Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cs.zsolt

Elfért volna 2 giga ram is :U

http://vanenet.hu/

(#2) Mészi2


Mészi2
tag

3 Mp-es kamera? A nyomogatós nokiámon is ennyi volt, és ez az intel processzor mért olyan nagy szám 1,2ghz -el? Amúgy szerintem jó ötlet hogy kiadnak egy tabot ami lehet telefonálni.

(#3) Krisszer


Krisszer
aktív tag

Milyen az a PoverVR SGX54? :D

- küldve az Atari Portfoliomról

(#4) Pixa válasza Mészi2 (#2) üzenetére


Pixa
aktív tag

Azért már régóta van olyan tab amin lehet telefonálni... Sokkal normálisabb hardware-el.

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#5) HuMarc válasza Pixa (#4) üzenetére


HuMarc
addikt

:F Sorolj már nekem pár ilyet.

(#6) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem túl szerencsés ez a fordított névválasztás...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) Pixa válasza HuMarc (#5) üzenetére


Pixa
aktív tag

Samsung Galaxy Tab 2 - 3G pl.!

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#8) HuMarc válasza Pixa (#7) üzenetére


HuMarc
addikt

És abban van GSM-modul?

(#9) ABal válasza Pixa (#4) üzenetére


ABal
őstag

Így van.

Ez a cucc nem nagy szám, ha összehasonlítjuk például a Galaxy Tab 7.7-tel, amit 2011 szeptemberében jelentett be a Samsung és 2011 decemberétől - 2012 januárjától kapható, és szinte minden összetevőjében egyenértékű vagy veri még ma is ezt az ASUS-t, plusz még telefonálni is lehet vele.
HuMarc: Vagyis ez a telefonálni lehet egy tablettel dolog nem éppen világújdonság.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#10) Pixa válasza HuMarc (#8) üzenetére


Pixa
aktív tag

http://logout.hu/cikk/samsung_galaxy_tab2_7_0-az_orias_telo/bevezetes_tartozekok.html

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#11) HuMarc válasza ABal (#9) üzenetére


HuMarc
addikt

Tudom, hogy léteznek ilyenek (első Galaxy Tab) de ilyen hardverrel nem.

(#12) ABal válasza HuMarc (#11) üzenetére


ABal
őstag

Szerintem ebben a hardverben semmi különleges nincs.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#13) Keeperv85 válasza cs.zsolt (#1) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ha nem csak 1GB-ot kezelne a CPU-ban a memória busz összesen. :U

(#14) eXodus válasza ABal (#12) üzenetére


eXodus
őstag

google: Xolo X500 - Z2420
Csak azért mert intel egyből elbűvöli az embereket. hihetelen

[ Szerkesztve ]

(#15) ivana válasza eXodus (#14) üzenetére


ivana
Ármester

Ez a teszt 320x480-ban készült, ez a proci harmat gyenge...

(#16) HuMarc válasza ivana (#15) üzenetére


HuMarc
addikt

Az, hogy milyen felbontás, az leginkább a GPU-n múlik, a processzornak ehhez azért olyan rengeteg köze nincs.

(#17) Sonyfan


Sonyfan
tag

8 magos intel proci kellene :D

"Az volna a legnagyobb üzlet, ha embereket vásárolnék annyiért, amennyit érnek, és eladhatnám őket annyiért, amennyire tartják magukat."

(#18) Orton96


Orton96
aktív tag

A névválasztás nem túl fantáziadús, az Intel proci annál inkább. :K

(#19) danikollar válasza HuMarc (#8) üzenetére


danikollar
őstag

A Huawei is gyártott már nem egy olyan tabot, amivel lehet telefonálni is. Mondjuk azok gyengébb hardverrel vannak, de régebben is jelentek meg.

(#20) korpicschess válasza HuMarc (#8) üzenetére


korpicschess
veterán

Ezen jót derültem. :))

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#21) haxiboy


haxiboy
veterán

A retek atom processzorok helyett mehetne inkább hasadó anyag alapú akkumlátor :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22) HuMarc válasza korpicschess (#20) üzenetére


HuMarc
addikt

Mert? :F Feltettem egy kérdést.

(#23) korpicschess válasza HuMarc (#22) üzenetére


korpicschess
veterán

Mert már az eszköz nevében is benne volt a válasz.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#24) HuMarc válasza korpicschess (#23) üzenetére


HuMarc
addikt

A 3G megléte automatikusan jelenti a GSM modul meglétét? Hát ma is tanultam valamit...

(#25) BatchMan


BatchMan
senior tag

Szerintem az Intel kiváncsi mekkorát lehet bukni. Most megtudhatják ...

(#26) HuMarc válasza BatchMan (#25) üzenetére


HuMarc
addikt

Ezt nem értem. Ezen akkor sem az Intel bukik, ha teljes elhasalás lesz belőle, mivel gondolom, az Asus már megvette tőlük a processzorokat.

