Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Sok sikert a megoldáshoz (ez nem öt perc lesz)! :D

[ Szerkesztve ]

(#2) csoki46 válasza f(x)=exp(x) (#1) üzenetére


csoki46
aktív tag

A rangsorban hol helyezkedünk el? Fontos a megoldás szempontjából. Vagy az összes kalóz érdekét egyenlően kell a szemünk előtt tartani?

(#3) f(x)=exp(x) válasza csoki46 (#2) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Igen, mindenkinek a bőrébe bele kell képzelned magad.

(#4) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

-(1)Egy arany az osztható vagy sem?
-(2)A kalózok legalább felének támogatnia kell a javaslatot, ezt hogy kell értelmezni? A javaslattevő beleszámít az 50%-ba vagy sem? (tehát ő is szavaz a saját javaslatáról vagy sem?) (feltételezem, hogy igen, korrekt?)

üdv
J.

(#5) grengor


grengor
csendes tag

Kapzsi kalózkapitányként azt hiszem, hogy még kell vásárolnom a többséget úgy, hogy nekem is jusson elég pénz. Ha egyenlően osztozkodunk, akkor nem érvényesül a kapzsiság. Tehát nekem kell belőle mondjuk 100 arany. 60 kalóznak, hogy biztosan menjek, ajánlok 15 aranyat, az öttel több, mint egyenlő osztozás esetén lenne. Marad 39 aki nem kap semmit, de ha 60 kalóz ezt megszavazza, akkor rendben van a dolog :DDD

(#6) f(x)=exp(x) válasza joysefke (#4) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

1. Nem.

2. Nem.

grengor: :N

[ Szerkesztve ]

(#7) Alg


Alg
veterán

A kapitány ha életben akar maradni, magának 0-t kell adnia.

Ha ugyanis lenne olyan stratégia ahol életben marad és pénzt is kap, akkor ugyanezt a stratégiát a következő kalóz is eljátszhatja, csak a kapitány részét szétosztva a többiek között, tehát az okos kalózok kiszavaznák a főnököt.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8) Aethelstone


Aethelstone
addikt

100 kalóz 1000 arany, az fejenként 10. Minden 10-ből 1 a kapitányé :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#9) #20655360


#20655360
törölt tag

Mindenki kap 10-et, úgyis megszavazza az alacsonyabb rangú többség. A kapitány nem kap semmit.

(#10) Attici válasza #20655360 (#9) üzenetére


Attici
őstag

Ha mindenki 10-et kap, akkor abban a kapitány is benne van, mert 10x100=1000!
De a kalózok kapzsik és nem testvériesek, ezért ez nem lehet jó megoldás. :N
A lényeg, hogy legalább az 50%-ot meg kekll győzni. A többinek nem is kell kapnia. Szerintem. :U

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#11) merkucyo válasza Attici (#10) üzenetére


merkucyo
aktív tag

A végén 2 kalóz marad :D

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#12) Viktoár


Viktoár
addikt

Szerintem egészen addig nem fogadják el a javaslatokat amíg csak 2 kalóz marad.Azok feleznek és kész.

A rangsorban utolsó két kalóz markol fel 500-500 aranyat,a többiek meg mennek cápáékhoz ebédre. :U

Üdv:Viktor

(#13) joysefke válasza f(x)=exp(x) (#6) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

az újabb hsz-eket szándékosan nem olvastam el.

Kérlek old fel a látszólagos problémát:
Az írtad, hogy az ajánlattevő nem szavazhat, tehát az ő személye nem számít bele a legalább 50%-ba.

Ebben az esetben amikor a végén X arany és két kalóz marad, akkor az utolsó előtti kalóz csak 0-t mondhat magának, ellenkező esetben az utolsó kalóz nem fogja megszavazni az utolsó előtti által mondott összeget (és az utolsó előtti meghal).

ez így biztosan beleilleszkedik a feladatkiírás logikájába?

Utána már tényleg nekiállok a feladatnak :)

J.

[ Szerkesztve ]

(#14) f(x)=exp(x) válasza joysefke (#13) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Igen.

(#15) Armahun


Armahun
addikt

A rangsor szerint mindenki sorba áll és kivesz vagy kap egy aranyat.
Ha végigmentek megint kezdődik előröl azzal a kikötéssel, hogy mindig az adott utolsó x kalóz mondjuk 5 többet nem húzhat.

