Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zombinyul


zombinyul
addikt

Valami ehhez hasonlo volt anno a SonyEricssonnak is, nem?

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#2) Jeanne d'Arc

Nem rossz. Lehet lassan lesznek majd ilyen telefonok.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#3) SX Wave


SX Wave
aktív tag

Van benne fantázia, egyéb eszközökbe, például okosórákba, de telefonba jelenleg értelmetlen.

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#4) csadi0011


csadi0011
őstag

"Lást fent"

(#5) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Akkor már csak egy nyomtatott karton kell mögé, és meg van a 90-es évek feelingje ;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#6) Simi87 válasza zombinyul (#1) üzenetére


Simi87
senior tag

Nekem még van otthon egy 0 perces X5. :)

(#7) tatabike


tatabike
őstag

Átlátszó Zuk..

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#8) QG válasza SX Wave (#3) üzenetére


QG
tag

Pontosan miért is van több értelme okosórába, mint telefonba? Annyival szivesebben nézed a csuklódat egy átlátszó kijelzőn keresztül, mint a tenyeredet?

Nem igazán látom, hogy bárhol értelme lenne.

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#9) zombinyul válasza Simi87 (#6) üzenetére


zombinyul
addikt

Jo neked, igazi ritkasag. :)

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#10) oriic válasza zombinyul (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

X5 Pureness - Nem sok jót olvastam róla. D:

Mondjuk ezt a technológiát kellene keverni az LG GD900-nál látott megoldással és máris kész a csodamobil. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#11) Polllen


Polllen
nagyúr

Jópofa technológia. Megint egy kis sci-fi lép ki a való világba. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#12) ZooLee válasza QG (#8) üzenetére


ZooLee
őstag

Nem igazán látom, hogy bárhol értelme lenne.

Dehogynem, csak nem ilyen kicsi méretben, és tényleg nem egy mobilban. Térelválasztó üveg (akár ablak) ami kijelzőként működik. Fürdőszobatükör, a reggeli borotválkozás közben megjeleníti az aktuális információkat. De a mostani HUD-ot is kiválthatná egy ilyen kijelző (persze, nem ez a félig átlátszó verzió).

(#13) weareinluck válasza QG (#8) üzenetére


weareinluck
tag

Kis fantáziával akár akvárium fala is lehetne, akár értelme lehetne olyan üvegfelület mögött, ami amúgy is sokat szem előtt van....

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#15) Aryes válasza #32839680 (#14) üzenetére


Aryes
nagyúr

Miért kell ehhez transzparens oled? Az lcd kijelző évtizedek óta alapból átlátszó, ha nem tesznek mögé tükörfóliát. Bírom, mikor újra feltalálják a melegvizet. ;]

(#16) Teebor9


Teebor9
tag

Szerintem AR cuccokhoz igen ideális lenne.

(#17) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Milyen gyakorlati haszna van az átlátszóságnak a mobilban?

(#18) sptkyle válasza tatabike (#7) üzenetére


sptkyle
senior tag

FAKK... most akartam eljátszani ezt a poént. :P

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#20) Polllen válasza #32839680 (#19) üzenetére


Polllen
nagyúr

gombnyomásra háttér világítás? Such innovation, very wow...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22) Simi87 válasza oriic (#10) üzenetére


Simi87
senior tag

Pedig nagyon jó kis telefon.

(#23) Polllen válasza #32839680 (#21) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egyértelmű, hogy a világító pixel jobb, de ma is meg lehetne oldani ezt normálisan enélkül is.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25) tatabike válasza sptkyle (#18) üzenetére


tatabike
őstag

Bocs... :DDD

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#26) babkukta


babkukta
senior tag

a színes képnél nem tűnik vmi átlátszónak. 1-2 év, aztán jönnek ezek is... Viszont hagy bennem pár kérdést ez. Ugye csak akkor látszik át, ha nincs mögötte semmi. Mert ha van, akkor nincs értelme. Hol lesz az akksi? Felső káva, vagy alsó? Ez így érdekes lesz

Üdvözlettel, Tibi

(#27) elmepocok


elmepocok
tag

Elég jövő szaga van a dolognak...

