Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alcsa


alcsa
senior tag

Lehet, hogy tenyleg csak elkerultek a problemak teged. Szerintem nem csak jokedvukbol adnak ujabb meg ujabb hibajavitasokat a gyartok a drivereknek, hanem mert valos problemakat oldanak meg veluk. Szoval...

(#2) letepem


letepem
aktív tag

Szintúgy semmi gondom nem volt!gf4 után váltottam, azóta ATI/AMD-m van! :K

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#3) letepem válasza alcsa (#1) üzenetére


letepem
aktív tag

Vagy szimplán elkezdik jobban és jobban optimalizálni a meghajtójukat az architektúrához! Lásd mennyit fejlődött a 7000-res széria!

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#4) electrodoki válasza alcsa (#1) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Szerintem meg nagyban befolyásolja, hogy nem egy vírusgazda kamu driver update-errel szedem a drivereket. És nem pakolom tele a Win-t hulladék kamu programokkal! Ennyire egyszerű!

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#5) electrodoki válasza letepem (#2) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Érdekes nem? Jó tudni, hogy nem egyedül vagyok...

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#6) Shing


Shing
őstag

Nekem semelyik oldalon nem volt még driver problémám. Most HD6870 van, kb. 4 éve. Azóta pakolgatom fel az új WHQL drivereket és még nem volt gond.

(#7) electrodoki válasza Shing (#6) üzenetére


electrodoki
aktív tag

nVidiánál anno voltak gondok nem is kevés :D Arra emlékezzünk :D

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#8) SutPet


SutPet
aktív tag

Én az FX széria után váltottam ATI-ra. 4850 majd mikor elhalálozott 7850, és ez is van a mai napig is. Driver gondjaim nem sűrűn voltak, bár egy időben nagyon az integrált HD3200-at akarta használni a gép de egy bios frissítés megoldotta a problémát uh. itt se a drivel volt a ludas valószínűleg. Frissíteni én meg csak akkor frissítek ha valami alatt kevésnek érzem a gépet hátha az új driver javít a helyzeten.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#9) erkxt


erkxt
tag

Én is anno Nvidiával kezdtem volt 6600GT-m aztán 7600 mindkettő memóriahibával halálozott el, de driver hiba nem volt. Azóta AMD kártyákat használok, amiből a legelső egy 4830 volt amit nem rég adtam tovább mivel vígan teszi dolgát.Aztán jött egy 7770, 7790,R7265 most pedig egy r9270x-van. Valószínűleg maradok továbbra is AMD-n. Driver hibával én sem találkoztam idáig a saját gépemen.

(#10) Habugi válasza electrodoki (#5) üzenetére


Habugi
addikt

Nem vagy egyedül csak szerintem legtöbbünknek már nincs ereje/ideje/türelme belemenni ezekbe a "vitákba".

A legtöbb ilyen jellegű probléma user oldali inkompetencia, okostelefonon már szinte minden hintaló tud softvert frissíteni, a VGA driver csere kisebb prioritással rendelkezik. :D

Tegyük is gyorsan hozzá a magad közel 25éves tapasztalatával még nem azt a szintet képviseled amelyik odáig terjed ki hogy nyomjuk meg az update/uninstall gombot, ráadásul ha kell ha nem.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#11) electrodoki válasza Habugi (#10) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Valóban. Én Driver telepítésnél előtte teljesen pucolom a régit. :) És érdekes, nincs összeakadás! De azt meg kell jegyezni, hogy RENGETEG, tényleg hihetetlen mennyiségű komment a rossz driver-ről szól, aminek lássuk be nincs alapja, szimplán a júzer a noob!

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#12) Habugi válasza electrodoki (#11) üzenetére


Habugi
addikt

Valami alapja azért biztos hogy van/lehet csak annyira komplex az egész hogy nem éri meg és talán nincs és értelme visszafejteni.

Az utolsó NV kártyám egy 4200Ti volt, utána ha jól emlékszem 9800XT, 4650, 6850 és 280X.