[ Szerkesztve ]

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#16) f(x)=exp(x) válasza Viktoár (#12) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Fontold át a következő, fontos momentum után a feltevésedet: a kalózok okosak, többet ér életük, mint az arany.

(#17) Armahun válasza f(x)=exp(x) (#16) üzenetére


Armahun
addikt

Ebben az esetben a kapitány kivesz egyet, majd a többit odaadja a rangban alatta állónak, hogy azt ossza szét ő.
Ha az szintén igy tesz, majd a következő megint a legalsó rangú visszaadja a kapitánynak és kezdődik elölről amíg el nem fogy az arany.

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#18) joysefke válasza f(x)=exp(x) (#16) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem látom át a feladat több a megoldás szempontjából fontos részletét, de (félig intuícióból) úgy gondolom, hogy ezekkel a játékszabályokkal egyszerűen nem indul el az osztozkodás, a kapitány nem fog összeget mondani, így a második sem, etc. Kell még valamilyen szabály, kalózok közötti közös megegyezés etc ami a feladat szövegéből hiányzik. (Ha a kapitánynak mindenképpen összeget kell mondania úgy gondolom, hogy 0-t fog mondani, de ez elég homály nekem).

A következő, feloldhatatlan problémát látom:
(1) A feladat determinisztikus, tehát azt várjuk, hogy függetlenül attól hogy hányszor játszatjuk el a képzeletbeli kalózokkal az osztozkodást, mindig ugyanarra az eredményre jussunk. Ehhez pedig arra lenne szükség, hogy a kalózok egyértelműen különbséget tudjanak tenni többféle opció között, saját szempontjukból rangsorolni tudják azokat. Ez egyértelműen hiányzik itt (lásd később), tehát jópár esetben meg sem lehet mondani, hogy mi az aktuális ajánlattevő számára jó lépés.

(2) Én úgy gondolom (ez persze nem bizonyítás :) ) hogy ha lenne megoldás akkor a lánc végéről visszafejtve el kéne jutnunk oda, hogy mit mond a kapitány. (indukció) Ez nem adott, a lánc legutolsó elemei kivétel nélkül nem érdekeltek az együttműködésben.

100. kalóz:
-automatikusan elfogadja saját magának a maradék pénzt

99. kalóz:
-ő csak 0-t mondhat a maradék pénzt (amennyiben az 0 fölötti) átengedve az utolsónak. (Ellenkező esetben az utolsó leszavazza, ezzel megöli)

A 99. kalóz már az osztozkodás legelején tisztában van vele, hogy ő semennyit nem fog kapni, csak így élheti túl.

98. kalóz.
Ha 0 pénz van, akkor egyértelmű hogy mit ajánl meg magának.
Ha 0-nál több pénz van, akkor ha osztani akar belőle magának, akkor vagy a 99. vagy a 100. kalóz támogatására van szüksége.

És itt jutunk el oda, hogy a feladat mégsem determinisztikus, mert a 99. kalóz számára tök mindegy, hogy ő hogyan szavaz. A 99. kalóz számára ugyanolyan jó igennel/nemmel szavazni, bármit is mondjon a 98. kalóz. A 100. kalóz egyértelműen nemmel fog szavazni, ha a 98.-ik pénzt akar osztani magának...
ezt természetesen a 98. is tudja, ezért mivel nem lehet biztos a 99. támogatásában mindenképpen nullát kell ossszon magának.

És így tovább....

[ Szerkesztve ]

(#19) joysefke válasza f(x)=exp(x) (#16) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Bazz, hűlyítesz itt minket ;]

rákerestem a feladatra, és ez a legegyszerűbb verziója:

Egy hattagú kalózcsapat szeretne megosztozni a zsákmányolt
100 aranyon a következő módon. A kalózok között egy mindegyikük által elfogadott rangsor áll fenn. A vezető javaslatot tesz az aranyak szétosztására, amiről mindenki szavaz, hogy elfog adja-e vagy sem. Ha a kalózok legalább fele (a javaslattevőt is beleértve) elfogadja ezt, akkor megtörténik a szétosztás. Ellenkező esetben megölik a vezetőt, és ugyanezen eljárással folytatják az osztozkodást, vagyis az eredeti rangsorban
második helyen álló tesz javaslatot. Az aranyak oszthatatlanok. A kalózok semmiképpen nem
akarnak meghalni, emellett minél több aranyat szeretnének maguknak, és vérszomjasak, azaz ha
számukra ugyanannyi aranyat jelent egy döntés két kimenetele, akkor azt választják, amelyikkel
valakit megölhetnek.

