Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bambano válasza GAI (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem a pcie 4.0-ra tervezett kártyákat pce 4.0-ban kellene mérni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#52) GAI válasza bambano (#51) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Vagy nem kéne olyan kártyát tervezni, ami 3.0 alatt elvérzik, amíg nem terjed el a 4.0 :P

Látom neked sem sikerült értelmezni a cikk célját. Ez NEM egy RX5500XT review, hanem egy 100 kártyát felvonultató összehasonlító cikk. Akit az 5500XT sebessége érdekel, az talál kismillió cikket róla a neten. Ilyet meg nem nagyon talál másikat. Ezért készült.

[ Szerkesztve ]

(#53) Sundesz válasza bambano (#51) üzenetére


Sundesz
őstag

A 8 GB-os 5500 XT-t alig fogja vissza a PCIe 3.0, itt sem ez volt a gond, hanem a kártya hibás.

Hörcsög Powa'

(#54) repvez


repvez
addikt

Végre egy ilyen minden egybe teszt és leirás. igy legalább lehet látni, hogy néha mekkora parasztvakitás az amit a VGA gyártók csinálnak, hogy az uj verzios kártya alig jobb mint az elözö generáciok.
Egy kis optimalizálással a 2-3-4 éves VGA-k is vigan jok lennének .

Azt is jol láttad, hogy a DX12 is egy ilyen mézesmadzag volt, mert semmi nagy ugrás nem volt, semmiben a dx11 hez képest.
Pedig arról volt szó, hogy jobban kihasználja a hardvereket, jobb lesz a kompatibilitás a játékokkal mert nem a VGA gyártóknak kell drivert irni hozzájuk, hanem a játékfejlesztüknek.
A grafika sem lett jobb sokkal legalább is azt ahogy mondták, hogy a 100k drawcall helyett már millios nagyságuak is lehetnek ugyan azon a VGA-n. ezzel uj szintre emelve a részletességet.

És azt is jol irtad, hogy a 8as sorozatu kártyák a felső közép kategoria.
Néhányan azt mondták nekem , hogy rosszul tudom, mert az mindig is a csucs volt.
Mikor mondtam nekik, hogy a oasok mellett még minidg volt a 9es és az ultra ami a csucsokat jelentette arra azt mondták, hogy az már nem a játékosoknak készult csak a pár kiválasztottnak.
pedig sztem is a x3xas-tol x5x-esig volt a low és a x6x-x8x-ig a közép és a x9xesek és az ultra a felső kategoria.
mindegyik oldalon.
És ha az árakat is megjelenitenéd egy grafikonon akkor az is látszana, hogy napjainkban valami nagyon elcsesződött az árazás terén.
Mert a középkategória az mindig 300-500 dollár sávban mozgott kiadáskor és általában az elözö sorozat felso kategóriájának a teljesitményét hozta.
Tehát tudta az ember, hogy ha kivár egy kicsit akkor a következő verzio középkategoriájával ugyan azt tudja majd mint a felső kategoriással akkor. és árban se kellett megfizetnie a felső árát.
Ezért volt az, hogy személy szerint én minden második szériának a 8as sorozatábol vettem és ugyan ugy kb 50k körüli összegeket fizettem értük. hd4850 ,hd7850es VGA volt amiket cseréltem szinte azonos árban ujonnan

Ellenben most, az also kategória annyiba kerül mint a középkategória és a kozép mint a felső . tehát egyel felfelé tolodtak az árak a hétköznapi ember számára alig megfizethető árba.néha 3x os áron. még akkor is ha lenne belöle raktáron. És ez nemcsak a bányászat miatt, mert már a kezdő árak is magasabbak voltak kategóriánként mint a normális megszokott .
A teljesitmény meg most bár ugrott egy nagyobbat, de semmit nem jelent ha az elötte lévovel is bőven a játszható szintet tudja hozni.

Sose volt a mostani verzio elött olyan , hogy egy középkategóriás VGA 100k ft felett söt inkább 200k -300k környékén legyen és a felso meg a fél egymilliohoz közelitsen. ekkora teljesitmény és vagy minöségbeli ugrás nem volt az elözö generáciohoz képest, még azt sem mondhatják el, hogy drasztikusan jobban használnák ki a DX11 és a DX12 közti különbséget és csak és kizárolag ezekkel lehetne látványos grafikai javulást elérni.
mint volt régebben a hardveres Tesselácio, meg a shaderek.

