Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Akármennyire nem szeretem az Atomot, valahogy ez mégis felkeltette az érdeklődésemet. :)
Egy jól bekonfigurált XBMC/OpenELEC párossal egészen jó kis HTPC lehetne belőle, csak egy gond van: mégpedig az, hogy a ZBOX-ok nagyon drágák szoktak lenni.

(#2) T_Stark

Tekintve hogy ezekre általában nem Windows megy, hanem valamilyen multimédiára kihegyezett rendszer, (általában Linux alapú), így véleményem szerint az nem lett volna okos döntés, már csak a driverek minőségét ismerve. :B

Bár mondjuk aki esetleg WMC-vel akarja ezen feladatokat megoldani, annak tökéletes. Lehet hogy ez az én szűklátókörűségem a témát illetően, hogy a fentieken kívül nagyon más célszoftvereket nem tartok elfogadhatónak - többségében saját tapasztalat miatt.

Abu85: Na igen, ez is egy érv, tkp. ide akartam kilyukadni, csak kissé árnyaltabban. :B

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#2) T_Stark


T_Stark
őstag

Inkább tettek volna bele egy AMD APU-t, és no problem.

(#3) Abu85 válasza T_Stark (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Olyanból, már mindenféle ZBOX van. Semmi szükség még egyre.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4) Chp


Chp
őstag

Létezik ilyen kis box PC-ből valami nagyobb teljesítményű modell amely játékra is alkalmas és megfizethető?

(#5) T_Stark válasza Abu85 (#3) üzenetére


T_Stark
őstag

Az lehet, de szerintem erre sincs semmi szükség azok mellett, főleg hogy a Full HD-s streamelt flash videókkal is gondja van.
Szerintem csak akkor lehet létjogosultsága, ha olcsóbb az AMD-seknél.

(#6) atok666 válasza Chp (#4) üzenetére


atok666
őstag

A "jatekra alkalmas" megfogalmazas eleg tag hatarokon belul mozozg :)

Atok

(#7) Chp válasza atok666 (#6) üzenetére


Chp
őstag

Az új játékokat is tudja futtatni High beállítások mellett 35+ FPS-el!

(#8) Abu85 válasza Chp (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) Chp válasza Abu85 (#8) üzenetére


Chp
őstag

Valahogy éreztem, hogy elsütöd, komolyan mondom... :DDD Nagy kár, nem lenne rossz dolog.

(#10) Abu85 válasza Chp (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez lenne amúgy. [link]
Ha az igényeket nézem, akkor a kötött méretkategóriában ennél jobb nincs.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) Silentfrog válasza Abu85 (#8) üzenetére


Silentfrog
veterán

:DDD Ez jó volt!

Nekem mindig tetszettek ezek az apró gépek de valahogy az áruk mindig elég magasra sikeredett.
Egy fegy éve elmenetettem a via nano x 2 gépének tesztjét vagyis bemutatásást. 120-130 dollárra irták a megjelenési árat.
Nagyon régen jelenhetett meg meg itthon több mint 50ezer az ára jelenleg is. :(((

[ Szerkesztve ]

(#12) Chp válasza Abu85 (#10) üzenetére


Chp
őstag

No, igen, ilyenre gondoltam, köszönöm szépen! Idő kell még ennek mire lejjebb kúszik az ára, bár még a notebookok is borsosak... Igazából az lenne a szempont, hogy nagy kijelző: monitor, hordozhatóság: mini PC. És ha ebből indulok ki, akkor ez az ésszerű megoldás. Majd 3-4 év múlva.

(#13) MZperX75 válasza Abu85 (#10) üzenetére


MZperX75
addikt

:DDD

(#14) .mf válasza Neil Watts (#1) üzenetére


.mf
veterán

Erre inkább ajánlanám a régi 230/330 Atom + GeF9400 chipset párost, mivel ott még teljes sávszélességet kapott az IGP. Ilyen volt pl. az Asrock A330ION lap, mint amilyen nekem is van. Használtan pedig bőven ennek az ára alatt hozzá lehet jutni.
Linux és filmek gond nélkül mentek, viszont akár egy Morrowind szintű játék is megfektette a procit, én ezért is tervezem cseréjét.