Különösebb bajom nincs az NV kártyákkal, sokkal inkább magával a céggel. Tizenévesen amikor egy szívószáléhoz hasonló látószögön keresztül szemléltem magam körül a világot akkor még nem érdekelt rengeteg olyan dolog, amikre bő 10éve azt mondom hogy az ilyenek miatt köszönöm de 1Ft-al nem kívánok hozzájárulni az zöld büdzséhez. :N
Kvázi nem nagyon kerülök NV kártyák közelébe max ismerősöknél de kölcsönösen kidobja egymást az immunrendszerünk a zöld kártyákkal. De ez a saját agyf*szom, reggelig tudnám ragozni és nem is tartozik ide.

Ettől függetlenül az NV valamit biztosan jobban csinál, olyanoktól akik zokni szinten hajlamosak váltogatni a VGA-kat hallottam már párszor hogy "felhasználóbarátabbak" a driverek, ugye mai szép megfogalmazásban.
Ezt magamtól még jóindulattal is úgy mondanám max hogy barombiztosabbak, nem tudom és nem is érdekel igazából, nem érint, megkockáztatom ha érintve lennék driverprobléma ügyén keresztül akkor sem váltanék emiatt de ez már csak az én korlátoltságom. :B

Nem elképzelhetetlen hogy neked/nekünk szimplán csak "hosszantartó" mázlisorozatunk van, csak relatíve kicsi az esélye. :)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#13) electrodoki válasza Habugi (#12) üzenetére


electrodoki
aktív tag

WÁHÁÁÁ a 9600XT és 9800Xt kimaradt a felsorolásomból. Megviccelt az emlékezetem!! Na akkor volt a király időszak. Doom 3, HL2 stb (és persze a Far cry). Csak a 9x00 kártyák vitték rendesen. És teljesen egyetértek veled! Én sem hiszem, hogy szimplán mázli sorozatról lenne szó!

[ Szerkesztve ]

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#14) nemlehet


nemlehet
őstag

Én abszolut nem vagyok elfogult, én a pénztárcám barátja vagyok. Volt vegyesen mind a kettő, illetve a családban is fellelhető zöld és piros kártya is.

Személy szerint mi sokat szívtunk az Nvidia driverrel. Nem tudom mennyire ismeritek, de volt egy ilyen random driverfagyásos időszak az nvidiánál. Nekünk 2 kártyával 580 és 560 előjött a gond, több különböző gépben is.

Radeonnal egyszer volt random csíkozódás, de kiderült, hogy a VRM hibás, bár sokszor nem jött elő hetekig, aztán meg mindennap.

Szóval mind a két oldalon vannak gondok, de ezek is ritkán valódi driver gondok. 90%-ban user fail, 9%-ban valamilyen nem végzetes hardverhiba (csak bizonyos fajta terhelésre jön elő, vagy tényleg spéci körülmények között és nem mindig azonos tünetekkel) és 1%-ban valódi driver bug.

Innentől kár ezt szajkózni, csak a sok wannabe szagértő ragad le itt aki 1x olvasta a gamesztáron egy hsz-ben és azóta mindenkinek ezt mondja.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#15) electrodoki válasza nemlehet (#14) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Igen, szó szerint divat lett a drivert okolni, ezért is írtam eme cikket!

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#16) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Én a GTX 970 driverével szívtam sokat. AMD alatt sosem volt baj.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17) kmisi99


kmisi99
addikt

Nekem eddig csak nvidia driverrel volt komolyabb gondom illetve nvidia kártyával, persze semmi bajom nincs vele, csak nála ez volt.

(#18) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

kodi -ból nem lehet alt-tabbal kinézni AMD kártyával (illetve lehet, csak szarrá fagy fél percre már a menüben is) Nvidiával semmi gond.
Mondjuk ennek ellenére az asztaliban nekem 7750 van.
De a driver gondokra inkább azok panaszkodnak, akik felpakolgatják az összes bétát, mert kell a vadonat új játékhoz (ami szintén még bugos).
Az egyszeri halandó, aki ráér fél- egyéves késéssel követni a trendet, és a windows frissíti a driverét... nem találkozik hibával.

...csak én vagyok helikopter?

