Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) KKK-007


KKK-007
tag

:R Köszönöm! :R

(#202) sz.zoli25


sz.zoli25
aktív tag

:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#203) brd


brd
nagyúr

Elképesztő méretű munka, a legmélyebb tiszteletem a kitartásért! :R

The only real valuable thing is intuition.

(#204) Hatvan9


Hatvan9
senior tag

Még nem olvastam végig de előre gratulálok a világszínvonalú írásért. :R

(#205) kovee01 válasza Zolaash (#1) üzenetére


kovee01
tag

+1

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#206) subset


subset
senior tag

Gratula !
Ilyet nem sokat látni az biztos, köszönjük szépen !
Jó volt nosztalgiázni, és viszont látni jó pár kártyát.
THX

Használj Te is szabad szoftvert !

(#207) beefjeez


beefjeez
senior tag

Gratulálok.

(#208) szilagj


szilagj
csendes tag

:C

Nem kell túlzásba vinni a smileyt

[ Módosította: CoolMan ]

(#209) vinibali


vinibali
őstag

az első oldalat még becsületesen végigolvastam de aztán elég lett :D kb a kétezres években volt egy robbanás a Radeonoknál, ahol elkezdtek a kártyák valahogy kinézni. nagyon szép darabok voltak lefotózva, némelyik könnyet csalt a szemem sarkába :)
volt 9600-as passzív bordás Radeonom, ú de irgalmatlanul szép volt....
grat a cikkhez!

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#210) kovinor


kovinor
csendes tag

Gratulálok és köszönöm szépen a múltidézést is. Egy Pentium 100-as volt Voodoo1 Diamond kártyával az első "nagy" gépem a 486-os után. Respect! :R :C

(#211) gmatti


gmatti
csendes tag

Nagyon jó ! :R

(#212) mad1 válasza GAI (#76) üzenetére


mad1
veterán

Latom a vga láncolatod a legnagyobb.Nem hittem volna hogy van hasonlo ,csak kozel ilyen hasonlo...
GZ-GZ szep ez minden oldalrol.

Ne szemetelj ! = Steam

(#213) Twinsen2


Twinsen2
tag

Nagyon jó cikk, gratula.
1 észrevétel: a half-life 1 -böl van source-os verzio is, az teljesen jól skálázható, lehet inkább azt kellet volna választani a sima helyett.

(#214) RyanGiggs válasza GAI (#196) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Megjelenéskor (kb 3éve) ez egy 100k-s lap volt... ahhoz képest nem húzta túl sokáig. :U

(#215) marinea2


marinea2
addikt

Köszönet a munkádért!

Minden elismerésem :R

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#216) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Grat a cikkhez! :R

Az X1950XTX tényleg gyönyörű. A kedvenced, a HD2900XT is.

Kis kiegészítés: HD2900Pro három féle is létezett.
- HD2900Pro 512MB 256bit GDDR3.
- HD2900Pro 512MB 512bit (csak órajelcsökkentett XT, NYÁK ua.) GDDR3.
- HD2900Pro 1024MB 512bit (órajelcsökkentett GDDR4-es 2900XT).

HD2900XT is három féle létezett.
- HD2900XT 512MB 512bit GDDR3.
- HD2900XT 1024MB 512bit GDDR3.
- HD2900XT 1024MB 512bit GDDR4.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#218) dredbiro


dredbiro
senior tag

Hát nem semmi munka lehetett ezt összehozni , ahogyan írtad több helyen a cikkben még mindig az államat keresem... Köszönöm szépen. Nem sikerült teljesen végigolvasnom, viszont kedvencekbe tettem,ha több időm lesz mint ma,bepótolom. Az Év Logout írása címre bátran esélyes, mégegyszer köszönöm szépen :R

Good hunting,STALKER !

(#219) HuMarc válasza Balu12 (#217) üzenetére


HuMarc
addikt

Azt írta, hogy nem egyszerre tesztelte le a kártyákat, hanem megvett egy párat -> teszt -> eladás. Így a pénzt vissza lehetett forgatni, szóval gondolom a végén ki lehet jönni még pluszban is :D

(#220) Twinsen2


Twinsen2
tag

Több helyen írja GAI, hogy a csúcskártyák procilimitbe futnak így nem mérvadó... Ehhez képes egy I7-960-on tesztelt, ami azért ma sem szar. Szóval mondjuk egy i7-3940XM mennyit verne rá egy ilyen procira ? Azért valljuk be, elég kevesen vesznek 300 ezerért procit.