---

Ez a vas megint fából vaskarika, visszalépés a fentebb említett elődhöz képest, ami már akkor sem volt túl acélos proci-erőben, most pedig már végképp eljárt az idő felette.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#15) banhammer válasza Abu85 (#3) üzenetére


banhammer
veterán

De minek?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#16) Abu85 válasza banhammer (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hogy érted, hogy minek? A Brazos platform ezekbe a gépekbe a legjobb alternatíva. Világos, hogy minden termékkategóriába rakott minimum egy Brazost a Zotac. Ugyanakkor szerintem logikus, hogy nem érdemes egy platform mellett lándzsát törni, így érdemes alternatívát is felkínálni a Brazos mellé. Aztán a vásárló majd dönt. A Zotacnak addig mindegy, amíg tőlük veszed.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Csak az a kár, hogy ezt a videokártyát, már a hd4000 is megközelíti. :D Inkább raknának bele, egy mobil i3-at, hd4000-el. És akkor még lenne újdonság is benne. Na meg a mobil i3 szerintem kevesebbet is eszik, mint ez.

Szerk: pl ez lehetne benne

[ Szerkesztve ]

(#18) Abu85 válasza PPatrik (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az nem jó a Zotacnak. Ők multimédiás gépként tekintenek erre a sorozatra, vagyos az Intel IGP-re gondolnak legkésőbb, mint alternatíva. Kínálnak Celeronokat és sima Atomot, de nem erőltetik túl, mert az AMD és az NVIDIA terméktámogatása sokkal előrébb van az Intelénél.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) PPatrik válasza Abu85 (#18) üzenetére


PPatrik
aktív tag

És ez multimédián belül miben jobb mint a hd4000? :F
Mert szerintem semmiben.

(#20) Abu85 válasza PPatrik (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A terméktámogatás. Ne hasonlítsuk össze az AMD és az NVIDIA driveres támogatását az Intelével. Amíg a konferenciákon azt mutogatja az NVIDIA és az AMD, hogy mik azok a programok (és nem egyet mutattak, hanem jóval többet), amelyek hibásan futnak, vagy el sem indulnak az Intel grafikus vezérlőjén, addig elhiszem, hogy a Zotac koncentráltan próbál a minőségre törekedni. Végtére is ezeket a gépeket multimédiához veszik, ide kell a komoly support, mert a grafikus vezérlőn áll vagy bukik minden.
Természetesen, ha az iroda lenne megcélozva, ahol annyi a feladat, hogy a titkárnő néha megnyit egy excel táblát, teljesen más lenne a Zotac termékkínálata. Erre egyébként kínálnak megoldást ID81 néven. Tipikusan irodai cucc, és a ZBOX ID termékcsalád belépője, ahogy arra az 1-es szám utal. Ez az ID84 az ID család csúcsa. Lényegében az AMD-s AD04 alternatívája.
Alapvetően így számoz a Zotac:
- ZBOX a brand.
- A jelölés a platform alapjait jelzi. Az I az Intel, míg az A az AMD. A D az a desktopot jelenti.
- A számból a 8-as és a 0-s az I és a A generációjelzése.
- A másik szám pedig a termékcsaládon belül elfoglalt hely. Minél nagyobb annál jobbak a platform multimédiás képességei.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) Neil Watts válasza .mf (#14) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Értelek, köszönöm a kiigazítást, mindig tanul az ember valami újat :)

Üdv. core2

(#22) Prof válasza Abu85 (#3) üzenetére


Prof
addikt

Mutass egyet A10-4655M-el :D

(#23) Abu85 válasza Prof (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Minek az a ZBOX-ba?

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#24) Prof válasza Abu85 (#23) üzenetére


Prof
addikt

Miért ne? Nem kér enni nagyon, csak 25W-ot foygaszt :)

Én mint felhasználó 10 W-os fogyasztású 3960k teljesítményű, 690 Nvidia VGA teljesítményű pici PC-t akarok olcsón :D

(#25) Abu85 válasza Prof (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem az evéssel van a baj, hanem a platformdizájn méretével. Persze elméletben kivitelezhető, de nem az a tipikus ZBOX platform. Meg a Brazos 18 watt az nem egyenlő a mainstream dizájnnál megadott 17 wattal. A Brazos általános terhelés mellett jóval kevesebbet fogyaszt, és ezzel kevésbé melegszik.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.