Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Kisebb hibák szokás szerint vannak, igyekszem javítani őket, amiket nem veszek észre, szóljatok, és igyekszem kijavítani őket! :R

(#2) hcl válasza bacsis (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Yeah!

Na szóval akkor végre valamire jó is az hogy összeköthető 2 ATI :) Az meg külön tetszik hogy két különböző kártya is megy egymássl.
Mondjuk a fogyasztás volt az amin lefagytam, de hát semmi nincs ingyen :)

Az meg külön érdekes lesz hogy a jövő (videokártya-zabáló) játékaiban mennyit fog ez hozni, ha esetleg azok jobban támogajták a több GPU-s dolgokat, mert ugyan az élsimítás nem sokat számít a szépséghez, de később lesz még ami megegye a teljesítményt :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) 14adam


14adam
addikt

Én a végére betennék néhány képet a gépről,de nagyon tetszik az írás és a képek nélkül is :)

(#4) atom87


atom87
aktív tag

"Egy ilyen rendszer kiépítéséhez javasolt a 64bites operációs rendszer, mert hiába volt 4GB memória a gépben, ha ebből 3GB-ot tudtam csak használni a 2X512MB Videomemória miatt."

Mi köze van a 2x512MB videó memóriának ahhoz, hogy csak 3GB rendszermemóriát tudtál használni? :)
Én úgy vélem, hogy ez a 32bites Vista miatt van, videjó memóriának itt semmi köze a rendszermemóriához :):)

Amúgy jó a cikk, tetszik! :C

Kawasaki z1000

(#5) Bukta01 válasza atom87 (#4) üzenetére


Bukta01
tag

Most egy kicsit mellé lőttél:) Igen is köze van hozzá, mivel a 32bites windowsok összesen 4Gbájnyi memóriát tudnak megcímezni függetlenül attól, hogy az az alaplapodon, vagy a videókártyádod, vagy egyéb helyen van!:) Emiatt hiába van a gépben összesen 4 gb ram, a gép csak 3 gb-ot tud megcímezni, mivel a videókártyák memóriáját korábban használatba veszi:)

(#6) cizoe válasza atom87 (#4) üzenetére


cizoe
őstag

Annyi köze van, hogy 32bites windozon a max megcimezhetö 4gb memoriába beletartozik a vram is.

(#7) Speed® válasza atom87 (#4) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Annyi köze van hozzá, hogy 32bites OSt használt, amin az össz megcímezhető RAM 4GB, és ebből levonódik a VGAk memója, illetve a többi cucc cache-e is.
Azt nem tudom, hogy Vista alatt is van-e 2GB korlát alkalmazásonként :U

Navazz, ketten is hamarabb, megint sokat írtam sokáig ;)

[ Szerkesztve ]

(#8) Bukta01


Bukta01
tag

Amúgy tök jó, hogy az Atinál már ennyire intelligens a crossfire:D

(#9) bacsis válasza cizoe (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

így is van :R
a 3dmarkok is "csak" 3gb ramot láttak.. de benne volt a 4gb.. ennyit bírt megcimezni, lekezelni...
14adam! Jobb. ha nm láttad a gépet, mikor teszteltem... a kábelek össze vissza, a gép persze elfektetve volt, a hd4870 ott beficcent a ház oldalán, mert a vízhűtés rendszeréből nem akartam kiszedni.. nagyon gáz volt, de szerencsére nem ez volt a lényeg :C

(#10) cizoe válasza Bukta01 (#8) üzenetére


cizoe
őstag

Lassan főzni is megtaníthatnák a fejlesztők, ennyi wattnyi hőt hülyeség nem kihasználni. :)

bacsis: Ja amúgy zsír a teszt, :R bár rossz volt nézni a kis Atikat hogy megfekteti a 8xAA. :B Bár tudom épp erre ment ki a játék, hogy a CF alatti erőfölényt kihozzad. (sokszor épp csak ott volt játszható).

[ Szerkesztve ]

(#11) Zsonti válasza atom87 (#4) üzenetére


Zsonti
csendes tag

Nézz itt utána ha hihetetlennek tűnik.

Bacsis - gratula a cikkhez. :K Jó lett, de egy pár fényképpel tényleg fel lehetett volna dobni.

https://merretekerjek.hu

(#12) bacsis válasza Bukta01 (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Annyira egyszeű ezt a Crossfire-t létrehozni, hogy egyszerűbb nem lehetne!
brvágtam a 2kártyát a gépbe, felraktam a 8.12es catalyst-ot újraindult a gép, és már mondta is hogy a 2 kártyát CF-be csapta.. tehát semmit nem kell álltani... jelzi neked hogy CF aktiválva és örülhetsz is :DD

(#13) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Zsírkirály teszt! :R
Úgy kíváncsi lennék egy 4670CF mire lett volna képes :B Lehet ott még jobban skálázódik a CF, bár kérdéses mekkora felbontásig.

