Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D.Orion


D.Orion
veterán

A jegesmedve enné meg őket keresztbe.... :((( Miért nem lehet egy PCI-E foglalatot rakni arra a lapra a sima PCI helyett... Ha csak egy normális tv kártyát akarok venni, akkor se tudok, mert nincs mibe belerakni...

(#2) schwanz


schwanz
tag

Meg annak is leszáradhatna a keze, aki rátette azt a ventillátort :O

Szvázi tag

(#3) #16939776


#16939776
törölt tag

Ez sem lesz népszerű az biztos:

-DDR-3 egy 79Usd-s lapra?
-GMA4500Hd-vel akár HD-s filmek is mennének
-1x-es PCI-Expresport
-Dual bios??? minek???
-Nekem egy FireWire port hiányzik.

(#4) FRENK1988 válasza schwanz (#2) üzenetére


FRENK1988
veterán

:DDD pontosan

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#5) Audifan


Audifan
tag

"A termékek támogatják a Gigabyte DualBIOS technológiáját, ami egy esetlegesen félresikerült BIOS-frissítés után nagyon jó szolgálatot tehet."
Vagy csak jól felbaxa az agyad... :)) :DDD

(#6) F e Z o


F e Z o
veterán

Rakhattak volna rá már egy komolyabb vidkarit, amiben van HD gyorsitás. Ráadásként mehetett volna rá egy HDMI port is.

H2O über alles!

(#7) stevve


stevve
nagyúr

Ezek nem HTPC alaplapok, hanem mondjuk munkaállomásokba, slim pc-kbe valók. Nem rosszak általános felhasználásra, de azért egy DVI elfért volna a VGA helyett. :(

(#8) Razermazer


Razermazer
őstag

Na erre való az A330ion de jó lenne ha kijönne A525ion2 az asrock tálalásában, én már cserélném is a mostanit. Remélem meglépik, mert a gigabyte már közelített a sikerhez, de mivel gyengusz az a vga így ez is kiesett. Várom :U

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#9) Krisinto


Krisinto
őstag

Igaz, hogy pici, de inkább a minőségen javítanának...

(#10) F e Z o válasza stevve (#7) üzenetére


F e Z o
veterán

Én egy félévig ilyennel neteztem, torrenteztem, filmet néztem 720p-ig. Ment is 24/7-ben. Utána beköltöztettem egy Internet Kiosk-ba, hogy visszahozza az árát.

H2O über alles!

(#11) .mf válasza D.Orion (#1) üzenetére


.mf
veterán

Arra Asrock A330ION -- nem csak x16-os PCI-e, hanem ION is, amivel simán megy a FullHD.

Erre azt mondom, hogy a Giga rárakott még pár hasznos dolgot (pl. +2 SATA és 1 IDE port, valamint a kisebb modellre is Gb Eth), de a Llano bejelentésével, a 25W TDP-jű procik megjelenésével, és a lassan szállingózó mITX H55 lapokkal asztali gépbe egyre kevesebb értelme az Atomnak. Egyszerűen túl gyenge. Netre, enyhe office-ra és filmre még elég, de ennél már kicsivel is többre már kevés -- sőt, már excelben nagyobb tábla + grafikonok párossal is vannak gondjai. Reméltem, hogy néhány régebbi játék még elfut rajta, pl. Morrowind még 2003-ból. Rendszerkövetelmény min. 500MHz P3. 1,46G egymagos Yonah cerkás nagyon régi notim, ami GMA950-nel volt gyengítve (tippre az egész prociból volt számítva, mivel nincsen GMA950-ben T&L), Seyda Neen-ben 40-45FPS-t produkált; a kétmagos 1,6GHz Atom GeF9400-zal 11-15-öt, látótávolságot minimumra véve épp utolérte a régi notim...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) DBob válasza .mf (#11) üzenetére


DBob
őstag

"Rendszerkövetelmény min. 500MHz P3. 1,46G egymagos Yonah cerkás nagyon régi notim, ami GMA950-nel volt gyengítve (tippre az egész prociból volt számítva, mivel nincsen GMA950-ben T&L), Seyda Neen-ben 40-45FPS-t produkált; a kétmagos 1,6GHz Atom GeF9400-zal 11-15-öt, látótávolságot minimumra véve épp utolérte a régi notim..."

