Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-12-26 12:02:24

LOGOUT.hu

Milyen számológépet vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) l.kiss válasza Doky586 (#100) üzenetére


l.kiss
tag

Ismertetőd és az összehasonlításaid alapján vásároltam egy Canon F-789SGA számológépet.
Elkezdtem az ismerkedést...

Köszönöm a tippet!

"... és a jó győzött, mint mindig."

(#102) l.kiss válasza l.kiss (#101) üzenetére


l.kiss
tag

...azért egy leírás sosem árt! Íme.

"... és a jó győzött, mint mindig."

(#103) nerozol


nerozol
tag

Sziasztok!
SENCOR SEC 103 számológép vásárlásán gondolkozok. Van valakinek tapasztalata a számológéppel kapcsolatosan? (Összeszerelés minősége, gyorsaság).
Sajnos nem találtam jó leírást a számológéphez, ehhez szeretnék némi segítséget kérni.

(#104) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Nagyon jó ez a táblázat!

Casio és Sharp gépeken kívül nincsen hasonló tulajdonságokkal rendelkező, viszont programozható változat?

A cél az lenne hogy le tudjak tárolni képleteket, egyszerűbb szöveget.

[ Szerkesztve ]

(#105) Doky586 válasza AeSDé Team (#104) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

[kép] A papír-szalag hátuljára rengeteg képlet, táblázat, ábra és szöveg felfér. Minden amire a puskázáshoz szükséged van.. :C

(#106) Doky586 válasza Doky586 (#100) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Frissítettem a táblázatot [kép] az új Sharp EL-W506T modelljével. (piros T vel jelöltem) Végre kapott néhány új funkciót amit a versenytársai is tudnak manapság. De sajnos kikerült belőle a 'képlet-memória' ami (számomra) sajnálatos hír. Itt van a gyári funkciók összehasonlítása: [kép]

(#107) jncn


jncn
csendes tag

Sziasztok!

Számológép keresgélés kapcsán találtam a fórumra, hasznos volt, be is szereztem egy casio fx-991cex-et. Egyelőre nagyon tetszik. Köszi a hasznos infókat.
Van egy régi sharp 9600 grafikus számológépem is, de a billentyűi nagyon nem akarnak érintkezni, sokszor kell erősen nyomni őket, ezért nagyon felbosszant, nem is használom már. Annak idején jó szolgálatot tett a fősulin, a matek vizsgákra felkészülésben sokat segített, bár mindig zavart, hogy viszonylag nehezen látható a kijelzője.
Aztán elcsábultam és vettem egy casio fx-cg50-et helyette, ezt még nem nagyon ismerem, mert csak pár napos.
Elvégeztem rajtuk az integrálás tesztet, az alábbi eredményekkel:
sharp el-9600: 60s, pontatlan eredmény, 200.3986075
casio fx-991ce x: 61s, pontos eredmény, érdekes, hogy majd kétszer lassabb, mint a 991ex
casio fx-cg50: 5s, pontos eredmény

(#108) jncn válasza jncn (#107) üzenetére


jncn
csendes tag

Ezeket a különbségeket vettem észre egyelőre a 991ex és 991ce x között:

991ex:
- csak angol nyelv van
- beállítható a tizedesjel

991ce x:
- 4 nyelv van, köztük a magyar
- tizedesjel beállítás nincs, gondolom beállítódik a nyelv alapján
- atomic funkció van pluszban
- közel kétszer lassabban számolja ki az integrálás példát

(#109) Doky586 válasza jncn (#108) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mindkettőhöz van Magyar (vagy angol) használati utasítás? pdf-ben, mert sokakat láttam ezt keresik.

Az mit jelent hogy maga a számológép valamilyen nyelven tud?
Nem csak arab, hanem római számokkal is számol, meg indiaival..? ;)
Más számológépben semmilyen nyelvnek nem láttam nyomát, csak a matematika nyelvét ismerik. :K

(#110) jncn válasza Doky586 (#109) üzenetére


jncn
csendes tag

A 991ex-hez a casio honlapján találtam angol nyelvű használati utasítást, de ami még jobb, szintén a casio oldalán találtam ilyen pdf-eket:
Introducing_Mathematics_with_ClassWiz
Investigating_Mathematics_with_ClassWiz
Learning_Mathematics_with_ClassWiz

Ezekben ezzel a ClassWiz szériával vannak példák.

A 991ce x-hez nem találtam semmilyen doksit a neten, de amit vettem, annak a dobozában volt egy magyar nyelvű füzetecske.

Az, hogy a számológép milyen nyelvű, annyiban merül ki, hogy a szövegesen megjelenített információk milyen nyelven jelennek meg. Pl. a menü ikonok alatt megjelenő szöveg magyarul van, az összes menü magyar, stb.

[ Szerkesztve ]

(#111) jncn válasza Doky586 (#109) üzenetére


jncn
csendes tag

Beszkenneltem a 991cex magyar használatiját:
http://www.filedropper.com/casiofx991cexmanualhu

(#112) jncn


jncn
csendes tag

Most vettem észre, hogy a 991dex verzió 696 funkciós, tudja az alábbiakat is:
- produktum
- GCD
- LCM
- Int
- Intg

Ki vannak vezetve a gombokra 3. funkcióként.

