Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Sok sikert a megoldáshoz! :)

(#2) Freiherr


Freiherr
őstag

Tiszta vér volt a ruhája, a kezében egy tőrtok volt, és a lady fülbevalója lógott a fülén,nyertem?

XXX

(#3) f(x)=exp(x) válasza Freiherr (#2) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Meglepő lesz a válaszom, de nem. :DDD

(#4) alcsa


alcsa
senior tag

Mivel a szallodaban konnyu eltevedni, ahogy az igazgato mondta, ezert eloszor amikor gyilkolt, a masadik emelet helyett, az elso emelet 13as szobajaban levot olte meg. Kozben szoltak neki, hogy nem jo, mert nem a celpontot olte meg, ezert visszajott masodszor is, de ismet eltevedt :DDD ?

(#5) dabadab


dabadab
titán

A második emeleten 2-vel kezdődnek a szobaszámok?

DRM is theft

(#6) JóGéza


JóGéza
aktív tag

Miért kellett rögzíteni a nyomozókat?

(#7) parkasz


parkasz
senior tag

Szerintem ott bukott le az "ártatlan" fiatalember, hogy ha az hitte ez a saját szobája, akkor tuti nem kopogott volna mielőtt benyit.

[ Módosította: Qru ]

(#8) JóGéza válasza parkasz (#7) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Ez lehetett "gyanós" a felügyelőnek.

(#9) f(x)=exp(x) válasza alcsa (#4) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

És ezt Szimat felügyelő honnan tudta? :D

dabadab: nem. :N

JóGéza: javítva mindkettő. Még nem szoktam hozzá az új billentyűzetemhez.

parkasz: igen, aki nem akarja megtudni, spoiler!

[ Szerkesztve ]

(#10) joghurt válasza f(x)=exp(x) (#9) üzenetére


joghurt
addikt

Ez valóban gyanús, node gyilkossággal meggyanúsítani ennyi alapján? :U
Lehet például csak ékszertolvaj. Vagy újságíró/magánnyomozó. Vagy szerető.

A tej élet, erő, egészség.

(#11) f(x)=exp(x) válasza joghurt (#10) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Biztos volt benne, hogy az ártatlan tekintetű fiatalember hazudik. Ha valóban azt hitte volna, hogy a saját szobájába nyit, nem kopogtatott volna, mert a saját szobája ajtaján senki se kopog. Márpedig aki egy gyilkosság helyszínén hívatlanul megjelenik, és ráadásul hazugsággal kezdi: az joggal gyanúba fogható.

[ Módosította: Qru ]

(#12) parkasz


parkasz
senior tag

Ha már spoiler, akkor azt hogy a manóba kell spoilerbe tenni valamit? Ne hogy más mókája tönkre menjen?

(#13) Clever0 válasza joghurt (#10) üzenetére


Clever0
senior tag

- Ha gyilkos, miért ment volna vissza a szobába?
- Ha szerető, miért lépett be, ha férfihang mondta, hogy Tessék?
- Ha tolvaj, akkor sem nyit be, ha van bent valaki.

(#14) Qru válasza parkasz (#12) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Engedélyeztem a spoiler gombot, most már tudjátok használni.

#nincsbennetarcsi

(#15) Woodslave válasza dabadab (#5) üzenetére


Woodslave
nagyúr

én is egyből erre gondoltam :K De szerintem amúgy így van. Nincs két 13-as szoba mert akkor vagy 113 vaqy 213

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#16) joghurt válasza f(x)=exp(x) (#11) üzenetére


joghurt
addikt

Csak ötleteltem, néhány más lehetséges magyarázat miatt, hogy egy gyilkosság vádjával történő őrizetbe vételhez nekem miért kevés ennyi. (Tehát nem megkéri, hogy legyen szíves válaszolni néhány kérdésre stb.) De lehetett volna küldönc, ruhatisztító, szabó (méretre igazításhoz), amik mind indokolttá teszik, hogy kopog, majd válaszolás (ráadásul férfihang) esetén is benyit. Egyébként egy újságíró/magánnyomozó is bejöhet, hogy kilessen, kiszaglásszon valamit, még mielőtt nyilvánvalóan kidobják.