Érdekes. Én meg szintén kétmagos 1.6os atom + ionnal fallout 3-aztam natív felbontásban, illetve nemrég próbáltam ki rajta a starcraft2-őt. Az epic csaták kivételével az se szaggatott. :K

(#13) Razermazer válasza .mf (#11) üzenetére


Razermazer
őstag

Igen ez nekem is érdekes :F én például filecsere futtatás mellett, a mostani disciples 3-al játszom ami 3d-s lett. Tehát megdolgoztatja rendesen a gépet gyönyörűen viszi(meg is lepődtem mondom ez biztos kifekteti), a másik játék a majesty2, az is eléggé grafikai igényes, igen kicsit le kellett venni a grafikát mediumra, de full hd-ben szépen viszi akadás nélkül azt is.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#14) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Nesze semmi fogd meg jól.
Megint van valami ami nincs kihasználva rendesen. :U

...

(#15) Osibaa


Osibaa
senior tag

Az előző verzióhoz képest +133 MHz és DDR2-800 helyett DDR3-800 RAM támogatás... hű, ez de hiányzott, sírtunk is sokat miatta. :W

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#16) Straw válasza #16939776 (#3) üzenetére


Straw
senior tag

Igazad van de sanos nem USD hanem EUR, másrészt meg stevve-nek is igaza van, hogy ez irodába való, mindennapi munkára, abból is az Office és nethasználósra. Ott nyilván nem fognak HD-t nézni meg videót vágni, de azzal mélységesen egyetértek hogy a DVI az a minimum ma már, nem értem mi a toszért nem lehet rátenni.

(#15) Osibaa: sokáig ezt én sem értettem, de aztán felvilágosítottak, hogy ez majd jobb lesz nekünk, mert kevesebbet fogyaszt, és olcsóbb lesz mint a ddr2 mert az más ugye kifutó.

[ Szerkesztve ]

42

(#17) Spectrum


Spectrum
aktív tag

Én látok rajta párhuzamos portot. Jól látom? Az nagyon fontos egy ilyenre.

(#18) Bandi18


Bandi18
tag

Én benevezek egy ilyenre ha megjelnik :). Eddig az volt a bajom az új atómmal hogy nem volt rajta elég sata plusz IDE port. Ezen minden egyben van :) Szóval én várom :)

(#19) marcias válasza Bandi18 (#18) üzenetére


marcias
őstag

Arra azért készülj fel, hogy főleg a kétmagos modellen kibírhatatlanul hangos a venti, és a fogyasztás sem alakul túl jól. :F Pedig én is szemezgettem vele korábban.

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#20) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ez az. PCI port. LOL. :DDD

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#21) Findzs


Findzs
addikt

a venti levehető és rakható rá valami normálisabb
sőt a borda is levehető (ha jól látom) cserélhető

hát igen, egy pci-x elfért volna

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#22) Móci


Móci
addikt

Na, a tuti pcie foglalat miatt elég mókás ebbe egy értelmes vga-t tenni.
Dugják fel maguknak ezt a két csodát.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#23) stevve válasza Straw (#16) üzenetére


stevve
nagyúr

Főleg miután bejelentették nem rég az új, kevesebb energiát igénylő DDR3 memóriákat. Már nagyon várom a megjelenésüket (év vége körül), lehet, hogy alaplapcsere is lesz, ha jó árban lesznek majd.

(#24) anaqer


anaqer
veterán

Borda a southbridgere, ezek aztán tudnak valamit. /facepalm

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#25) LordX válasza Móci (#22) üzenetére


LordX
veterán

Mi a halálnak egy Atomos alaplapba normális VGA? Még a beépített GMA-val is minden processzorlimites..

(#26) Gyuffa


Gyuffa
tag

Hát az a ventilátor kész röhej...
Minek az oda? :F

(#27) Mans20


Mans20
addikt

Frizbinek pedig tök jó lenne:)

(#28) dchard


dchard
veterán

A ventilátor az ótvar pici hűtőborda miatt kell. Raksz rá egy normális passzív chipset hűtőt, a vinyó miatt amúgy is mehet benne egy 12cm-s venti 600-on, és kész is: ennyi bőven elég még a kétmagosnak is (nálam is elég a régebbi kétmagosra...)