(#19) Dilikutya válasza electrodoki (#11) üzenetére


Dilikutya
félisten

Fölösleges macera. Két éves telepítés a Windows 8.1-em, azóta párszor frissítettem már az AMD drivert, még alaplapcsere is volt (ahhoz asszem én is leszedtem pár régit, főleg a lap gyártóspecifikus dolgait, bár azzal is ment), de semmi gond nem akadt. És előtte se, pedig még Radeon 8500-öt is használtam, ami még küzdött a kezdeti időkben XP alatt driver problémákkal. Nvidia utoljára TNT2 volt, annak se volt baja.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20) dragon1993


dragon1993
őstag

Egyetemen OpenCL-ben fejlesztettünk, meg is szívatott az AMD. :(((
Egyébként játékoknál semmi gondom vele.

(#21) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Nekem anno voltak gondok de nagyon régen, hd3870x2 és 4870x2-nél.
De nv oldalon 9800gx2-nél folyton, illetve 8800gts512-nél és gtx460-nál(sli-ben) is.
Azóta hd 5850 volt a megunt szívás után (gtx460sli), és nem volt bajom 2évig, aztán megint 2év unalmas használat 7850 és garancia hosszabbítás miatt lett r9 280 oc-m hibátlan immáron 1 éve.
1év múlva úgyis lecserélem garancia miatt, aki megveszi még 1év garanciával veszi majd át jó áron. :B

[ Szerkesztve ]

(#22) alcsa válasza electrodoki (#4) üzenetére


alcsa
senior tag

Ebben igazat is adok neked es nagyon helyes amit csinalsz. Mar csak a tobbi ember kellene hasonloan eljarjon.

(#23) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Mivel gyűjtöm a VGA-kat, így van Nvidiából, és ATI/AMD-ből is...
és használom is őket rendszeresen.. egyik oldalon sincs semmi gondom..
De hogy honnan jönnek ezek a kijelentések?
kevésbé jártas ember vesz egy VGA-t, felrak egy drivert, és instabil lesz a gépe... és elhatározza hogy a VGA illetve annak a gyártója/fejlesztője a xar... persze arra nem gondol hogy a háttérben más is lehet, pl más hardver instabilitása, vagy szoftveres nyűgök...
Vaaagy, tényleg elképzelhető hogy instabil lesz a gép egy drivertől, ezekről időnként olvasni is lehet hogy hopsz becsúszott valami, és megpróbálják gyorsba javítani.. ugye emlékezünk a HD7000-es Radeonok fekete haláljára, vaaagy az elfüstölő Nvidia GTX590-ekre, mert túl sok kakaót kapott a VRM... ..És ez szépen úgy beleég a kevésbé jártas ember agyába, hogy élete végig elkönyveli, hogy az Nvidia jó, az AMD a xar, vagy épp fordítva..Egy ilyen kellemetlen sztori benne lehet, de hosszú távon ilyen kijelentés mindegyik oldalról butaság...

(#24) nghost


nghost
tag

Az évek során volt szerencsém többhöz, mindkét istállóból..
NV: TNT, TNT2, GF2 GTS/Pro, FX5xxx, 6800GT
ATI/AMD: 9550, 9600Pro, X1950GT, HD6670, Llano IGP, Kaveri IGP

Tény, hogy egy darabig sajnos az AMD/ATI vonalon a CCC nem szerette (gy.k.: meg se lehetett nyitni) ha csak simán ráfrissítettem az újabb verzióval. Azonban zokszó nélkül cseréhettem Win7 alatt alaplapot+processzort. (a gyártó specifikus appokon kívül semmit nem kellett csinálnom).
Azért a zöldek sem teljesen makulátlanok: Geforce 2 GTS/Pro csak a saját drivereit szerette (ELSA/Gladiac), különben inkább lassult, mint gyorsult; 6800GT, szintén saját gyártói driverrel volt hajlandó normálisan működni (amíg VRAM hiba miatt nem kukáztam); FX ötezer-valamennyi meg csak valami 2-3 éves meghajtóval volt hajlandó 4bitesnél nagyobb színmélységet produkálni (annó XP-n).

Végül, de nem utolsó sorban, az utóbbi fél évben ezért a nyavajgásért kezdtem hanyagolni a PH! fórumot, mert a korábbi konstruktív(abb) vita helyett csak a "drájver xar"-című nyálverés megy; bármennyire is gyalázza meg egyik gyártó a másikat egy-egy jobban sikerült, új termékkel.