Remélem, hogy elöbb utobb lépnek a gyártók vagy a felhasználók, hogy kezdjenek valamit ,mert igy nem lesz a PC-bol semmi, ha ilyen drágán és enynire hozzáférhetetlen modon árulják a termékeket. mert senki nem fog tudni fejleszteni , senki nem fogja ezért megvenni a játékokat, mert nem lesz amin elmenjen.

(#55) Tamás88 válasza GAI (#52) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Az, hogy milyen verziós a csatlakozó, nem tesz nagy lantot a sebességbe, ezt már más tesztekben is bemutatták, a verzió az inkább az SSD-nél lényeges.

(#56) bambano válasza Tamás88 (#55) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

[link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#57) GAI válasza bambano (#56) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

A tesztemben 8GB-os szerepelt, annál ezek szerint nincs sok jelentősége.

(#58) Duree


Duree
veterán

Ez egyszerűen tökéletes munka, nem kevés idő ment rá.

duree54

(#59) zoo8800


zoo8800
veterán

Wow. Igazán megérdemelnél valami egyéni rangot... Logout istene, vagy valami ilyesmi.

rip and tear, until it is done

(#60) MZsoltee válasza zoo8800 (#59) üzenetére


MZsoltee
veterán

Vagy csak egyszerűen "VGA" :))

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#61) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Na, ezt sem 3 perc volt összelapátolni!

Elismerésem a munkádért, és köszönöm, hogy megosztottad velünk!

(#62) repvez


repvez
addikt

egyébként ha megvannak még a nyers adatok jo lenne látni egy grafikont a teljes VGA történelemről, hogy hogyan fejlödtek mekkkora ugrás volt köztük és , hogy az árak hogy alakultak a kiadáskor.
Egyfajta tendenciát lehetne nézni , csak, hogy az ár teljesitmény hogy aránylott egymáshoz, az also közép és a felsőkategóriában.

(#63) Hannibhál


Hannibhál
őstag

Hát ez remek cikk lett gratula :)
Eszméletlenül sok munka lehet benne, jó volt olvasni is :)
Köszönöm szépen :R

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#64) FingR86


FingR86
őstag

ez tetszett:
"Szétszedni és újrapasztázni nem akartam, mert kölcsönkapott kártya volt"
de egy bios flash bele fért :C :))

(#65) envagyok válasza FingR86 (#64) üzenetére


envagyok
veterán

3 klikk

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66) FingR86 válasza envagyok (#65) üzenetére


FingR86
őstag

én inkább szétszedek 10 kártyát újrapasztázni, mint 1et is babráljak bios ügyileg.
egyéne válogatja

(#67) Sundesz


Sundesz
őstag

És az 5500 XT konklúzió is biztos frissítve lesz miután kiderült, hogy hibás a kártya. :)

Hörcsög Powa'

(#68) GAI válasza Sundesz (#67) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Szerintem igazán elengedhetnétek már ezt az 5500XT témát. Döbbenetes, hogy ezen vagytok képesek rugózni napok óta. Ha netán egy paraszthajszálnyival gyorsabb lett volna, az sem változtatna a véleményemen, hogy egy túlárazott ipari hulladék.

(#69) Sundesz válasza GAI (#68) üzenetére


Sundesz
őstag

Nem szemetelek ide, inkább írok. :R

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#70) hcl válasza GAI (#68) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Általában azt a momentumot ragadja meg a közösség a kommentekben, amit értenek ;) ;]

Mutogatni való hater díszpinty

(#71) b.


b.
félisten

Azt a leborult szivarvégit.. Ez nem semmi munka és összefoglaló. Eszméletlenül részletes és egyedülálló, nem csak kishazánkban nem igen találni ilyen cikket! gratulálok hozzá és köszönöm! élmény volt olvasni de még kétszer legalább el fogom az biztos.
A Pascal szerintem az utóbbi pár év egyik legjobb kártyacsaládja lett. :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72) Soderes


Soderes
aktív tag

Le a kalappal. Brutális nagy meló lehetett vele. Részletes, informatív, átlátható. Egyik legkomolyabb összehasonlító tesz, amit az utóbbi időben olvastam. Csak gratulálni tudok.

