Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fateless


fateless
veterán

Tyű, akkor én nagyon kilógok a sorból.
Amit rendszeresen (legalább havonta) használok:
Vezetékes headset
BT headset(ek)
Autós kihangosító
Autós tartó
Autós vezeték nélküli töltő (két tartó van, egyik tölt is, de nem olyan jó helyen van)
Tok
Fólia
Wifi-s pendrive képek mentésére
Telefonállvány felvételekhez
Gimbal
Vezetékes töltő (nem a gyári)
Vezeték nélküli töltő
BT hangfal
Dokkoló (monitorhoz és bill-hez kötve)
Erről megy a gyerekeknek ah HBO go indítása
Okosóra (Amazfit pace)
Okoskarkötő (Honor band 5)

A HDMI kábelt csak nagy ritkán veszem elő, mikor olyan helyre megyek, ahol hirtelen kell, és nem rakom össze ott a dokkolót. Mem. kártyát nem használok viszont. Oké, kocka vagyok, de feleségem is sok dolgot használ ezekből, pedig ő nagyon nem az.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2) pusszycat válasza fateless (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Wifi-s pendrive? Ur Isten (már elnézést) :D Nincs hova dugni?

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#3) #24536576 válasza pusszycat (#2) üzenetére


#24536576
törölt tag

Melyik telefonba tudsz pendrive-ot dugni?

(#4) pusszycat válasza #24536576 (#3) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

OTG?

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#5) d@vee


d@vee
őstag

Ezer fős? EZIGEN, mégha olyan ritkaságról beszélnénk, mint pl. az okos wc ülőke, ott az 1000 fő még rendben is van. De manapság ahány ember él a háztartásban, annyi telefon kb.
Nem reprezentatív, semmilyen viszonyítási alapja :DDD

Facebook (fuj)-on kitéve simán összehoztak volna több tízszeresét minimum :))

Pendrive: asszem otg-vel műkszik. Évekkel ezelőtt próbáltam ki.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#6) <Lacy85> válasza #24536576 (#3) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Átalakítóval szerintem bármelyikbe. Samsungokhoz adtak is adaptert S8/S9 időkben.

[ Szerkesztve ]

(#7) moleculez


moleculez
veterán

iPhone
+ AirPods Pro
+ Apple Watch
+ Tok
+ Autós töltő

A komoly az, hogy a kiegészítőhoz is vehetünk kiegészítőket, és az is egyre nagyobb piac. AirPods tok, Watch szíjak, azokra is képernyővédő, etc.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#8) AliceWake válasza #24536576 (#3) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Adapterrel bármelyikbe, amelyik támogatja az OTG-t.

Non omnis moriar.

(#9) ZavaBalazs válasza <Lacy85> (#6) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

még átalakító sem kell: [link]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#10) Leones


Leones
csendes tag

Se tok, se kijelzővédő fólia.

Szeretem a telefont úgy használni, ahogy azt megálmodták.
A kocsira se festek lángcsóvákat. :DDD

Nokia 2630 - LG GD330 - LG GS290 - LG Optimus 2X - Xiaomi MI 4C - Allview P4 Life - Iphone SE

(#11) fateless válasza pusszycat (#2) üzenetére


fateless
veterán

Naná! Egyszer sikerült vennem akcióban egy 200GB-os wifi-s SanDisk pendrive-ot potom pénzért. Minek vacakolnék azzal a képek lementéséhez, hogy bedugdossak bármit a telefonba (akár kábel, akár pendrive), ha van egy ilyen eszközöm? Nem a telefonhoz vettem meg, hanem mert amikor volt, akkor annyiba került, mint egy sima 128-as stick. Aztán hamar rájöttem, hogy ez a legkényelmesebb módja a képek lementésének. Ráadásul a telefonnal közben hívhatok, bent lehet a zsebemben, nem aggódok közben, hogy véletlenül belefeszül bármi. Mivel a telóval veszem fel a videókat, amiket hetente használok (jobb videót csinál, mint a sony dsc h300-am), ezért a legegyszerűbb és legkényelmesebb módot akarom használni, ha már van hozzá eszközöm.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#12) pajorgergo válasza fateless (#1) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