(#28) Drend


Drend
csendes tag

nem feltétlen telefonban kell elképzelni, sőt, telefonban tényleg értelmetlen DE, ahogy többen mondták már, ablaküvegen, akár még monitorként is király dolog lehetne :D vagy egy nagy üvegasztal, ami, ha kell "okosasztallá" változhat :D van benne potenciál rendesen szerintem :) egy kis sci-fi a mindennapokba :)

(#29) daczkó válasza QG (#8) üzenetére


daczkó
aktív tag

Viszont ha az ablakod ilyenből készül, akkor van egy baromi nagy kijelződ, amin akkor látsz át amikor te akarsz, és akkor nézel rajt filmet, amikor te akarsz. A jövő nem a függöny, hanem az elsötétedő ablak.

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#30) gerii válasza Drend (#28) üzenetére


gerii
addikt

Ennyi, ablakba, tükörbe, kirakatba tökéletes lesz.

(#31) Kisadi55


Kisadi55
tag

Mondjuk elég menő lenne ránézni a kikapcsolt telefonra az asztalon, és látni a procit, a háttértárat, elektronikát, stb... :D

A döglött varjú olyan mint az élő, csak meg van dögölve.

(#32) Wapmester


Wapmester
senior tag

ez aztán minden csak nem átlátszó.

(#33) Quasi_modo válasza zombinyul (#1) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Igen. De mi az újdonság?

valami

(#34) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Jelen helyzetben és a közeljövőben - 10-20 év értelmetlen lesz ez a fajta kijelző telefonba, de úgy bármibe..

Hogy miért? Miért? Na? hát gondolom az akku, a sim-kártya, az elektronika és a hátlap is átlátszó lesz igaz? Mert ha nem, akkor k.rvára semmi értelme egy átlátszó üvegnek a lapkák felett! Kisebb-vékonyabb nem lett a telefon...

Ugyanez igaz az órákra is... Mert ott még talán meg is oldod az akkut a karperecbe, de így régmúlt gyermekkorom egyik mondókája válik valóra...azok használták akik kezén nem volt óra, mikor megkérdezted, hogy mennyi az idő, azt válaszolták, hogy "bőr óra, szőr perc, pattanás meg a másodperc.." Na ez itt most megvalósul..

Akik pedig fürdőbe és egyéb helyiségbe ilyet szeretnének számoljanak azzal, hogy sokkal inkább negatívan befolyásolja a helyet, mint egy a falra-falba épített érintőképernyős eszköz.. ugyanis emellé ugyanúgy kellenek a kisegítő áramkörök, a feldolgozó egységek, a tápellátást szolgáló dolgok, csak éppen nem helytakarékosan mögé van építve, hanem alá, mellé, fölé, így sokkal több helyet foglal az eszköz, sokkal nagyobb hely kell a beépítésnek!

Szóval egyelőre kattintásmágnesek ezek a hírek, de értelme a technológiának a mindennapi életben reális alkalmazásra nulla - legalábbis simán kiváltható kevésbé helyigényés eszközzel. az okos asztal és ablak híveinek felhívnám a figyelmet az iszonyatos sérülékenységre és a biztosíthatatlanságra! Hétköznapi embernek életveszélyes ráfizetés lenne még ez az eszköz olyan 20 éves táblatban! Magyarul ne is álmodj róla!

[ Szerkesztve ]

(#35) Quasi_modo válasza kameraman77 (#34) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Szép kinyilatkoztatás volt.
Most nézz bele egy két amerikai krimisorozatba, hogy pl mire lehetne használni.

valami

(#36) Kékes525


Kékes525
félisten

Szerintem teljesen értelmetlen, de biztos lenne rá kereslet.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#37) 1tom válasza tatabike (#7) üzenetére


1tom
tag

Nekem is ez jutott eszembe a cím olvasásakor. :D

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#38) Crafter32


Crafter32
őstag

Ez vmi különleges. A full érintő képernyő is inkább látványos, mint jól kezelhető mégis erre gyúr a nép. Egy újabb mérföldkő ez a kijelző, már jó pár mozifilm megjósolta. Nem szeretem a Lenovot, de ez most elég ütősnek néz ki. Végre nem másol, hanem fejleszt.