Továbbá bizalmatlanok is egymással: nem tudnak kooperálni, mert bármit
megígér bárki, hogy mit fog csinálni a következő körben, a többiek nem hisznek neki.
Mi lesz az
osztozkodás eredménye, ha a kalózok racionálisan gondolkodnak?

Az általam vastaggal szedett mondat(ok) gondoskodik az általam hiányolt determinizmusról, tehát arról, hogy a kalózok minden esetben különbséget tudjanak tenni az egyes döntési lehetőségek jósága között.

ez hiányzott a te feladatodból.

J.

[ Szerkesztve ]

(#20) f(x)=exp(x) válasza joysefke (#18) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

"mert a 99. kalóz számára tök mindegy, hogy ő hogyan szavaz."

Nem mindegy, mert előbb-utóbb ők lesznek ott, tehát minél hamarabb el kell fogadniuk a számukra legkedvezőbb ajánlatot.

Szerk.: az aláhúzott rész itt nem igaz, viszont a vastag betűs jogos.

[ Szerkesztve ]

(#21) Armahun válasza f(x)=exp(x) (#20) üzenetére


Armahun
addikt

Ez viszont azt feltételezi, hogy mindenki tovább fogja passzolni a döntést.

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#22) f(x)=exp(x) válasza Armahun (#21) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ilyen lehetőség nincs. Aki soron következik, az tesz egy ajánlatot, ha a többieknek tetszik mindenki boldog, ha nem cápaeledel.

(#23) joysefke válasza f(x)=exp(x) (#20) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Akkor felteszem a kérdést:
-Van megoldásod a saját feladatodra, vagy csak minket spannolsz?

Egyébként már leírtam hogy mi lesz:
-A 100. kalóz tudja, hogy a 99.-től mindent elvehet, beleértve az életét is.
-A 99. kalóz tudja, hogy ő vagy túléli vagy nem (a 100. jóindulatán múlik, aki érinthetetlen), de pénze biztosan nem lesz.
-A 98-ik kalóz tudja, hogy a 99-ik leszarja az egészet (szavaz valahogyan, az hogy hogyan szavaz a feladatkiírás alapján eldönthetetlen) a 100. kalóz szavazatát meg nem tudja megszerezni, ha 0-nál nagyobbat mond.
-A 97-.ik kalóz tudja, hogy ami pénz maradt, abból sem 99-ik sem a 98-ik nem lát semmit, minden a 100.-é. Ennek megfelelően a 98-ik és a 99-ik szavaz valahogyan (leszarják, mert ők pénzt már nem láthatnak).

....

(#24) Freiherr


Freiherr
őstag

Itt a megfejtés,örö et bódottág
sálálálálálá

XXX

(#25) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Nincs megoldás, mert mire elosztanák az aranyat, a szerzői jogvédő szervezetek ráküldik a kalózokra a szoftverrendőrséget és mindenkit lekapcsolnak hamis pénzérme birtoklásáért.

(#26) f(x)=exp(x) válasza joysefke (#23) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

"Van megoldásod a saját feladatodra, vagy csak minket spannolsz?"

Nem én találom ki, igen van megoldásom, de sajnos azt se én találtam ki. :DDD

Szerk.: közben már linkelték is.

Szerk2.: nem ugyanaz, de a feladatot ugyanígy kell megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#27) joysefke válasza Freiherr (#24) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Igen, de az egy másik feladat, nem egyezik azzal amit ide kiírt a topkiindító.

(#28) joysefke válasza f(x)=exp(x) (#26) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Kérlek küld el PM-ben a megoldást!

J.

(#29) Freiherr válasza joysefke (#27) üzenetére


Freiherr
őstag

Csak be kell szoroni tízzel a kalózok meg a della számát,az arányok így megmaradnak,tehát a megoldás ugyanaz.

XXX

(#30) joysefke válasza Freiherr (#29) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Mondom, hogy más feladat.
Ezen kívül az aranypénz oszthatatlan, nem oszthatsz/szorozhatsz.

(#31) f(x)=exp(x) válasza joysefke (#30) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Miben annyira "más"?