Akinek ez az "indok" az egyetlen kapaszkodója, hogy miért nem szereti a másikat, vegyen konzolt, oszt' jónapot.. oh, wait: akkor meg az lesz a baja, hogy 900pé, meg 30 fps, meg ájemdé. :W

Bezzeg régen.. (kevesebb 1bites user, több sza(g/k)értelem) :U

Script Kiddies Do What They Do Best: Infect Themselves / The only man who gets his work done by Friday is Robinson Crusoe..

(#25) Dilikutya válasza nghost (#24) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az FX5xxx amúgy is szar volt. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#26) nghost válasza Dilikutya (#25) üzenetére


nghost
tag

Az hát, mégsem vágtam fel az ereimet :))

Script Kiddies Do What They Do Best: Infect Themselves / The only man who gets his work done by Friday is Robinson Crusoe..

(#27) electrodoki


electrodoki
aktív tag

Érdekes, a vélemény arány, máshol nem ezt olvasni... NAGYON NEM! De ezt betudhatjuk annak, hogy sok a noob... Aki azt sem tudja mit csinál!

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#28) proci985 válasza bacsis (#23) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

kb... utobbi evben hasznaltam negy GPU alrendszert (7850 OC CF / GTX 970 G1 / 290X OC / 290X OC CF), kb mind a neggyel egyforma mennyisegu problema volt (a nulladik napon nincs CFet leszamitva persze:) ).

az NV driver pl havonta egyszer eldobta magat az asztalon ami mast nem csinalt a "driver ujraindult" hibauzeneten kivul. AMDnel is volt valami hasonlo meretu hiba.

a gefoce experience / raptr kb egyforman kiforratlan volt az ev elejen.

hwesen a 970G1 eyefinityben kifutott a 3.5GB memoriabol, a 290x Matrix Platinum meg kapott egy vizesblokkot mert alapbol tulmelegedett:). a 290x OC CF miatt meg eppen epitem at a gep huteset, de az egy mas sztori:DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#29) Dilikutya válasza proci985 (#28) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem ez a CF/SLI egyformán kiforratlannak tűnik még ennyi év után is. A teljesítmény nagyon messze van a 2x ártól, ami persze nem csak a GPU felelőssége, de a lényegen ez nem változtat semmit.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#30) electrodoki válasza proci985 (#28) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Nekem a GIGA WF3-mas 290X 50 fok fölé nem megy hálistennek! :) Mondjuk hangja az van!

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#31) proci985 válasza Dilikutya (#29) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

eyefinityre hasznalom, szoval jellemzoen kevesbe fordul elo, hogy ne a GPU legyen a limitalo. ugy meg altalaban azert szepen skalazodik ahol nem. regebbi cimeknel meg jellemzoen egy kartya is eleg.

electrodoki: mmint uresben? vagy egyedul hutod a kartyat egy mora3al?

kieg: bocs, de 50 fok teljes terheles alatt egy full cover vizesblokktol is nagyon jo eredmeny egy 290xnel.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32) electrodoki válasza proci985 (#31) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Alaplapról kapja az áldást, nem a kártya kimenetéről. Beállítom 3300-as fordulatra, és ez így épp megfelelő.

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#33) nghost válasza electrodoki (#27) üzenetére


nghost
tag

szerintem inkább itt a "futottak még" vélemények vannak -- elsősorban azoké, akik nem mennek bele ilyesfajta trolletetésbe ;)

Script Kiddies Do What They Do Best: Infect Themselves / The only man who gets his work done by Friday is Robinson Crusoe..

(#34) electrodoki válasza nghost (#33) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Istenem... :W

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#35) electrodoki válasza proci985 (#31) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Jobban leterheltem, valóban 65 fokos is tud lenni! De ezt is csak az UE4 infiltrator techdemoval tudtam elérni. Ami szétzabálja a gépet!

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#36) proci985 válasza electrodoki (#35) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

jo, de egy techdemo par perc, rendes jatek par ora:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37) electrodoki válasza proci985 (#36) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Nem pár percig ment! :N :)

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.