Engem inkább az érdekelne, hogy a grafikus kártya intenzív használata nélkül (értsd: szerverként) mennyit fogyaszthat az egész. Nekem a mostani atomos lapommal is az a gond, hogy többet fogyaszt az északi híd, mint a kétmagos atom maxon...

A több sata port amúgy dícséretes, meg a giga lan is, VGA meg pont hogy még ennyi sem kellett volna bele, mert ebben a kategóriában csak rontja a fogyasztási mutatókat, és közben nem jó semmire. HTPC-t nem ebből a kategóriából kell építeni...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#29) Osibaa válasza Straw (#16) üzenetére


Osibaa
senior tag

Szerintem a változás mértéke elhanyagolható, akkor pedig minek. Ha már hozzányúltak, akkor lehetett volna több értelmes módosítás is (amit a többiek is írtak, PCI-E, DVI, stb.), ami nem veszélyezteti az Intel többi termékét, de jobban megfelel az elvárásoknak, illetve ésszerű szegmentációt képez az egyidőben futó két verzió között (értsd: "ha PCI kell, akkor ezt vedd, ha PCI-E kell, akkor azt").

Egy PCI-E csatinak azért is lett volna értelme, mert úgy átjárható lett volna ION2 felé. [link]

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#30) dízelracer válasza LordX (#25) üzenetére


dízelracer
senior tag

GMA egy gyenge szar. Az volt mindig is.

ASRock 330 ION: CS:S, HL2, L4D2, GTR2, Far Cry 2.

Én azért kíváncsi lennék egy komolyabb pci-e vga-val mire lenne képes az Atom proci.

Ez a két giga lap meg kb rossz vicc kategória. :(((

[ Szerkesztve ]

(#31) stevve válasza dízelracer (#30) üzenetére


stevve
nagyúr

De miért kellene egy Mini-ITX lapba erős VGA és erősebb CPU? Ez nem játékra való, úgyhogy totál felesleges az ION-os összehasonlítás is a játékokkal. Ki játszik Mini-ITX konfiggal? :D

A GMA sosem a játékokban való teljesítményéről volt híres, viszont keveset fogyaszt és általános használatra bőven elég. Voltak rossz GMA-k is, de mostanság elég jók azért (4500 (HD), 3150, GMA HD). Ezekre nem is kell PCI-E, mert az is felesleges.

Nyilvánvalóan nem te vagy a célcsoport, de mondjuk azoknak, akik max. csak netezgetnek, olvasgatnak, esetleg szöveget szerkesztenek, zenét hallgatnak, stb., bőven megfelel. :K

[ Szerkesztve ]

(#32) marcias válasza dchard (#28) üzenetére


marcias
őstag

Igen, én is messiásként vártam ezt a Pinetrail-D-t, de nem jött el. Egyrészt, mert a grafikus vezérlő gyakorlatilag alig más, mint az előzőben, tehát fogyasztás terén is minimális az előrelépés. A több SATA port valóban jó, de ugyebár ezt is külön vezérlő végzi, nem a chipset, tehát némiképp ez is növeli a fogyasztást (bár talán nem vészes, 1W kb.), a giga LAN jó lenne, de lehetne egy Intel 1000/PRO benne alapból, és akkor nem a procit terhelné a hálózati forgalom.
Végszó: az igazi eredmény az lenne, ha a Pinetrail-M kerülne ide, tehát egy GSEJT 2-ről beszélek, ami kapna egy olyan déli hidat, ami kezel 4 SATA eszközt natívban. Plusz dedikált gigabites LAN.

dízelracer: annyit fűznék még hozzá, hogy a Pinetrail elődjéhez képest még kevesebb PCI-E csatornát kapott (talán 4x-es?), tehát totálisan felesleges videokártyát tenni mellé, mert nem tudja használni rendesen.

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#33) dchard válasza marcias (#32) üzenetére


dchard
veterán

Nálam az első generációs kétmagos atom fut intel féle alaplapon, abban van egy integrált giga lan, és raktam még mellé egy intel 1000pro-t a PCI-ba. Ha több hálókarit raksz bele, az úgy is azért lesz, mert routerként használod, ergó a gagyibb giga lan funkcionálhat WAN portként, akkor meg elhanyagolható az előny belőle, az intel pro meg mehet a helyi hálóra, ahol valóban előny az offloading képessége. Igazából nem bántam volna, ha valahol a lapon egy miniPCI-e vagy miniPCI foglalatnak szorítanak helyet, mert akkor menne a két lan + wifi AP kombó is úgy, hogy nem lóg ki egy USB-s WLAN kártya a gépből.