Volna itt még valami, ami azért szúrja a szemem. És általában minden tesztelő elköveti ezt a hibát. Mind írott, mind videó formájában.

A dolog pedig a következő : Miért kell szenvedtetni 7750, 7770, R7 240, GT 730 stb. kártyákat új címeken Full HD-ban, 4K-ban? Helyén kell kezelni a dolgokat. Ezt a szintet már nem tudják. Viszont mind a 4 pokoli jó kártya. Sokkal többet tudnak, mint a teszt mutat DX12-ben. Értem én, hogy kellett az összehasonlításhoz.

(#73) GAI válasza Soderes (#72) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Pont azért szerepelt fullhd és low detail is a cikkben, hogy ezek a kártyák is labdába tudjanak rúgni valahol. Pont ez a lényege a cikknek, hogy mindent mindennel összehasonlítunk. Különben is, hol húznád meg a határt? Mi alapján döntenéd el, hogy na ebben a tesztben ez a kártya még szerepelhet, de a másik már nem, mert “nincs értelme”? Szerintem pont az az egyik legfőbb érdekessége a cikknek, hogy megmutatja, hogy az egyes beállítások hogyan hatnak a régebbi/gyengébb kártyák teljesítményére. Es igen, ha 5 fps lesz, akkor annyi lesz, azt is meg kell mutatni.

(#74) Soderes válasza GAI (#73) üzenetére


Soderes
aktív tag

Nehéz ügy, hogy hol húznám meg a határt. Nem könnyű feladat. Igazából Dirt Rally-ban low/medium-ban és Assetto Corsa low-on elkapálnak Full HD-ben ezek a kártyák, ahogy látom. Végül is igazad van. Miért is ne.

(#75) GAI válasza Soderes (#74) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Sajnos egy ekkora kártyahalmazt nem lehet kompromisszumok nélkül összehasonlítani. A leggyengébb kártyák szinte törvényszerűen elvéreznek a legtöbb tesztben, a legerősebbek pedig nem tudják kifutni magukat. A játékok kiválasztásánál általában középre lövök, vagyis olyan címeket válogatok be, amik a középmezőny kártyáival már jól futnak. Emellett pedig ebben a cikkben 3 féle detail preset, és 3 féle felbontás is szerepelt, ami szintén azt a célt hivatott szolgálni, hogy legyen olyan beállítás, ami a gyenge kártyáknak is jó, és olyan is, ahol a nagyvasak is el tudnak lépni a mezőnytől.

(#76) Soderes válasza GAI (#75) üzenetére


Soderes
aktív tag

Valószínűleg a FidelityFX miatt ez változni fog. Nvidia-nak is van valami ilyesmi.
Mondjuk ahhoz több cím kell, hogy támogassa. Tapasztalatból mondom R7 240 alatt a GTA V erősen megiramodott. És ha R7-esen működik, akkor a 7xxx szériában is.

(#77) cellpeti


cellpeti
veterán

Beteg vagy GAI(nem kicsit) :DD

Óriási tisztelet, hoggy megírtad ezt a cikket. Fantasztikus lett. Átlátható, követhető...egyszerűen szuper :R :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#78) FingR86 válasza cellpeti (#77) üzenetére


FingR86
őstag

a 710 az vmi tuning kártya?
mert több helyen is veri a 720-at, néhol a 630-at is

[ Szerkesztve ]

(#79) FingR86 válasza FingR86 (#78) üzenetére


FingR86
őstag

tomb raider - low - fullHD
2080 veri a 2080ti-t :U

(#80) GAI válasza FingR86 (#78) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

A 710 órajelei magasabbak mint a 720-é azért veri. Később jelent meg sokkal, a 720 leváltására. De ez le is van írva a cikkben.

(#81) GAI válasza FingR86 (#79) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

CPU limites körülmények között ezen nem kell meglepődni

(#82) Ciccuka


Ciccuka
veterán

GTX1060 3GB-os változat elég sokáig az egyik legjobb vétel volt évekkel korábban is és most is el lehet játszogatni vele még.

