Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) GAI válasza arn (#400) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A megjelenési adatokat a wikipedia-ról szedtem (konkrétan innen), de ettől még persze előfordulhat, hogy pontatlanok.

(#402) arn válasza GAI (#401) üzenetére


arn
félisten

Tudom , ismerem oket, es nem is pontatlanok, csak a bejelentest jelolik, piacra nem kerult. A v2 es a tnt kozott vagy fel ev eltelt, amugy nem lett volna a v2 egy siker :) csak 2000 kornyeketol jellemzo az igazi launch - tehat, hogy a bejelentessel egyutt kaphato is volt. A tntre speciel emlekszem is, hogy igy volt, mert az egyik boltos ismerosomnek eleg jo kapcsolatai voltak, igy az egyik oszi 98as demoscene partyn mar azzal villogott.

A gf256 ddr is kakukktojas, mert az sdrt inditottak oktoberben, a ddr egyket honappal kesobb kezdett el szallingozni, tomegesen meg a gts elott arasztotta el a piacot, de akkor mar mindenki varta az ujat. Leadtek, creative jott eloszor, az asus mar csak vmikor tel vegen, tavasz elejen 2000ben. Errol ket datumot is talaltam, az egyik az oktober, a masik viszont csak febr, ami tuti nem igaz, mert elotte is csordogalt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#403) GAI válasza arn (#402) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hát igen, akkoriban még máshogy mentek a dolgok, igaz olyan pörgős volt a fejlesztés, hogy lehet a gyártással se bírták követni. Illetve akkoriban hazánkba még nem biztos, hogy azonnal jutott minden (sokszor még manapság se), szóval hogy itthon mikor volt kapható, az nem biztos hogy mérvadó. Persze lehet, hogy amit írsz, az az USA piacra is igaz volt, én akkoriban még nem voltam benne ezekben a dolgokban, örültem hogy volt egy 486-osom :DDD

(#404) arn válasza GAI (#403) üzenetére


arn
félisten

ott is igy volt, itthon a 90es evek vegen mar rendesen elerheto volt minden, amirol a korabeli hwtesztekben olvasni lehetett, a rendszervaltas utan termeszetesen nemi csuszasban voltunk :) 94ben jartam svedorszagban (eloszor a nyugaton), es szereztem arlistat, amirol en csak abrandoztam (egy jo 486), az kint mar max a kozepkategoriaban ment, es a pentiumokat nyomtak. a pcmagbol is ez jott le. de szvsz ez inkabb a korabeli fizetesek es gepek araival fuggott ossze, nem volt, aki megfizesse.

csinaltam meg a retro vasakhoz egy tablat:
[link]

eloszor en is bejelenteseket vettem alapul, de minel tobbet olvastam a korabeli usa sajtot (books.google.com), ill jottek vissza az emlekek, nem igazan allt ossze a dolog. igy csinaltam egy masodik fulet, amiben elkezdtem utananezni, hogy kb mikortol irtak tenylegesen roluk. ez eleg idoigenyes, de pontosabb kepet ad arrol, mi mivel konkuralt tenylegesen :)

a 90es evek masodik fele nagyon intenziv volt, de talan erre az idoszakra emlekszem a legszivesebben a hw szempontjabol.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#405) GAI válasza arn (#404) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Jó táblázat ez is, sok érdekességet lehet benne böngészni :)

Amúgy a "mi mivel konkurált" kérdéskört én jobb szeretem generációnként megfogni, és az esetleges megjelenésbeli csúszások nekem nem annyira számítanak. Pl az FX5800 sokkal később jött, mint a 9700Pro, de akkor is annak az ellenfele volt, legalábbis annak szánták :) így azzal érdemes összehasonlítani. A 9700Pro-t nem érdemes a Ti4600-hoz hasonlítani, hiába nem volt még akkor erősebb NV kártya a piacon, akkor is már egy új generációt képvisel. Ugyanígy ATI fronton, a 2900XT sokkal később jött, mint a 8800GTX, de akkor is a 8800GTX a 2900XT ellenfele, és nem az X1950XTX-é, ami a megjelenésekor az ATI csúcsmodellje volt. Nekem így jobban összeáll, szerintem így van értelme vizsgálni, mert csúszkálhatnak fél éveket is ide-oda a megjelenések, de a generációk akkor is fixek maradnak, és nagyjából azonos tudású hardware-ek mennek egymás ellen.

