szóval a sok felvetés, ami itt van a hsz.-ok között, mind elfogadhatóak.
A mostani 10. feladványomnak viszont még én se tudom a megoldását, ezért vagyok kíváncsi, ki mire jut.

(#31) Aethelstone válasza f(x)=exp(x) (#28) üzenetére


Aethelstone
addikt

Jégcsap.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#32) f(x)=exp(x) válasza Aethelstone (#31) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Jó, akkor a 10-est is mondd meg! :D

(#33) Aethelstone válasza f(x)=exp(x) (#32) üzenetére


Aethelstone
addikt

Az merre van? :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#34) f(x)=exp(x) válasza Aethelstone (#33) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.