TechPowerOp-on idénre még kikerült a tesztekből ez modell és csak a 6GB-os van még benne (a 3GB-os olyan 32% körül lenne talán):
GPU Test System Update March 2021 a nagy videókártya teszt
VGA Review

Korábbi, amiben még benne van a GTX1060 3GB-os

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#83) gbors


gbors
nagyúr

Hát ez valami elképesztő lett :Y Nyilván tudom, mire számítsak a cikkeidnél, de egy dolog számítani valamire, és teljesen más kinyitni a 66 oldalas cikket, és áttekinteni, hogy 5 generációnyi VGA-t mindkét oldalon a teljes vertikumban ismertetsz és megmérsz. Maximum respect :R

A cikket egyelőre csak átfutni volt időm, ill. a konklúziót elolvastam - de azt hiszem, lesz mivel foglalkoznom augusztusban :D

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#84) GAI válasza gbors (#83) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Örülök hogy tetszett :) Talán ihletet ad, és te is elkészíted a cikked folytatását ;)

(#85) gbors válasza GAI (#84) üzenetére


gbors
nagyúr

Hehh... köszi :) A táblázatok és a grafikonok megvannak hozzá, csak a szöveget kellene megírni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#86) nexplo


nexplo
őstag

Huu nem semmi munka. RESPECT. Még idő kell mire tüzetesen átnézegetem. Le a kalappal!! :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#87) Dany007


Dany007
veterán

Gratulálok!
"Itt voltam" az elsőnél is. Az se volt gyenge. Ez most épp aktuális és hasznos is számomra. Nem semmi teljesítmény, tényleg le minden nem létező kalapommal! :R
Köszönjük!

szerk.: még abban is segít, hogy milyen monitort vegyek legközelebb, mert épp egy 1440p-n gondolkodom dual-ban (a 4K munkából adódóan egyelőre felejtős). És jó volt látni, hogy a kártya, amit kinéztem magamnak, az pl 1440p-ben többet ad a jelenlegi kártyámhoz képest, mint 1080p-ben.

[ Szerkesztve ]

(#88) Yutani


Yutani
nagyúr

Óriási munka, maxi respect, kolléga! :R

#tarcsad

(#89) aDamker


aDamker
aktív tag

Azt hittem ahogy olvastam hogy csak történelem óra lesz, de amikor megláttam hogy teszt is van..... :R :C
Respect minden szinten!

(#90) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Nagyon jó lett a cikk! :C :R

(#91) proci985


proci985
MODERÁTOR

eszmeletlen munka! :R

----

295x2 eredmenyeket neztem Far Cry New Dawn alatt ahol nekem kb 100%ot skalazodott egy 290Xhez kepest, de en 5760x1080on, teljes GPU limit mellett toltam, sokkal regebbi driverekkel. konkretan az 5700XTre valtas ilyen -10-15%ot jelentett ott. viszont az is teny, hogy nalam ket 290X OC volt vizesblokkal (es legalabb az egyik kartyanal kiutott TDPvel), ami kb 20% OCt jelentett egy gyengebb hutesu modellhez kepest.

Dirt Rally is hasonlo volt, igaz ott is eyefinityztem mielott VRre valtottam.

egyebkent ez siman lehet driveres is, 2019 elejen mar erezhetoen futott ki a CF tamogatas, aztan nekem vege lett az egesznek mert lehalt az egyik kartyan a memoria.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#92) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

ez elmebeteg :Y

(#93) beyruth82


beyruth82
veterán

Gratulálok a cikkhez, nagyon reszletes és szerteágazó, mégis közérthető laikusok számára is.Magyar nyelven még sehol nem találtam ilyen komoly ismertetést ami nagy segitseg a videokártyák tengerében való eligazodas során.Kar hogy a 30-as széria már nincs benne, remélem a cikk szerzője ír majd egyszer azokrol is vagy bővíti ezt. :R

(#94) GAI válasza beyruth82 (#93) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