(#406) arn válasza GAI (#405) üzenetére


arn
félisten

en elsosorban gepeket epitek, ezert szuletett ez a tabla :) igy egyegy hwre sose alltam ra. viszont ott szeretnem, ha a lehetosegekhez merten korhu legyen minden.

[link]

a alairasban vannak a linkek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#407) Sanchez638


Sanchez638
addikt

GeForce 7800 GTX -re itt az 512MB. Érdekessége, hogy ezt a kártyát a Playstation 3 játékainak a tervezésére használták. Ha minden igaz, akkor az értékei is a gépben lévő darabhoz vannak belőve.

7900GTX hűtése van rajta alapból.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#408) GAI válasza Sanchez638 (#407) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Létezett 512 MB-os 7800GTX kereskedelmi forgalomban is , csak nagyon ritka, mert nem sokkal utána már megjelent a 7900GTX

(#409) KROK640


KROK640
veterán

Kár h a PCI-E mezőnyben nem volt ott a GTA3, érdemes lett volna megnézni mennyivel fut jobban azokon mint AGP-s rendszeren.

Amúgy sok kártyám volt a cikkből, S3-ak, Riva TNT 1-2, GeF2MX400, GeF3Ti200 és 500, 7300GT; Radeon HD3870X2, HD4850, HD4890, HD6850...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#410) ricsi99 válasza KROK640 (#409) üzenetére


ricsi99
addikt

Hibaszázalékon belüli az eltérés ,ha ugyan olyan órajelekkel mennek a kártyák... pár napja teszteltem egy marék régi agp-s /pci express kártyát egy combo (agp/pciexpress) lapon.
Igaz ,hogy csak pár trémárk futott ,hogy rendben vannak e a karik de kb ugyanannyit ment ha agp ha pci-express volt
Nekem most egy 7950 figyel a gépemben és egy centivel se lassabb ha 8*2.0 ba rakom a 16*2.0 helyett

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#411) KROK640 válasza ricsi99 (#410) üzenetére


KROK640
veterán

Érdekes ez amit írsz. Emlékszem mikor megjelentek a korai PCI-E kártyák egy picit gyorsabbak voltak AGP-s társaiknál, azonban észrevettem, hogy a PCI-E kártyák GPUja minden esetben egy picit (kb annyival mint amennyivel gyorsabbak voltak) magasabb órajelen jártak AGP-s társaiknál.
Éppen ezért a PCI-E-t nem is tartottam valódi előrelépésnek, inkább csak egy újabb lehúzásnak, hogy plusz egy okod legyen alaplapot, vagy épp VGA-t cserélned, mikor a másik komponenst cseréled.

Amit most írsz tulajdonképpen ezt a régi elméletem támasztja alá.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#412) GAI válasza KROK640 (#411) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ebben a cikkemben össze van hasonlítva a legerősebb AGP-s kártya (HD 3850) és PCIE-s változata, és ebből az derül ki, hogy még ennél a kártyánál sem jelent előnyt a PCIE az AGP-hez képest.

(#413) KROK640 válasza GAI (#412) üzenetére


KROK640
veterán

Akkor sok-sok év távaltából bátran megveregetem a vállamat, ugyanis csak tesztek, és órajelek alapján jutottam kb ugyanerre a következtetésre anno.
Saját tapasztatban meg ugye nehéz lett volna bármit is lévén az utolsó AGP-s kártyám a 7300GT volt, az első PCI-E kártyám meg a HD3870X2, és a kettő között elég komoly különbség volt ahhoz, hogy ne lehessen belőle rájönni, hogy az AGP és a PCI-E között milyen különbség is van vagy épp nincs.
(még ha épp a proci úgy ahogy közel is állt, leglábbis egy magos teljesítményben, igaz ott is 1 magról 4 magra váltás történt)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#414) Sanchez638 válasza KROK640 (#413) üzenetére


Sanchez638
addikt

Szerintem arra emlékszel, hogy rengeteg butított kártya volt agp-re. Pont a NV6, Ati 9/X*** széria volt. Ott aztán mindenki mindent gyártott(Jót, rosszat,olcsót,drágát stb.). Szerintem mára macera beszerezni egy teljes értékű és jó minőségű kártyát ennél a kettő szériánál.