(#221) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Radeon HD 4550 (MSI) - Ez a bekezdés azonban egy GIGABYTE VGA-t tartalmaz a képeken, és ilyen néven is hivatkozol rá. :)

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#222) HSM válasza 04ahgy (#216) üzenetére


HSM
félisten

A 2900XT-ből az 1GB-os GRRD4-es nem csak prototípusként létezett?

Azt én is láttam, talán a valaha létezett legbrutálisabb csúcskártya volt a maga korában...

[ Szerkesztve ]

(#223) bonifa333


bonifa333
aktív tag

Szia!

Fantasztikus írás.
Nagyon összevág az eddig megjelent más írásokkal, amik kicsi mozaikokra bontják az általad felvázolt képet.

Egy pici hozzáfűzni való: olvastam cikket a 9800 x2 és a 3870 X2 párharcáról.
Érdekes, hogy ott nem volt ekkora különbség a 2 kártya között.
Inkább bizonyos beállításoknál volt jelentős elhúzása akár a 9800 x2-nek, akár a a 3870 x2-nek. (ált 1980X1020-ál vagy fölötte, ott már kevés az 512 mb -1gb/2 )
Azzal magyarázták, hogy a driverek még nem optimálisak.

Még egyszer tisztelet és köszönet az írásért

(#224) politomi


politomi
tag

Minden tiszteletem a szerzőé!
Nem semmi munka lehetett ezt így és ilyen formában összehozni.
Vissza is jött egy-két szép emlék :)
Köszönjük!

(#225) nakos


nakos
senior tag

ISTEN VAGY!!! :R :R :R

(#226) GAI válasza 04ahgy (#216) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Köszi még egyszer a segítséget a kártyák beszerzéséhez! Tudom, hogy többféle memóriamennyiséggel és típussal is készültek ezek, de azokat is bele tenni (meg az összes többi kártyánál aminél szintén volt pl DDR2-es és GDDR3-as változat is) már tényleg túlzás lett volna :)

(#227) GAI válasza Twinsen2 (#213) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A Source motor nem illett volna a retro kategóriához...

(#228) GAI válasza HuMarc (#219) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A pénzbeli ráfordítást nem számoltam, de azt elhiheted, hogy nem pluszban jöttem ki :DDD Ha csak azt veszem, hogy több mint 300 kártya van, és legnagyobb része postán érkezett, az kártyánként egy ezres csak postára, ami sose jön vissza... de melyik hobbi nem viszi a pénzt? :)

(#229) GAI válasza 04ahgy (#221) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Köszi, javítva

(#230) GAI válasza bonifa333 (#223) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A 3000-es Radeon széria eleve elég gyengén szerepelt nálam, a G92 alapú GeForce-ok pedig nagyon erősek voltak (verték a G80-as GeForce-okat is rendesen). Az is közrejátszhat, hogy végig aa/af nélkül teszteltem.

(#231) tailor74


tailor74
őstag

Fantasztikus teszt,mit teszt - tanulmány!
Minden elismerésem! :R

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#232) AMD Power


AMD Power
titán

Hatalmas, elképesztő és profi!! Nagyon szépen köszönjük!!!! :R :R

(#233) tasiadam


tasiadam
veterán

X1700FSC kimaradt :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#234) bacsis válasza 04ahgy (#216) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

bezonyám, az 1GB-nyi memóriás GDDR4-es HD2900XT... nem hivatalosan az lett a HD2900XTX :)

szerk:
GAI! Esetleg azt is belevésheted a tesztbe, hogy a HD3850-esen hiába 8 pines VGA tápcsati van, simán megy 6 pinessel is :)

[ Szerkesztve ]

(#235) Laszmen


Laszmen
aktív tag

Gratulálok! Remek cikk,nem kevés munka állhat mögötte!

(#236) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

1-2 észrevétel, a folyamatos átnyálazás közben:

A Sapphire féle HD4850X2 fogyasztásban a 4850/512 CFX alatt maradt, anno mértem..szóval nem olyan szörnyű, sőt, bravúr, figyelembe véve, hogy 2x1GB RAM figyelt rajta..a hűtés hatékonyságától eltekintve remek kis kari volt.