Akit nem zavar, hogy német az a néhány menü...

Nem értem, hogy miért térnek el így egymástól a nyelvi verziók. Kiadják a forráskódot helyi cégeknek, hogy fordítsák le benne a szövegeket, aztán kedvet kapnak és tesznek bele még ezt-azt?

(A cex amúgy most egész jó áron van az Alza-nál.)

(#113) Doky586 válasza jncn (#112) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezeket a Canon F-789SGA már régóta tudja, ráadásul ugyanannyiért mint amibe az akciós Casio kerül (ami még csak nem is tudja). A Sharp EL-W506T is tudja már.. Sajnos a Casio nagyon túl van hype-olva és tudásban lemaradt a konkurencia mellett. :)

(#114) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Középiskolásnak tudnátok ajánlani olyan számológépet, amely hasznára lenne?
Ár 6-9 ezer között.

(#115) ádika86


ádika86
aktív tag

Érdekel valakit? Canon F-789SGA [link] :))Kaptam közben egy másikat is :D

[ Szerkesztve ]

Predator G3-571-77QK

(#116) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!

Munkahelyen használunk tudományos számológépet. A tudása 99%-át nem használjuk ki. Azért jó mert úgy lehet összeadni vele... Azt hiszem beírunk egy számot aztán kétszer megnyomjuk az összeadás gombot. Utána megnyomjuk az egyenlőségjelet és kiírja mennyi az eredmény ha ugyanazt a számot adjuk hozzá. Megint megnyomjuk az egyenlőségjelet és kiírja mennyi az eredmény ha a korábbi eredményhez megint hozzáadjuk az először beírt számot, vagy ha úgy tetszik most kiírja mi a beírt szám háromszorosa.

Nehezen fogalmazom meg, talán valaki nem is érti mit akarok elmagyarázni. Írok egy példát:
Beírjuk a számológépbe 6
Kétszer megnyomjuk a [+] gombot. (Innen tudja a számológép most 6-ot adunk hozzá a 6-hoz, és az eredményhez mindig 6-ot adunk hozzá.)
Megnyomjuk az [=] jel gombját és kiírja 12
Másodszor megnyomjuk az [=] jel gombját és kiírja 18 (ez 6+6+6 vagy ha úgy tetszik 3*6)
Harmadszor megnyomjuk az [=] jel gombját és kiírja 24 (ez 6+6+6+6 vagy 4*6)

Azt hiszem érthető az elv. Ha valaki tudja mi a neve ennek a funkciónak és megosztja azt megköszönöm! Céges számológép, nincs manual. Aliexpress-ről vagy a legolcsóbb helyről vennék olyan számológépet ami ezt tudja. Milyen árban van olyan ami már tudja ezt a funkciót?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#117) f(x)=exp(x) válasza tknof1871 (#116) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Az én Casio fx-991EX-emen annyiban tér el, hogy be kell írni a 6+6-ot, és utána ad az addigi eredményhez mindig 6-ot az egyenlőségjel megnyomása után. Nem tudom mi a neve, de szerintem minden tudományos számológép tudja (sőt szerintem a nem tudományos közül is sok).

(#118) garga01 válasza tknof1871 (#116) üzenetére


garga01
senior tag

Szia!
Ez lehet segít:
[link]
Van több számológépem, most a a Casio fx-220 (régi, egysoros fajta)-nál úgy megy, hogy beírok egy számot, megnyomom 2-szer a + gombot és utána az egynlőség adogatja össze ahogy írod. A + jel másodszori benyomására egy K betű jelenik meg felső soron a kijelzőn (konstanssal való számolás).

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#119) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok abban segíteni, hogy Casio fx-991es plus-ba , hogy lehet beírni cosinus és sinus tételt?
Köszi!

(#121) f(x)=exp(x) válasza #46372352 (#120) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Casio fx-991EX.

(#123) f(x)=exp(x) válasza #46372352 (#122) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ízlés kérdése. A Casio "menüje" nekem nagyon logikus, én ezért használom. De mindkettő nagyon jó gép.

(#125) KisSarkany


KisSarkany
csendes tag

Sziasztok!
tudományos számológépet szeretnék venni. főleg statisztikai feladatokhoz, egyszerű táblázatokhoz, függvényértékek számításához. tudnátok tanácsot adni merre induljak? köszönöm!

(#126) lorinczbea válasza Doky586 (#70) üzenetére


lorinczbea
újonc

Szia, azt szeretném kérdezni, hogy akkor tulajdonképpen a casio cex és a casio ex csak abban különbözik, hogy a cex cseh nyelv az alap nyelv. Egyébbként ugyanaz a két számológép? Köszi Bea

(#127) lorinczbea válasza jncn (#108) üzenetére


lorinczbea
újonc

Szia, segítesz? Most akkor a cex magyar beállítással is működik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.