Tehát egy átlag embernek inkább hulladék kártyája volt. De elvolt vele..

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#415) GAI válasza Sanchez638 (#414) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Igen, akkoriban sokkal nagyobb különbség volt egy gyenge minőségű, olcsó kártya, és egy normális gyártótól származó, drágább darab között, mint manapság. Emlékszem az ilyen szürnyűséges Eagle meg hasonló 6600 AGP kártyákra :DDD Manapság a kínálat legalját képviselő Palit/Gainward kártyák sem ennyire ótvarok.

(#416) Sanchez638 válasza GAI (#415) üzenetére


Sanchez638
addikt

Volt nekem is. Talán itt vívta a halál tusáját.. Két venti beállva, kondik szétfolyva. Szerintem már sarkazva is volt..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#417) Egon válasza GAI (#415) üzenetére


Egon
nagyúr

A Gainward lenne a kínálat legalján manapság? Akkor hova tennéd az Inno3D-t meg mondjuk a Manli-t? :U

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#418) Sanchez638 válasza Egon (#417) üzenetére


Sanchez638
addikt

Mára azért van egy minimális minőség.. De akkor nem igazán létezett referencia dolog erre. Rossz minőségű alaktrészek, rosszul(szerintem direkt) tervezett hűtés.. Mára még a legócskább márka is képvisel egy bizonyos minőségi szintet.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#419) GAI válasza Egon (#417) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Az Inno3D eléggé összekapta magát mostanában, szerintem a Palit=Gainward előtt vannak. A Manli igazad van, hogy gyengébb, arról meg is feledkeztem. Az valahogy megmaradt a fentebbi Eagle-korszakból, kb azzal volt egy szinten :DDD

[ Szerkesztve ]

(#420) Egon válasza GAI (#419) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem a Gainward hoz egy Giga szintet (lkegalábbis jelen 1070-em; volt korábban Giga kártyám, van összehasonlítási alapom).
Egyébként meg ott van még pár olcsóbb gyártó, pl. a KFA2, meg amiket nem is lehet kapni nálunk, így szvsz nem lehet ilyen sommás kijelentéseket tenni.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#421) GAI válasza Egon (#420) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A Gainward ugyanaz, mint a Palit, csak átcímkézve. A Palit pedig mindig is low-end gyártó volt, épp csak egy leheletnyivel jobb az Eagle szintű fosoknál. Ma sem jobb, nem hiába a legolcsóbb. Csak ma már annyira tré kártyákat nem lehet eladni, mint anno, ezért a Palit/Gainward is megüt egy használható szintet. Ez olyan, mint hogy a legolcsóbb új autó, a Dacia Logan is teljesen jó és használható ma már, nem rohadsz le vele az út szélén 100 km-nként, mint mondjuk régen egy Trabanttal :) De attól még a Logan a kínálat alja.

(#422) laci85


laci85
csendes tag

A cikken fellelkesülve összeszedtem sorrendben, milyen kártyáim voltak az évek alatt (bár ez nem sok mindenkit érdekelhet, de jó érzés leírni)

- S3 Trio64
- Voodoo2
- TNT2
- Geforce2 MX
- Geforce MX 440
- 7600 GS
- Gt 6600
- 8600 GT
- Hd 3870
- GTX 460
- R9 270X (ez sajnos lehalt az én hibámból, zárlat)
- GT 640
- GTX 650

Persze, most már van egy csomó kártya elfekvőben a polcon, főként a HD és 9000-es GT szériákból, de ezeket már nem nagyon használtam huzamosabb ideig.
A legjobban a 8600 GT-vel, a HD 3870-nel és az R9 270X-szel voltam megelégedve.
Az első játék, amit 3D gyorsítással tudtam futtatni: Star Wars Shadow of the Empire, havas pálya! :)

üdv

[ Szerkesztve ]

Hunyadi Laca

(#423) 40641


40641
csendes tag

Sokadszorra olvasom végig. Nagyszerű! Nem lehetne könyvként is kiadni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.