Szintén gyártón belül, 5850 Xtreme, nem spórolás eredménye a kivitel, konkrétan a 6850 nyákját kapta meg, a ref. 5850hez képest +1 fázissal. Az más kérdés, hogy a sokadik kör 5850 GPU közül ki kellett fogni, ami jól ment, de nem 1 példány szaladt 1GHz körül..és a hűtés ebben partner volt, szóval összességében jó kis kari volt.

Olvasom tovább..

Ja, egyébként sokan ezt a cikket okolják a haldokló szerver témában ;]

(#237) fsb1000 válasza Speed® (#236) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Állítólag már Csád-ból is töltik az anyagot és gogli arab fordítója sem bírja.
***

Egyébként a szerző helyében keresnék egy kiadót és angol/magyar nyelven megpróbálnám kiadni ezt a monumentális művet.

(#238) epityesz


epityesz
aktív tag

Köszönöm ezt a kis cikket:)
Tényleg szuper összeálítás

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#239) 04ahgy válasza GAI (#226) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nagyon szívesen. Jól esik a tudat, hogy egy csipetnyivel hozzájárulhattam a cikkhez! A HD2900 változatait illető megjegyzésemhez pedig: azért bátorkodtam megtenni, mert a csúcsszériában sehol nem volt ez megfigyelhető (ilyen mértékben). 9700Pro, 9800XT, X800XT, X850XT PE, X1900XTX, HD4870, HD5870, HD6870, HD6970, HD7970 is csak ~egyféle van, max eltérő a memóriaméret, némileg az órajel. De az eltérő memóriaméretű VGA-k nem különböznek a reftől oly szinten, mint a 2900XT esetén látható. A Sapphire GDDR3-as, egyslotos hűtésű HD3870-esét most inkább ne említsük, mert én szégyellem magam a gyártó helyett, ha rágondolok. :(

Ott volt még a Gainward HD4850 GLH, GDDR5-tel. :D Legalább az felfele tért el. ;) Vagy inkább órajelcsökkentett HD4870-nek tekintsem és ismét sírjak? :O

A fentiek beszerzését és letesztelését természetesen nem várja el senki, csak beszélgetünk róla említés szintjén, nosztalgiázunk.

Jah, ha a csúcskártyákat szeretnéd multi GPU-val meghajtani, akkor van:
- 2x HD2900XT-m
- 4x HD3870-em
- 4x HD4870-em

:DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#240) Speed® válasza fsb1000 (#237) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

GAI látja a lekérdezések számát, kíváncsi lennék holt tart?

(#241) proci985 válasza 04ahgy (#239) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

a Sapphire egyslotos 3870ese az egy dolog volt (hangos és meleg), de a Gigabyte Zalman editionja se volt kutya, fix 12Von menő ventivel és szintén DDR3al.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#242) waithEard


waithEard
őstag

Köszi a cikket, és a rengeteg munkát! Respect! :R

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#243) epityesz válasza GAI (#228) üzenetére


epityesz
aktív tag

Kiállítást nem tervezel mostanánan?Elmennék rá szívesen :C

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#244) BeerBier válasza epityesz (#243) üzenetére


BeerBier
senior tag

Énisénis... :B

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#245) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Még csak egy részét olvastam el, de hiányolom az 512bit-es 2900Pro-t a mezőnyből.
Egyébként, köszönöm a cikket, megérdemelte a címlapot! :R :K

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#246) GAI válasza 04ahgy (#239) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Vigyázz mert elülteted a bogarat a fülembe... lehet hogy írni kéne egy SLI vs Crossfire cikket :DDD :DDD :DDD

(#247) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

hl1-ben nem processzorlimit miatt áll meg 72 fpsnél, hanem azért mert alapban az fps_max 72-re van állítva

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#248) GAI válasza Speed® (#240) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

87292... de ugye minden oldalt külön számol :DDD Az első oldal lehívási száma 9354, szóval valószínűleg ennyien látták (legalább részben)

(#249) GAI válasza proci985 (#241) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A Zalmanos kártyák az esetek többségében fix ventifordulaton járnak és bazi hangosak... a cikkben szereplő GTS 250-es esetében is ez volt a helyzet. Sose kedveltem a Zalman hűtőket, mert 12V-ról mindegyik nagyon hangos szerintem, de leszabályozva sem igazán halkak.

(#250) GAI válasza UnSkilleD (#247) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

na ezt nem tudtam, de most már nincs módomban újramérni :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.