Az irány egyébként jó, de nálam sem üti meg az ingerküszöböt a cucc: a kettővel több sata az egyetlen olyan dolog, ami jó lenne, ha be akarnék még rakni újabb lemezeket, de nem akarok :-) A Pinetrail-D semmivel nem gyorsabb, mint a mostani 330-asom, nem eszik kevesebbet sem CPU sem platform szinten, mert amit az újabb chipset hozott, azt elvitte a "gyorsabb" VGA... Nekem igazából a DVI mindegy (addig van rajta monitor, amíg az SSH szerver el nem indul), de azért mostmár időszerű lenne legalább egy DVI-t rakni rá. A VGA viszont ne gyorsabb legyen, hanem fogyasszon inkább semmit :DDD Jah és a fontosabb RAID-ek (0,1,5,JBOD) működjenek szépen chipsetből viszonylag kis CPU terheléssel.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#34) LordX válasza dchard (#33) üzenetére


LordX
veterán

Egy GLCF2-m van (első generációs kétmagos Atom Intel féle alaplap = ugyanaz mint neked?), és az abban lévő gagyi Realtek is tud offloadingot, checksum calculationt miegymást, csak a Realtekes drivert kell feltenni, nem az Inteleset.

(#35) dízelracer válasza stevve (#31) üzenetére


dízelracer
senior tag

Az a vicc hogy pont én lennék a célcsoport. Egy szál játék nincs a gépemen (na jó a Plant & Zombies + Dynomite Deluxe igen :D ). Csak filmet nézni használom nagy ritkán, meg böngészni és nyomtatni. De megnézném mi történik akkor ha e két Gigabyte motyóra rászabadítasz egy 1080p filmet. És tényleg az a ventilátor... Szokjanak már le erről a gyártók. :(((

[ Szerkesztve ]

(#36) gmanus válasza LordX (#34) üzenetére


gmanus
csendes tag

LordX írta:
"..az abban lévő gagyi Realtek is tud offloadingot, checksum calculationt miegymást, csak a Realtekes drivert kell feltenni, nem az Inteleset."
Megelőztél!
Ezt akartam én is írni!
+ Nem tudom honnan veszik a nagy processzor terhelést! max: 1-2% és az se biztos, hogy a hálókártya okozza.

[ Szerkesztve ]

TriplaX

(#37) gmanus


gmanus
csendes tag

De a témánál maradva.
Én szeretem a Gigabyte cuccokat, de ez a termék most tényleg mellé lövés!
79 euro sok érte. Ennél olcsóbban lehet hasonló tudású lapkákat beszerezni.
Ha a PCI helyett PCIe raktak volna rá és az analóg VGA kimenet helyet DVI-t, akkor még talán elfogatható árú termék lehetet volna.
Így FAKERESZT!

[ Szerkesztve ]

TriplaX

(#38) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Most a méretről miért nem lehet írni?
Az az első és legszembetűnőbb, nem az hogy milyen codec vagy anyámkínja van rajta.
Mekkora ez? Mint a tenyerem? Tetszik!

(#39) #19617792 válasza bobalazs (#38) üzenetére


#19617792
törölt tag

A Mini-ITX 170x170mm-es méretet takar.

Jim Tonic: Nem PCI kéne erre, ISA! :DDD

(#40) Barney™


Barney™
aktív tag

a venti, szörnyen néz ki rajta :DDD

(#41) Osibaa válasza bobalazs (#38) üzenetére


Osibaa
senior tag

17x17 cm. Sok ilyen alaplap van, ezért beszélünk a funkcionalitásról, nem a méretről. Ajánlom figyelmedbe ezt a rövid áttekintést a témáról: [link]

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#42) Osibaa válasza stevve (#31) üzenetére


Osibaa
senior tag

"Ki játszik Mini-ITX konfiggal?"