(#14) atom87 válasza atom87 (#4) üzenetére


atom87
aktív tag

Hűha.... :B :B :B :B

Minden nap tanul valamit az ember :U

Kawasaki z1000

(#15) Male válasza Bukta01 (#5) üzenetére


Male
nagyúr

Vajon két ilyen 2GB-os kártyát ha bedobnak egy gépbe, mit tesz a win :F

bacsis: Ez egy újabb tesztlehetőség lenne, ha tudsz 2GB-os kártyákat szerezni :)

(#16) Speed® válasza Sandormaster (#13) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Átlagban lenyomja a 4850est, néhol a 4870est is. Kevesebb SP, több textúrázó.
Jól skálázódik, közel 100% azokban a tesztekben amiket láttam, de megéri-e :U
2db 4670es árából lehet egy 4850est venni simán és az mindig 100%on teljesít..

Male Szerintem benyújtja a felmondását :DDD Tényleg, érdekes kérdés..

[ Szerkesztve ]

(#17) Bukta01 válasza Male (#15) üzenetére


Bukta01
tag

Hát erre én is kiváncsi lennék:DD Lehet, hogy a videókártya memóriájába töltené be magát:C

(#18) Tomate


Tomate
veterán

Zsír teszt! Nagyon faszányosan életképes ez a CF nagyon szép eredményeket produkált. Míg egyenként elvéreztek, összefogva simán ment. Érdekes volt látni számomra, milyen kicsi a különbség 50/70 között...
:R

(#19) cizoe válasza Bukta01 (#17) üzenetére


cizoe
őstag

Szerintem egyszerűen újraindulna a gép a win betöltés közben. :)

(#20) bacsis válasza Tomate (#18) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Bizony én is úgy döntöttem, mindenképp még egy HD370es kártya repül be a másik mellé :C

(#21) Tomate


Tomate
veterán

4850&4830 komázza egymást?

(#22) Speed® válasza Tomate (#21) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem komázza, valszeg, RV770LE != RV770.

(#23) Tomate válasza Speed® (#22) üzenetére


Tomate
veterán

:(

(#24) Terentius válasza Tomate (#21) üzenetére


Terentius
őstag

Komázza!Ugyanaz a mag mind a kettő!

Poco F5 12/256 Gb

(#25) Jim Tonic válasza bacsis (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

hogy meg fogja hálálni a 2 videokártyát a gépemben.
1440X900as felbontásban maximális elsimítás

A többi még elfér, ezek csúnyák. :N

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#26) tipuka válasza cizoe (#6) üzenetére


tipuka
addikt

hello!
1.az xp service pack 3 mennyi gb ramot tud kezelni?
2.mert ha pl a vista 32 bites 4gb-t kezel akkor nekem 3gb ram és egy 512 videókártya legyen?
mind 2 kérdésre szeretnék választ kapni :))
előre is köszi :R

(#27) cizoe válasza tipuka (#26) üzenetére


cizoe
őstag

1.: az xp service pack3 4 GB memoriat tud kezelni, minusz a VGA ramja, és a cache-ek. Nekem otthon 4x1gb ram van a gépben, attól még megy dualban minden faszán, csak a xp "lát" 3,5öt (az 512mb-os vga miatt) belőle. Szvsz teljesen jól használható. 4gbnál több ramot viszont teljesen felesleges és butaság 32bites os alá rakni. 3 gb-ot meg nehéz kihozni dualban, nem nagyon érdemes 512megás modulokat venni ugyebár.

2.: A vista 32bit e tekintetben ugyanígy viselkedik, mint az xp sp3.

+.: Ha több ramot akarsz kezeltetni, tegyél fel Vista 64 bitet. (bár egyelőre 3,5 giga ramnál többre nem nagyon van igénye semminek, kivéve ha nem extrém hülye programokat használsz)

[ Szerkesztve ]

(#28) #65675776 válasza tipuka (#26) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az SP3 semmin sem változtatott ebből a szempontból. Ugyan azok a korlátok érvényesek rá is, mint a többi 32 bites asztali Win-re.