(#32) joysefke válasza f(x)=exp(x) (#31) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

-(1)ha a korábbi kettő teljesülése több alternatívát enged, akkor legyen minél több hulla (ez nem volt a tiedben)
-(2)a linkelt feladatban nincsen benne, hogy az ajánlattevő nem szavazhat. Már önmagában egy ilyen kitétel totál megváltoztatja a végkimenetelt. Amit olvastam interneten, wikipédiat beleértve, a rangidősnek elsőbbségi szavazata volt (szavaz és egyenlőség esetén ő dönt). Nálad a rangidős nem szavazhat.

+1, deklarálni kell, hogy kooperálnak-e a kalózok (van-e kalózbecsület).

És a leglényegesebb különbség:
A linkelt feladatban (és interneten az összes ugyanezen kaptafára épülő feladatban) az rangelső tesz egy ajánlatot, az osztozkodásra és ha az elfogadják, akkor a procedúrának vége. A te feladatodban a kapitány csak annyit mond meg, hogy magának mennyi pénzt szeretne kivenni a zsákmányból, akár elfogadják, akár nem, az osztozkodás megy tovább a korábbi rangidős részvételke nélkül a maradék pénzen. Idézek tőled:

Ha a kalózok legalább fele elfogadja a javaslatot, akkor a kapitány megkapja amit magának javasolt, ha nem, akkor a kapitány cápaeledel. Mindkét esetben a többiek a következő legmagasabb rangú kalóz javaslatával folytatják.

Totál más feladat.

[ Szerkesztve ]

(#33) f(x)=exp(x) válasza joysefke (#32) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Bocs, nem olvastam el rendesen a linkelt oldal feladatát.
Holnap beszkennelem (vagy begépelem) a feladat megoldását, telefonon nem szerencsétlenkedek. Addig hajrá, hátva valakinek bevillan valami tökéletes ötlet. :R

[ Szerkesztve ]

(#34) joysefke válasza f(x)=exp(x) (#33) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

ajánlom a 18-as hsz-t.

(#35) Freiherr válasza joysefke (#32) üzenetére


Freiherr
őstag

Túlkombinálod a dolgot,és hangzatos idegen kifejezések és zagyva gondolatok mögé bújva próbálod leplezni,hogy fingod nincs a megoldásról,sőt még egy más szavakkal leírt analógiát sem vagy képes megérteni.
Kiszálltam ebből a hülyeségből,törd csak tovább a buksidat egyedül.

XXX

(#36) joysefke válasza Freiherr (#35) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszönöm, hogy önként kiszelektáltad magad az eszmecseréből :R

(#37) f(x)=exp(x) válasza joysefke (#19) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Átgondolva: ha az első vastagbetűs részt bevezetjük, a feladat értelmetlen. Tehát storno. A második meg szerintem nem befolyásol semmit, mivel ez nem ígérgetősdi.

(#38) buherton


buherton
őstag
LOGOUT blog

Szerintem az a megoldás, hogy az kap többet, aki a rangsorban a végén szerepel, és az kapja a legkevesebbet, aki az elején. Mert ugyebár a soron következő ajánlattevőnek is azaz érdeke, hogy vagy nála vagy előtte elfogadják az ajánlatot. A rangsor végén lévőknek pedig többet kell fizetni hiszen ők tudják, hogy messze vannak még az ajánlat tételtől.

Például a kapitány magának 1 aranyat ad, és a legutolsónak meg pl. 20-at.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#39) Arpee78


Arpee78
senior tag

Én bizony megnéztem a korábban linkelt megoldást:

Ez alapján a kapitánynak 951 arany, további 49 kalóznak fejenként 1 arany a tisztességes fizetés, a maradék 50 nem kap semmit. Ez van, ha szó szerint az eredeti kiírásra válaszolunk. ( a) >=50% szavazati szabály )

Azonban az egyik hsz-ben volt a kitétel, hogy a javaslattevő szavazata nem számít, így amennyiben hiszünk a linkelt megoldásnak, akkor egy bonyolult matek jön elő: ( b) >50% szavazati szabály esetén )
Úgy sejtem senki nem fogja kimatekolni végeredményt a linkelt megoldás alapján.

De én egy huszárvágással egyszerűsítem, hátha épp az tetszik a rejtvény feladójának:
A kapitánynak 950 arany, további 50 kalóznak fejenként 1 arany a tisztességes fizetés, a maradék 49 nem kap semmit.

