Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) proci985 válasza Speed® (#49) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

sőt, a 4edik szérián belül is van egy revízió, ha így nézzük... az x2x00 és hd3x00 széria esetében a ringbus egyirányú, míg a 4x00 széria esetében kétirányú, ami az átlagos elérési időnek nagyon jót tesz.

a ringbus csere ötlete valszeg az AMDtől jött, ők nagyon erősek szervereknél (többek között a desktop procijaik ezért gyengélkednek), ott pedig a ringbus egy bevett és bevállt gyakorlat a memóriaelérésre. multiprocesszált (több fizikai processzor egy rendszerben) esetekben a ringbus hatékony megvalósítás minden máshoz képest, az Ati pedig szintén elment a több, de kisebb chip irányába.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#52) Speed® válasza proci985 (#51) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A ringbus kétirányú volt, a 4esekben meg nem ringbus van, hanem Hub-központosított. Bővebben itt olvashatsz róla.

(#53) proci985 válasza Speed® (#52) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

elnézést:B valamiért bennem megmaradt, hogy a 48x0ások kétirányú ringbust kaptak, ezek szerint valamit nagyon benéztem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#54) brownus válasza _L_ (#50) üzenetére


brownus
veterán

azért kérdeztem mert az ph! apróban is árulnak ilyet, és pontosítani szerettem volna, hogy a két kártya ugyanaz a típus-e. (és az)

mennyire hangos a gyári venti?

(#55) _L_ válasza brownus (#54) üzenetére


_L_
tag

Engem nem zavar, de állandóan rajtamvana füles :D

(#56) barnam_ válasza Speed® (#49) üzenetére


barnam_
nagyúr

én mindig úgy gondoltam, hogy az X a pcie-re utal. pl. a 9600 és x600 ugyanaz a gpu, csak az előbbi agp-s, az utóbbi pci-es.

(#48) brownus: az MSI hangjáról tudok nyilatkozni, alapból fixen 100%-on pörög, ekkor egy kicsit zavaró (főleg este), de 5V-ra kötve teljesen halk, és 60°C-on tartja.
most az ipon.hu-n a Gigabyte olcsóbb, így én azt venném.

(#57) barnam_ válasza barnam_ (#56) üzenetére


barnam_
nagyúr

itt van pár vélemény a Giga HD4670-ről: [link]
ezek szerint 1 slotos hűtése van, és 100%-on megy a venti, nem lehet szabályozni. Akkor már inkább az MSI-t ajánlom a 2 slotos hűtés miatt. Egyedül a Sapphire tudja szabályozni a ventit, de az meg forrófejű vagy hangos.

(#58) _L_ válasza barnam_ (#57) üzenetére


_L_
tag

Szerintem az MSI is tudná egy referenciahűtővel :)

(#59) Speed® válasza barnam_ (#56) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Valóban, lehetne ez a legegyszerűbb magyarázat..Express->Xpress..
Node az első X szériás kártyák, az X800asok AGPsek voltak.

(#60) barnam_ válasza _L_ (#58) üzenetére


barnam_
nagyúr

azon gondolkoztam, rá kellene rakni egy gyári vagy Sapphire bios-t, lehet hogy működne a venti szabályozás.

Speed(R): akkor talán azért lett X, hogy a 9xxx után ne 10xxx legyen. Nv is inkább GTakármi-re váltott ;]

(#61) _L_ válasza barnam_ (#60) üzenetére


_L_
tag

Hát én fel nem rakom, mert nicsn PCI-os VGA-m, ha esetleg nem mködne :DDD

(#62) Blacksmith


Blacksmith
csendes tag

Kérdés a cikkíróhoz: az fps számok a két oprendszeren való tesztelés átlagai? Ha esetleg fel van jegyezve valahol, engem érdekelne, hogy mennyi volt a különbség XP és Vista alatt...

(#63) seszi


seszi
csendes tag

Én ilyen karit használok, de nekem túl hangos,a géphez képest.Lehet ezzel a problémával valamit kezdeni?Ventillátor csere?

Amúgy, a hangját leszámítva bátran ajánlom mindenkinek.Ár érték arány szuper.

(#64) jimmy87


jimmy87
tag

Sziasztok!Nekem egy kérdésem lenne:
Nekem 3dMarkban "csak" 65xx pontot csinált az intel e5200@2,75Ghz-en,2*1 GB 800Mhz Kingmax TinyBGA@842Mhz,Gigabyte hd4670 512Mb GDDR3 750@800Mhz mem.1000Mhz,Vista Home Premium 32 bit.
Szerintetek miért?Esetleg Driver hiba?mert még a régi hd2400-es szériást látja hd 4670 Driverrel.képet majd linkelek!(Érdekes lesz)
Amúgy nagyon kirákly a kari! Én is merem ajánlani mindenkinek,aki 20-25e közötti karit akar venni!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.