BT autós kihangosító (Pioneer)
BT TWS headset (Honor Magic Earbuds)
Okosóra (Honor MagicWatch 2)
Vezeték nélküli töltő (Huawei CP60)
Telefon állvány (Huawei AF15)
Mérleg (Huawei AH100)
BT hangszórók (JBL GO, JBL bar 5.1 😂)
Mágneses autós tartó
Tok (UAG Plasma)
Fólia (üveg, Spigen)
Dokkoló (EMUI desktophoz)
+ Billentyűzet és egér 🐭

(#13) janeszgol


janeszgol
félisten

Latom itt nehany embert korbe vesznek a kutyuk. De ez tok jo. Technikai szempontbol (hw es sw) szerintem most eljuk a legizgalmasabb idoszakot.
BT-s cuccok nekem is vannak (ritkan vezetekes is). Hangfal, fejes, fules.
Tok es folia mikor melyiken. En pendrive helyett ssd-t hasznalok (akkor olcsobb volt). Kb ennyi.

(#14) rajd


rajd
tag

Nekem az autó alapból kommunikál bluetooth-on a telefonnal, akkor az is egy kiegészítő amit a mobilhoz vettem? 🤔 Amúgy jó a felsorolás, még ahogy a példa mutatja előttem, akár bővíteni is lehet, de azért azt is látni kell hogy vannak olyan kiegészítők, amit nem a mobilhoz veszek, de a mobillal is tudom használni. Pl. már akkor volt órám meg fejhallgatóm, amikor a mobilra hasonlító kommunikációs eszközt csak a sci-fi filmekben láttam ;) Persze ma már alap hogy ezek a dolgok is a mobilokhoz tartoznak.

(#15) Rover623


Rover623
félisten

" A tok valószínűleg evidens, a Media Markt adatai alapján tízből tíz ember rendelkezik valamilyen mobilöltözékkel, és tízből nyolc ember tesz fóliát a kijelzőre."
Én vagyok az egyik mérési hiba (pl. még soha életemben nem vásároltam az MM-ben): se tok, se fólia...soha, egyik telefonomon sem volt.
Bár elsősorban műszaki tartalom alapján választok készüléket, ha tehetem, a külcsínre, a megjelenésére is odafigyelek. Lehetőleg olyan változatot veszek, amit jó kézbe venni, jól esik ránézni.
Ha tokot teszek rá, lőttek az egésznek, értelmét vesztette a stílus, a design, a gyár és a tervező álma és erőforrás ráfordítása. Mintha vennék egy jó formájú sport kupét...aztán körbepakolnám gumicsíkokkal meg műanyag elemekkel...tudtommal senki sem teszi, pedig egy autó valamicskével nagyobb beruházás, mint egy telefon...és lefogadom, hogy gyakrabban is sérül.

primus inter pares

(#16) pusszycat válasza Rover623 (#15) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az üvegfólia kb. fel sem tűnik, h a telefonon van, nem rontja a design-t, ami a tokot illeti van 0,3 mm crystal clear átlátszó szintén "láthatatlan" A sport kupét nehéz elejteni. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#17) Lami66


Lami66
őstag

Én külön választanám az önmagukban használhatatlan dolgokat (kijelző fólia, szilikon tok stb) azoktól amelyek kapcsolódnak ugyan a mobilhoz, de mobil nélkül is használhatóak. No persze nem bármit, mert a mobilomhoz kapcsolódik egy Grand Picasso és egy 55"-os tv,mégse nevezném mobil kiegészítőnek ezeket.
Egy rakás bt eszközöm már nevezhető kiegészítőnek (okosóra, hangfal, hangszóró, fejhallgató, tws, mérleg, km óra, pulzusmérő öv, külső winchester, pendrive).

[ Szerkesztve ]

(#18) pilóta


pilóta
nagyúr

Hát nálam nulla darab kiegészítő van. Tok sincs, fólia sincs, egyik telefonomon se volt soha 20 év alatt, és egyiken se lett egy karc sem.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#19) D1Rect válasza pilóta (#18) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha lemerül mindig újat veszel? :F

(#20) pilóta válasza D1Rect (#19) üzenetére


pilóta
nagyúr

A töltő szvsz nem kiegészítő, hanem alaptartozék. Ahogy a hangszóró vagy a kijelző sem...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#21) dabadab válasza pilóta (#20) üzenetére


dabadab
titán

A cikk elolvasása meg a kommentelés alaptartozéka lenne, nem? ;]