Vannak páran. :D kisza25 zodo toldy

[ Szerkesztve ]

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#43) Jim Tonic válasza bobalazs (#38) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az ATX-es lapok méretét is ki szokták írni? Szabvány és google rulz.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44) #19617792 válasza Jim Tonic (#43) üzenetére


#19617792
törölt tag

Sajnos nem tartják be a gyártók a szabványokat (gondolok ATX-es, de 305x~190mm lapra... pl Asus egyes lapjai), érdemes kiírni azokat. Szabvány az szabvány, de ha egyszer nem tartják be...

(#45) Jim Tonic válasza #19617792 (#44) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azért többnyire betartják, az ITX-nél meg kizárt, hogy eltérjen, a funkciója miatt.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#46) .mf válasza Findzs (#21) üzenetére


.mf
veterán

"hát igen, egy pci-x elfért volna"

szerintem nem :DDD

Senior tagként már igazán tudhatná a kollega, hogy PCI-X és PCI-e nem ugyanaz ;)

Dbob: játéka válogatja. Vannak viszonylag újabb játékok, (FO3, FC2, CoD4MW, CoH, stb) amik alacsonyabb beállítások mellett egész jól ki tudják használni a sok szálat; viszont a régi, egy szálra írt játékoknál néha csúfos kudarcot vall, még ott is, ahol a játék követelményei alapján nem ezt várná az ember.

Móci: sajnos Atom mellé felesleges bármilyen jobb gpu-t tenni (max. az olyannak van értelme, ami tud HD-dekódolás gyorsítást), mert még a GeF93/9400 IGP-t is csúnyán visszafogja a proci.

dízelracer: nézd meg jobban a videókat, pl. CS:S még 2GHz-re húzott proci mellett is elég csúnyán leesik 1x FPS-re a legfontosabb pillanatokban, azaz amikor lőnek rád, és a proci fizika-számítása visszafogja a teljesítményt.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#47) Findzs válasza .mf (#46) üzenetére


Findzs
addikt

most mi van ?

viccelsz velem ?
te is tudod hogy pci-x helyett pci-express -t akartam írni
keress már rá a Google-éban hogy hányan írják nap mint nap úgy ahogy én írtam

mihez kezdenének egy htpc alaplapon egy szervereken használt (egyébként már manapság nem is használják) csatlakozóval ?

hogy én is visszakötekedjem kicsit és nem is kell messzire mennem :)
nincsen olyan magyar szó hogy kollega
helyesen úgy írják kolléga

(bár tudom hogy ebben a hozzászólásomban is vannak hibák, de nem foglalkozom vele,
mint ahogy azzal sem, hogy mások hozzászólásiban milyen tartalmi formai, helyesírási hibák vannak)

őstagként már igazán megtanulhatta volna a kolléga hogy ilyen piti dolog miatt nem kötekedünk a másikkal, mert akkor másról se szólna ez a fórum csak egymás idegesítésével
:))

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#48) Jim Tonic válasza Findzs (#47) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha hülyeséget írsz, ne akard megmagyarázni. Attól, hogy másik 40e emberrel együtt a PCI-Expresst Te PCI-Extentednek hívod, még nem lesz az.

A kollega pedig szleng, szlengből pedig sok nincs benne a szótárakban.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#49) arty válasza Findzs (#47) üzenetére


arty
veterán

senki nem fog veled "kötekedni", ha végre megtanulod a helyes rövidítést (PCI-E)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#50) marcias válasza dchard (#33) üzenetére


marcias
őstag

"Jah és a fontosabb RAID-ek (0,1,5,JBOD) működjenek szépen chipsetből viszonylag kis CPU terheléssel." - Hát igen, ez jó volna tényleg, de abszolút nem erre mozdult az Intel, fejlesztés helyett teljesen ki is vette a RAID támogatást, leszedte az IDE channelt, és a helyére nem duplázott a SATA-kból, hanem az maradt a kettő. Tehát ilyen szempontból hatalmas visszalépes a déli híd, persze érthető, hogy ezt a platformot főleg slim-PC-kbe, nettopokba és hasonló gyenge konfigokba akarják, ahol ODD+1HDD a felállás többnyire, és nem is bővíthető rendszerek.

Ugyanakkor volt hír, hogy az Intel készített egy NAS chipsetet, amit OEM partnereknek (DELL, HP) árul, viszont alaplapok (egyelőre?) nem épülnek rá, pedig gépépítők biztos lecsapnának rá, köztük én is. Erről viszont egyelőre nagy kuss van.

Steam: marcias88

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.