(#29) Speed® válasza Terentius (#24) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem ugyanaz. A 4830 RV770LE, 640SPvel. Szerintem nem menne, de próba..

cizoe
Az még hagyján, hogy levonódik belőle ezmegaz, de alkalmazásonként 2GB a kiosztható memória korlátja tudtommal, így felesleges is több RAM..3GB mindenre elég, 1GBban bőven elférnek a vackok windózostól, játéknak meg marad tisztán 2GB. Más kérdés, hogy 3GBot elég nehéz jól összehozni..mindenesetre nem gáz ha 4GB van, idővel csak áttérünk végre mindenben 64bitre..ha már 2003 óta 64bites procikat használunk többnyire..

(#30) #65675776 válasza Speed® (#29) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az alkalmazásonkénti 2GiB-os limit kiterjeszthető 3GiB-ra. x64 alatt is fennál ez a korlát 32 bites alkalmazások esetén.

(#31) Speed® válasza #65675776 (#30) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ismerem a /3G kapcsolót, de nem éreztem soha, hogy segített volna..igazából teljesen jól elvoltam 2GB RAMmal, csak Vista miatt bővítettem mikor padlón voltak az árak. Aztán rájöttem, hogy elleszek az XPvel még 1-2 évig..

(#32) Puma K


Puma K
veterán

Nagyon jó teszt! Gratulálok!

...viszont a látótávolság meg a többi ilyen látványjavító izé fel volt húzva maximumra.
izé ez a megfogalmazás tetszik izé :DD ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#33) Geller72 válasza bacsis (#20) üzenetére


Geller72
veterán

Ez felvet ugye egy dilemmát. Ha gyorsabb is a 2 db 3870, mint 1 db 4850, viszont több, mint 2x annyit eszik. Lásd fentebb a tesztben szereplő kártyáknál a 4850 kevesebbet evett a 3870-nél egymagában. Szal megéri e a 2 db 3870 cf-ben, cserébe egy 4850-ért????
Geller

(#34) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

szép teszt. köszönöm :C
azért a procid ultra brutál :Y

[ Szerkesztve ]

(#35) Morpheus


Morpheus
tag

Szép és számomra tanulságos teszt, köszi :R

Észrevettem egy Kis hibát:
Crysis WH táblázat nincs öszhangban a CF eredménnyel...

"Morpheus felhasználónak 39 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" phmegbizhatosag.atw.hu

(#36) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Egy kis segítség, hogy melyik kártyákat mikkel köthetünk össze:
Crossfire táblázat
köszönet karbidhegyu :R
A jelzett hibákat is köszönöm, már javítom is! :R

(#37) bacsis válasza Morpheus (#35) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen, tényleg el volt szúrva a grafikon, ennyire azért nem jó a CF :C
mostmár ki van javítva, köszönöm hogy jelezted :R

(#38) Viszlát


Viszlát
addikt

Szia!

Életem első vidkártya tesztje amit az utolsó szóig végigolvastam, a stílusod miatt nem annyira száraz. :) De azért a helyesírás, ejnye-bejnye. :U

Viszont a fogyasztáson le vagyok akadva. Elnézést, ha hülyeséget kérdezek, de az eredmények az egész gép nyugalmi és terhelt fogyasztását mutatják a különböző kártyákkal, vagy csak a kártyákét? Mert valahogy hihetetlennek tűnik, hogy csak a kártyákét, főleg, hogy 500-as tápod van és azért terhelt állapotban gondolom a proci se 20 wattot eszik, CF esetén meg csak a vidkarik 400-at elvisznek. :Y

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#39) hcl válasza Viszlát (#38) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van egy fogadásom hogy az egész gépet, különben vagy nagyon jó a táp, vagy nem bírta el :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) Menthirist válasza Speed® (#29) üzenetére