DRM is theft

(#22) dabadab válasza d@vee (#5) üzenetére


dabadab
titán

1. a reprezentatívitás nem a minta nagyságától függ
2. ezer fős reprezentatív mintának már elég kicsi hibája van

DRM is theft

(#23) pilóta válasza dabadab (#21) üzenetére


pilóta
nagyúr

Olvastam, és benne van a cikkben a töltő, de szvsz akkor sem kiegészítő. Vagy akkor a monitoromon is használok tápkábel kiegészítőt, mert azon kap áramot, de ez nyilvánvalóan hülyeség...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#24) fateless válasza pajorgergo (#12) üzenetére


fateless
veterán

Tényleg, én is naponta használom a xiaomi mérleget is

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#25) moleculez válasza dabadab (#22) üzenetére


moleculez
veterán

Épp egy statisztika modult tanulok idén (az IT mellet), azóta szőrszálhasogató vagyok az ilyen kijelentésekkel. :B

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#26) D1Rect válasza pilóta (#20) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem is hülyeség beleszámolni a töltőt, de ők most így számolnak.

(#27) Somatom válasza fateless (#1) üzenetére


Somatom
veterán

Én símán beleférek az átlagos 5,4 -be. Csak a mértékegység nem darab, hanem fiók. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#28) pajorgergo válasza fateless (#24) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

Mielőtt valaki mondaná, hogy hát a mérleg hogy jön ide... hát máson nem mutatja a plusz infókat amivel többet mér egy sima mérlegnél 😁

(#29) D1Rect


D1Rect
félisten

Ha a telefonom csatlakozik az autóhoz, akkor az autó a kiegészítő?
Ha mind a két autóhoz csatlakozik, akkor az kettőnek számít?
Az okos izzó most kiegészítő?
Darabra számoljuk vagy rendszerenként?
Ha az egeret váltom ki a telefonnal, akkor a gép is kiegészítő?
Ha a telefonon keresztül érem el a szervert, akkor az is számít?

Próbáltam összesszámolni, de nincs meg pontosan, hogy mit számoljak bele.

(#30) Somatom válasza D1Rect (#29) üzenetére


Somatom
veterán

Ha a töltő kiegészítő, akkor az okoskonnektor is kiegészítő, amivel a teló vezérli a saját töltését. Onnan meg már csak egy lépés a teló által vezérelt okosizzó. Viszont, ha a telómmal navigálok az autóban, akkor az autó a teló kiegészítője, vagy a teló az autóé? Az én autóm nem is működik a telóm nélkül. Ha elveszti a BT kapcsolatot, akkor leáll.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#31) Luck Dragon

“Biológiailag lebomló tokok” ugye ez nem az ami nyáron a nagy meleg hatására maximum egy évet bír és utánna elkezd ragadni mint a cukor?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#32) dabadab válasza D1Rect (#29) üzenetére


dabadab
titán

És akkor bele se gondolj abba, hogy mi van, ha a telefonodon keresel valamit a Google-n.

DRM is theft

(#33) Phülöp válasza D1Rect (#29) üzenetére


Phülöp
addikt

Az asztal, amire lerakod, az telefonállvány onnantól.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#34) Somatom válasza Phülöp (#33) üzenetére


Somatom
veterán

Hmmm... Amikor pedig a kezembe fogom, akkor én magam válok telefontartóvá. Még egy fölösleges kiegészítő kacat. :DDD

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Kifejezetten telefontartozékok / -kiegészítők nálam:

tok (flip)
Qi töltő
fülhallgatók, headsetek
hangszóró
autós kihangosító
gimbal
állvány
óra
OBD adapter

Önmagukban is működő, a telefonhoz csatlakozó eszközök:

mérleg
vérnyomásmérő
médialejátszó
router
okosotthon

Szóval az a bő öt bőven megvan. :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#36) <Lacy85> válasza Rover623 (#15) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én is hasonlóan látom. Ezért is örülök, hogy végre kezdik felfedezni, hogy matt üveg is létezik a világon. :D
A 11 Pro Max hátlapja nem gyűjti az ujjlenyomatot, nem lesz korcsolyapálya sem 10 perc taperolás után, szóval nem is használok tokot. Fóliát meg eddig sem raktam soha a telókra.
Így néz ki jól a teló, ahogy van.