(#27) wolfnet


wolfnet
tag

Egy pillanatra paks jutott eszembe.

Privátban érdeklődj! :)

(#28) w333 válasza BatchMan (#25) üzenetére


w333
félisten

Ha nem ismered az Intel-t akkor nem kéne hülyeséget írni :U
Ez a hardver simán lenyomja a Galaxy tab 2-is :K
Csak egy példa:
Nekem egy ZTE Grand X IN telefonom van amiben egy 1 magos 1.6ghz "Intel" proci van és simán lenyomja a kétmagos felső kategóriás telefonokat és nagyon közel van sebességben a 4 magos telefonokhoz :K
Antutu : 11887 pont ;]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#29) asdf74 válasza HuMarc (#5) üzenetére


asdf74
tag

Huawei Ideos S7 Slim! 2 éve használom telefonnak! csúcsszuper! :)

(#30) Mészi2


Mészi2
tag

Az intel gyártja a leggyorsabb procikat. Csak éppen ebben egy régit raktak bele ami ma közelsem csúcs model. De a marketing itt is jól működik hiszen kiadtunk egy intel procis tabot jaj de királyok vagyunk. :-)

(#31) HUNPablo válasza w333 (#28) üzenetére


HUNPablo
tag

+1 A Grand x In simán lenyomja a Grand X Tegrás változatát. Gondolom nem véletlenül . Erős procik ezek :R

(#32) ivana válasza HUNPablo (#31) üzenetére


ivana
Ármester

A tegra 2 nem teljes értékű cortex-a9 (nincs neon), ráadásul 1Ghz....
A Grand X In jobb a tegrásnál ez nem kérdés, de ez a proci csökkentett órajelen nem egy 2013-ban megjelenő tabletbe való.

[ Szerkesztve ]

(#33) Peterson_ válasza HuMarc (#24) üzenetére


Peterson_
addikt

Ja, azért két külön modul felelős(tehát külön 3G, külön GSM(mondjuk 3 vagy 4 sávos)
Ha jól emlékszem.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#34) HuMarc válasza Peterson_ (#33) üzenetére


HuMarc
addikt

Akkor elvileg létezhet olyan (sőt gyakorlatilag is), hogy egy tabletben van 3G, de GSM nincs.

(#35) Peterson_ válasza HuMarc (#34) üzenetére


Peterson_
addikt

Hát van olyan, hogy fogad Sim kártyát is, de csak a net miatt.
Ezen kívül meg csak Voip-ot tudsz használni.
Igaz nem tablet, de pl a PS vita is ilyen.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#36) HuMarc válasza Peterson_ (#35) üzenetére


HuMarc
addikt

Akkor jól tudtam. Tehát nekem volt igazam. Köszönöm! :R

(#37) Cathulhu válasza BatchMan (#25) üzenetére


Cathulhu
addikt

Szerintem az ASUS mint intel partner felonkentes alapon kiadta ezt az izet, ezzel letudva a kotelesseget. Valoszinuleg ok se varnak tole semmit.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#38) eXodus válasza HUNPablo (#31) üzenetére


eXodus
őstag

Erős proci? hol merre?

Nagyszerű intel 2013as csoda procija éppen lenyomja a régi (2010) 2magos alacsony órajelű A9-eseket...
A tesztereményeket a GPU húzzal fel. (Még szerencse h az nem az intel...)

(#39) Keeperv85 válasza eXodus (#38) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A Grand X és a GPU?! Aham... ISP-n keresztül hajtott SGX PVR 540... Már az SGS-ben is harmatos volt, pedig ott még nem volt kiherélve ennyire...

Az eredményeket a HT hamisítja meg... az összes szintetikus teszt motorja benyalja, hogy a vas kétmagos...

(#40) eXodus válasza Keeperv85 (#39) üzenetére


eXodus
őstag

Ilyen kiherélt szarhoz Z2420 (hírben szereplő) képest gyors(nem butították) gpu. Pedig szeretik a gyártók a gput kiherélni, ha alsó/ középkategóriáról van szó.

De ezektől függetlenül nem értem mi ez a nagy öröm az erős intel atom miatt?

[ Szerkesztve ]

(#41) Keeperv85 válasza eXodus (#40) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szerintem elcsúsztál pár évet...:N. Ez már nem az első szériás Atom, ami melegít, mint a kályha. Viszont ez a GPU új korában is xar volt. Ha butított, ha nem. Meg lehet csodálni az SGSII milyen "szépen" futtat mindent... Sajnos a GXI-t is utolérte ez a csapás. Lehetett volna valami kicsit combosabb is, de az már nem fért bele a költségvetésbe...

(#42) eXodus válasza Keeperv85 (#41) üzenetére


eXodus
őstag

Rákeresve h a CPU teljesítbényből kiindulva milyen kategóriában versenyzik a SOC:
pl: blade c: gpu: sxg531, rengeteg adreno 200/205, videocore x.