A jelenlegi árak mellett sajnos nem tudtam vállalni a 30-as széria szerepeltetését, hiszen szponzorok híján az összes kártyát (néhány kölcsön kapott példány kivételével) saját pénzből kellett beszereznem a cikkhez. Úgyhogy a 30-as széria majd csak egy esetleges évek múlva elkészülő cikkemben lesz benne (ha lesz rá igény, mert ennek a mostani cikknek az olvasottsága messze elmarad a korábbiaktól valamiert)

(#95) beyruth82 válasza GAI (#94) üzenetére


beyruth82
veterán

Azért mert túl igényes és részletes valószinűleg. Én 1 éve vagyok komolyabban pc felhasználó és azóta érdekelnek a különböző hardverek, de az egy év alatt még csak megközelítőleg sem találtam magyar nyelven ennyire jó összegzést a videókártyákról. Ez egy igazi hiánypótló írás, kár hogy nincs a helyén kezelve és a mélysége miatt kevésbé népszerű. 😟
Remélem azért folytatod az írást mert nagyon nagy szükség van a sok felszínes, hiányos, téves információ miatt rá.

(#96) envagyok válasza GAI (#94) üzenetére


envagyok
veterán

Majd ősz-tél olvasgatni fogják...
Nehogy abbahagyd :DDD

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#97) _drk válasza GAI (#94) üzenetére


_drk
őstag

Rohadt nagy most a negativítás a PC felé, pont a drága VGA árak miatt, tehát ezen nem csodálkozok.
A másik hogy a használt a piac úgy eldurvult, nem éri meg vissza kacsingatni, veszed jelenlegit, pont amire éppen pénzed van.
Max egy AMDvsGerfoce összehasonlítás elég.

Anno mikor vettem egy kártyát volt egy csomó variációm, akkor élvezet volt olvasni a cikked. Főleg a gtx6**—9**, mellette a HD7****-rx390. Össze vissza minden, átnevezéssel, nagyobb fejlesztésekkel, egyik ebben, jó másik amabban.
De Most a káosz előtt megvolt a keretem. Gtx1650super jött volna ki, AMD oldalon semmi. Vissza menőleg 1060ak már drágák, régiek, hiába emeltem csak az éppen futók maradtak még és lett egy 1660super belőle, Kb 1070el partiban de másik oldalon ugyanúgy semmi releváns, ami árban és korban még jó.
Nem is kellett sokat utána járnom, konfigon kicsit változtattam hogy ez a kártya beférjen és annyi.
Mikor vettem a gtx660ti-t meg tényleg játszott vagy 10 kártya. 7870-rx270, ha kicsit hozzá teszek rx380 vagy már 770! De lehet elég a hd7770 vagy a 750ti. AJJ de ment a matek!

(#98) beyruth82 válasza _drk (#97) üzenetére


beyruth82
veterán

Pontosan.Én pont az irracionális videókártya árak miatt váltottam pc-ről xbox series x-re játék terén.185 ezerért vettem egy egyet amivel 4k-ban tudok jatszani a legújabb játékokkal is, mig egy ugyan ilyen szintű pc konfiguráció 1 milla körül indul nagyjából. Hihetetlen volt látni a legdurvabb időszakban hogy egy gtx 1650S videokártya 195 ezer forint volt újonnan, míg tavaly év végén még csak 70 ezer 😱😱😱
Azota mérseklődtek az árak de még mindig nem éri meg játék szempontjaból pc-re beruházni.Nagyon nem.

(#99) Fücsök007 válasza beyruth82 (#98) üzenetére


Fücsök007
őstag

Egyedül Intelnél várható normális árú videókártya (alsó közép és belépő szint), de a következő generáció megjelenéséig PC-n nem lesz jelentős fejlődés. Akkortájt várható jelentősebb javulás teljesítményben, addig a mostani konzolok jobbak lesznek az átlag PC-nél, pláne ha egy jó OLED TV-ra vannak rákötve. :)) Árak tekintetében Nvidia és AMD oldalon 300 dollár MSRP alatt nem szeretnének "normális" kártyát eladni ha minden igaz. :(

[ Szerkesztve ]

(#100) 477il4


477il4
tag

csak annyit írnak: KÖSZÖNÖM! :C :R
csak annyi a szívfájdalmam h nincs nyomtatóbarát változat! kinyomtatnám és lefűzném! az első rész mellé! :DD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.