(#37) Jagon válasza pusszycat (#16) üzenetére


Jagon
tag

Mi értelme van az üvegfóliának?
A karcot bírja a gyári Gorilla Glass is, leejtéskor meg így is-úgy is törik, mindegy mi van rajta...

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#38) <Lacy85> válasza Jagon (#37) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Apró hajszálkarcokat simán össze tud szedni a GG is.
Viszont használat közben ezeket egyáltalán nem látni. Kikapcsolt kijelző kell hozzá, meg erős fény mellett megfelelő szög, hogy egyáltalán észre vedd.

(#39) moleculez válasza Jagon (#37) üzenetére


moleculez
veterán

A lényeg az, hogy az karcolódik, és ejtéskor az törik, nem maga kijelző. Leveszed, raksz fel másikat kb 3€/£/$ darabja, míg a kijelzőcsere drágább, mint a telefon.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#40) Phülöp válasza Jagon (#37) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem feltétlenül törik a kijelző is a protektorral együtt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#41) pusszycat válasza Jagon (#37) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem a sarkára esik, akkor a fólia törik általában. :K
A másik jó dolog a fóliában, mióta felraktam egyszer sem ejtettem el telefont csak előtte. :D

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#42) Schuler888


Schuler888
senior tag

Ez a cikk nagyon tré :DDD mediamarkt... ertheto

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#43) sz.balazs.95 válasza #24536576 (#3) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nemcsak, hogy ott az OTG, de az USB C eleve azért (is) jött létre, hogy az se kelljen.
Ha van USB C-s pendrive-od, meg USB C-s mobilod, akkor semmi akadálya, hogy azt beledugd.
De léteznek Lightningos pendrive-ok is tudtommal.

témához - ami nekem van (és amit használok is):
Type B Micro - Lightning adapter
Lightning fülhallgató
Lightning DAC
Lightning - Type A OTG
Lightning - Type C OTG
Lightning - Type C adapter (töltéshez jó csak)
Type C - Lightning kábel
Type A - Lightning kábel (power bank miatt)
Power bank (sajnos Type A-s)
kb. 9 tok (néha cserélgetem :DDD )
fólia

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#44) dabadab válasza sz.balazs.95 (#43) üzenetére


dabadab
titán

nemcsak, hogy ott az OTG, de az USB C eleve azért (is) jött létre, hogy az se kelljen.

Izé, az USB-C nem hoz semmiféle újdonságot ebből a szempontból, ott is kell tudnia a telefonnak az OTG-t.

DRM is theft

(#45) ZavaBalazs válasza dabadab (#44) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

annyit azért csak hoz, hogy nem kell külön kütyü ahhoz, hogy a pendrive-ot bedugd a telefonba.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#46) dabadab válasza ZavaBalazs (#45) üzenetére


dabadab
titán

Eddig is voltak olyan pendrive-ok, amin USB micro csatlakozó (is) volt - az OTG a vezérlésről szól, hogy a port tudjon master és slave módban is üzemelni.

DRM is theft

(#48) Luck Dragon válasza #40993792 (#47) üzenetére

Tronsmart jól muzsikál ?

Cikkhez , össze sem merem számolni mennyi kiegészítőm van :DDD

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#49) Somatom válasza ZavaBalazs (#45) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem konkrétan egy ilyen pendrive -om van.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#50) sz.balazs.95 válasza dabadab (#46) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Igen, de most ugyanazt az egy USB C-t használja a PC is meg a mobil is (már amelyeken van persze USB C).
Maga az USB C az mindenhogy, minden esetben ugyanaz az USB C, és mivel nincs külön A/B kábel, így a szó hagyományos értelmében OTG sincs, hiszen az USB C eszközök alapból el tudják dönteni maguk között, hogy melyik a host, és melyik a device, nincs külön USB C host csatlakozó, meg USB C device csatlakozó, pont az a lényeg, hogy ne is legyen, fel se merüljön rá az igény.

#49 Somatom
Én ilyet vettem nemrég, ebben az tetszik, hogy ezen már csak USB C van, pici, és „jövőálló”, mert már nincs rajta a régies nagy USB, ami idővel amúgy is felesleges lenne.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.