Menthirist
veterán

jah, külön kell venni a 32 bites dolgok esetén az os-t és a programokat. zanzásítva: egy 32 bites operációs rendszer 32 bites címeket tud csak kiadni, amik 4 gigás címtartományt fednek le. ezzel kell mindent címezni, ramot, vga-t... van egy kapcsoló, a PAE (physical address extension), amivel lehetne több ramot is címezni, de ez csak a windows serverekben van meg normálisan, az xp és vista esetén korlátozva vannak 4 gigára. Kicsit más kérdés a 32 bites program kérdése. Ezek 32 bites címet kezelnek szintén, ráaádsul csak 2 giga juthat egy progira.
DE
64 bites OS ki tud címezni jóval több ramot (a Windows XP x64 talán 128 gigát, a szerverek itt is többet, pláne, hogy 64 bit alatt is van PAE, tehát terrákat is akár). Ennyi rammal két dolgot lehet tenni... 1: Több, 32 bites progit futtatsz egymás mellett... Mondanom sem kell, gyakran szükség lehet rá. Pl Photoshop-ból nincs 64 bites verzió, de a Bridge progija külön progi, ami cacheli a ramba a megnézett képek adatait. Sokszor álltam már úgy, hogy 2 giga közelit evett a PS, és még mellette vagy 1 gigát a bridge. emellett persze még kellenek dolgok, meg az os-nek is kell valahol lennie, de még így sem kellett szinte semmit kilapoznia a gépnek a hdd-re 4 gigával. Másik fontos eset: 64 bites OS-en natív 64 bites program. Na ezekkel ez a 2 gigás korlát is jócskán emelkedik, szóval a 64 bites Maya-m be tudja falni az összes ramomat, legyen az 4 vagy 8 giga...
Játékokhoz egyenlőre jó a 3 giga, de ki tudja meddig. Ezen kívül el tudok lazán képzelni olyat, hogy majd a jövőben legyenek két processzt indító progik, amik kommunikálnak egymással. vagy egyszerűen próbálnak 64 bit felé elmozdulni. De ezek csak játékok, azon kívül bőven jó ha 4 giga dobog a gépben, legyen szó multitaskról, vagy bárminemű munkáról.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#41) bacsis válasza Viszlát (#38) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ejj örülök, hogy benéztél :R
Hát igen a helyesírás... a többiek már nem is foglalkoznak vele :DDD
pereljük be a Microsoftot, xar az office-uk :DD
A fogyasztásmérés a teljes gépre érvényes, mind a 2hdd-t procit, vga-kat beleszámolva!
hozzá kell tennem azt, hogy a proci 3,16ról 4,25re fel lett tekerve, amihez plussz feszültség is kellett, meg 4memória modul is volt a gépbe... tehát volt ami még megdobta a fogyasztást a VGA kártyán kívül ;)

(#42) hcl válasza bacsis (#41) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért a RAM csak nem zabál összemérhetően egy proccal :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#43) Elmör


Elmör
senior tag

Én is szinte teljesen végigolvastam a tesztet, mert jó volt a stílus! :D :C
A CF gondolom sokkal jobban működne 2db 4870-el,ugye? Valahol olvastam, hogy ilyen esetben a gyengébb kártya lehúzza az erősebbet is az ő szintjére, hogy közel azonosan tudja használni a rendszer, de lehet tévedek. :DDD

Az eredmények nekem (CF) kicsit kevésnek tűnnek, ha azt nézzük, hogy 1440X900-ban toltad. Persze az élsimítás sokat lefog, de a Far Cry 2-re határozottan emlékszem, hogy kb. ezt az eredményt kaptam 1680X1050-ben 8XAA-val és ha az árakat nézzük, akkor meg semmiképp nem éri meg a CF. Egyébként nVidia terén sem komálom a 2GPU-s megoldásokat, mert sok játéknál (ahogy írtad is) csak később jelenik meg olyan driver, amivel a játék már úgymond támogatja az SLi-t és ráadásul szerintem többet is esznek. :B

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#44) Viszlát válasza bacsis (#41) üzenetére


Viszlát
addikt

Oké, megnyugodtam, mert a fogalmazásból nem derül ki egyértelműen. :)

A legutolsó konfigom direkt úgy raktam össze, hogy minden AMD benne (chipset fx790, proci 9850 BE, vidkari 2x 4850), de nekem nincs energiám ilyen tesztet gyártani... :DDD

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#45) bacsis válasza Viszlát (#44) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Tőlem viszont elvárják hogy ilyen teszteket készítsek :B :R

[ Szerkesztve ]

(#46) bacsis válasza hcl (#42) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

3-5W-al mutat többet a tápegység 4 modulnál a 2-höz képest... a sok ilyen kis apróságból azért a sok ilyen kicsi bizbazból összejön ralatív nagy fogyasztás, és máris kiderül hogy a 100W-os összfogyasztásból csak 40-50-60W körül eszik csak a VGA :C

(#47) hcl válasza bacsis (#45) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem, a lekváros procikat várjuk el :D

Amúgy mérd le külön-külön ugyanezt 2 azonos helyetben a 2 VGA-val, és szerintem ki lehet számolni a fogyasztásukat :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#48) szki


szki
őstag

Már nem játszok, és egy AMD 780G alaplap IGP elég nekem.
De szívesen olvasok iylen király a tesztet!!!
Gratulálok! Szép munka!

(#49) finest


finest
őstag

Köszi az írást, már tegnap éjjel átolvastam. A 4870-4850CF bekapcsolása és működése problémamentes volt?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#50) PH-User


PH-User
addikt

Köszönöm a tesztet, érdekes volt. Ahogy fentebb elhangzott: Minden nap tanul valami újat az ember: "4850+4870 go in CF" :B

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.