[ Szerkesztve ]

(#39) Dr.FantastiK válasza Jeanne d'Arc (#2) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

de mikor ?? :O

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#40) TTommi


TTommi
aktív tag

Az ilyen kijelzők nagyon tetszenek, ez is állati klassz:) Egy a böki, hogy ha mögé teszik a HW-t és az akkut akkor semmi értelme. A SonyEricssonnak volt egy ilyen innovációja, és már akkor is látszott, hogy az aksi és a gépház túl sok helyet kér, ezért nem érdemes ezt a megoldást eröltetni. Szerintem ha lesz is ilyen kijelzős telefon, annak nagyon vastag alsó része lesz, de kíváncsian várom!

SXZ2 és SXZ5c

(#41) moleculez


moleculez
veterán

Szemüveg?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#42) Zeki válasza #32839680 (#14) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ott a pont.
Már van.
Aztán a gyártók eldöntik, ez-e a fejlődés útja, vagy még halasztódik.
Kb 35 évvel ezelőtt a BNV-n láttam egy hologramos kiállítást, tök jó prezentációkkal, hogy ez a jövő. Aztán mégsem lett.
Szintén kb ez idő tájban láttam egy rokonnál Kanadából kapott hologramos képeslapokat. Állat jó térhatásuk volt. Azt hittem, ez lesz a jövő, és mindenki ilyen szuper képeslapokat küldözget majd a világban. Hát nem.

Szóval vannak dolgok amik voltak, csak feledésbe kerültek, félre lettek rakva, vagy csak másképp használják.

(#43) willope


willope
tag

Majd ha átlátszó Zuk kamiont alkot na akkor majd szóljatok. ;]

NOKIA 101(bárcsak lenne Note 2-m) -->LUMIA 720(bárcsak lenne Note 3-am) --> Galaxy Note 4 (Vajon milyen lesz a Note 8)

(#44) tatabike válasza willope (#43) üzenetére


tatabike
őstag

A Samsung már megcsinálta...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#45) oriic válasza tatabike (#44) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez teljesen más dolog szerintem.

Live-Die-Respawn

(#46) csadi0011


csadi0011
őstag

Az úgy vicces lenne, ha egy e-ink kijelzőpanelen lenne rajta egy átlátszó kijelző. Akkor elég lenne egy érintőpanel 2 kijelzőnek. Yotaphone forgatás nélkül. Ha meg lehetne csinálni úgy, hogy az e-ink panel ne legyen mélyen, akkor még élvezhető is.

(#47) Nigér válasza ZooLee (#12) üzenetére


Nigér
őstag

" Fürdőszobatükör, a reggeli borotválkozás közben megjeleníti az aktuális információkat."

Ja, aztán el is vágnád a nyakadat a benzinárak, vagy a forint újabb leértékelése láttán ;]

(#48) #06658560 válasza TTommi (#40) üzenetére


#06658560
törölt tag

Van viszont egy terület, ahol van értelme: HUD. És ezen belül autóktól kezdve a szemüvegekig minden verzió.

(#49) Shyciii válasza tatabike (#44) üzenetére


Shyciii
veterán

Ez baromira nem átlátszó, sőt. Semmi nagy technológia nincsen benne. A kamion hátoldalán csak egy szimpla kijelző van, ami mutatja egy kamera képét. 0 technológia újítás, max okos ötlet az autósoknak, ennyi. Mielőtt bármit bevágsz nézd már meg, hogy az mi is valójában, mert így csak saját magadat égeted.

(#50) tatabike válasza Shyciii (#49) üzenetére


tatabike
őstag

Wikipédia - irónia

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.