Végül ha egy rendes kalózhajón ilyen javaslattal állna elő a kapitány nagy ívben repülne a tengerbe, és akkor is cápakaja lenne ha ilyen agyzsibbasztó rejtvényekkel stresszelné a legénységet.

(#40) letepem válasza Freiherr (#24) üzenetére


letepem
aktív tag

Szerintem ez a megoldás, bár matematukailag helyes, de bem veszi számításba az összes feltételt! Hiszen a kapzsi kalóz nem fog 100-ból vagy jelen esetben 1000-ből 1 aranyra igent mondani! Így bármennyire matematikailag a kapitány megmenekűlhet, sosem fog mivel a kalózok gyarlók, és így tovább!

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#41) f(x)=exp(x) válasza Arpee78 (#39) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ok, hülyeséget írtam. Valóban beleszámít.
Tegnap este már el voltam fáradva, szóval igen, a megoldás gondolatmenete =50%-nál a jó, mivel mint írtad is, egyébként bonyolult, és fel sem lehet írni normálisan.
Majd a délután folyamán leírom a hivatalosat is. :)

(#42) Aethelstone


Aethelstone
addikt

Szerintem is csak az első 50 kalózzal kell foglalkozni. Illetve az első 50+1. Többség megvan :) Köztük meg úgy lehetne, hogy kapitány kap N darabot, az alatta állók meg N=(N-1) darabot folyamatosan. Az 1 lehet más is, ahogy kijön :) Akár több iterációval. Az nem volt megszabva, hogy mindenkinek kell kapnia :)

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#43) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Mivel elég a kalózok 50%-ának elfogadni az ajánlatot, ezért 50 kalózt alapból ki kell venni a játékból, a maradék 50 között kell a zsákmányt a legjobban elosztani.
Mivel a kalózok kapzsik, de végtelenül okosak is, ezért a legigazságosabb elosztást kell alkalmazni úgy, hogy közben a rangsort is figyelembe kell venni.
Így a megoldás:
- A kapitány magának 951 aranyat fog javasolni, míg a további 49 kalóz 1 aranyat fog kapni.

(#44) Armahun


Armahun
addikt

Melyik az a hülye kalóz aki 1000 aranyból egyre azt mondja hogy rendben? :DDD

Elmélet és gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag van.

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#45) Viktor77 válasza f(x)=exp(x) (#43) üzenetére


Viktor77
titán

Ami ugye hülyeség, mert kaphatnának 2-t, 3-t és így tovább. És mivel végtelenül okosak, nem fognak 1 aranyat elfogadni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#46) f(x)=exp(x) válasza Armahun (#44) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Az, amelyik nem akar meghalni? :DDD

(#47) Armahun válasza f(x)=exp(x) (#46) üzenetére


Armahun
addikt

Abban a helyzetben az a kalóz aki egy aranyat kap nem arról dönt hogy meg akar e halni, hanem arról, hogy mennyi aranyat akar kapni és a kapitány életérül dönt.
Amelyik kapitány nem akar meghalni, az nem fog 1000 aranyból egyet adni a társaság felének a másiknak meg semmit, mert borítékolható a végeredmény.

Nemcsak cápa eledel lenne, de még előtte apróra is darabolnák a halaknak. :D

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#48) Hieronymus válasza Armahun (#47) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ez megint olyan kérdés, mint a börtönös volt.
Nincs egyértelmű matematikai és/vagy logikai alapú megoldása.

Ha kevés aranyat akar szétosztania a kapitány, akkor az utolsóknak kell adni. Ők azok, akik egynek is örülnek, hiszen józan számítás szerint nem kapnának semmit,
Persze a kapitány ettől függetlenül .- spontán felindulásból - fel lenne koncolva.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#49) f(x)=exp(x) válasza Armahun (#47) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Gyakorlatban igen, elméletben nem.
Az első 50 kalóznak két érdekük van. Először is az, hogy minél hamarabb elfogadják a javaslatot, a másik, hogy kapjanak valamit.
Ha nem fogadják el a kapitány javaslatát, a hajó nagy része cápaeledel lesz (50 biztosan), kivéve ha maguknak 0-t ajánlanak. A 0-nál meg jobb az egy.

[ Szerkesztve ]

(#50) f(x)=exp(x) válasza Hieronymus (#48) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Nem, az utolsó kettő pl. mindig ellene fog szavazni, mert nekik az a jó, hogyha felmorzsolódik a legénység, mert akkor övék lesz az egész.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.