Bár nem ismerem az atom felépítését (nagyon nem is éedekel), csak a teszteredményekbőől kiindulva a memsávszélesség is megdobhatta a gpu eredményt. De a cpu még így is iszonyatosan gyenge. Miért érné meg, amikor már lassan minden kínai tabletekben is alap lesz a kétmagos a9.

[ Szerkesztve ]

(#43) HuMarc válasza Keeperv85 (#41) üzenetére


HuMarc
addikt

Az SGSII-ben Mali-400 van, nem? Ja így már világos! :R

[ Szerkesztve ]

(#44) Keeperv85 válasza HuMarc (#43) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az hát, csak sikerült egyel több "I" nyomni. :B

(#45) KPistike válasza Peterson_ (#35) üzenetére


KPistike
aktív tag

Már elnézést a kifejezésért, de ez úgy hülyeség, ahogy ide van írva.
Az a tablet, amelyikben van SIM fogadási lehetőség (vagy nevezzük 3G modulnak), és beépített mikrofonnal is rendelkezik (ami már szinte minden WiFi only tabletben is elég rég adott), azzal minddel lehet telefonálni, GSM szinten. Eleve a HSDPA szolgáltatáshoz 2 GSM csatornát használ a kapcsolódó torony meglévő kapacitásából - valamikor tavaly volt errefelé egy cikk a működéséről, de most nem találom (valószínűleg rosszul emlékszem a címére).

Amennyiben azt tapasztaltad, hogy csak net működik a behelyezett SIM-mel, az a szolgáltatónál a SIM-hez kötött engedélyek miatt volt - ez az ún. netkártya mobilos megoldása, mindegyik szolgáltatónál van ilyen. Ha a telefonból átrakod a SIM-et, ugyanúgy tudsz tárcsázni, mint a telefonnal. Erre van olyan öngyilkos megoldás is, ahol a Tárcsázó a gyártó által nem került a tablet rendszerébe, de nem az ismertebb gyártók terméke volt - valamint csak egyről tudok.

Ahogy asdf74, magam is Huawei S7 Slim használó vagyok, ezért lestem utána a fentieknek.

HuMarc # 36: Sajnos, nincs / nem volt igazad.

[ Szerkesztve ]

K. P.

(#46) Eli577 válasza KPistike (#45) üzenetére


Eli577
senior tag

Javítsatok ki ha tévednék, de az Ipad-ek 3G-s, 4G-s változatával sem lehet telefonálni. Ja igen, a Galaxy Tab 10.1-gyel sem lehet, hiába van benne SIM-foglalat.

(#47) tjb007 válasza KPistike (#45) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez sem egészen így van.
Abból, hogy egy tablet fogad SIM -et meg van rajta mikrofon nem követezik automatikusan az, hogy akkor lehet vele hanghívást indítani és fogadni.
Egyrészt le lehet tiltva szoftveresen ez a funkció (pl. Galaxy Tab P7500, a Honeycomb -nál rendszer szinten tiltva volt), másrészt meg kerülhet bele olyan adatkommunikációs modul ami nem támogatja a hanghívást (pl. iPad -ek).

(#46) Eli577

Nem tévedsz. Példának ott van még amúgy a Nexus 7 3G változata is, azzal sem lehet telefonálni.

(#48) HuMarc válasza KPistike (#45) üzenetére


HuMarc
addikt

De, mégis igazam volt :)

(#49) Jim Tonic válasza HuMarc (#48) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem volt igazad, mert ettől még akad bőven, amivel lehet. Amivel nem lehet, ott is javarészt szoftveres gát van, ami általában könnyen orvosolható Android esetén. #11-ben belekeverted a hardvert, csak azt nem tudom, hogy minek.

Szvsz. ezt a tabletet az Intel szponzorálja, mivel elég halott az X86 ezen a területen, hiába is erőltetik. Az AMD-nek volt annyi esze, hogy elment barátkozni az ARM házatájára. Külön mókás, hogy ahhoz képest, hogy nem egy csúcsszuper hardver van benne, még rá kell tenni a Zintel logóját. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#50) Keeperv85 válasza Jim Tonic (#49) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Lehet hardveresen is. A GSM végfokok az I2C-n lógnak a procin. ha onnan nincs engedélyezés, akkor mehetnek csak 3G-ben és akkor már azt nem is mondtam, hogy a sim foglalt kiolvasó egysége is lehet egyedi... Arról már nem is beszélve, hogy az Androidos telók FW része a legritkább esetben sem nyílt szoftver. Többnyire a RIL teljesen zárt kódban van, az azt kiszolgáló részek meg pláne. Még ha meg is lehetne kerülni, akkor sem lenne aki megcsinálja... Elég ha a cuccnak csak nincs IMEI száma. Telefonálj vele, ha tudsz! Ne is mondjam ugye, hogy fogalma nincs semmi hálózati paraméterről... stb..stb...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.