@Woodslave: Sok helyütt számozzák a szobákat szintenként, és csak a kulcson/recepción van kint az emelet száma is.

A tej élet, erő, egészség.

(#17) Traxx


Traxx
őstag

A többiek válaszának elolvasása nélkül egy tipp:

A saját szobájába akart menni a gyanúsított...akkor miért kopogott be? Oda senki nem kopog, hanem kulcs a zárba, benyit, vagy ha van is bent valakije, csak simán benyit. Tehát gyanús :).

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#18) Ellia


Ellia
addikt

Ez valakinek a fejében történik biztos, mert a legtöbb szállodában kihagyják, átugorják a 13-as számot babonából ;]

(#19) Gézengúz


Gézengúz
addikt

És ugyan minek ment volna vissza a szinhelyre?

(#20) idegen lény


idegen lény
őstag

Mert senki sem kopogtat be a saját szobájába.

Mi az a spoiler? Ezt nem értettem.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#21) Scroll Lock


Scroll Lock
tag

A szoba ajtaja zárva volt vagy félig nyitva (ezzel észrevehetővé téve azt, hogy a nyomozók már bent vannak), amikor a srác kopogott?

Minek kopog a saját ajtóján valaki, ha az az övé? Szerintem itt van a kutya elásva. Emiatt foghatott gyanút a detektív.

(#22) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Egyrészt, többnyire a gyilkosok nyomon követik a tetteik utáni nyomozást, hogy a lehető legtöbbet megtehessék, hogy megússzák.
Valóban gyanús, hogy a saját szobaajtaján kopogott, viszont rezzenéstelen arccal nem áll egy ember meg akkor, ha valaki van a szobájában a tudta nélkül.

Aztán meg, hogy lehet eltéveszteni egy emeletet? Mondjuk ez és a számozás legyen a legkisebb gond.

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#23) istvankeresz


istvankeresz
aktív tag

Valóban a kopogás a megoldás. Saját magához nem kopog be az ember. Egyébként ez a sztori a 111 mini krimi füzetben volt kicsit másképpen. :)

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#24) alcsa


alcsa
senior tag

Annak ellenere, hogy mas jobb okot nem tudok mondani a kopogason kivul amiert "lebukott", szerintem nem annyira egyertelmu ez. Nem lehet, hogy valaki megbeszeli a szeretojevel, hogy a kopogas a jel, hogy kezdodik a buli? Vagy nem lehet, hogy valaki elhozta az oreg nagymamajat, edesanyjat egy szallodaba, aki megijed ha nem veszi eszre hogy valaki bejon, es ezert kopog? Vagy paranoias, es minden ajton kopog?
Tudom ezek eroltetett indokok, de akkor is :)

(#25) Scroll Lock válasza alcsa (#24) üzenetére


Scroll Lock
tag

Elképzelhetőek azok is, amiket írsz, de a fiatalembert, mint gyanúsított fogták el és a kérdés is az volt, hogy mire alapozza a felügyelő a gyanúját. Tehát még az is előfordulhat, hogy a tárgyaláson ártatlannak találják majd az általad írt egyik indok miatt.

(#26) f(x)=exp(x) válasza alcsa (#24) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Nem is írta senki, hogy bűnös. Lehet hogy nem. De azért lett gyanúsított, mert hazudott.

(#27) alcsa válasza Scroll Lock (#25) üzenetére


alcsa
senior tag

&attilasd igazatok van, nem is allitom, hogy nem jo a gyanu. En csak arra adtam peldat, amikor az ember bekopog a sajat szobajaba.Sokan azt allitjak, hogy ez nem tortenhet meg, ezt probaltam cafolni a peldakkal.

[ Szerkesztve ]

(#28) joghurt válasza f(x)=exp(x) (#26) üzenetére


joghurt
addikt

Egy valamirevaló krimiben mindenki hazudik valamiről.

A tej élet, erő, egészség.

(#29) idegen lény válasza joghurt (#28) üzenetére


idegen lény
őstag

Az életben minden ember hazudik valamiről.
Csak én nem... Nem is vagyok ember.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#30) Mr. Y válasza idegen lény (#29) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

A földön nincs értelmes élet. Én is csak beugrottam.

But who is watching the guardians?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.